Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Strajk górników. "Pajace" nie chcą po 100 tysięcy złotych

Strajk górników. "Pajace" nie chcą po 100 tysięcy złotych

Wyświetlaj:
normalny górnik normalny człowiek / 188.0.38.* / 2015-01-12 22:51
normalny górnik :D
Zapraszam na kopalnie płaca ok 2000 - 2200 zł na dole kopalni.....
xx842 / 217.99.159.* / 2015-01-14 09:08
Ja ale wiyrchu i po pierwszym miesiącu pracy, za dużo mom znajomych górników żeby taki ściema łyknąć
adam510 / 83.22.140.* / 2015-01-13 16:09
A ja Cię zapraszam do mojej firmy.Za 3 tys na rękę.Chodzi o to abyś w pracy nie pił alkoholu.Przez 8 lat z powodu alkoholu musiałem zwolnić 25 osób - a zatrudniałem 30. Nie p******** ,że zarabiasz 2 tys.
normalny górnik normalny człowiek / 188.0.38.* / 2015-01-14 10:46
Widać ze nie macie pojecia o zarobkach górników to co media podawają to absurtdalne kłamstwo... Tak zarabiamy tyle....!!!

https://www.facebook.com/zarobkigornikow/photos/a.650818305050764.1073741827.650816775050917/651742084958386/?type=1&theater
H Szatkowski / 2015-01-14 11:25
To są dane JEDNEGO górnika.

Brutto 4,7 tys. zł to
120% przeciętnego wynagrodzenia. Tyle, że owe 4.7 trzeba pomnożyć x 14 zdaje się.....by mieć wynagrodzenie roczne, albo x 14/12 by porównać z np. moim miesięcznym.

Inna rzecz, że cała rozpiska jak i system wyliczania skomplikowany, i przydałby się inny górnik, by część tego rozszyfrować. Część potrąceń- to dodatkowe ubezpieczenie albo spłaty kasy zapomogowo-pożyczkowej.
nn_nn / 87.205.206.* / 2015-01-12 22:59
Jeśli to prawda, w co nie wierzę, to kto pracuje na średnią 6tys.
I nie mów że to prezesi bo musiało by ich być tyle co górników dołowych.
A swoją drogą chyba więcej niż prezesi kosztuję was działacze związkowi.
obywatelRP / 164.127.68.* / 2015-01-12 22:25
Popieram w całej rozciągłości strajk górników,jezeli zlikwidują kopalnie,resztę sprzedadzą,to już nikt głowy nie podniesie,rząd ten czy następny będzie robił co będzie chciał z ludżmi pracy.Kopalnie może są żle zarzadzane,ale jednak suma sumarum przynoszą zyski,tak prawdę mówiąc to chodzi chyba o podział tych zysków.Prywatna kopalnia jest lepsza?ja w to wątpięPolacy nie potrafią się zjednoczyć,potrafią tylko oszukiwać okradać jeden drugiego.Poprzez likwidację,prywatyzację społeczeństwo jest już i tak rozwarstwione i dla tego nie potrafimy się zjednoczyć i stawić czoła złym rządom,decyzją,bo interesuje nas tylko własne podwórko.Ci co pracuja i zarabiaja jakieś marne pieniądze nie będą podnosić głowy,ci co mają trochę więcej będą się bali o to co mają.Władzy o to chodzi żebyśmy mieli jak najmniej,a jak najwięcej kredytów.Dlaczego kredyty miałyby być tańsze,prezesi banków zgarniają miliony rocznie,kto robi skoki na kurs złotego,ci którzy mają pieniadze,banki korporacje,okradają ludzi pracy w majestacie prawa bo demokracja na to pozwala.W Belgii była tylko zapowiedz podniesienia wieku emerytalnego to setki tysięcy ludzi wyszło na ulicę A U NAS!?Co często słyszycie w tv,ten umarł,tamten umarł,nawet nie dożyli wieku emerytalnego,w większości przypadków wykończył ich rak.Służba niby zdrowia wszystko robi abyśmy żyli jak najkrócej itd,itd żenada ten kraj to żenada.Mam ponad 50 lat i nienawidzę tego kraju,nienawidzę rządu,nienawidzę polityków, darmozjadów z sejmu i jeszcze większych z parlamentu .GÓRNICY TRZYMAJCIE SIĘ
andrsamsjk / 195.150.71.* / 2015-08-21 23:21
Tak i przez cale swoje zycie zawodowe doplacasz co miesiac pare stow do gornictwa. Policz sobie ile bys do dzis odlozyl. O ile wogole umiesz liczyc bo z twojego toku myslenia wniskuje ze za bystry nie jestes.
