Forum Forum podatkoweInne

Status bezrobotnego - czy konieczny w mojej sytuacji?

Status bezrobotnego - czy konieczny w mojej sytuacji?

mmaacciieekk / 81.190.26.* / 2011-01-17 16:16
Nie ukrywam, że się nie znam, więc powiem prosto z mostu jak to u mnie jest i może ktoś mi pomoże (a pytanie chyba nietrudne). Zaraz po maturze poszedłem na studia dzienne, z których zrezygnowałem po trzech latach. Teraz mam rok przerwy, po którym planuję kolejne studia - nie pracuję (nigdy nie pracowałem), uczę się.

Pytanie: Czy muszę rejestrować się jako bezrobotny? Przeczytałem gdzieś, że mam na zarejestrowanie się jako bezrobotny cztery miesiące od skreślenia z listy studentów i ten termin niedługo minie - ale czy to w ogóle prawda i mam się martwić? A jak z numerem NIP? Jest mi potrzebny? Podobno mogę stracić prawo do ubezpieczenia zdrowotnego, jeśli się nie zarejestruję. Czy grozi mi coś jeszcze? Jakieś mandaty, kary? Od razu uprzedzę ewentualne pytania: nie planuję pobierać zasiłku, chodzić na szkolenia, ani aktywnie szukać pracy. Chodzi o ubezpieczenie zdrowotne i inne rzeczy do których miałem dotychczas prawo jako student, a przedtem niepełnoletni (?).
wiwan / 2011-01-19 13:38
Nie musisz. Status bezrobotnego to prawo, nie obowiązek.
Cztery miesiące to czas, po którym ustaje ubezpieczenie zdrowotne (NFZ) w związku z zakończeniem/ przerwaniem studiów.
Niestety w związku z niepobieraniem nauki nie możesz w tym wieku być już zgłoszony do ubezpieczenia zdrowotnego jako członek rodziny przez ubezpieczonego rodzica.
Więc powstaje problem, zwłaszcza w przypadku hospitalizacji- trzeba będzie zapłacić.
Bezrobotny jest ubezpieczony, ale zobowiązuje się do udziału w ww szkoleniach, potwierdza gotowość podjęcia pracy, odrzucanie ofert skutkuje pozbawieniem tego statusu.
Jak widzisz obowiązku i kar nie ma, ale są pewne ryzykowne konsekwencje. Ubezpieczenie dobrowolne w NFZ jest drogie- obecnie 304,67 zł.

NIP od lipca ma dla osób fizycznych zniknąć. Jeśli nie masz zamiaru zarobkować (np. umowa zlecenie ) nie jest potrzebny. Ale może warto jakąś umowę podpisać i wykonywać, choćby symboliczną co do wynagrodzenia- tyle, że oprócz składki zdrowotnej będzie podlegała również składkom społecznym ( rentowej, emerytalnej, wypadkowej ) co nie zachwyci zleceniodawcy- bo będzie ona dla niego droższa niż identyczna podpisana ze studentem, czy kimś kto ma oprócz tego etat. Z tego względu można zgodzić się na niższe wynagrodzenie.

Najnowsze wpisy