Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Statistica: Ile zarabiają Polacy? Odkłamujemy mity o wynagrodzeniach

Statistica: Ile zarabiają Polacy? Odkłamujemy mity o wynagrodzeniach

Wyświetlaj:
warto obejrzec / 109.76.82.* / 2015-04-20 18:46
Warto Obejrzeć przed Wyborami:
https://www.youtube.com/watch?t=77&v=e61VUQzeqQo
M... / 178.183.250.* / 2015-04-20 18:46
Boże jak słyszę te brednie o 4 tysiącach to Man ochitę strzelić w łeb każdego idiotę który opowiada takie bzdury! Mam 28 lat, ostatnie 2,5 roku pracowałam na umowie śmieciowej gdzie pracowałam po 12,24 a czasami 36 godzin! Żeby zarobić 1500 złotych musiałam być w pracy 300 godzin!!! Jak łatwo policzyć miałam płacone 5zł/h a żeby było lepiej to pracodawa wywalił mnie z pracy nie wypłacając dwóch ostatnich pensji i stwierdził że i tak mu nic nie zrobię bo umowę mam na zlecenie i żaden sąd pracy nie podejmie się takiej sprawy! A żeby było jeszcze ciekawiej przy podpisywaniu ostatniej umowy dał mi jakieś papiery do podpisania ( i teraz żałuje ze tego dobrze nie sprawdziłam ale nie miałam czasu bo musiałam sprawdzić towar z fakturami, wypłacić kontrahentowi pieniądze, obsługiwać w tym czasie klienta...) i jak się okazało podpisałam umowę pożyczki na prawie 30 tys... Zostałam bez pieniędzy, z długiem którego nie wiem czy zdołam spłacić do końca życia... Nie dość że człowiek stara się, zasuwa po nocach to jeszcze go wykorzystają! I jak ma być dobrze w tym pieprzonym kraju!?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
nwrwbereht / 159.205.178.* / 2015-04-20 20:26
Chyba nie jest tak z tobą źle skoro masz wypasiony telefon z dostępem do internetu i czas na czytanie i wypowiadanie się na forum.
Ja zarabiam więcej, ale telefon mam 10cio letni a samochód 19letni.
fdihf / 91.239.152.* / 2015-04-20 19:29
Nic dziwnego że w naszym kraju tak się zarabia skoro pracują w nim takie sieroty jak ty. Jak nie umiesz zarobić więcej to nie zrobisz zakupów za dużą sumę i ktoś nie ma zbytu. To takie uproszczenie.
tegelen87 / 83.6.176.* / 2015-04-20 18:55
Czemuś biedny? Bo głupi. Czemu głupi? Bo biedny. Jak się zgodziłeś tyrać u oszusta za 5 zł/h to sam sobie jesteś winny. Do tego agresywny, skoro chcesz bić ludzi za stwierdzanie faktu ;)
hgffg / 109.125.209.* / 2015-04-20 19:16
Tak gadasz a ile ludzi nie ma wyboru? Fakt, nie sprawdził co podpisuje, jego wina, ale że pracował za grosze. Przecież kur**** trzeba coś jeść. Najgorsze, że u nas pracuje się by było co jeść, a na zachodzie żeby sobie pożyć i korzystać z życia :(
tegelen87 / 83.6.176.* / 2015-04-20 19:44
Wiesz dlaczego niskowykwalifikowani ludzie zarabiają w tym kraju tak mało? Z powodu mentalności. Ile już spotkałem gamoni, którzy w WARSZAWIE godzili się na 5 zł/h, kiedy wystarczyło poszukać chwile, żeby znaleźć prace za co najmniej dwa razy tyle! Takie gamonie psują rynek, dlatego pensje takich ludzi tak słabo idą w górę. Jeszcze gorsi są tzw. wykwalifikowani gamonie, którzy bez problemu mogliby zarabiać powyżej 4k na rękę, a godzą się na minimalną krajową. Takich jest oczywiście mniej, bo jak wykwalifikowany to i więcej w głowie ma. Kolega rozwozi towar dostawczakiem i ciagnie powyżej 4k, brat łączy uczelnie z pracą zawodową jako inżynier, która jednocześnie wiąże się bezpośrednio z pisaniem doktoratu i za samo to dostaje 4k do ręki tuż po obronie mgr (do 10k na miesiąc spokojnie dojdzie przy takim starcie), kolejny podobnie, moja