Forum Forum prawnePracy

Staż po studiach

Staż po studiach

alunia09 / 2012-02-08 10:42
W czerwcu ubiegłego roku ukończyłam studia i zarejestrowałam się w biurze pracy, wiem, że mam możliwośc odbycia stażu, jeśli znajdę pracodawcę, który mnie przyjmie (albo znajdzie mi PUP), ale czy jest jakiś okres, do którego moge w ogóle starać się o taki staż, czy nie ma żadnych ograniczeń czasowych?
Wyświetlaj:
szklarek / 2012-02-08 21:06
Formalnych terminów nie ma, możliwość ubiegania się o staż nie "przedawnia się".
Ale w przypadku absolwenta po 12 miesiącach od dyplomu lub po jego 27 urodzinach ( zależy co wcześniej ) nie przyznaje się już stażu/staży w wymiarze 12 miesięcy, a już tylko 6.
tobias55 / 164.127.89.* / 2012-02-08 15:09
w twoim interesie jest żeby załatwić to jak najszybciej, bo im szybciej skończysz staż tym szybciej zaczniesz zarabiać sensowne pieniądze. pamiętam że jak pracowałęm w szkole to przez rok miałem mniejszą pensję za bycie stażystą, a jak mi się skończył ten rok to zwiałem do prywatnej firmy. teraz pracuje jako konsultant w eniro i mam chociaż jakąś pensję normalną, bo za stażowe to sobie można... nawet na czynsz nie starcza cały :/ także czym prędzej się wbijaj na staż żeby jak najszybciej go skończyć...

Najnowsze wpisy