nn_nn / 87.205.206.* / 2015-01-12 22:42

ale jednak suma sumarum przynoszą zyski

Właśnie największy problem w tym że nie!
obywatelRP / 164.127.68.* / 2015-01-12 23:08
Ja znam inne dane,nie te oklepane w prasie czy tv
.obiektywny. / 81.190.63.* / 2015-01-12 22:46
... bo w Polsce nic zysków nie przynosi . Nawet gdyby to była kopalnia złota.
Otwórz prywatną firmę i prowadź ją uczciwie to po roku splajtujesz.
ROZCZAROWANY / 93.154.229.* / 2015-01-12 22:13
Szanuję pracę górników,zwłaszcza ludzi którzy pracują na przodku, ale proszę sobie porównać pracę ekspedientki w dowolnym miejscu w Polsce. Praca na okrągło-jak mówią - ,,świątek-piątek'',płaca ,,na rękę''- to około 1200-1700 złotych, przeniesiony towar na kasie w sklepach sieciowych dochodzi często do kilku ton dziennie najczęściej przez PANIE, jako bonus mogę dodać-praca do 67 lat.Czy ktokolwiek pomyslał o nich? SZANOWNA PANI PREMIER - BĄDŻ PANI TWARDA JAK PANI MARGARET, NIE USTĘPUJ .MAM DOŚĆ PŁACENIA PODATKÓW ZA INNYCH
olga522 / 83.27.23.* / 2015-01-29 10:09
Mądrze mówisz! Praca w sklepie to syzyfowa praca. Roznoszenie kilkutonowych palet, praca na stojąco, praca w weekendy, uzeranie się z ludźmi, którzy z roku na rok są coraz gorsi, czasem nawet słowo "dziękuję" to za dużo na ich możliwości... A zarobki ?. Ach, szkoda gadać.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
janusz639 / 83.8.250.* / 2015-01-12 21:43
U nas każda firma, która nie jest POLSKA prosperuje elegancko,gdyż praktycznie nie płaci podatków. Rząd zarzyna nasze firmy haraczami. Tu jest pies pogrzebany. Niemcy otwierają kopalnie u nas. Przecież to jest jakaś PARANOJA!!! Dosyć tego już. Robią z nas niewolników bez wojny. Podpisują po cichu układy-niemieckie,rosyjskie a nam 67 lat pracy,grabież środków na emerytury, bezrobocie, nędza, edukacja homoseksualna,niszczenie Kościoła oraz wartości religijnych. Można tak jeszcze bardzo długo wymieniać. Górnicy, z całego serca życzę Wam-abyście się nie dawali.
glykkol / 77.253.233.* / 2015-01-15 14:06
Chłopie co ty piszesz, niby która to kopalnia jest zarzynana podatkami. Przecież kopalnie długi mają w ZUSie i Fiskusie.
górnik504 / 188.127.11.* / 2015-01-12 21:41
Ludzie co wy to piszecie. Obiboki pod ziemią ??? Zapraszam chętnych do pracy 960 m pod ziemia niech popracuja nie 6 godzin tylko 3 i wtedy będziemy mogli porozmawiac. Sa takie chodniki gdzie wystarczy postac pół godziny nic nie robiąc i już człowiek ma dosyc a co dopiero pracowac 6 godzin.
Fenrir 099 / 178.37.145.* / 2015-01-26 03:41
To sie przekwalifikujcie!
Dlaczego POLACY mają się na was składać?
Jak coś jest nierentowne to trzeba to zlikwidować i zorganizować OD NOWA.
PRL się skończył dawno w POLSCE a górnicy dalej tkwią w tej epoce i cyckają z związkowcami POLAKÓW.