narzeczona za same korepetycje kilka razy w tygodniu dostaje 1800 zł do ręki, ja sam za ubranie jednej drużyny w jednym klubie w dresy dostaję do ręki 600 zł, za prowadzenie dwa razy w tygodniu zajęć na uczelni (jak na niej zostane) będę dostawał 1500 zł na miesiąc (6 godzin na tydzień) itd. itp. Nie zmienia to faktu, że w tym kraju dominuje mentalność niewolnicza i czystej wody nieudacznictwo. Jakby ludzie więcej inwestowali w siebie (nie myśle tu o tyraniu, tylko podnoszeniu kwalifikacji i samokształceniu) to by się poprawiło. Na razie coraz mniej w tym kraju dobrze wykwalifikowanych pracowników, a coraz więcej ludzi, którzy nie potrafią sobą niczego wnieść do firmy w której chcą zarabiać.
ghf / 83.4.6.* / 2015-04-20 22:22
No widzisz. Dobrze piszesz, szkoda tylko ze nosa nie wystawiles poza swoje krawatowo. Niedawno patrzylem na zestawienie najbogatszych regionow. Warszawa bije 2 a nawet 3 krotnie najbiedniejsze regiony. Wiec pewnych rzeczy a zwlaszcza glodnych ludzi nie zrozumiesz. Na glebokiej prowincji w polsce jest BIEDA. Tam kupno podstawowych rzeczy jest wyzwaniem i wyborem miedzy chlebem a mlekiem.
Autor wpisu / 83.31.131.* / 2015-04-20 20:49
Taaak? Zapraszam na prowincję. Tam pracy w bród. Tylko przebierać. Powiedz to ludziom w byłym peegerze. Gwarantuje, że dwa tygodnie będzie ci opuchlizna schodziła mądralo.
tegelen87 / 83.6.176.* / 2015-04-20 21:11
Niby o czym to miałoby świadczyć, jak nie o tym że miałbym do czynienia z mało poważnymi, prymitywnymi ludźmi, którzy na problem reagują miotaniem się i agresją? Ktoś zresztą do PGRu ich przyspawał?
taak / 37.31.57.* / 2015-04-20 21:56
nie kazdy moze byc inzynierem lub dawac korepetycje , tu chodzi o zwyklych ludzi ktorym na zachodzie zyje sie o niebo lepiej a u nas ledwo starcza do pierwszego. p.s. znam wielu z********** inzynierow ktorzy po paru latach dali sobie spokoj i wyjechali bo nie mogli przekroczyc kwoty 3netto,m.in. znajoma.Skonczylo sie euro, projekty na drogi,wyjechala. W tej chwili w Anglii projektuje drogi, zarabia 2500funtow netto!!!
103545 / 37.152.19.* / 2015-04-20 18:37
Statystyka to jest jak opowiastka, że kiedy jedna pani puszcza się dwa razy dziennie a druga wcale, to statystycznie każda z nich raz dziennie. Jeżeli moją emeryturę zestawi się z emeryturą "zasłużonego" , to możemy mieć średnio po pięć tysięcy. Alle jaja.
tegelen76 / 83.6.176.* / 2015-04-20 18:52
To zależy jakich wskaźników użyjesz w jakiej sytuacji. Statystyka to nauka ścisła stanowiąca bardzo dobre narzędzie do badania rzeczywistości. Trzeba tylko znać przynajmniej podstawy i się nie zacietrzewiać. W tym programie całkiem klarownie przedstawiono zarobki w tym kraju. Są gorsze jak podaje rządowa propaganda i znacznie lepsze jak forumowe oszołomstwo, czyli tak jak zwykle ;)
odco / 84.10.3.* / 2015-04-20 18:37
od co???
nieznany696 / 89.174.102.* / 2015-04-20 18:33
Jestem nauczycielem dyplomowanym z 28 letnim stażem.Moja pensja brutto (z wszystkimi dodatkami)wynosi 3.300,00zł.Tak więc skąd Pani Minister wzięła taki pułap?Chyba,że ze z regionu Mazowieckiego, bo tam nauczyciele mają o wiele większe pensje niż w pozostałych rejonach Polski.
Magda718 / 79.163.245.* / 2015-04-20 18:31
To kto mnie oszukuje w takim razie, jesli jestem dyplomowanym nauczycielem z 28 letnim stażem i zarabiam na rękę 2700. Proszę panią minister, by nie opowiadała takich bzdur.
5 6 7 8 9 10
na koniec starsze

Najnowsze wpisy