Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Stopy procentowe w Polsce. "Deflacja nie uzasadnia cięć"

Stopy procentowe w Polsce. "Deflacja nie uzasadnia cięć"

Wyświetlaj:
MarkoMarko / 178.180.248.* / 2014-12-28 19:41
Brawo p. Rzońca, bardzo rozsądne spostrzeżenia.
dziki1 / 213.25.26.* / 2014-12-18 14:30
gada jak sługus bankierów....
PolakPatriota / 78.30.99.* / 2014-12-11 17:32
Jak krytykujecie moje pomysły to widocznie kuleje u was umiejętność czytania ze zrozumieniem.

Powiedzcie mi gdzie w zwiększeniu wymiaru wsparcia dla rodzin wielodzietnych jest PRL ? To źle by było jak przyrost naturalny wzrósł by 5-krotnie ?

Więc najpierw myślcie, potem piszcie.
~gwidon / 31.61.129.* / 2014-12-12 09:41
Mi np. PRL-em pachnie pomysł z panstwowym przedsiebiostwem. Dosc problemow namy z gornikami oraz całą reszta z przywilejami nie tylko emerytalnymi. Dlaczego uwazasz, ze jak prywaciarzowi sie nie oplaca w tym regionie inwestować to panstwu sie bedzie. Przeciez taki zaklad ustnialby do konca swiata i trzeba byloby z pieniędzy podatnikow na niego lozyc.
Problem malodzietnosci: zero ulg, socjali itp., ale za to likwidacja podatku dochodowego i obowiazkowego ZUS-u. Uwierz, ze zostanie Ci znacznie wiecej niz ten caly socjal. Oczywiscie o ile masz checi do pracy. Zobacz sobie na kalkulatorze plac na money.pl ile de facto placi pracodawca i ile z tego dostaje pracownik. 43% oddajesz panstwu, jeszcze wiecej jak wpadniesz w drugi prog.

Recepta jest prosta: zostawcie pieniadze ludziom. Oni i tak je w jakis sposób wygadza i zaplaca podatek w vacie.
PolakPatriota / 37.209.130.* / 2014-12-10 11:35
Jeśli Polska ma się dalej rozwijać konieczne jest wsparcie w Polsce rozwoju fabryk. Bez tego ani rusz.
Oprócz tego jest jeszcze kilka drobnych szczegółów.

A teraz konkrety:
-zlikwidowanie cła i wprowadzenie zamiast niego podatków od towarów importowanych zmniejszy czarny rynek i zwiększy przez to wpływy do budżetu.

-wprowadzenie wizy dla osób z krajów które dla Polaków mają wizy pozwoli na kontrolę osób z niektórych państw i przez to zmniejszy się skala przemytów niektórych towarów.

-zwiększenie wymiaru wsparcia dla rodzin wielodzietnych tak aby na każde kolejne dziecko dostawało się 2-krotnie więcej pieniędzy niż na poprzednie.

-wprowadzenie ograniczenia co do Polskich przetargów tak aby tylko państwa z UE mogły w nich startować. Da to lepsze wyegzekwowanie poprawnego wykonania prac.

-wprowadzenie wysokiej kary grzywny dla osób które namawiają do aborcji i eutanazji, zakazane też były by marsze namawiające do tego. Kara była by dopiero wtedy kiedy ktoś mówił by zwracając się do konkretnych osób. Uzasadnienie: Osoby namawiające do aborcji i eutanazji namawiają do zabójstwa lub samobójstwa i przez nie rodzi się mniej dzieci i niektóre osoby popełniają samobójstwo.

-powołanie czegoś takiego jak "państwowe przedsiębiorstwo na rzecz obywateli". Konkretnie jeśli w jakimś miejscu było by duże bezrobocie to osoby mieszkające tam mogli by złożyć petycję o utworzeniu w tym miejscu państwowego przedsiębiorstwa które działało by do czasu, aż sektor prywatny nie zapewnił by tym osobom wystarczającej ilości miejsc pracy. Takie rozwiązanie w dużym stopniu zredukowało by problem ubóstwa.

Mógłbym się jeszcze długo rozpisywać ale wiem, że i tak to nic nie da ponieważ nie jestem na żadnym szczeblu władzy. Jeśli to popieracie do odpiszcie.
~gwidon / 91.199.246.* / 2014-12-10 18:38
Widzę, że kolega chce PRL 2 :). Już mieliśmy, podziękuję. Państwo powinno jak najmniej ingerować. Zauważ, że jak tylko się do czegoś dotknie to od razu to coś kuleje, np. ustawa śmieciowa.
mmm667 / 31.61.138.* / 2014-12-10 17:47
Chcesz powrotu do PRL gzie państwo niby miało opiekować się ludźmi a tak naprawdę służyło do opresji. Jak dla mnie powinno by odwrotnie. Mniej panstwa, mniej opresyjności, proste zasady wspőłpracy między państwem a abywatelem, wszystkie działania państwa nakierowane na dobro obywatela, watpliwosci rozstrzygane na korzyść obywatela.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Franciszek237 / 94.254.193.* / 2014-12-10 17:01
Popieram tylko zakaz aborcji reszta to czysty komunizm i socjalizm, ktory przydusi i zniszczy gospodarke.. Sojalizm zawsze prowadzi do zniszczenia ale sie sprzedaje bo dobrze brzmi..
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy