Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Stawki VAT w Polsce. Petru chce jednej 16-procentowej. Kto za to zapłaci?

Stawki VAT w Polsce. Petru chce jednej 16-procentowej. Kto za to zapłaci?

Wyświetlaj:
MonKow / 89.69.110.* / 2015-10-06 13:50
Ale przecież nie można skupiać się tylko na Vacie! Gdybyście przeanalizowali dokładnie postulaty Petru dotyczące podatków i przede wszystkim KRUSu - to okaże się, że Wasze wyliczenia są błędne. Petru ma rację - komu mamy zaufać w tej kwestii, jeżeli nie ekonomiście. Poczytajcie trochę na temat wolnego rynku, zacznijcie od Adama Smitha.
Nowoczesna to partia, która w końcu ma jakieś korzystne dla polskiej gospodarki rozwiązania.
pietrek kkkkkk / 37.47.49.* / 2015-10-06 15:06
Od kiedy ekonomista , działa na korzyść obywatela .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
spoko2015 / 185.56.173.* / 2015-10-06 13:59
Już był taki jeden co to podawał się za ekonomistę. Ogłosił że wzrost PKB o 7% grozi katastrofą z powodu przegrzania gospodarki i podniósł oprocentowanie kredytów do 23 %. Tak naprawdę to chodziło o wyprowadzenie zysków z lokat bankowych i zahamowanie wzrostu konkurencyjności polskiej gospodarki. Taki cymbał z ciemnogrodu na usługach obcych interesów.
Dar_o592 / 159.205.129.* / 2015-10-06 13:57
Łączysz Smitha z obniżoną stawką VAT i zostawieniem pozostałych podatków? Mówisz o Petru ekonomista? Nowoczesna da coś Polsce? Stary, z choinki się urwałeś?? :D
Amatorbadacz / 91.215.34.* / 2015-10-06 13:50
Szarej strefie i tak nie zaszkodzi, nadal likwiduje podatników i to masowo.Najbardziej są oni poszkodowani a budżet do tego.
Waniek / 2015-10-06 13:53 / Bywalec forum
Przy takiej konstrukcji podatków najłatwiej jest zidentyfikować tych w szarej strefie nie potrzeba do tego nawet urzędu skarbowego bo nawet najgłupszy podatnik widzi który przedsiębiorca robi lewiznę!!
jato / 92.29.205.* / 2015-10-06 13:45
w ten sposob zydzi chca zniszczyc Polakow. Nalezy ich wszystkich wygnac do Isra-ela. Polska dla Polakow a nie ma byc zudowska kolonia. Niech spadaja na Madagaskar
wiem? / 91.189.219.* / 2015-10-06 13:41
Bogaci będą jeszcze bogaci a biedni jeszcze biednejsi. Pan Petruczubek chce wykończyć ludzi mniej zamożnych
Tak tak a szczególnie za te 50zł miesięcznie
Waniek / 2015-10-06 13:55 / Bywalec forum
Tylko czy aby na pewno konkretnie tych chce wykończyć? Bo ja odniosłem rażenie że najbardziej chce wykończyć bogatych nie płacących podatków i "biedaków" działających w szarej strefie na dużą skalę.
wiem? / 91.189.219.* / 2015-10-06 13:40
Nawet nie zdajecie sobie ludzie sprawy jak jednolity podatek ułatwiłby życie.Prosty przykład.Remontujemy dom. Wszystko co miesci się w obrębie domu i jest wbudowane to podatek 8% ale już jak chcesz koło domu zrobić chodnik czy wybudować i wyposażyć garaż to już 23%. remont budynku w którym mieszczą się mieszkania to ta część mieszkaniowa to 8% reszta to 23% . Nikt tego nawet nie chce interpretować bo tego na trzeźwo nie da się wyjaśnić. Problemy są naprawdę z rozliczeniami jak to wszystko kwalifikować.
kas8945 / 46.171.152.* / 2015-10-06 13:52
wiem?

Rozumiem ze remontujesz dom co miesiąc a jadasz i pijesz raz na dwa lata?

jesli na takie produkty jak mięso i pieczywo Vat wzrośnie x 2 to kto dostanie po kieszeni, logika.....
zz351 / 82.160.155.* / 2015-10-06 13:37
Skąd Niezależna wzięła te dane??
Użytkowanie mieszkania w 2015 niższe niż w 2014.
Pensje nie wzrosły, ale koszty energii niestety tak.
W 2015 zapłacę dużo więcej niż w 2014.