Chcesz być górnikiem to jedz do Australii! Chcesz mieszkać na Śląsku i pracować to się przekwalifikuj.
Praca w budowlance czeka NA POWIERZCHNI!!!
Nie potrafię was zrozumieć? jesteście baranami że uczyć się już nie potraficie?
obywatel RP / 80.52.145.* / 2015-01-12 23:53
Myślę, że autor ma pewną rację. W odpowiednio rządzonym społeczeńswie powinno być miejsce dla inżyniera, lekarza, spawacza, budowlańca dziennikarza it.d.. Warunkiem istnienia tego miejsca jest rzetelny sposób wykonywania pracy w rzetelnie zarządzanej firmie.
Swoją drogą należy zastanowić się, czy chodniki, "gdzie wystarczy postać 30" minut powinny istnieć.
Trudno porównać podkreślę _rzetelnie_ wykonywaną pracę górnika do pracy lekarza. W tym przypadku lekarz nie zamieni się z górnikiem, i ze względów oczywistych odwrotnie.
Odwoływanie się do wykształcenia (jest takich wiele) to bzdura.
Zapraszanie "pod ziemię" to również bzdura - mozna odpowiedzieć bardzo prosto np. "przewiń uszkodzone uzwojenia silnika elektrycznego", wymień układ scalony z wyprowadzeniami BGA np. we współczesnym telewizorze, czy potrafisz wymieszać beton w odpowiednich proporcjach do odpowiedniego zastosowania, czy potrafisz naprawić samochód (nawet tylko "załatac" bezdętkową oponę) - pewnie nie.
Nie mówiąc o poprawnym "poskładaniu" złanmanej kończyny. Czy ja zejdę "pod ziemię" - NIE, ponieważ "zdechnę" nim dojadę, czy wymieszm beton - tak, i.t.d. . Cały problem leży w tym, że obecnie w prosty sposób ludzie są "szczuci na siebie" spowodowały to "iluzoryczne" tabelki generowane w arkuszch kalkulacyjnych, z których podobno "coś wynika". Podobno przy ich pomocy mozna wykonać nawet "symulacje" - te narzędzia tylko potrafią "rachować", jak wynika z wielu komentaży ich autorzy nie potrafią rachować.
Czy należy Ci się "deputat węglowy" osobiście uważam, że nie, ponieważ pracownikowi banku powinien należeć się "deputat gotówkowy" i.t.d. idąc tym tropem lekarz powinien w postaci "deputatu" otrzymać chorobę, ponieważ z tego żyje.
Uważam, że Wasz i nasz jako społeczeństwa problem wynika z braku umiejętności zarządzania. Zjadliwe komentaże są dowodem zazdrości, że potraficie działać w grupie. Uważam, (nie posiadam szczegółowej wiedzy) że -podkreślam _faktycznie_ nierentowne kopalnie powinny zostać zamkniete. Myślę, że kopalnie powinny być eksploatowane 24 godziny na dobę, co obniży koszty utrzymania. Uważam, że należy w kopalniach "zweryfikować" płace "urzędnicze". Uważam, że należy zweryfikować koszty generowane przez "czapy" w postaci spółek, kompanii i.t.d. Przeciętnego zjadacza "węgla" interesuje cena "loko podwórko" - tutaj również jest wielkie pole do działania - może firmy wydobywcze powinny posiadać własny transport.
Wydobywany przez Was węgiel "loko podwórko" powinien być tańszy od rosyjskiego, czy innego zagranicznego.
Na koniec dodam - uważam, że w celu ograniczenia kosztów stałch lekarze w szpitalach również powinni pracować w trybie brygadowym aby wykorzystać potencjał znajdującej się tam aparatury medycznej.
Czy uważam, że 4-5 tys. zł "na rękę" za pracę "pod ziemią" to zbyt wysoki zarobek - NIE, jeżeli z tego co "urobiłeś" pozostanie na inwestycje aby utrzymać kopalnię w odpowiednim stanie technicznym, urobek zostanie sprzedany po atrakcyjnej cenie, zostaną zapłacone wszelkie podatki i zobowiązania - jak w przypadku innych przedsiębiorstw.
Jednocześnie uważam, że jeżeli obiektywne warunki wydobycia są takie, że poziom ceny produktu finalnego jest zbyt wysoki należy rozważyć co opłaca się w dłuższym okresie czasu - "dopłacanie" z budżetu do straty, czy bardziej opłacalne są zwolnienia i "odszkodowania" oraz likwidacja kopalni. Ten rachnek wymaga niestety dużej i dogłębnej wiedzy ... .
Czy zgodzisz się z tym "wywodem" ?
1969 / 79.175.215.* / 2015-01-14 18:48
Zgadzam się.
Ludzie weźcie się w końcu ogarnijcie. Tu już nie chodzi o to, kto ile zarabia, ale o to, że rząd uważa mnie i Was za idiotów, którymi można sterować jak się chce. Z wysokości tych swoich szołków nie widzą już niczego, wszystko przesłoniła im kasa. Rządzą nami idioci.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
obywatel RP / 80.52.145.* / 2015-01-12 19:27
Problemów jest prawdopodobnie więcej niż się wydaje. Publikowane "artykuły" stanowią bardziej komentaż niż przedstwienie społeczeństwu "suchych faktów" do oceny. Tutaj również pokazane są "modne tabelki" z płacami górnika dołowego. Warto pokazać "tabelki" z płacami dyrektorów, prezesów oraz "urzędników".
Warto mieć również pojęcie o tym, co decyduje o wyniku finansowym - decyduje o nim min. odpis amortyzacyjny a głownie oraganizacja pracy. Wiadomo, że wydobywany surowiec nie będzie "sprzedawalny" jeżeli jego cena jest wysoka, ale na jego cenę nie wpływają tylko zarobki tzw. "górnika" dołowego. Warto przedstawić wszystkie elmenty "cenotwórcze". Warto również zastanowić się w jakich cyklach pracują kopalnie i jak wygląda czasowo cykl wykorzystania (czas wydobycia) w stosunku do czasu utrzymania - prościej wydobywamy 8 godzin w 5 dniowym cyklu pracy, czy jak "za Gierka" 24 godziny 7 dni w tygodniu. Ciekawy przykładem jest kopalnia Silesia - warto zastanowić się jest przykładem "cudu", czy dowodem na brak kompetencji ludzi, którzy zarządzali nią wcześniej. Osobiście stawiam na to drugie. Taki, nie inny stan górnictwa jest wynikiem z jednej strony przyznawaniem zbyt dużych przywilejów dla zbyt dużej liczby ludzi, z drugiej brak kompetencji wśród ludzi zajmujących się zarządzaniem tych firm. Biorąc pod uwagę, że w rzeczywistości są to firmy pańswowe za ten stan odpowiada "dyrektor i rada nadzorcza państwa".
A może .....należy zabić tę część gospodarki aby odrodziła się w rękach innego właściciela znów możemy to traktować jako dowód nieudolności w zarządzaniu, można również domniemywać istnienie "mało czystych interesów".
Józko / 78.88.168.* / 2015-01-12 19:22
Bardzo dobrze to Pani premier ujęła i nazwała.Mój Boże wielkie nieszczęście się dzieje górnikom,stracą pracę i nie będą mieli za co żyć .Mamy utrzymywać kopalnie przynoszące przeogromne straty i dopłacać do nierentownych zakładów.Interesuje mnie to tak samo jak powinno interesować każdego obywatela.Podatki płacimy wszyscy.Szlak mnie trafia.Dlaczego nikt się nie użalał jak przed kilkunastoma laty likwidowano na wsi PGR i SKR?Tysiące ludzi zostało bez pracy a co najważniejsze bez jakichkolwiek perspektyw na nią ,nie to co górnicy w mieście. Niech górnicy się przejadą na wieś i zobaczą jak tam się ludziom żyje.Oni nie otrzymali ani odpraw a i przywilejów tez nie mieli.Powiem krótko-bieda,syf,ubóstwo.Jestem Polakiem i obywatelem i z pełną odpowiedzialnością jestem za propozycją Rządu.Jeśli jest nierentowna i przynosi ogromne straty? Zlikwidować i zalać wodą .Nie sądzę aby górnicy nie umieli się przekwalifikować,no chyba że tylko strajkować umieją .Sorry,taki klimat.Do pracy górnicy a nie rząd na strachy brać .
obywatelRP / 164.127.68.* / 2015-01-12 22:35
Och ty Jóżko,Józko chyba o życiu to ty nie za wiele wiesz!
obywatel RP / 80.52.145.* / 2015-01-12 19:47
Tak się składa, że znam organizację ówczesnych PGR-rów. Jeżeli chodzi o SKR-y, to część z nich istnieje do dzisiaj. Oczywiście, że przeciętny "Kowalski" przwykł do tego aby "dostać najwięcej". Problemem znów jest problem braku orgznizacji i umiejętności zarządzania.
Nie brakuje osób, które "obłowiły" się na likwidacji tych "stworów".
Wydaje się, że zasadniczym problemem Polaków jest "amnezja".
Józko / 78.88.168.* / 2015-01-13 20:28
Obywatel-wiem ile wiem.Tak masz rację niektóre istnieją do dziś ale w rękach prywatnych.Piszesz że przeciętny Kowalski przywykł do tego aby dostać najwięcej a z tego co piszesz że dobrze wiesz to porównaj sobie zarobki pracowników jak to nazwałeś ,,stworów,, i obecne ewentualne emeryturki a pensje i emeryturki górników.Piszesz także o tym że nie brakuje osób które się wtedy na tych stworach obłowiło,poczytaj sobie ile osób się obłowiło na górnictwie,żenada.Chodziło mi o to ze wtedy nikt się nad tymi ludzmi nie rozczulał.Pozostawili im przydomowe ogródki do uprawiania.Ci ludzie też mnieli rodziny,dzieci ale cóż to kogo wtedy obchodziło.W mediach dużo sie mówi o zarządzaniu kopalniami.Wiem że to nie jest wina górników ale parodią jest szantażowanie rządu oraz blokowanie dróg,trakcji kolejowych przez tą grupę społeczną.Ja się Pani premier nie dziwię bo czy mając bardzo drogie auto na które mnie nie stać brałbym kredyty i się zadłużał aby je utrzymać ??? Ty pewnie tez nie.
OL / 62.69.196.* / 2015-01-12 19:02
Uważacie ,że to w porządku ? Godzić się na kolejne zamykanie kolejnych kopalni /firm/przedsiębiorstw. Jak można wgl pisać " jeśli my mieszkańcy reszty polski stracimy prace to spinamy się, doszkalamy i szukamy innego zajęcia" . Zamiast Polak za Polakiem stanąć , to nie, będziesz się kłócić "skoro ja mam źle to inni też mają mieć źle" . To jest tragedia ! - to co się dzieje w kraju. Przykro mi ,że musisz się kształcić w nieskończoność i nie możesz znaleźć pracy - to nie jest czas na bunt ? tylko jak barany będziemy się podporządkowywać rządowi zdrajców ?!
Jeśli ktoś się urodził w danym miejscu , kształci - w przypadku Śląska , są to GŁÓWNIE kopalnie, zatrudnienie olbrzymiej ilości ludzi - to jakim prawem żąda się od tej osoby przekwalifikowania, skoro na początku obiecuje się co innego , a później robi co innego (typowa polityka PO ) .
To byłoby nie do pomyślenia w Niemczech (gdzie częściowo mieszkam ) czy Anglii ! Czemu naród Polski się na to godzi ?!! A górnicy, którzy walczą o siebie , swoje rodziny - równocześnie o sprawę Polski ,bo to dotyczy prędzej czy później nas wszystkich - nie mają 100-procentowego wsparcia.
