Forum Forum prawnePracy

staz z urzedu pracy dla matek

staz z urzedu pracy dla matek

otooka76 / 2012-06-26 09:30
jestem matką, która po urodzeniu dziecka nie podjęła zatrudnienia. Wyczytałam na internecie, że jest możliwość stażu z UP dla kobiet w takiej sytuacji. Chcicalam zapytac jakie trzeba warunki spelniac by go otrzymac?
Wyświetlaj:
lachon8382 / 2012-06-27 11:32 / Bywalec forum
to troche bez sensu, a prosz emi powiedziec do jakiego wieku zycia mozna ubiegac sie o staz? ja mialam staz w wieku 23, teraz mam 27 zastanawiam sie czy nie isc ponownie, bo ciezko z praca
szklarek / 2012-06-27 11:55
Co jest bez sensu ?

O staż mogą ubiegać się bezrobotni "w szczególnej sytuacji na rynku pracy" jak to definiuje art.49 Ustawy o promocji zatrudnienia:

• studenci do 25 roku życia (siłą rzeczy zaoczni i wieczorowi tylko
• absolwenci do 27 roku życia będący w okresie do 12 miesięcy od dnia określonego w dyplomie, świadectwie lub innym dokumencie poświadczającym ukończenie szkoły wyższej,
• bezrobotni powyżej 50 lat,
• osoby, które są bezrobotne od co najmniej 12 miesięcy,
• kobiety, które po urodzeniu nie podjęły zatrudnienia,
• osoby, które nie posiadają kwalifikacji zawodowych, doświadczenia zawodowego, wykształcenia,
• osoby, które nie pracowały dłużej niż 6 miesięcy,
• matki samotnie wychowujące dziecko do 18 roku życia,
• osoby bezrobotne, które po odbyciu kary pozbawienia wolności nie podjęły zatrudnienia.
anteczka / 2012-06-26 10:41 / Bywalec forum
pierwszy raz slysze o takiej mozliwosci, ciekawe na jakich zasadach by to bylo, czy taka matka tez musialaby pracowac po 8h dziennie czy tez mniej, no bo wkoncu ktos dzieckiem tez musialby sie zajac
szklarek / 2012-06-26 11:01
Jest to zwykły staż z PUP, w normalnym wymiarze godzin.

Chodzi o to, że nie każdy bezrobotny może na staż liczyć. I kategoria matki, która nie podjęła zatrudnienia po urodzeniu dziecka jest jedną z tych, które na staż mogą liczyć.

Żadnych więcej preferencji nie ma. Konieczna jest rejestracja w PUP, stypendium jest identyczne jak dla innych stażystów.

.

Najnowsze wpisy