Forum Forum prawnePracy

Staż z UP-czy muszę być zarejestrowany?

Staż z UP-czy muszę być zarejestrowany?

Rust / 2012-02-03 12:30
Ostatnio mój znajomy doradził mi żebym starał się o staż w Urzędzie Pracy. Mam tylko jeden problem nie wiem czy będę musiał zarejestrować się w Urzędzie Pracy jako bezroboptny, czy mogę to zrobić bez tego? Mam dwadzieścia lat.
Wyświetlaj:
szklarek / 2012-02-03 12:38
Rejestracja to podstawa, bo staż odbywa się na zasadzie umowy pracodawcy i starosty, któremu PUP podlega, i który wypłaca stypendium stażowe.
kamilfreeboy / 2012-02-03 12:43 / Bywalec forum
A czy staż mogę robić tylko na terenie powiatu, w którym jest zarejestrowana, czy jest możliwość, żeby robić w jakimś zupełnie innym mieście? To znaczy czy PUP może przkazać pieniądze na staż zdalny?
szklarek / 2012-02-03 13:21
Zdarzają się staże w sąsiednim powiecie, ale preferowani są zdecydowanie pracodawcy z powiatu, w którym jest się zarejestrowanym.

Jest jeszcze opcja taka, że osoba niespełniająca warunków uzyskania statusu bezrobotnego może zarejestrować się jako "poszukująca pracy". Może to uczynić w kilku PUPach, ale na staż może liczyć w drugiej kolejności- tj. po regularnych bezrobotnych, chyba że ma orzeczenie niepełnosprawności. Ale ofert dla takich osób jest w ogóle mniej.
Rust / 2012-02-03 15:12
Czyli jako osoba niezarejestrowana w powiatowym UP, nie ma co liczyć na staż...dobra. Dziękuję za odpowiedź. Trzeba będzie się zarejestrować.

Najnowsze wpisy