Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Stopa bezrobocia w październiku. MPiPS podał nowe dane

Stopa bezrobocia w październiku. MPiPS podał nowe dane

Wyświetlaj:
Karol510 / 78.9.80.* / 2014-11-10 22:04
niedługo wszyscy wyjadą,i na bezrobocie pójdą pracownicy Urzędów Pracy bo nie będą mięli tej pracy komu proponować!!!
Ananssse / 89.68.93.* / 2014-11-10 15:34
To nie pana sukces, ministrze, ze zatrudniłem w firmie 2 osoby wiecej. Pan mi w tym nie pomógł. Nie obniżył pan podatków ani nie zrobił pan nic zeby obniżyć koszt pracy.. nie bede głosował na PO i tyle. Jak wogle podkręca: my z Donaldem ..
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
juju / 178.37.16.* / 2014-11-10 15:19
To kolejny miesiąc emigracji najcenniejszych obywateli Polski. Podawanie takich danych jest czystym draństwem i oszustwem PRZEDWYBORCZYM, ciągłe ocieplanie wizerunku PO jest tak ewidentnym lizaniem się do władzy, że aż ohyda bierze.
Dunadan / 170.148.215.* / 2014-11-10 15:22
To nie jest lizanie i przymilanie sie do wladzy. To jest wykonywanie polecen z gory, publikowanie tylko danych statystycznych pokazujacych jak to kraj sie rowija.
Statystyka, jakaz to piekna nauka ;)
Dunadan / 170.148.198.* / 2014-11-10 14:07
Zeby zobaczyc prawdziwa stope bezrobocia w PL nalezy do oficjalnych danych dodac Wszystkich Obywateli nie pracujacych a pozostajacych na terenie RP. Czyli wszystkie osoby, ktore zostaly wykreslone ze statystyk mimo, ze dalej pozostaja bez pracy. Oraz nalezy doliczyc Wszystkich obywateli RP, ktorzy wyjechali za praca na zachod. Tej drugiej grupy jest troche ponad 2mln Polakow a pierwszej drugie tyle jak nie wiecej. I dopiero jak te dane sie szumuje to bedzie prawdziwy obraz bezrobocia w III RP.
kurkus / 89.73.24.* / 2014-11-10 14:39
Nie rozumiem po co doliczac tych co wyjechali przeciez nie szukają pracy w pl? Więc bezrobotni nie są. Od bezrobotnych trzeba odjąć zatrudnionych w szarej strefie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Dunadan / 170.148.198.* / 2014-11-10 14:54
Po to co napisalem.
Aby zobaczyc pelen obraz braku pracy jaki jest w Polsce. Zeby mozna bylo zobaczyc ile tak naprawde osob w Polsce na dzien dzisiejszy jest bez pracy w stosunku do mozliwosci, czyli ile milionow Polakow w wieku produkcyjnym nie ma w kraju pracy.
A po co doliczac tych co wyjechali?
Bo gdyby nie wyjechali to by byli na bezrobociu, przynajmniej wiekszosc a duza czesc i tak nie bylaby brana pod uwage z racji odrzucenia 3 razy oferty pracy z urzedu pracy - sztuczne zanizanie odestku bezrobotnych a tylko ze wzgledu na stosowana metodologie a w celu obnizenia wskaznikow bezrobocia i w koncu po to aby ladnie slupki malejacego bezrobocia wygladaly...
Generalnie, ile osob sposrod 18 mln zdolnych do pracy Polakow ma w kraju prace a ile nie ma.
Chodzi mi realne liczby a nie statystyke ktora mozna podciagnac pod kazde sprawozdanie...
tiaa / 194.99.117.* / 2014-11-10 14:58

