Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Stopy procentowe. Jest szansa na kolejne obniżki?

Stopy procentowe. Jest szansa na kolejne obniżki?

Wyświetlaj:
TREP / 84.247.47.* / 2013-06-19 16:43
ożywienie - z******** - u mnie maj gorszy niż rok temu 40% - czerwiec -60% - faktycznie z******** symptomy ożywienia - gdzie w styczniu-lutym jeszcze było w miarę normalnie. Stopy stopami - cieszy mnie każda obniżka bo mam firmową nieruchomość w kredycie - ale pozostałe kredyty? Zarządy banków nie omieszkają podnosić oprocentowania (marż) które nie reguluje WIBOR za każdym razem kiedy ruch stóp jest w górę - biedaczki nie mają czasu się spotkać kiedy stopy są cięte. Wiec wszystko pozostaje na nie zmienionym poziomie. Po drugie - złodziejska ustawa tzw. anty lichwiarska sankcjonuje w majestacie prawa to - że bank może nas złupić na kredycie konsumenckim na chwilę obecną 4x stawka referencyjna - czyli 17% - kasę wkładasz na lokatę - dostaniesz 1,5% - w tej ustawie jest pies pogrzebany - ona sankcjonuje złodziejstwo z mocy urzędu Sejmu, Senatu i Prezydenta który to podpisał itd. O parabankach nie wspomnę - w ten sposób pomijając zniszczone zakłady pracy przez sieci handlowe i korporacje - tzw. banki matki tych karłowatych rzekomo polskich oddziałów wytransferowały z Polski miliardy złotych. Tu jest pies pogrzebany. Dajemy się golić jak barany. Niemiec nie kupi w MediaMarkt pralki o równowartości 800-1000 zł czyli ok. (200-300EU)na raty - bo po pierwsze taki zakup zrobi z części miesięcznej wypłaty - po drugie nigdy by nie wziął czegoś takiego na raty oprocentowane te 17% plus inne pochodne co radem w RSSO da 21-28%. Tylko biednego polaczka tak można złupić. Ten cały kram zwany Sejmem, nieRządem, NBP i cała zgraja AWSowa od Wałęsy poprzez Mazowieckiego do Kaczyńskiego i innych popaprańców siedzi umoczona w kieszeniach finansjery. Jako żołnierz od kilku lat się zastanawiam jakiej Polsce ja służę. Jak widzę tą biedę i dysproporcje w koło to aż żal człowiekowi się robi tego kraju. Moi rodzice za tzw. komuny nie mieli ani grosza kredytu, wybudowali dom, kupili mieszkanie - nauczycielka i kierownik robót elektrycznych - teraz bez umoczenia się po kres żywota w kredyt jest to nie możliwe. Byłem w Iraku, Afganistanie - i tam byle kolorowy pracujący dla USmenów je lepiej niż nie jeden Polak na co dzień. TO PAŃSTWO POZWALA NA JAWNE W ŚWIETLE PRAWA OKRADANIE SWOICH WŁASNYCH OBYWATELI.
monia jot / 77.253.228.* / 2013-06-19 15:18
Jaka deflacja? Wszystko jest drogie jak cholera a będzie jeszcze droższe. Przyśniła się panu prezesowi Belce?
457 / 88.199.162.* / 2013-06-19 14:46

Tak jak wielu moich kolegów powiedziało, wydaje mi się, że stopy procentowe są bliskie poziomowi adekwatnemu w danej sytuacji - powiedział prezes NBP.

Owszem ale powiedz lepiej kiedy planujecie ujemne stopy procentowe czyli "wariant cypryjski".

Najnowsze wpisy