Jestem ze Szczecina. Tutaj już ostatecznie wykończono nasz port . Zlikwidowano. Tysiące ludzi straciło pracę . Naprawdę naiwnie wierzycie ,że jest taka konieczność ? Że to zadłuża kraj ?! Wręcz przeciwnie . Ale wmawia się to nam i wmawiać będzie, ponieważ u naszej władzy obecnie są kukiełki polityki UE. Jak teraz się ludzie nie postawią to możemy się pożegnać z Polską.Większość z nas musiała wyemigrować, bo kraj nie stwarza godnych warunków życia dla społeczeństwa , nie wspiera rodzin, służb chociażby zdrowotnych. A w tym tkwi normalne funkcjonowanie. I tak będzie działo się częściej, bo będzie tu coraz gorzej , jeżeli w końcu się nie zbierzemy do "kupy " i nie pomyślimy o wspólnym dobru i solidarności. To są ostatnie dzwonki .. inaczej, sprzedadzą nas całkiem, staniemy się landem Niemiec albo całkiem uzależnieni od Rosji (w co już w wielu sprawach istnieje) ..
Osobiście wpieram z rodziną( i wielką ilością znajomych) górników i trzymamy kciuki o udane zakończenie tej sprawy .. Pozdrawiamy - rodacy z górnej części NASZEGO NAJUKOCHAŃSZEGO KRAJU ! :))
Fenrir 099 / 178.37.145.* / 2015-01-26 03:56
Trzeba być baranem żeby kształcić się w górnictwie. Od 20 lat wiadomo iż kopalnie upadają. i Za kolejne 20 lat nie będzie kopalni w Polsce.
Górnicy jak NIE chcą sie przekwalifikować to niech wyjadą zagranicę do kopalni. Co za problem? 2 miliony młodych wyjechało, górnicy też mogą szukać szczęścia.

Stąd pytanie dlaczego górnicy mieliby sie nie przekwalifikowywać? Z JAKIEJ TO OKAZJI?
By zostać górnikiem wystarczy 12 lat nauki w 3 szkołach.
Co na to absolwenci studiów wyższych którzy spędzili 17 lat na nauce.... może oni też nie powinni się przekwalifikowywać!!!!

Zejdźcie ludzie na ziemie i rzućcie o glebę górników. KONIEC Z NIERÓWNOŚCIAMI, KONIEC Z PRZYWILEJAMI MNIEJSZYCH GRUP SPOŁECZNYCH.

WSPIERAJMY POLSKE A NIE DZIADOSTWO. EMERYTURY TAKIE SAME DLA WSZYSTKICH! BEZ WYJĄTKU.
obywatel RP / 80.52.145.* / 2015-01-12 21:59
Kilka dni temu młody człowiek (1/2 mojego wieku) stwierdził ..."władza wybrana przez społeczeństwo w systemie demokratycznym"... przedstawia to społeczeństwo "w pigułce".
Oczywiście problem jest "głębszy".
Zamknąć kopalnie / 77.173.100.* / 2015-01-12 18:59
100 tyś złotych?? A może niech dadzą takie pieniądze ludziom którzy w Polsce w ogóle nie umieją znaleźć pracy? I w rekompensacie dać rodziną za rozłąkę?? Słuchając dziś w radiu wypowiedzi z jednej żon że ich dzieci nie maja co jeść,to aż płakać się chcę. Pytam zatem tej pani a co ona nie pracuje? A gdzie są pieniądze które maż przez tyle lat zarabiał i to nie małe sumy?? Nie chcą się rozdzielać i puścić mężów za granicę bo co?? Dwie lewe ręce do innej pracy?? A może przydało by im się trochę pokazać jak wygląda prawdziwe życie polaków? To jest jakaś śmieszna poprostu jak dla mnie sytuacja nie od dziś wiadomo że węgiel idzie na drugi plan, w połowie europy gaz jest przedmiotem ociepleniowym, a w krajach Holandii czy niemiec wykorzystuje się przyrode tak jak wiatr do wytwarzania prądu za pomoća wiatrków. jesteśmy 21 wieku a oni się zachowują jak w średniowieczu. Ja bym im ani złotówki nie dała... Po za tym dlaczego górnicy mają dostać jakieś rekompensaty? Co to tylko kopalnie są zamytane? A jak inne firmy plajtują? A spawacze bez pracy, pracujący wcześniej na wysokościach i w trudnych warunkach a teraz walczą o każdy kawałek chleba? Jak im tak źle to niech się odłączą od polski w końcu i będzie święty spoko takie moje zdanie!!!! ZAMKNĄĆ KOPALNIE!!!!!
górnik896 / 91.189.136.* / 2015-01-13 07:39
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
obywatel RP / 80.52.145.* / 2015-01-12 20:33
W wypowiedzi widoczny jest brak kompetencji.
Gaz ziemny - metan jest "idealnym" nośnikiem energii. Szkoda tylko, że prawie cała Europa korzysta z rosyjskiego gazu. Jeżeli przeżyjemy jeszcze kilka lat i rosjanie zrealizują swoje plany sprzedaży tego surowca do Chin chciałbym zobaczyć tę ekologiczną Europę "opalną gazem ziemnym".
juju / 46.127.208.* / 2015-01-12 18:58
kupić ich chcą czy co? co to jest 100 tys w obliczu likwidacji całego sektora wartego miliardy i przyszłość? RZĄD ZLECAJĄC TAKIE ARTYKUŁY CHCE NAS - SPOŁECZEŃSTWO - SKŁÓCIĆ - NIE DAJMY SIĘ!!
bookbis / 37.248.10.* / 2015-01-12 18:41
sprawdziłam rano w internecie" do nierentownych kopalni dopłaca sie miesiecznie 200mln zł, jesli podzielic to przez liczbe emerytów dane Gus4950000 tys to wychodzie srednio kwota około 4000zł z tego podatek około 800zł czyli na emeryta przypada około 36oo zł ciekawe czy ktoryś z emerytów nie chcialby co miesiac otrzymac tej dodatkowej kwoty. Ale nie otrzyma przez co my musimy płacic wyzsze skladki emerytalne i niedługo wyższe składki zdrowotne ale górnikom to nie przeszkadza.Bo oni istnieja tylko po to by drzec gebe po własne przywileje ale aby utrzymac własne miejsca pracy? o to juz za duzy proces mysleniowy bo cos poswiecic by później zyskac? nie to nie na te móżdżki
obywatel RP / 80.52.145.* / 2015-01-12 20:04
A... ile dopłacamy do każdego dziecka, które pracuje na dochód narodowy Niemiec, W.Brytani i.t.p. .
Mamy problem również z rachunkami - prawdopodobnie wynik edukacji w zreformowanym szkolnictwie.
Tak na "okrągło" jeżeli 200 podzielimy przez 5 to w wyniku dostaniemy 40, nie 4000.
Jak ludzie nie potrafiący nawet "rachować" mogą wypowiadać się o ekonomi.
Kiedyś podczas pewnego wystąpienia (osobiście to słyszałem) Pan Urban stwierdził "...rząd się wyżywi..." . Obecny realizuje tę myśl. Tylko, co z Polski pozostanie.
papapara / 87.207.52.* / 2015-01-13 09:37
Wydaje mi się, że nie mogłeś słyszeć Urbana. Chodziłeś wówczas jeszcze z pieluchą, a ztego okresu życia nie zostaje nic w pamięci.
gość383 / 109.95.150.* / 2015-01-12 18:39
Jeśli węgiel na składzie kosztuje 280 to dlaczego trzeba za niego płacić 600-800
obywatel RP / 80.52.145.* / 2015-01-12 20:53
Nie wiem, czy 600-800 zł jest ceną netto, czy brutto. Prawdopodobnie brutto.
Domniemuję, że cena na składzie jest ceną netoo - bez podatku VAT
Jeżeli brutto, to jeżeli podzielimy 800 przez 1.23 (stawka VAT), to otrzymamy 650, czyli 150 stnowi podatek VAT.
Jeżeli 600 podzielimy przez 1.23 to otrzymany ok. 488, czyli mamy 200 na podatek akcyzowy oraz koszty dystrybucji.
Dystrybucja płaci podatki, w różnej postaci płace, podatek akcyzowy w paliwie (transport) i.t.p. . Możemy mówić nie o "dopłatach" z podatków lecz o redystrybucji podatków oraz zasileniu przy tej okazji całej rzeszy urzędników. Prawdopodobnie w tonie węgla zakupionej przez przeciętnego "Kowalskiego" udział różnych podatków jest porównywalny z ceną tony węgla "na składzie".
nn_nn / 87.205.206.* / 2015-01-12 22:54
Akcyza to 1,28zł za GJ, to jest ok.26zł/Mg dla zwykłego węgla.
