Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Strach na GPW coraz większy. Czy jest szansa na odbicie?

Strach na GPW coraz większy. Czy jest szansa na odbicie?

Wyświetlaj:
synonim / 2013-07-09 11:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Inflacja jeszcze niższa niż się spodziewano

Tempo wzrostu PKB wyniesie tylko 1,1 proc. i będzie najniższe od 1991 r. Inflacja średnio w roku wyniesie 0,8 proc., czyli najniżej od 10 lat.

http://www.parkiet.com/artykul/1330085-Inflacja-jeszcze-nizsza-niz-sie-spodziewano.html

Ani śladu ożywienia u nas
janlew nielogo / 87.206.35.* / 2013-07-09 11:47
2800 pewne

3800 w 2014
synonim / 2013-07-09 11:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Wcześniej przez 2 lata codziennie pisałeś, że 1800 pewne
waldek102 / 178.42.158.* / 2013-07-09 13:41
przekręcił się spekulant
synonim / 2013-07-09 11:31 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Skutki wygaszania QE3 przez FED wg raportu NBP
Tomasz Gessner - Dom Maklerski BDM
9 Lipca 2013 11:19


Z opublikowanego przez NBP raportu na temat koniuktury międzynarodowej wynika, że "zakończenie programów luzowania ilościowego oraz powrót do normalnej polityki pieniężnej będzie miało negatywne następstwa dla krajów wschodzących, ale skala odpływu kapitału będzie mniejsza niż wcześniej. [...] Krajami, które najbardziej ucierpią w wyniku normalizacji polityki monetarnej będą kraje wschodzące Europy oraz Ameryki Łacińskiej, ze względu na duży udział inwestycji portfelowych w obligacje tych krajów"
usa-man / 93.186.23.* / 2013-07-09 12:38
Czyli uciekac z POlskich obli, tylko gdzie?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2013-07-09 13:10 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

tylko gdzie?

Ja uciekłem w obligi USA

Polskich obligów też warto trochę mieć

W USA inflacja jest 1,05% a obligacje dają 2,7% więc sobie dopowiedz resztę
synonim / 2013-07-09 18:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

to sobie tam jedź i zobacz jaka jest prawdziwa inflacja


Mierzysz inflację w USA na oko? HA HA HA HA
jolatolaibolek / 87.206.87.* / 2013-07-09 11:31
Obrót mniejszy niż w Biedronce. Czyżby wszyscy się już wyprzedali a kupujący pojechali na wakacje?
KGHM nikogo nie interesuje - dzień dywidendy i nikt nie zbiera papierów. Wszyscy czekają na 100 zł a to znaczy, że takiej ceny nie będzie.
Wydaje się, że Polska giełda została zabita/ubita przez naszych politykierów.
synonim / 2013-07-09 11:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

KGHM nikogo nie interesuje - dzień dywidendy i nikt nie zbiera papierów


Ciekawe spostrzeżenia

Za granicą właśnie trwa zniechęcanie spekulantów do rynków wschodzących dlatego po tym jak tąpnęliśmy w czerwcu nie ma odbicia

A jak zagranica nie kupuje to nie rośniemy. Zawsze byliśmy uzależnieni od kapitału spekulacyjnego z zagranicy i długo tak jeszcze będzie, jeśli nie zawsze

Dlatego jest tak jak jest - tąpnęliśmy i nikogo nie interesujemy

Oprócz nas dotyka to jednak także innych rynków wschodzących
synonim / 2013-07-09 11:23 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Nasze obligacje kolejny dzień zyskują. Ciekawe, że na akcjach nie robią odbicia a na obligacjach robią
synonim / 2013-07-09 10:58 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Na małych i średnich spółkach kolejny dzień wyprzedaży