Bo gdyby nie wyjechali to by byli na bezrobociu, przynajmniej wiekszosc

czy wiekszość to nie wiem, bo jednak 2mln gęb do wykarmienia, przyodziania itd to spory rynek zbytu więc automatycznie ktoś musiałby na te 2mln ludzi robić.
I powtarzam odkąd jesteśmy w UE mimo emigracji zatrudnienie w kraju zwiększyło się o jakieś 2mln czyli o 15%
neutralny / 93.105.63.* / 2014-11-10 22:18
Spadłeś z komety ?... z urojonymi tezami , na czas gorączki przedwyborczej. Oczywistym wiadomo po co,a może jesteś z branży dziennikarskiej[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
tiaa / 95.160.43.* / 2014-11-11 09:53
a tak jakieś konkrety? Czy po prostu brak wiedzy nadrabiasz chamstwem? Człowieku jeśli nie masz pojęcia o temacie to po co zabierasz głos?
Jak masz jakiś problem to powiedz w którym aspekcie się mylę to wtedy można jakoś pogadać - tylko ty musiałbyś mieć jakąkolwiek wiedzę w tym temacie.
Dunadan / 170.148.215.* / 2014-11-10 15:21
Zatrudnienie w kraju sie zwiekszylo?
Mozesz podac dane ile to miesiecznie w tym roku z miesiaca na miesiac powstalo miejsc pracy?
Takie dane sa publikowane w kazdym panstwie EU ale jakos w Polsce ich nie publikuja. Ciekawe dlaczego?
Gdyby w Polsce publikowali ile bezrobocie wzroslo lub spadlo i ile w danym miesiacu powstalo Nowych miejsc pracy to wtedy mozna powiedziec o w miare odpowiadajacych rzeczywistosci danych.
A co do tych geb do wykarmienia. Jakos rzad ani nikt z wiejskiej nie przejmuje sie ze drugie takie bezrobocie jest w kraju ukryte i jakos o tych obywateli nikt sie nie martwi ze nie maja co do gara wsadzic. Tak wiec nie pisz o "wykarmianiu tych geb" bo tych ich na pewno nie karmiles i nie bedziesz karmil.
tiaa / 95.160.43.* / 2014-11-10 17:20

Takie dane sa publikowane w kazdym panstwie EU ale jakos w Polsce ich nie publikuja. Ciekawe dlaczego?

dodam jeszcze że dane za I kwartał o zatrudnieniu można znaleźć w raportach GUSowiskich - ale co tam Dunadan ich nie widział więc nie istnieją i basta!
tiaa / 95.160.43.* / 2014-11-10 17:31
kilka minut zajęło mi znalezienie (nie istniejącego według ciebie) raportu za II kwartał tego roku... zatrudnienie na poziomie prawie 15,8mln - przed wejściem do UE było to około 13,5mln
tiaa / 95.160.43.* / 2014-11-10 17:13

Mozesz podac dane ile to miesiecznie w tym roku z miesiaca na miesiac powstalo miejsc pracy?

ostatnie dane jakie wygrzebałem to bodajże stan na 1 kwartał tego roku. I tak jak mówię od wejścia do UE zwiększyło się o 2mln.

Takie dane sa publikowane w kazdym panstwie EU ale jakos w Polsce ich nie publikuja. Ciekawe dlaczego?

Kiedyś na pewno GUS publikował, poszperaj sobie - tyle że niektórym się wydaje że jak im się nie poda pod nos to to coś nie istnieje.

Gdyby w Polsce publikowali ile bezrobocie wzroslo lub spadlo i ile w danym miesiacu powstalo Nowych miejsc pracy to wtedy mozna powiedziec o w miare odpowiadajacych rzeczywistosci danych.

odsyłam do internetu - naprawdę nie chce mi się co miesiąc wyszukiwać tych danych.

A co do tych geb do wykarmienia. Jakos rzad ani nikt z wiejskiej nie przejmuje sie ze drugie takie bezrobocie jest w kraju ukryte

o jakim bezrobociu ukrytym mówisz? Na pewno ukrytych jest dużo ludzi w szarej strefie - czyli pracują a są zarejestrowani w urzędach pracy. No chyba że wypierasz ze świadomości takie coś jak szara strefa.

Tak wiec nie pisz o "wykarmianiu tych geb" bo tych ich na pewno nie karmiles i nie bedziesz karmil.

Będę pisał bo to jest naturalna sprawa. Jeśli tobie się wydaje że 2mln osób nie stworzy żadnego popytu to z tobą jest coś nie tak
grau46 / 193.254.238.* / 2014-11-10 14:01
DO bezrobocia proszę doliczyć te 2 miliony ludzi poza Polską. A ilu wyjechało w październiku?
Gdyby to wiedzieć, to ten sukces mógłby okazać się porażką.

Ale co ja tam wiem ...
tiaa / 194.99.117.* / 2014-11-10 15:10
jeszcze dodam że poza Polska jest bodajże koło 16mln Polaków
kurkus / 89.73.24.* / 2014-11-10 14:41
Po prostu jest niż demograficzny i tyle. czym tu się emocjonowac?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
tiaa / 194.99.117.* / 2014-11-10 14:55
co do niżu to tak nie bardzo, bo ten faktyczny niż jeszcze nie jest na rynku pracy więc nie jest brany pod uwagę przy wyliczaniu stopy bezrobocia.
Poza tym za zmniejszeniem bezrobocia idzie zwiększenie zatrudnienia - przypomne o jakieś 2mln zwiększyło się zatrudnienie na przestrzeni ostatnich 10 lat.
tiaa / 194.99.117.* / 2014-11-10 14:38
a od kiedy bezrobocie liczy się razem z emigrantami?
wd123456 / 193.111.166.* / 2014-11-10 13:25
aktywizacja zawodowa?? kolejne durne szkolenie jak znaleźć pracę??

Najnowsze wpisy