Alveo1 / 89.66.69.* / 2015-01-12 18:15
Górnicy to ludzie nie żyjący w realnym świecie ,tak.... jak moja kuzynka pielęgniarka z państwowej służby zdrowia. Hrabianka pielęgniarka wymyśliła sobie, że jest syn powinien pracować w prywatnej firmie (bo pensje są wyższe niż na państwowej posadzie) i mieć podpisaną umowę o pracę z pracodawcą od 7-15, ale postawiła warunek, że jej syn musi wychodzić codziennie z pracy o godzinie 13, by pójść na obiad i dojechać do szkoły na 15.
Ponieważ była moja kuzynką, więc zaprosiłam do firmy, gdzie pracowałam,by ten synalek przeprowadził rozmowę z kierownikiem działu, gdzie chciał pracować. Ten kierownik oznajmił, że firmach prywatnych to pracuje się w wyznaczonych godzinach pracy, a jak ktoś wychodzi z pracy, to mu się potrąca jako usprawiedliwiona nieobecność i do tego niepłatna.
Po rozmowie synalka z kierownikiem Kuzynka pielęgniarka zadzwoniła do mnie z pretensjami, że tak być nie może, bo ona w pracy wychodzi o 13 , a szpital jej płaci za cały etat.
To takie same jest też pojmowanie rzeczywistości przez górników i ich żony (nieroby i obiboki) miały kiedyś przywileje , to teraz tez muszą mieć i krzyczą, by je na siłę osiągnąć i dalej mieć!!!

Nie mogą zrozumieć , że od 25 lat zmieniły się realia funkcjonowania firm i kopalń. Jak nie osiągniesz zysku to padasz!!!
Górnicy muszą przestać marzyć o 13, 14 i innych pensjach!!! Ich ataki są bezpodstawne!!!!
obywatel RP / 80.52.145.* / 2015-01-12 20:18
Ale szpitl nie został zamknięty, a powinien.
Tym się nie zajmujemy, ponieważ "wyżywiamy min. "pazernych" lekarzy i jeszcze bardziej pazerny NFZ i inne "państwowe "organizacje".
gość383 / 109.95.150.* / 2015-01-12 18:37
13-tka jest dawno rozbita na cały rok i wliczona do wypłaty comiesięcznej, pozostaje 14-tka i Barbórka
Zbyszek z Bogdanca / 94.231.2.* / 2015-01-12 17:40
a moze by tak rozwalic te zbede przerosniete zwiazki zawodowe, ktory doprwadzaja kopalnie do ruiny?
obywatel RP / 80.52.145.* / 2015-01-12 21:02
Nie rozwalić, tylko one same powinny rozpocząć działalność zgodną z obowiązującym prawem. Czyli aktywnie uczestniczyć w całym procesie zarządzania firmą uzywając wszelkich dostępnych środków.
Odpowiednim miejscem do pracy jest firma, która posiada stabilną pozycję finansową.
Niestety w wielu przypadkach działacze "związkowi" zapominają o szeregu swoich obowiązakach. Należy stwierdzić, że są "kupowani" przez pracodawców.
mati815 / 88.156.104.* / 2015-01-12 17:35
Górnictwo na Śląsku to jest święte miejsce pracy gdzie działa 10 różnych związkw zawodowy,a oni jak wiadomo od koryta nie chca odejść,do tych kopalni wpompowano 670 ml złoty i co to pomogło?
Ja jako obywaten nie mam ochoty dokładać do interesu który jest nie rentowny.
I co takim górniką daje blokowanie skrzyżowań chyba tylko tyle że innym do pracy utrudniają dojazd,chyba zapomnieli o tym że te 670 mil złotych dostali z naszych podatków.
obywatel RP / 80.52.145.* / 2015-01-12 21:08
Liczby nic nie mówią. Może dopłaciliśmy te miliony do "bandy nieudolnych urzędników" zarządzających tymi kopalniami lub do potencjalnych nabywców.

Najnowsze wpisy