Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Statistica: Kim naprawdę są frankowicze?

Statistica: Kim naprawdę są frankowicze?

Money.pl / 2015-02-23 11:09
Komentarze do wiadomości: Statistica: Kim naprawdę są frankowicze?.
Wyświetlaj:
GallAntonin / 95.41.212.* / 2015-02-23 22:23
Trochę prawdy i dostają guli. Kredyt we frankach pozwalał na branie go w znacznie większej ilości bez oglądania się na ryzyko. Złotówkowi, jak ja musieli powściągnąć swoje potrzeby.
A teraz trochę prawdy o tych dwóch kredytach. Pierwsza wiadomość skopiowana z forum od frankowicza, a druga poniżej ode mnie
rtaa / 95.160.17.* / 2015-02-19 17:14
mam kredyt w CHF i jestem Heappy !!!!
OD 2006 roku nie był tak tanio spłacany kapitał !!!
Nie jestem idiotą by przewalutować i dać zarobić tym oszustom.
...- obecna sytuacja jest taka, że maje oprocentowanie wynosi 0,34 %
- dziś aby spłacić 1 CHF kapitału wydaje= 4,20 zł ( kurs 3,94 zł )
- w 2008 roku spłacając 1 CHF płaciłem = 4,89 zł ( kurs 2,27 zł )
- w 2006 roku spłacając 1 CHF płaciłem = 4,39 zł ( kurs 2,58 zł )
GallAntonin / 77.113.71.* / 2015-02-19 18:16
Ja na spłacenie jednej złotówki kapitału wydaję 1,43 zł i to przy oprocentowaniu bardzo niskim - w granicach 3%, wcześniej było to prawie 2 zł.......
ananalityk / 77.255.24.* / 2015-02-24 09:22
A teraz prawda całą dobę dla idiotów : brał kredyt bo dawali nawet na 130% hipoteki kupił za bankowe pieniądze po spekulacyjnej cenie działkę ,wybudował dom po spekulacyjnie drogich cenach .Teraz cena domu z działką zaczyna spadać do realnych poziomów ,żeby zabezpieczyć kredyt we franku potrzebował by 3-takie domy , nie wygrzebie się z kredytu do os..............śmierci i jest Heappy!!!!
hfybg / 91.189.219.* / 2015-02-23 21:56
Myślałam, że money.pl to profesjonalny portal, na którym można prowadzić rzeczowe merytoryczne dyskusje, ale ten materiał jest żenujący. Szkoda mojego czasu na tym portalu.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Gregster737 / 46.254.251.* / 2015-02-23 21:54
Do wszystkich "dokladajacych" do kredytow we Frankach - na razie to cala Polska doklada do kredytow w PLN - ze wzgledu na rozne udogodnienia - Rodzina na Swoim itp. Szczegolnie, ze chyba nie bylo obostrzen co do "dlugosci" malzenstwa, wiec niektorzy mogli brac fikcyjny slub tylko po to aby na taki kredyt sie zalapac. Ciekaw jestem jak takie kredyty wygladaja... i ile takich osob wypowiada sie negatywnie o "frankowiczach"
ddddddddddddddd / 82.14.52.* / 2015-02-23 23:59
Gadasz glupoty :) Sam mam kredyt w zlotowkach a udogodnienie rodzina na swoim dziekuje bardzo za takie grosze i zeby specjalnie malzenstwo do tego lol ...wole byc kawalerem niz dla paru zlotych ryzykowac z 2 polowa ktorej juz nie ma w moim wypadku :D ( pozatym fikcyjny slub , zastanawiam sie czy to sam pan wymyslil czy kolega z klasy , fikcjny i masz wspolnote malzenska czlowieku co ty piszesz ) jak sie mowi chytry 2 razy traci zycie weryfikuje .... :) pozdrawiam
GallAntonin / 95.41.212.* / 2015-02-23 23:26
Jak rodzina na swoim? Jak się brało kredyt 10 lat temu nie było rodziny na swoim, a jak już była ta akcja, to banki podnosiły tym kredytobiorcom oprocentowanie. A z resztą trzeba było brać ten kredyt, jak był tak korzystny. Nie brałeś, to nie powtarzaj tych głupot o korzystnym kredycie złotówkowym. Obciążenie tego kredytu było nawet o kilka tys. zł większe, jak frankowego.
Xxx_x / 213.158.219.* / 2015-02-24 00:03
Brać mogli tylko Ci co kupowali po raz pierwszy mieszkanie. Trochę sie zagalopowałeś :) . Po drugie podobnie jak z frankowiczami tak i w tym przypadku, banki wyczuły "krew" i podniosły tu i tam ...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ak471 / 83.27.254.* / 2015-02-23 21:49
Kim na prawdę jest Paweł Klaman, producent tego "klipu", możecie zobaczyć tutaj http://www.elmaz.pl/index.php?page=profile&aid=9269 . Że co? Że to nie prawda, to nie ten facet? A czy ten reportaż mówi prawdę????!!! Żenada...
Na temat Pana Ogórka proszę zobaczyć, tutaj jest smakowity kąsek - http://www.wykop.pl/link/1083677/kolejny-dziennikarski-babol-z-glownej-wp-pl/ .
Pan Ogórek, prezenter i scenarzysta (!) tego "klipu" zna się na ekonomii: "Sebastian Ogórek - redaktor serwisów EKONOMICZNYCH wp pisze: każdy Polak dołoży do Euro 12 tyś zł. Według Pana Ogórka Euro będzie Polskę kosztować coś koło 450 mld zł, czyli roczne PKB całej polskiej gospodarki! Brednie pierwszej wody, czyli brak umiejętności czytania ze zrozumieniem u dziennikarza." Jak widać. Że co? Że to nie oddaje całej prawdy o p. Ogórku? A ten materiał oddaje całą prawdę o złożonym problemie kredytów frankowych? Jak ta propaganda będzie dalej działać na takich obrotach niedługo ludzie będą myśleć, że posiadacz kredytów frankowych okradł ich już samym wzięciem kredytu. I to wzbudzanie zawiści - mają większy portfel, "jak kraść to miliony"... ten cytacik to chyba do sądu by się nadawał. Jednym słowek dotychczas Ogórek kojarzył mi się dobrze, a teraz kojarzy mi się ze skończonym idiotą
GallAntonin / 95.41.212.* / 2015-02-23 23:29
Prawda jest najważniejsza, a nie czepianie się ludzi. Jak potrafisz podważyć przytoczone przez Nich dane, to OK, ale ty nie potrafisz, więc atakujesz "ad personam". Jakie to płytkie.
ak471 / 83.26.40.* / 2015-02-24 00:51
Płytkie powiadasz? Tak, trochę mnie poniosło, jeśli ktoś poczuł się obrażony lub zniemaczony - przepraszam. Materiał jest tak tendencyjny i żenujący, że już chyba tylko podobną żenadą można walczyć z takimi "analizami".
Dane mówisz? A jakie dane? Większość z przytoczonych przez p. Ogórka nie ma żadnego znaczenia w istocie dyskusji o PROBLEMIE związanym z kredytem we franku. Niestety sądząc po Twoich postach powyżej i poniżej (błyskotliwe wyliczenia kosztu kapitału) Ty również jej nie rozumiesz (przepraszam, jeśli poczułeś się obrażony). Co z tego, że kapitał jest tani skoro masz do spłacenia DWA RAZY więcej tego kapitału? Rozumiesz o co chodzi? DWA RAZY więcej niż miałeś. Ten materiał filmowy (i Twój post również) koncentruje się na problemie regularności spłacania kredytów frankowych. A nie o to chodzi. Materiał jest tendencyjny i ja odebrałem jego wydźwięk mniej więcej tak - cwaniaczki wzięli miliony, są bogaci, nie mają problemu ze spłatą rat i jeszcze czegoś żądają, a tu biedni ludzie nie mają na rachunki za wodę. Dodatkowo wyraźna sugestia do złodziejskich skłonności "frankowiczów" - jak kraść to miliony mówi autor. I to ma być rzetelny materiał?
No, ale wróćmy do danych, o których mówisz:
- % niespłacanych kredytów nie ma znaczenia w dyskusji.
- wysokość kredytu nie ma znaczenia w dyskusji
- wielkość kapitału problemowych kredytów w przeliczeniu na majątek najbogatszych Polaków nie ma znaczenia w dyskusji
- wielkość portfela kredytobiorcy (zarobki) nie ma znaczeni w dyskusji
Dlaczego nie ma? A dlaczego kredytobiorca frankowy ma być karany za to, że więcej zarabia niż złotówkowy, stać go było na większy kredyt? Dlaczego ma być karany za to, że spłaca kredyt regularnie (1,4% problematycznych kredytów)?? Ale większe zarobki to nie powód, żeby czynić z niego niewolnika wobec banków zagranicznych, a niewątpliwie niekończący się wzrost kapitału do spłaty jest takim niewolnictwem. Nawet jak jest on tani i czyni Cię Heppy, jak piszesz w swoich postach.
