Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Stopa bezrobocia w maju może obniżyć się o więcej niż 0,5 pkt. proc.

Stopa bezrobocia w maju może obniżyć się o więcej niż 0,5 pkt. proc.

Wyświetlaj:
cegro470 / 83.24.203.* / 2014-05-28 10:36
Standard zawsze propagandowe bezrobocie spada w miesiącach wiosennych i letnich.Na jesieni będzie rosło a zimą przekroczy znowu 14%. Szkoda tylko,że nie ma publikują danych o ile wzrosło zatrudnienie na śmieciowych umowach.Tam ludzie harują za 4 złote na godzinę w praktyce bez żadnego ubezpieczenia.Współczesny odpowiednik niewolnictwa.
kraska / 31.61.140.* / 2014-05-27 14:14
Świetna wiadomość. Już młodzi się cieszą, że będą mogli pracować na emerytury górników, mundurowych
sędziów. Już się biorą do roboty.
debos / 79.185.133.* / 2014-05-27 12:23

Wszystko wskazuje na to, że w maju spadek stopy bezrobocia

Wspaniale. A właściwie czy ja wiem? Już trudno o ludzi do roboty to co dopiero będzie jak tak szybko będzie spadać wskaźnik bezrobocia? Piszę wskaźnik bo z prawdziwym bezrobociem to przecież nie ma nic wspólnego.
Waniek / 2014-05-27 13:37 / Bywalec forum

Piszę wskaźnik bo z prawdziwym bezrobociem to przecież nie ma nic wspólnego.

W polsce praca ma niewiele wspólnego ze wskaźnikiem bezrobocia!!! Czy matkę harująca na ciebie w domu też nazywasz nic nie robiącą??? Czy brata lub siostrę pracujących na umowy śmieciowe (np praca zdalna)też nazywasz nic nie robiącymi??? Polska to kraj w którym rządzą ludzie, którzy nie powinni rządzić a wprost powinni wylądować w pomieszczeniu bez klamek lub w najlepszym przypadku miejscu przymusowego odosobnienia. Szopka o start do kasy w euro wyborach był tego najlepszym przykładem.
wiwan / 2014-05-27 14:25
Co ma charakter umowy czy zdalność pracy do tego, że osoba taka zarobkuje, a więc nie może uzyskać statusu bezrobotnej. A jeśli takowy ma, to nielegalnie bo kłamie w oświadczeniach lub zarobkuje na czarno.

Debosowi zresztą chodzi najprawdopodobniej o to, że wskaźnik GUS-woski jest zawyżony. I tak w jakimś stopniu jest- bo wśró zarejestrowanych są niezgodnie z prawem osoby już przeze mnie wspomniane jak i zdaje się jeszcze liczniejsze, które rejestrują się wyłącznie w celu uzyskania ub. zdrowotnego i nijak znalezieniem (legalnego) zatrudnienia nie są zainteresowane.

Zresztą wedle metodologi eurostatu, dużo bliższej realiom, stopa ta jest ok. 3 pkt. proc niższa.
Waniek / 2014-05-27 14:54 / Bywalec forum
Tylko że, mi nie chodzi o wyłudzaczy a o uczciwie pracujących a dostających pensje, którą nie można nazwać pensją. Dodatkowo nie biorących zasiłków z mopsu!!! A harujących za 500-800 zł na miesiąc gdzie ich wpisać jako pracujących czy nie pracujących??? A tacy ludzie nie robią nikomu łaski sami się utrzymują tylko polskie państwo nie ułatwia im tego!!! A statystyki pracujących po prostu kłamią zawyżając ilość pracujących za pensję poniżej najniższej krajowej!!!

Najnowsze wpisy