Rosnące: 81
Spadające: 171
gangbang / 213.199.253.* / 2013-07-09 11:02

dzień wyprzedaży

No to teraz nowość odkryłeś , nie bylibyśmy w stanie sami tego dostrzec.
canary wharf / 2013-07-09 10:56 / portfel / Tysiącznik na forum
a propo na tepsie drabina mi chodzi non stop juz dzisiaj mam na pizze i browara heheheeee przy obrocie tylko 700zl
canary wharf / 2013-07-09 10:55 / portfel / Tysiącznik na forum
aha! moder zaczyna kasowac posty :) za duzo mowimy na forum leszczy nie "mozna" uswiadamiac maja topic kase
synonim / 2013-07-09 11:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

aha! moder zaczyna kasowac posty :)


Ale w sumie to dobrze, że ktoś się wziął za pilnowanie aby na forum nie było wycieczek personalnych bo ja mam dość tych trolli

Z drugiej strony było tak już nie raz, że moderator przejawiał nadgorliwość a potem mu się nudziło. Słomiany zapał. Ale komu się chce pilnować tych naszych bzdur na tym głupim forum, w sumie rozumiem tych ludzi bo są naprawdę ciekawsze rzeczy do roboty
synonim / 2013-07-09 10:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Popytu u nas nie widać ale z drugiej strony da się zauważyć, że podaż wyschła

Zagraniczne fundusze inwestycyjne spekulujące na rynkach wschodzących umorzyły już większość jednostek

Wystarczy lekka poprawa sentymentu wobec emergingów i będzie rajd

Tak więc uważać na krótkich pozycjach
gangbang / 213.199.253.* / 2013-07-09 10:52

Wystarczy lekka poprawa sentymentu wobec emergingów i będzie rajd

Och jaki ty mądry jesteś , tylko żebyś nie wyłysiał.Może znowu coś uda ci się kupić tym razem nie za trzecim podejście.A potem stwierdzi że miał rację ostrzegał w obie strony.
synonim / 2013-07-09 11:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

A potem stwierdzi że miał rację ostrzegał w obie strony

Po 8 latach spekulowania na giełdzie nauczyłem się, że nie ma żadnej możliwości przewidzieć w jaką stronę pójdą kursy. Dlatego jestem maksymalnie zdywersyfikowany i ustawiony na oba kierunki rynku

Ale ty jak widzę jesteś geniuszem i dokonujesz niemożliwego - "wiesz" co będzie na giełdzie

Tylko to twoje "wiem" skończyło się tak, że w czerwcu na 2500 nawijałeś o wzrostach po czym rynek tąpnął 11% w 3 dni

I tyle z tej twojej "wiedzy" wynikło
gangbang / 213.199.253.* / 2013-07-09 11:06

zdywersyfikowany

SYNONIM przecież jak ja pisałem o zdywersyfikowanym portfelu akcji nie wiedziałeś o co mi chodzi.
"wiem" skończyło się tak, że w czerwcu na 2500

Dobrze może zakładzik , milknie jeden z nas, wyjdzie który nagania.
synonim / 2013-07-09 11:15 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

SYNONIM przecież jak ja pisałem o zdywersyfikowanym portfelu akcji nie wiedziałeś o co mi chodzi

Doskonale wiedziałem - pisałeś straszne bzdury myśląc, że zdywersyfikowany portfel akcji ze spółkami defensywnymi uchroni cię przed spadkami w bessie, co jest nieprawdą, bo w bessie wszystko leci na pysk po równo, nawet najlepsze spółki i spółki defensywne. Kto przeżył 2008 rok ten to wie

Natomiast ja pisząc o dywersyfikacji mam na myśli szerokie spektrum aktywów, od akcji po obligacje i opcje put a nawet fundusze rynku pieniężnego. To jest prawdziwa dywersyfikacja i ustawienie się we wszystkich kierunkach. Napchanie sobie portfela akcjami różnych spółek to nie jest dywersyfikacja

W moim portfelu jest nawet obecny element spekulacji na walutach bo posiadając obligacje dolarowe kwotowane w PLN zarabiam na różnicy kursowej. Dzięki temu nie tylko uchroniłem się w tym roku przed stratami na obligacjach USA ale wręcz odnotowałem zysk 4% na silnym osłabieniu złotówki do dolara
gangbang / 213.199.253.* / 2013-07-09 11:22

bo w bessie wszystko leci

Sprawa OFE to nie żadna bessa , nie znasz znaczenia słów.
Kto przeżył 2008 rok ten to wie

Co ma krach światowy do obecnej sytuacji , nie wiem.Tylko że dywidendowe nawet biorąc ceny z przed kryzysu już odbiły , sam raczyłeś wspominać nie raz.No i dywidenda.Chociaż twoim zdaniem jest bessa , PKN do ilu spadł ile dziś ,taki przykład.
synonim / 2013-07-09 11:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Sprawa OFE to nie żadna bessa , nie znasz znaczenia słów

Jakie OFE, wszystkie emergingi tąpnęły w czerwcu razem ze swoimi walutami więc o czym ty mówisz. W Turcji, Chinach, Brazylii itd. też był krach przez nasze OFE?


Co ma krach światowy do obecnej sytuacji , nie wiem.Tylko że dywidendowe nawet biorąc ceny z przed kryzysu już odbiły , sam raczyłeś wspominać nie raz.No i dywidenda.Chociaż twoim zdaniem jest bessa , PKN do ilu spadł ile dziś ,taki przykład


Wkleiłem jako ciekawostkę fragment gdzie padło słowo bessa co nie znaczy, że z całym tym fragmentem się w 100% zgadzam. Nie raz pisałem, że od 2009 roku trwa hossa i ta hossa kończy się
gangbang / 213.199.253.* / 2013-07-09 11:35

W Turcji, Chinach, Brazylii itd. też był krach przez nasze OFE?

Ty naprawdę jesteś naćpany, każdy z tych krajów ma inne powody do korekty i nie ma to nic wspólnego z OFE, to jest nasz wewnętrzny problem , który jeszcze będzie się utrzymywał.A o żadnym krachu ani u nich ani u nas nie ma mowy , może jeszcze Egipt dołączysz , błazen, ostatnio modny.
od 2009 roku trwa hossa i ta hossa kończy się

To chyba jesteś jedyny na świecie który na GPW dostrzegł hossę w tym okresie.Bardziej trend boczny i tyle.Więc jak może coś się skończyć , czego nie było.Poczytaj o definicji hossy i bessy.
synonim / 2013-07-09 11:42 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Ty naprawdę jesteś naćpany, każdy z tych krajów ma inne powody do korekty

Tak, wszystkie rynki wschodzące mają powód do korekty akurat w czerwcu 2013 ha ha ha ha

Co za błazen


To chyba jesteś jedyny na świecie który na GPW dostrzegł hossę w tym okresie.Poczytaj o definicji hossy i bessy


Sam se poczytaj - definicja hossy to wzrost o co najmniej 20% od dołka. Od 2009 roku jesteśmy więc w długoterminowej hossie bo urośliśmy dużo więcej niż 20% z tamtych poziomów
canary wharf / 2013-07-09 10:37 / portfel / Tysiącznik na forum
mowia ze bedzie w tym roku niedobor na alu, moga do mnie sie zglosic, za tydz mam mega impreze bedzie ze 200-300 puszek :) heheheee
canary wharf / 2013-07-09 10:34 / portfel / Tysiącznik na forum
trzymaja miedziaka za szyje, i dusza, ciekawy bedzie fix
synonim / 2013-07-09 10:28 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Dzisiejsza sesja to przede wszystkim wręcz jaskrawy obraz słabości naszego parkietu. Pojawianie się obrotów na spadkach sygnalizuje zawsze zainteresowanie popytu. Jeśli natomiast rynek osuwa się przy znikomej aktywności pod własnym ciężarem, jest to już znacznie groźniejsza sytuacja, typowa dla każdej bessy

Tomasz Gessner - Dom Maklerski BDM
8 Lipca 2013 17:06
canary wharf / 2013-07-09 10:31 / portfel / Tysiącznik na forum
JUZ TO WCZORJA XEROWALES, tak naganiaja w tvnie tez, ja tam mam swoja strategie i biore dywidendy, mimo ze trace na kursie ale z dywidenda i tak do przodu i jeszcze kochanemu US zaplace podatek
synonim / 2013-07-09 10:38 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

JUZ TO WCZORJA XEROWALES

Gdzie?


tak naganiaja w tvnie tez


[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###

[...]


ja tam mam swoja strategie i biore dywidendy, mimo ze trace na kursie ale z dywidenda i tak do przodu


No to coś nowego - przerzuciłeś się jak widać z DT na trzymacza strat pocieszającego się dywidendą

Ale nie potępiam tego, można stosować nawet kilka strategii jednocześnie
canary wharf / 2013-07-09 10:40 / portfel / Tysiącznik na forum
mam w exelu rubryczke gain, wazne zeby bylo na zielono, niekoniecznie gram na dt nieraz sie po prostu nie da bo na fixach duzo handluje, czasem trzymam kilka dni zalezy co jak ustawie drabine to nieraz trwa kilka tyg zanim sprzedam
synonim / 2013-07-09 10:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Testuj różne strategie, nawet niezgodne ze swoim światopoglądem

Ja teraz czytam książkę o CANSLIM O'Neila

http://www.abc-inwestora.pl/?p=productsMore&iProduct=99

polecam
canary wharf / 2013-07-09 10:49 / portfel / Tysiącznik na forum
ciekawe jest to ze na kazdej spolce gra sie inaczej, najgorzej jak sie walne i nie tastrategia do tej spolki, ale teraz kartki do sciany przylepiam :)))
canary wharf / 2013-07-09 10:53 / portfel / Tysiącznik na forum
ciekawe ale moze u hamerykanow , u nas za bardzo spekula zebym kupowal na 52-tyg maximach
synonim / 2013-07-09 11:06 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

u nas za bardzo spekula zebym kupowal na 52-tyg maximach

Możesz zmodyfikować strategię i kupować na wybiciach z innego interwału - dłuższego lub krótszego

W moim portfelu testuję trochę właśnie tę strategię i kupiłem spółki, które przebiły szczyty z 2007 roku

Nawet nienajgorzej to wychodzi - na Quercusie mam już 19% zysku, na Integeru 6% zysku a na Action 4,6% zysku

http://www.money.pl/portfel/publiczne_informacje/portfel,informacje,193608.html

Nie wiem co z tego dalej wyjdzie ale poeksperymentować zawsze można
synonim / 2013-07-09 10:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Napływy do funduszy wyhamowały

Po kilku bardzo udanych miesiącach bicia rekordów sprzedaży funduszy inwestycyjnych, dla TFI przyszedł moment orzeźwienia.

Z danych opublikowanych przez pierwsze TFI, duże bankowe instytucje, wynika, że czerwiec był jednym z gorszych miesięcy w tym roku pod względem sprzedaży netto

http://www.parkiet.com/artykul/7,1330080-Wplaty-do-funduszy-inwestycyjnych-wyhamowaly-w-czerwcu.html

Znów ulica sobie przycięła paluszki
canary wharf / 2013-07-09 10:13 / portfel / Tysiącznik na forum
Looking ahead

Let's take a look at the 2013 forecast numbers for Barclays alongside the UK's other two dividend-paying banks, HSBC and Standard Chartered.
Company Recent
share price 2013 forecast
dividend 2013 forecast
payout ratio 2013 forecast
yield
Barclays 292p 7.3p 20% 2.5%
HSBC 713p 33.5p 52% 4.7%
Standard Chartered 1,470p 59.2p 40% 4.0%
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy