Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Statistica: Polak pracuje w ciągu roku niemal tyle samo, co odpoczywa

Statistica: Polak pracuje w ciągu roku niemal tyle samo, co odpoczywa

Wyświetlaj:
maro276 / 95.48.108.* / 2015-06-01 17:25
Tak jest tylko w spółkach skarbu państwa i w instytucjach państwowych.Ja pracuje codziennie po 10 godzin dziennie i wszystkie soboty po 5 godzin.Nikt w prywatnej firmie nie ma 13 -tki.
Vbjgf / 89.70.216.* / 2015-06-01 17:39
Trza sie byo uczyc
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Xyz907 / 94.254.209.* / 2015-06-02 13:17
Tylko tylko matoly bez szkoly pisza takie p******* ...to ze ktos pracuje na nizszym szczeblu nie znaczy ze nie ma wyksztalcenia .W polsce mozesz nie miec nogi.reki sprawnej glowy..wystarczy ze masz plecy i masz dobra prace..
Xyz907 / 88.199.86.* / 2015-06-01 17:25
Jakie p******* tu pisza ..chyba autorzy publikacji zrobili bilans z wlasnej pracy... Ja pracuje 7 dni w tygodniu od 7 do 18 w niedziele soboty i czasami swieta. Podstawa to najniższa krajowa .takich ludzi jak ja sa setki bez urlopów swiat .na dodatek jesli chcesz dzien wolny w tyg to tylko urlop wypoczynkowy..Na mazowszu sa juz setki Polskich obozów pracy ...kurnikow
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ii / 94.78.191.* / 2015-06-01 16:49
Dobrze że w internecie można komentować takie bzdurne artykuły.Wcześniej gdy napisano taką propagandę w gazecie lub podano w TV to człowiek mógł pomyśleć że jest tak jak podają,a teraz przynajmniej komentarze to weryfikują
cozaglupota / 37.152.18.* / 2015-06-01 16:36
w Polsce jest 430 tys. urzędników zarabiających krocie za obijanie się w gabinetach, więc nie ma się co dziwić że tyle im wyszło, to jest jak liczenie średniej płacy w Polsce gdzie jeden zarabia dziesiątki tysięcy a drugi 1300, oraz liczenie zarobków w brutto. Najlepiej zmniejszyć ilość dni wolnych, Polak ma pracować po 7 dni w tygodniu po 12 godzin...
Najlepiej rzucać kłody pod nogi ludziom ciężko pracującym za nędzne pieniądze i jeszcze płakać że dniami wolnymi obciążamy budżet Państwa.Proponuję zabrać się za urzędników, wydłużyć wiek emerytalny dla służb umundurowanych 38lat i emerytura (przy czym często pracują zajmując ludziom miejsca pracy) a my mamy z************ do 67lat... do tego przestać płacić na kościoły bez problemu utrzymają się z pieniędzy wiernych, oraz przestać wypłacać żydom odszkodowania (50tys. żydów po 100 euro co daje łącznie 5 mln euro czyli 20mln zł) bo i za co za to że Niemcy ich tępili na terenie okupowanej Polski.
CENZOR / 89.67.195.* / 2015-06-01 16:32
CO TO ZA PROPAGANDA, CZYŻBY PEOWCY SZYKOWALI NAM JAKĄ NIESPODZIANKĘ NA ODEJŚCIE? COŚ MI TU WANIAJET, NI Z GRUSZKI NI Z PIETRUSZKI TAKI ARTYKULIK. PODEJRZANE.