Petru cały czas delikatnie mówiąc mija się z prawdą.
maugoha / 78.8.120.* / 2015-10-06 13:33
Pan Petru w powołanym artykule mówi o pozycji negocjacyjnej Polski w starciu z UE, a nie przedstawia własnego poglądu na podatki, proszę być rzetelnym w ferowaniu wyroków!
Jednolity podatek ma sens, bo Kowalski zapłaci tak czy siak, nawet jak zrobią 40% VATu, ale wielka firma z pięcioma doradcami podatkowymi na ulgach, różnych stawkach, wyłączeniach, wyjątkach, nieźle sobie zaoszczędzi. Ma to ukrócić możliwość machlojek. Z drugiej strony Petru zawsze mówi o tym, że chce pomóc biedniejszym, ale aby ta pomoc była skierowana do nich, a nie do wszystkich. Np. ulga na dziecko dotyczy i biednych i bogatszych, a Petru chce, aby pomoc trafiała wyłącznie do najbardziej potrzebujących.
mjj / 78.156.162.* / 2015-10-06 13:27
Zyski z ujednolicenia i USZCZELNIENIA systemu podatkowego były by znacznie większe. Nie należę do bogatych ludzi, liczę kasę do końca miesiąca, ale jedna stawka BEZ WYJĄTKÓW, czyli możliwości oszustw, naciągactwa i wyłudzeń stosowanych przez NAJBOGATSZYCH, a nie najbiedniejszych bardzo by mnie ucieszyła. Na niejasnym i dziurawym prawie podatkowym zyskują TYLKO najbogatsi. Jasne zasady bez wyjątków to coś o co najbiedniejsi walczyć właśnie powinni.
zbychu285 / 62.23.200.* / 2015-10-06 13:27
Jak ja uwielbiam lewacka propagande... Co to jest ta "sprawiedliwosc spoleczna"? Wg mnie sprawiedliwie by bylo gdyby kazdy placicl jednakowa stawke podatku VAT - 16, 18 proc, niewazne, byle byla jednakowa dla wszystkich (w tym rolnikow i ksiezy). A tak, dlaczego mam byc karany za to, ze sie uczylem, tyram po 12 godzin dziennie i mam dobrze platna prace? Czy to jest sprawiedliwe?
Tak samo w przypadku VAT - dlaczego stawki nie mialyby byc ujednolicone? Owszem, moznaby ustanowic zerowa stawke na produkty i uslugi szczegolnie istotne dla spoleczenstwa - np. na edukacje, ksiazki i gazety.
Jedynymi, ktorzy by stracili na uproszczeniu podatkow byliby urzedasy i wszelkiej masci "doradcy podatkowi", ale coz... musieliby sie przekwalifikowac, tak jak zmuszeni byli zrobic inni ludzie w Polsce.
Wd040 / 37.47.12.* / 2015-10-06 13:36
A gdybys tak samo tyral tylko za 800zl. na 4 osoby? (dwojka dzieci wieku szkolnym)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zbychu285 / 62.23.200.* / 2015-10-06 15:15
Wiesz, dlatego zdecydowalem sie na zalozenie rodziny po znalezieniu pracy dajacej jakas tam stabilnosc. Bylkbym skrajnie nieodpowiedzialny i egoistyczny, gdybym zdecydowal sie narazac moje dzieci na zycie w nedzy. Ja wiem, ze w zyciu rozne sytuacje sie zdarzaja, i mozna nieraz niezle upasc, ale nie zalozylbym rodziny nie majac dochodu gwarantujacego jakiegis minimum na zycie. Ludzie, ktorzy swiadomie tak robia, sa dla mnie jak alkoholicy i narkomani - sami sie wpedzili w problemy i nie widze powodu, zeby panstwo mialo im pomagac z moich podatkow.
Mi-hał / 79.191.149.* / 2015-10-06 14:40
To znaczy, że masz nie po kolei jeżeli zdecydowałeś się na dwójkę dzieci mając dochód 800 zł.
Daga2601 / 109.196.247.* / 2015-10-06 13:24
Żywność, leki i produkty higieny powinny mieć stawkę 5% VAT, reszta 15% a towary luksusowe 25% VAT, podatek dochodowy powinien być zlikwidowany. Ogólnie to koniec z finansowaniem KK z budżetu państwa (na które idą miliardy złotych), redukcja urzędników (na które też idą miliardy), opodatkować zagraniczne firmy, dać zarobić polskiemu przedsiębiorcy/producentowi, zlikwidować ZUS (który jest dziurą bez dna). Koniec z finansowaniem partii z budżetu, redukcja posłów w sejmie. Tyle jest pomysłów na poprawę - wybierzcie mnie na premiera!!!
