Forum Forum prawnePracy

Staż do urlopu w przypadku ukończenia technikum w okresie zatrudnienia.

Staż do urlopu w przypadku ukończenia technikum w okresie zatrudnienia.

Marcin387 / 37.47.61.* / 2018-03-13 14:59
Witam, nie mogłem znaleźć odpowiedzi na moje wątpliwości, dlatego przedstawię konkretną sytuację. Przed rozpoczęciem pracy ukończyłem liceum ogólnokształcące, zatem z Kodeksu Pracy zostało mi naliczone 4 lata stażu do ustalenia wymiaru urlopu, po czym rozpocząłem pracę, więc pełny wymiar urlopu według obliczeń powinien mi przypaść w połowie 2018 roku. Jednak w trakcie pracy ukończyłem w dwa lata szkołę zaoczną i uzyskałem tytuł technika. Kadry wyliczyły mi, że pełny urlop będzie mi przyslugiwał w połowie 2019 roku, gdyż wzięły pod uwagę to, że korzystniejsze jest dla mnie uwzględnienie 5 lat z technikum niż dwa lata w pracy, co oczywiste, lecz korzystniejsze jest dla mnie uwzględnienie liceum oraz stażu pracy. Kadrowa wytłumaczyła, że brana jest pod uwagę ostatnia ukończona szkola, co dla mnie nie jest oczywiste, ponieważ nie dostrzegam w Kodeksie Pracy takiego uzasadnienia. Proszę o poradę czy dobrze rozumiem i czy dla mojej korzyści powinno mi być zaliczone liceum i staż pracy, zamiast technikum zaocznego.

Najnowsze wpisy