I parę pytań: a po jakim kursie autor przelicza średnią wielkość kredytu we frankach - z 2007 czy 2015 roku? Bo może okaże się, że w momencie brania kredytu był on mniejszy niż złotówkowy. Jeżeli portfel frankowicza jest o 18% większy niż złotówkowicza, a z kolei statystyczna rodzina ma 77% mniej nież frnakowicz, to znaczy, że złotówkowicz do biednych nie należy i ma o 60% więcej niż statystyczna rodzina. Dlaczego tak bardzo uwydatnia się zarobki frankowiczów, a nie mówi o złotówkowiczach?Czy to się nie nazywa manipulacja?
Xxx_x / 46.205.108.* / 2015-02-24 00:26
Wiesz najbardziej mi sie podobało porównanie problemu spłat kredytów we frankach i problemów opłat za media. Tylko nikt nie wspomniał jaki procent tych frankowiczow przynależy do tej właśnie grupy którzy maja problem ze spłata kredytu we franku i z opłatami za media. Niekiedy musza wybierać splacenie raty kredytu albo oplacenie mediów. Odpowiednio przedstawione dane a szczególnie statystyczne (czytaj usrednione) potrafią zaburzyć rzeczywistość. Dane to nie wszystko, myślenie jest równie ważne :) . Pozdrawiam nie płytko.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kdyhgt / 91.189.219.* / 2015-02-23 21:49
Nie pozwólcie się zbić z tropu ogłupiającymi artykułami czy opłacanymi komentarzami, umowy są do podważenia w sądzie. Banki boją się tej lawiny, bo juz przegraly sprawy sądowe. Klauzule o indeksacji sa nielegalne i to one powiększyły kapitał dwukrotnie. Dołączcie się do pozwu zbiorowego lub indywidualnego. Odzyskacie swoje pieniądze. I wyciągnijcie swoje pieniądze z banków umoczonych we franki, jest taka akcja na Pro Futuris, żeby przenieść konta i lokaty do banków, które nie udzielały tych kredytów. To będą straty banków!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
gościu / 88.220.148.* / 2015-02-23 21:45
Brałem dwa kredyty we frankach i za każdym razem byłem uprzedzany o konsekwencjach jakie mogą się wiązać ze spłatą kredytu w obcej walucie. I jak słyszę teraz jak frankowicze mówią, że zostali oszukani to albo są kretynami, którzy nie rozumieją co się do nich mówi i nie potrafią logicznie myśleć oraz czytać ze zrozumieniem albo po prostu są cwaniakami i chcą skubnąć kasę robiąc z siebie bidne sieroty oszukane przez wstrętnych i krwiożerczych kapitalistów.
rewal / 213.158.221.* / 2015-02-23 22:29
A w jakim banku brales, ze cie tak dokladnie poinformowali o wszystkich konsekwencjach brania kredytu we frankach?Jesli ci mowili, ze rata, jak i twoje zadluzenie moze wzrosnac dwukrotnie, to niestety,ale to ty jestes kretynem.bo jakby nam ktos tak jak tobie rzetelnie powiedzial co to jest za spekulacyjna gra to nikt z nas by na ten kredyt sie nie zdecydował.Jesli nadal nie masz swiadomosci w co wdepnołes to ci współczuje.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ananalityk / 77.255.24.* / 2015-02-23 21:55
gościu - nigdy nie brałem kredytu bo to dla bidoków w D... mam złotówkowych i frankowych klientów sklepików z marzeniami jakimi są banki .ALE POKAŻ MI gostku BANK KTÓRY COŚ PRODUKUJE OPRÓCZ POGŁĘBIAJĄCEJ SIĘ BIEDY !!!!
kfshjkl / 91.189.219.* / 2015-02-23 21:53
Brałeś kredyty we frankach to ok, my mamy inne kredyty- złotowe z dodanymi klauzulami o indeksacji do franka, a to zupełnie inny produkt. Okazuje się, że niezgodny z art. 358 kc i art. 69 prawa bankowego oraz posiadający klauzule z rejestru klauzul nielegalnych UOKIK.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
GallAntonin / 95.41.212.* / 2015-02-23 23:36
Ściśle nie o INDEKSACJI, tylko o zmiennym kursie, czyli o ryzyku kursowym. Bank nawet nie musiał tego zastrzegać, bo to jest oczywiste. Ja miałem początkowo kredyt we frankach w 2004 roku, ale po roku przewalutowałem bojąc się ryzyka kursowego i nie rżnę głupa, że czegoś nie wiedziałem. Nawet śledziłem kurs franka, tak zresztą, jak wszyscy frankowicze. Za ryzyko kursowe miałeś znacznie mniejsze koszty kredytu. Brałeś we frankach i masz oddać w tej walucie, jakiej brałeś. Ryzyko kursowe jest po twojej stronie, tak jak i to skąd te franki będziesz brał.
ananalityk / 77.255.24.* / 2015-02-23 21:40
ZARAZ TEN ARTYKULIK ZNIKNIE!!!My memoney .pl robimy badanie socjologiczne na zlecenie manipulantów i chcemy zbadać poziom reakcji owieczek .Po opiniach internautów patrzymy na reakcję stada lub brak reakcji stada na zadany kit ,wyciągamy wnioski i po udanej próbie zadany kit puszczamy szerzej w eter .JAK ARTYKULIK NIE ZNIKNIE TO ZNACZY ŻE KIT JEST AKCEPTOWALNY DLA STADA !!NO A JAK MÓJ POST ZNIKNIE TO OZNACZAĆ BĘDZIE ŻE MAM RACJĘ CO DO INTENCJI TEGO ARTYKULIKU !!---Zapisałem zanotowałem i przypomnę Wam nawet jak mnie skasujecie .
gosć / 89.68.14.* / 2015-02-23 21:13
A kto ma pomagać w spłacie kredytów??Podatnik....Ja czyjegos kredytu nie mam zamiaru spłacać
wiezniowie pseudo swoich / 2015-02-24 14:01
Bank, jako strona, która ma wziąć na siebie część ryzyka.
Przecież przez cały czas frankowicze o tym mówią.
ruoyn / 178.235.221.* / 2015-02-23 21:26
Bracie, nie kompromituj sie, zmien tekst i idz spac. Dobranoc
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
agkhdy / 91.189.219.* / 2015-02-23 21:24
Tak się składa, ze ani Ty ani żaden podatnik nie dołożyłeś ani nie dołożysz grosza do mojego kredytu, wiec nie pisz bzdur, chyba, że jesteś wynajętym pracownikiem firmy PR do pisania takich głodnych kawałków na forach. Nawet jak przewalutuje kredyt po kursie z dnia umowy nadal to będzie sprawa między mną a bankiem, zagranicznym, co z podatkami nie ma nic wspólnego.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
anonim781 / 176.101.165.* / 2015-02-23 21:59
jak jesteś taki mądry to po co brałeś kredyt w obcej walucie a teraz płaczesz? trzeba było brać w takiej jakiej zarabiasz, mojego kredytu rząd na pewno nie pomoże mi spłacać. Kombinować to frankowicze chcieli a teraz płaczą że kurs rośnie? można było to przewidzieć
detergent / 83.26.255.* / 2015-02-23 21:53
skoro teraz chcesz przewalutować kredyt po kursie z dnia umowy to dlaczego nie wziąłeś w złotówkach? napisz może ile spłaciłeś do tej pory i porównaj z kredytem w złotówkach. Jak kurs był korzystny to siedziałeś i śmiałeś się z osób które brały kredyt w złotych a teraz płaczesz?
dog72 / 91.240.152.* / 2015-02-24 00:08
dokładnie tak jak piszesz , popieram frankowicze to kombinatory i krętacze
kolejarz / 94.42.33.* / 2015-02-23 21:12
kolejny artykuł(program)robiony na zamówienie, ciekawe kto go zamówił banki? żeby udowodnić że nie warto rozwiązać problemu franka, jakiegoś oszołoma który chce kolejnej wojny polsko-polskiej? nie ważne, ważne że banki są po to żeby oskubać klientów z kasy i nie ważne czy uczciwie czy nie do końca, one już zarobiły i choćby nie wiem co to nie oddadzą dobrowolnie złotówki, nie oszukujmy się że ich propozycje dla nas frankowców będą choćby trochę pomocne.
anitka999 / 37.248.254.* / 2015-02-23 21:58
Jak chcesz to trzymaj oszczędności w skarpecie, przecież nikt nie każe ci trzymać w bankach czy innych instytucjach finansowych.
M123 / 90.156.32.* / 2015-02-23 21:24
a o tym, że przez kilka lat płaciliście dużo mniej niż złotówkowicze???? zapomniałeś już o tym? trzeba było odkładać nadwyżki a nie przejadać. NIC się Wam nie należy - nie zasługujecie na ŻADNĄ pomoc !!!!
ananalityk / 77.255.24.* / 2015-02-23 21:11
OJEJ !!!Jaka fajna melodia no i ten przystojny pewny siebie (pampersik)nawigator medialny już mnie przekonał że frankowicze to bogaci cwaniacy którzy bezwzględnie muszą oddać uczciwym bankierom co ich i mało tego nie pozwolę by dopłacali z moich pieniędzy frankowiczom !!!WSPANIAŁY MAŁPETIGOWY CHWYT SOCJOTECHNICZNY SPONSOROWANY PRZEZ BANKSTERÓW!!!!Bravo money.pl!!!MAJSTERSZTYK OGŁUPIANIA MOTŁOCHU !!!Prawie uwierzyłem-))))
mark421 / 176.96.32.* / 2015-02-23 21:10
WSTYD...Niby poważny portal a ulega mobbingowi...wstyd
olo534 / 195.82.182.* / 2015-02-23 21:05
Wiecie w Stanach dom kosztuje 300tys dolarów. Biedna rodzina rocznie zarabia 100tys, taka średnia 500tys. Biorą kredyt i spłacają go w 5 lat nie zaciskając specjalnie pasa. Jak by chcieli kupili by za gotówkę ale przyjęło się, że bierze się kredyt wszak bank zarobić musi. W Polsce natomiast biorąc kredyt biedna rodzina zarabia 30 tys rocznie a ta bogatsza 50 tys i przy naszych odsetkach będzie go spłacać 30 lat lub dłużej, przez pierwszych 10 nie spłaci nawet odsetek. Czy rozwiałem już mit na temat kredytu? Nie to może powiem tak. Nie stać cię człowieku kupić za gotówkę? To jak chcesz kupić to samo za 3x drożej?
olo534 / 195.82.182.* / 2015-02-23 21:04
Wiecie w Stanach dom kosztuje 300tys dolarów. Biedna rodzina rocznie zarabia 100tys, taka średnia 500tys. Biorą kredyt i spłacają go w 5 lat nie zaciskając specjalnie pasa. Jak by chcieli kupili by za gotówkę ale przyjęło się, że bierze się kredyt wszak bank zarobić musi. W Polsce natomiast biorąc kredyt biedna rodzina zarabia 30 tys rocznie a ta bogatsza 50 tys i przy naszych odsetkach będzie go spłacać 30 lat lub dłużej, przez pierwszych 10 nie spłaci nawet odsetek. Czy rozwiałem już mit na temat kredytu? Nie to może powiem tak. Nie stać cię człowieku kupić za gotówkę? To jak chcesz kupić to samo za 3x drożej?
LBN251 / 79.185.26.* / 2015-02-23 20:31
Zastanawiam się co ten kretyn piszący ten artykuł wie o frankowiczach zapraszam ciebie jołopie do siebie pozyjesz u mnie w domu przez miesiąc i zobaczysz jak łatwo się zyje z kredytem zaznaczam że musisz mieć co do gara wsadzić bo mnie jest nie stać na twoje żarcie a przekonasz się jak to jest mieć kredyt we franku
beti100 / 77.65.10.* / 2015-02-23 22:49
nie stać mnie na kredyt więc mieszkam w starej wynajmowanej chałupie a jak ty byłaś tak głupia i brałaś kredyt jak cię na niego nie stać to do kogo masz pretensje?
anula411 / 31.61.131.* / 2015-02-23 21:44
Chlopie sam brales we frankach i o co ci teraz chodzi
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Niewolnik bankowy XXI w. / 77.112.51.* / 2015-02-23 20:28
Znam faceta który ma troje dzieci, żona na macierzyńskim, kredyt spłaca z matką na pół z powodu braku zdolności kredytowej przy jego udzielaniu. No, chyba to jest przeciwne poglądom kupionym opiniom przez banki i KNF.

Najnowsze wpisy