Echnowto / 109.196.247.* / 2015-10-06 13:35
Waniek - Ten kraj już jest bankrutem. Poza tym ja się z większością wypowiedzi użytkownika Daga zgadzam. Miliardy są topione, a ty uważasz że likwidacja przywileji i darmozjadów (KK, ZUS, urzędników, posłów, itd) to sposób na bankructwo?
Waniek / 2015-10-06 14:25 / Bywalec forum
Ale zwiększanie efektywności tych instytucji jest w naszym interesie a nie zwiększanie ich liczebności jak jest teraz. A prostota podatkowa stworzy taką możliwość ba nawet wymusi ją.
HMMMM / 109.196.247.* / 2015-10-06 14:43
Zwiększanie efektowności (KK, ZUS, biurokracji, posłów, przywilejów) jest w naszym interesie? Co ty człowieku chrzanisz? Jaki jest interes w tym aby te studnie bez dna, które generują straty były przez nas dotowane? Jaki w tym interes? Jaki ty masz pomysł na uzdrowienie tego kraju?
x438 / 83.20.55.* / 2015-10-06 13:20
Nie ufam Petru. Facet dopiero co założył partię a kasy na kampanię ma w bród. Uważam, że jest finansowany albo przez banki, albo przez WSI, albo przez PO jako tratwa ratunkowa dla tej tonącej partii albo przez międzynarodowy (żydowski) kapitał. W każdym razie ten kto go finansuje będzie mówił mu co ma robić. Polacy już to przećwiczyli z solidarnością, która wyprzedała za grosze majątek narodowy pod pozorami prywatyzacji.
Wd / 37.47.12.* / 2015-10-06 13:48
100% right - jak mowia anglicy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Waniek / 2015-10-06 13:23 / Bywalec forum
A kto ci karze ufać jakiemuś politykowi? Jak ufasz politykom to jesteś po prostu naiwniak. I albo od nich wymagasz tworzenia prawa, które zredukuje potrzebę patrzenia na ręce albo masz prawo jak w polsce gdzie polityk chociaż robi przewałe to nic mu się nie stanie w biały dzień może cie okraść. I nic mu nie zrobią ani sądy ani wyborcy!!!
Martin751 / 87.206.75.* / 2015-10-06 13:17
Panie Ogórek, wygląda na to, że ktoś Panu płaci nie tylko literówkę, albo poziom Pana ignorancji sięga zenitu. Pomija Pan bowiem kluczowe zagadnienia.
1. Niższa stawka na cokolwiek nie jest żadnym elementem sprawiedliwości społecznej, bo tą samą niższą stawkę płacą zarówno biedni, jak i bogaci.
2. W systemie 16% liniowego VAT, zarówno bogatsi jak i biedniejsi zapłacą więc taki sam, wyższy/niższy podatek zależnie od produktu. Nie doczytał Pan albo specjalnie pominął fakt, że Petru wraz z wprowadzeniem podatku liniowego zapowiedział program osłonowy dla najbiedniejszych właśnie. I to niezależnie od tego, czy ich strata na VAT dopadnie, czy inne przyczyny. Sfinansują go właśnie ci bogatsi, którzy zapłacą MINIMALNIE więcej (jak widać wyżej o parę złotych) ale to wystarczy na redystrybucję dla potrzebujących.
Tym samym, strzela Pan gola do własnej bramki, myśląc, że biegnie w przeciwną stronę. Kompas proponuję kupić, bo z kalkulatorem Panu nie po drodze.
MichałSłupsk / 79.184.118.* / 2015-10-06 13:10
Miałem money.pl za rzetelny portal. Nie wzięliście pod uwagę, że postulat Nowoczesnej zakłada 3x16 (jednolita stawka VAT, CIT i PIT). Skoro już dokonujecie wyliczeń, przyjmijcie model postulowany, a nie z niewłaściwie i bardzo stronniczo zastosowanym ceteris paribus.
Waniek / 2015-10-06 13:14 / Bywalec forum
To co się proponuje trzeba do czegoś odnieść nie da się bez tego oprzeć jedynie na wyliczeniach ekonomicznych. Bez pewnego pokazania jak to jest obecnie. Pewnie to obecne i tak nie jest do końca prawdziwe bo wyłudzeń w nim sporo.
as440 / 195.191.163.* / 2015-10-06 13:09
Dysproporcja dochodów rośnie na całym świecie. Już dawno prześcignęła stan z okresu XIX-to wiecznego krwiożerczego kapitalizmu. W Polsce z racji biedy naszego kraju zjawisko to jest szczególnie niebezpieczne. Petru to najczarniejsza postać, jeżeli chodzi o nasilanie tego zjawiska. Zabrać biednym i dać bogatym. Taki anty Janosik. Teorie tego pana już dawno zweryfikowała rzeczywistość. Kapitał ma narodowość, jak najbardziej ją ma. Niewidzialna ręka rynku niczego nie uporządkuje, niczego nie ureguluje. Wystarczy spojrzeć na kraje najbogatsze Norwegię, Belgię. Tam obciążenia podatkowe są bardzo wysokie, a obciążenia płacy podnoszące koszty pracy sięgają 70%.
czyleciznamipilot / 83.29.146.* / 2015-10-06 13:24

Niewidzialna ręka rynku niczego nie uporządkuje, niczego nie ureguluje. Wystarczy spojrzeć na kraje najbogatsze Norwegię, Belgię. Tam obciążenia podatkowe są bardzo wysokie, a obciążenia płacy podnoszące koszty pracy sięgają 70%.


Czy kolega ma jakiś problem aby wyjechać do tych "rajów socjalnych" - Norwegii czy Belgii ??? Podam krótki instruktaż: trzeba kupić bilet na samolot i tym magicznym wehikułem kolega się przeniesie w czasie i przestrzeni do nieustającego dobrobytu. A jeszcze bliżej - gdzie nie działa "niewidzialna ręka rynku" - jest Białoruś, tam koledze powinno się również spodobać :)))))))))))))
ps. nauczyciele chcą podwyżek płac - tylko pytam grzecznie - ZA CO ??? Poziom wiedzy prezentowany przez społeczeństwo, któremu się wydaje - że wszystko ma dostać od państwa (czyli od kogo???), jest żenujący.
Pan i wladca / 94.254.209.* / 2015-10-06 15:36
Lotnik pięknie to napisałeś i jestem z ciebie dumny, cała reszta pisze byle co i jak im potrafią:)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wd040 / 37.47.12.* / 2015-10-06 13:39
Panie pilot! A ja proponuje panu J. Kacz, D Tus E Kop i pan lopate i do roboty za 800zl.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
czyleciznamipilot / 83.29.146.* / 2015-10-06 14:33
Dziękuję - nie skorzystam z propozycji, mam ciekawsze zajęcie i co najważniejsze - jest ono wyceniane przez RYNEK znacznie, znacznie wyżej niż 800zł :))). Kolegi propozycja jak ulał pasuje do wszystkich narzekających włącznie z kolegą.
Martin751 / 87.206.75.* / 2015-10-06 13:19
na kraje najbogatsze możesz patrzeć, ale wtedy, gdy były biedne. Rozwiązania bogatych nie są dobre dla biednych dopóki są biedni.
RemekB / 79.188.200.* / 2015-10-06 13:18
Asie (fajnie brzmi :-) ).
1. Słabe przykłady - Belgia, kraj podzielony, który przez miesiące nie mógł wyłonić rządu, z budżetem o ogromnym deficycie (po 2009r.), objęta unijną procedurą nadmiernego deficytu. Wiem, że Belgia to brzmi ładnie.. ale tylko brzmi. Fakty są jak powyżej.
2. Norwegia - kraj, który swoje bogactwo czerpie ze złóż gazu. Jest czego zazdrościć, to prawda, ale wystarczyło, że ceny surowców spadły, a budżet już się nie dopina i zaczyna się gorączkowe poszukiwanie środków. Jeden z pomysłów - zacząć wykorzystywać fundusz emerytalny przeznaczony na pokrycie braków związanych z problemami demograficznymi.
Tak więc - słabiutkie przykłady. Co do dysproporcji dochodów - Polska jest mniej więcej pośrodku europejskiej listy. Duuużo większą rozpiętość dochodów ma na przykład Anglia - tylko nie pisz, że tam jest aż tak bardzo źle. Tam po prostu ludzie zarabiają sporo, dużo, albo bardzo dużo. Sprawiedliwie (równo wszystkim) można dzielić tylko biedę. Niestety.
Wd040 / 37.47.12.* / 2015-10-06 13:50
Ale w Norwegii bym popracowal.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
RemekB / 79.188.200.* / 2015-10-06 15:55
Ja to bym nawet z chęcią przejął ich zasoby gazu i ropy dla Polski ;-)
grdsghng / 79.186.219.* / 2015-10-06 13:09
Pan Ryszard "Cover" Petru juz wie jak pomoc najbogatszym. Ciekawe skąd ma na kampanię. ?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy