Forum Polityka, aktualnościKraj

Statistica: Zarobki prezesów banków jak wynagrodzenie kilku tysięcy pracowników

Statistica: Zarobki prezesów banków jak wynagrodzenie kilku tysięcy pracowników

Wyświetlaj:
awesdz / 5.172.247.* / 2015-04-10 17:23
Tylko złodzieje tyle zarabiają.Uczciwie tego nie zarobisz.
brum / 217.98.53.* / 2015-04-10 15:12
Jak to jest? :

Dlaczego kiedy bank reklamuje pożyczkę oprocentowaną na 25% w skali roku, to chwali się tym jakież to dobrodziejstwo i niski procent.

Ale jak ja oddam do banku pieniądze na lokatę to bank da mi 2% w skali roku i też się podnieca jakiż to on jest chojny i daje wysokie oprocentowanie.
beńka / 83.9.123.* / 2015-04-10 13:05
ja powiem tylko , ze mieszkam w złodzieskim kraju , w który złodziejokracja ma się dobrze . JA nie głosowałam na tych co błogosławią złodziejstwa
adam607 / 83.21.200.* / 2015-04-10 11:55
BANKI w Polsce i ich prezesi,nazwijmy to po imieniu: DOJĄ LUDZI (klientów). Zwykły uczciwy człowiek czy przedsiębiorca w trudnych losowo sytuacjach aby zapewnić ciągłość swojego bytu/istnienia na rynku, niekiedy musi pożyczyć pieniądze w banku, a potem oddaje pożyczony kapitał i procenty od kapitału. W życiu tak bywa że ten sam człowiek lub przedsiębiorca potem znowu pożyczka, oddaje kolejne procenty i kapitał, itd w kółko. Dochodzi do tego, że Bank ma procenty od pobranych już wcześniej procentów. Banki jak pijawki wysysają pieniądze (procenty od procentów)z rynku. To właśnie Banki powodują, że na rynku, w gospodarcze jest coraz mniej pieniędzy. Pieniądz tak jak krew powinna krążyć nie leżeć na kontach banków, bankierów. Im na pewno nie zależy na zmianach, bo taki układ jest im na rękę. Wystarczy przeczytać ile prezesi banków w Polsce zarabiają rocznie oraz jakie jest oprocentowanie w kraju i za granicą. To PAŃSTWO, RZĄD RP powinien dbać o to aby ta przysłowiowa krew (czyt. pieniądz), cały czas krążyła w gospodarce po niewielkich kosztach, tak jak np. w kancelarii Sejmu - posłowie mają możliwość zaciągnięcia kredytu na niski procent a czemu nie my obywatele też na tych samych warunkach. Państwo, Rząd powinien mieć swój taki państwowy bank, który byłby konkurencją dla tych prywatnych. W Polsce jest tak, że wszystkie banki w kraju to właściwie podmioty prywatne. Bank to taki organ w gospodarce, który nic nie wytwarza, a i tak żyje mu się dobrze dzięki tym ściągniętym od klientów procentom (a tak nawiasem to i tak wirtualne pieniądze, ciąg liczb zapisanych na koncie). Prawdziwych pieniędzy (bilon,banknoty) pewnie i tak nie ma tyle, aby pokryły to co jest zapisane jako ciąg liczb na kontach wszystkich bankach w Polsce i na świecie. A tak nawiasem ten kryzys finansowy na świecie w 2008 r. powstał jak sobie przypominam przez obracanie wirtualnymi pieniędzmi przez banki i maklerów giełdowych. Czy znajdzie się ktoś w POLSCE aby zmienić taki układ. Mamy teraz wybory na Prezydenta RP. Polecam zajrzeć do felietonu pt: TRZY AFGANISTANY, zamieszczony przez kandydata (?) na prezydenta RP w tygodniku ANGORA nr 15 (1295), str. 8. Tygodnik ten kupiłem wczoraj w kiosku z gazetami i jest do nabycia do niedzieli.
Tomk878 / 88.156.139.* / 2015-04-11 03:20
Proponuję nie liczyć na rząd, prezydenta, wójta, tylko na siebie. Jest jak jest, życie w Polsce może być ciężkie i drogie ale na pewno nie będzie łatwiejsze od zagłądania w portfel prezesa banku. Robi wyniki to ma pensje. I myślę, że nie chciał bym mieć jego stresów
BRANIEWO 19/6 / 37.8.198.* / 2015-04-20 21:03
Nie chciałbyś złożyć poru podpisów dziennie,wypić paru kaw z sekretarką, za marne 20 000 dziennie?
BRANIEWO 19/6 / 37.8.198.* / 2015-04-20 21:03
Nie chciałbyś złożyć poru podpisów dziennie,wypić paru kaw z sekretarką, za marne 20 000 dziennie?
KjKing / 62.43.131.* / 2015-04-10 11:11
... producent oranżady ma większy budżet od Polski *Coca-cola.
A wiele finansowych korporacji ma budżet KILKA razy większy od USA.
W takim świecie żyjemy. Jakoś nikt z tym nie walczy. Demokracja stała się czymś żartobliwym. Zauważyć warto, że coraz powszechniejszy jest wariant chińskiej demokracji. Czyli pozorne wybory, można tylko głosować na WĄSKIE grono kandydatów, zgodnych z liną korporacji.
KjKing / 62.43.131.* / 2015-04-10 11:00
No cóż tak MUSI być. Bankowość płaci TAK dużo, bo generuje TAK duże przychody okradając innych. W działalności przestępczej ZAWSZE przychody były wysokie. Sami na to pozwalamy. Taki model świata za naszym przyzwoleniem powstał. Hitler też wygrał w demokratycznych wyborach. Z programem, który potem zrealizował.
25000/rok / 192.68.51.* / 2015-04-10 08:52
Czy poza pazernością zainteresowanych są jakieś argumenty przemawiające na korzyść tych wynaturzeń?
wtf123 / 46.112.159.* / 2015-04-09 22:17
Ogromne pieniądze !!!! Czy taki prezes Banku pomoże potrzebującym (kipi np. jedzenie dla bezdomnego, od tak w sklepie)??? NIE i jednocześnie TAK, wesprze jakąś instytucje aby REKLAMOWAĆ Bank
Waga620927 / 188.95.27.* / 2015-04-09 22:10
Po kolei wszystkich takich zarobkowiczów jak prezesi, kierownicy, dyrektorzy nie wiadomo czego tylko do brania pieniędzy - bez ostrzeżenia kulka w łeb. I problemy by się skończyły - nikt nie zostałby już nigdy żadnym pseudoprezesem......Bo normalnie w tej Polsce nikt tego problemu nie ma zamiaru rozwiązać - zabrać im te niebotyczne zarobki i dac normalne wynagrodzenia.
Lucy 66 / 83.24.105.* / 2015-04-09 22:07
Takie wysokie zarobki to po porostu rozbój w biały dzień.Cóż oni takiego nadzwyczajnego robią?
Głosowałam za PO ,bo byłam za ustawą likwidującą kominy płacowe i za podatkiem liniowym.Niestety nic z tego nie wyszło.
Jedni nie mają na opał,światło itp,bo nawet przez rok nie osiągają dniówki prezesa.
Skandal ,a nawet paranoja!
Wol44 / 83.168.86.* / 2015-04-09 22:21
To są pensje w prywatnych bankach na które rząd nie ma wpływu i ich ustawa kominowa nie dotyczy .Oczywiscie jest to rozbój i zwykłe skur......
Kris503 / 82.145.222.* / 2015-04-09 21:47
To zemsta za niewprowadzenie ustawy kominowej.Prezes banku zarabia 30 razy więcej niż prezydent całego państwa czy to nie jest śmieszne,i jak tu ma być dobrze
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Olololololololo / 89.71.217.* / 2015-04-09 21:37
I bardzo dobrze. Ten bank to PRYWATNA firma. Jeżeli akcjonariusze i rada nadzorcza chce to może mu zapłacić i 100 mln. Na szczęście komunizm juz upadł. Osoby które krytykują te zarobki mają rozdwojenie jaźni. Z jednej strony krzyczą ze chcą wolności a gdy już ona jest i pozwala prywatnym firmom i ich prezesom zarabiać krzyczą o niesprawiedliwośc
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
anczyszyn / 94.40.99.* / 2015-04-09 21:36
Pamiętam jak ta głupia solidarność oburzała się na zarobki kadry kierowniczej w PRL 3-4 krotność pensji robotnika a teraz 1000 KROTNOŚĆ !-WOLNOŚĆ I !!!!to dopiero NIESPRAWIEDLIWOŚĆ !!!!! paskudne pazerne solidaruchy !!!!
fasdfasdfasd / 62.87.195.* / 2015-04-09 21:43
... a pamiętasz, że pieniądze w tamtych czasach nic nie były warte, a liczyły się znajomości. Kasy miałeś ile chciałeś... wystarczyło poczekać kilka dni z hiperinflacją. Każdy był milionerem ;-)f
hager52 / 31.1.27.* / 2015-04-09 21:20
normalne w katolickim kraju przecież to wynikało ze słów JP II " nie lękajcie się"

Najnowsze wpisy