ikarub / 89.67.195.* / 2015-06-01 16:27
Statystycznie to Polacy pracują najdłużej, najciężej,i za najmniejsze pieniądze z całej uni europejskiej.O TYM NAPISZCIE
piotrek NY / 70.192.75.* / 2015-06-01 16:24
Od dawna powtarzam ze to co sue dzieje z urlopami i dniami wolnymi w polsce to gospodarcza tragedia; polacy sie dziwia ze malo zarabiaja ale z czego ten pracodawca ma zaplacic dobrze skoro polacy maja prawnie zagwarantowane 5 tygodni urlopu w roku i co chwilke jakies swieto tworzace od razu dlugie weekendy plus do tego jeszcze urlopy chorobowe ktore mozna brac do woli jak sir zakombinuje a to my Polacy potrafimy ;tak kochamy ameryke i wszystko od nich sciagamy to proponuje przyjmijcie taki system jak w US;zdecydowana wiekszosc pracownikow w stanach (oprocz sektora publicznego) ma 2 tygodnie urlopu po 2 latach pracy(niektore po 5 latach pracy 3 tyg ) plus 5 sick days ( zle sie czujesz buerzesz wolny dzien ); jesli dluzej chorujesz i wykorzystales wszystkie dni bierzesz z urlopu i tyle i nikt nie narzeka; ludzie ciezko pracuja ale PRODUKUJA !!!!!! A nie tylko swietuja i od dlugiego weekendu do nastepnego; kiedys rozmawialem z moim szefem powiedzialem jemu jak pod tym wzgledem jest w polsce i ogolnie podobnie w europie; powiedzial ze gdyby w stanach takie byly regulacje to z cala pewnoscia nie moglby mi placic tyle co mi placi; zarabislbym znacznie mniej!!!!! Tak wiec do roboty rodacy Polacy !!!!! A poczatek niech da ustawodawca czyli rzadzacy , wtedy moze zaczniecie zarabiac ......
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
D--A / 89.67.195.* / 2015-06-01 16:22
Mam pytanie. CO TO JEST TEN DŁUGI WEEKEND?
zgubaSE / 89.78.71.* / 2015-06-01 16:22
Żyłem w 3 (anglia, norwegia i szwecja)'zachodnich' krajach, Polacy to najbardziej pracowity naród jaki dane mi było poznać i porównać. Nie dajcie sobie wmówić tych bzdur. Nic nie mam do 3 powyższych narodowości - żyją po swojemu i to też trzeba chwalić. Dlaczego Polacy pozwalają obrażać siebie takimi kłamstwami o negatywnym wpływie minimalnej krajowej i jakości swojej pracy, nie mam pojęcia. To musi być coś z masochizmu. Standardowy Polak w czasie swojej pracy wyrabia min. 2 etaty (lub 3 brytyjskie)za 1/4 pensji to nie żart. Nawet sami brytyjczycy otwarcie o tym mówią, a wy wierzycie w papierowe ratingi i ekonomiczne bajki. W szwecji polakami straszą pracowników jak ci nie biorą pod uwagę działalności firmy przy wybieraniu urlopów.
Inni nas chwalą i stawiają za wzór, a "nasi" doją, jak to jest polacy? Brzydzicie się pieniędzy za swoją pracę? Lubicie być opluwani przez swoich za każdym razem gdy wspominacie o godności i tym co wam się należy czyli szacunek za pracę? Nie dość, że za 1/3-1/4 wartości?
Tomasz2211 / 89.75.171.* / 2015-06-01 16:20
Prawda jest taka, że mamy o 5 mln. miejsc pracy za mało i należy zadbać o to by te miejsca stworzyć. Proponuję obniżyć normę dobową czasu pracy do 6 godzin z jednoczesna likwidacją przerw. Tydzień pracy od poniedziałku do piątku. Za pracę w nadgodzinach (dłużej niż 6 godzin) 50% dopłaty czyli 150% pensji lub 50% pensji i zwrot godzin przepracowanych. Za pracę w soboty 100% dopłaty, za pracę w niedzielę i święta 150% dopłaty. Zdaję sobie sprawę, że oznacza to dla pracowników mniej pracy o 1/4 czyli o 1/4 mniejsze wynagrodzenie. Unormowanie i bezwzględne kontrolowanie pracy w nadgodzinach to priorytet bo przemęczenie pracowników generuje dodatkowe koszty związane z pogorszeniem zdrowia (statystyczny miesiąc zwolnienia lekarskiego w roku). Jednocześnie to z tytułu godzin nadliczbowych wyrówna się poziom wynagrodzenia większości z nas. Do tego likwidacja 2 godzin dziennie z każdego etatu wygeneruje nawet 1/4 etatów więcej. Koszty leżące po stronie większości pracodawców znacząco się nie zmienią bo nie ma większego znaczenia czy zatrudnią 4 osoby i zapłacą im za łącznie 24 godziny pracy czy 3 osoby i zapłacą za tyle samo godzin. Zmiana dotknie tylko pracodawców zatrudniających do kilku osób i do tych najmniejszych pracodawców kierowałbym ulgi podatkowe i ZUS by zrównoważyć ewentualne straty związane z koniecznością utworzenia dodatkowego etatu. Zmiany tego typu negatywnie dotknęłyby też na nieuczciwych pracodawców nadmiernie eksploatujących zasoby ludzkie ale ich jakoś Mi nie żal.
A 58 / 46.45.78.* / 2015-06-01 16:19
Tak wszystko zabierzcie pracownikom produkcyjnym i wszystkim innym tylko sobie zostawcie wolne przecież musi ktoś na was pracować. Kodeks pracy tak został już okrojony i zmieniony na nie korzyść pracownika przez was że mało co zostało pracownikowi jego praw, dokłada się jedynie obowiązków nie podwyźszając płacy. Pytam się ile zostało praw w kodeksie pracowniczym? Ile zostało z 21 postulatów które zostały spisane w czasie strajków a tak naprawdę zralizowanych, wolne soboty których i tak nie ma bo ludzie i tak pracują ponieważ w taki czy inny sposób zmusza się ich do pracy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
...optymista... / 77.92.33.* / 2015-06-01 16:14
...mam 62 lata.Pracuję teoretycznie 5 dni w tygodniu.Godzinowo wychodzi już gorzej. Wychodzę z domu o godz 4 na autobus aby zdążyć do pracy którą rozpoczynam o godz 6 . Kończę o godz 14 też teoretycznie .Często tak bywa że trzeba pozostać dłużej .Powrót o godz 16- 17 i tak dzień za dniem.Sobota , jeżeli nie zadzwoni telefon z zakładu wolna .Całe te radosne życie za 1320 zł. Statystycznie pracuję 8 godz.!!!!!
Kielczak / 81.219.208.* / 2015-06-01 16:06
Piernicz,piernicz, d...ą gadaj, o taki zapychacz wierszówko gadający. Młody Pan opowiada jak to wspaniale sie opierniczamy i cytuje "biednych szefów Lewiatana". Życzę Panu, żeby zapierniczał tak jak wielu innych Polaków, po 12 godzin za 4-6 pln, bez weekendów...a nie sorry od 2 miesięcy miałem 31maja jedną niedzielę wolną. I temu Panu powiem, że nie...,absolutnie nie muszę chodzić do roboty...ot nie chodzę i nie jem...a bardziej rodzina nie je..bo ja sobie radę dam...a urlop...no nie pamiętam kiedy byłem i "leżałem bykiem", z reguły biorę urlop by dorobić...no I teraz pytanko czy "O Takie Polskie, żeśmy walczyli"..a statystycznie , mój "Guru" mówił tak" "Męczcie tak długo dane, aż się przyznają"...statystycznie da się wszystko udowodnić
starszy / 62.152.144.* / 2015-06-01 16:05
Program dociekliwie i graficznie zrobiony super.Wreszcie coś bez "jazgotu politycznych ,wszystko najlepiej wiedzących,gadających głów.
ela2 / 159.205.110.* / 2015-06-01 16:04
No to co..... wprowadzić znowu pracujące soboty, a może i co drugą niedzielę, po co Polak ma mieć aż tyle wolnego czasu?????

Najnowsze wpisy