Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Strachy na lachy, czyli głosowanie Francuzów a kryzys euro

Strachy na lachy, czyli głosowanie Francuzów a kryzys euro

Wyświetlaj:
Q / .* / 2005-04-23 21:28
Autorowi się wydaje, że można budować w sposób administracyjny państwo, które będzie łączyło całkowicie odrębne społeczeństwa. Trzeba sobie jasno powiedzieć, nie ma czegoś takiego jak tożsamość europejska. Utrata przez Polskę możliwości prowadzenia skutecznej polityki zagranicznej, na rzecz Unii, pachnie najzwyczajniejszą zdradą. Za Polską stoi historia krwi i poświęcenia, a za UE banda niedorozwiniętych socjalistów i niemieckie pieniądze.
Autor / .* / 2005-04-19 20:42
Jaka konstytucja? Toż to zwykły traktat, umowa międzynarodowa.
jliber / .* / 2005-04-18 14:49
Konstytucja to moze i by byla fajna rzecz, tylko jest kilka powiazanych problemow:1. Prawie nikt jej nie przeczytal.2. Nikt jej nie przeczytal bo jest za dluga (zdajsie z kilkadziesiat razy dluzsza niz amerykanska np).3. Jest za dluga bo przy jej tworzeniu starano sie wsadzic jak najwiecej szczegolowych interesow roznych lobbujacych stron, nie mowiac juz o biurokracji ktora chce sobie zapewnic jeszcze wieksze uprawnienia do marnotrawienia miliardow euro dzieki nieprzejrzystemu, sredniowiecznemu systemu dotacji.
Lucjan Górski / .* / 2005-04-19 21:25
I własnie dlatego. że jest za długa, że będąc człowiekiem z pokolenia czytajacego kikadziesiąt księżek rocznie w tym także ze sfery ekonomii, socjologii, historii, że ja, który jeszce dzisiaj, po dwudziestu latach od przeczytania, mogę omówić na przykład ksiązkę prof. Ajnenkela "Polskie konstytucje", no więc że będąc czlowiekiem naprawdę intelektualnie przygotowanym zrezygnowałem z przedzierania się przez bełkot eurokonstycji bodaj po pięciu stronach ciągłego czytania i dalszych dziesięciu przeglądania, właśnie dlatego świadomie zagłosuję w referendum NIE!!!
George / .* / 2005-04-20 06:34
Ja zagłosują na NIE nie dlatego, że nie przeczytałem i nie znam projektu konstytucji europejskiej, ale dlatego, że sama koncepcja socjalistycznych republik europejskich napawa mnie obrzydzeniem.

Najnowsze wpisy