Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Strajk górników. "Pajace" nie chcą po 100 tysięcy złotych

Strajk górników. "Pajace" nie chcą po 100 tysięcy złotych

Wyświetlaj:
ajaja / 46.77.124.* / 2015-01-12 07:41
Górnicy to faktycznie pajace. Trudno się z tym nim zgodzić.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
tuoy / 83.8.181.* / 2015-01-12 07:29
100 tys. na odprawy ? Skąd nagle rząd ma takie pieniądze? Niech napiszą skąd je mają , może będzie jakaś składka w ministerstwie , może Sikorski i reszta odda kasę którą bezprawnie zawłaszczyli z kilometrówek i "konsultacji" ,ale jeśli myślą je dać z naszych podatków to ja się nie zgadzam.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
debos / 83.6.2.* / 2015-01-12 07:57
Po co ładujesz w to wszystko Sikorskiego? Dwa razy prokuratura badała czy Sikorski nie brał bezpprawnie pieniądze za kilometrówki. Zresztą niewielkie i nie kazdego roku. Trzeci donos na Sikorskiego to jest raczej nękanie a nie szukanie sprawiedliwości. Jeśli nie zaczniesz wyznawać zasady domniemania niewinności, dokąd nie przestaniesz miotać oskarżenia prze wyrokiem nie będzisz mógł aspirować do miana człowieka kulturalnego, cywilizowanego osadzonego w kulturze zachodniej.
jo589 / 2.50.43.* / 2015-01-12 07:20
Z pustego nie naleje. Mogą się górnicy rzucać, ale jak coś jest nieopłacalne, to się tego nie utrzymuje. Mój zakład jak przynosił straty, został zamknięty. I wszystkie inne też. Dlaczego mielibyśmy utrzymywać nierentowne kopalnie?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
iwell / 83.21.220.* / 2015-01-12 07:19
Może to one biorą te 70zł/tona ?
Nic Dodać Nic ując / 78.11.14.* / 2015-01-12 07:15
Kto to widział takie pieniądze brać za prace..! potem emerytury kolosalne... za nasze pieniadze...!! Ja nie wypowiadam się po to zeby zabrali górnikom którzy siedzą po tyle godzin pod ziemią i ryzykują własnym życiem !! Niech skończy się dobroć tym wszystkim który tworzą ta całą biurokracje... bo drugie tyle ludzi drugie tyle osłów siedzi na fotelikach a biora po 6 tys wynagrodzenia , nie wspomnę o emeryturach po kilku latach pracy...! Jak można narzekać biorąc 4,5 tys emerytury ? zbierając całą rodzinę i jechać protestować... A niech sie im ukruci !!! to moze w koncu staniemy sie Panstwem które nie będzie dokładało do wydobycia węgla itp. i będzie troszkę lepiej...!

Szacun dla tych którzy spędzają tyle godzin pod ziemią ! Ale udupić drugą połowę która robi z górnictwa bandę biurokracyjna! a co najważniejsze niepotrzebna!!!
Karlos638 / 83.22.49.* / 2015-01-12 08:44
No i właśnie tutaj błyszczysz swoją wiedzą wyciągniętą z ostatniego twojego szczebla edukacji jakim było gimnazjum. Może jesteś górnikiem który zazdrości wiedzy i umiejętności tych ludzi z "góry" którzy wiedzą jak zaplanować i pokazać pracownikom "dołowym" gdzie kopać! Uwierz mi taka jest natura przedsiębiorstw dużuch i małych pracownik fizyczny musi zarabiać mniej ! Inaczej każdy z "góry" wolałby popracować 8h i iść z spokojną głową do domu. Niestety prawda jest taka że inżynierowie swoją prace zabierają do domu. Więcnie wypowiadaj się w kwesti gdzie twój mózg ma nie świerze infirmacje i ma za mało danych aby brać udział w dyskusji. Chociaż wiem z własnego doświadczenia że kopalnie nie mają prawa bytu przy istniejącej polityce zarządzania a płace przewyższają znacząco zakres obowiązków gdzie do tego wszystkiego dochodzą krwio pijcy w postaci prywatnych firm. Dlatego moje pytanie brzmi : Dlaczego tym młodym chłopcom któży zatrudnieni są pod firmą płaci się znacznie mniej ? Gdzie nie jednokrotnie wykonują prace znacznie cięższe od prscowników kopalni ? To oni już nie ryzykują życia ? Są innyni pracownikami dołowymi ? Proponuję puknąć się w głowę ! Wtedy dowiecie się ile trzeba pracować źeby zarobić 4 tys.zł. i mówię to do tych z "dołu" jak i z "góry" .Pozdrawiam przedsiębiorca który połowe z tego co zarobi oddaje górnikom którzy nie są w stanie wypracować własnego przychodu.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Za Górnikami / 66.249.81.* / 2015-01-12 07:04
Do stoczniowiec.
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
debos / 83.31.150.* / 2015-01-12 07:36
Za górnikami i z takim samym chamstwem jak górnicy zabierasz głos. Stocznie padły bo nikt nie chciał produktów stoczni kupować, kopalnie padną bo nie zarabiają a pasą się na naszej krzywdzie. A w zdrowej gospodarce zakład który nie jest w stanie zarabiać na siebie musi zniknąć. Nie jestem przekonany czy rząd ma prawo rozdawać nasze pieniadze tym wypasionym bykom wyciągającym łapy po nasze. Ja rządowi przypominam, że w Polsce jest tyle potrzeb w tym konieczna jest pomoc ludziom którzy z różnych powodów nie są w stanie sobie poradzić, potrzebne są pieniądze na edukację, budowę i remonty szpitali, na leczenie itd.
debos / 83.31.150.* / 2015-01-12 07:03
Jak nigdy dotąd jestem porażony bezczelnością i hipokryzją tych hanysów którzy bezceremonialnie wyciągają łapy po nasze pieniądze.
wojtek180 / 94.40.46.* / 2015-01-12 12:03
pamietajcie gornicy zadnych ustepstw juz dosc was ponizal ten rzad.
i to by było na tyle / 83.7.73.* / 2015-01-12 09:15
Szczególnie tych małopolskich ( nieomal stołecznych, królewskich!) Hanysów z KWK Brzeszcze!
gienek280 / 85.198.213.* / 2015-01-12 06:36
No ,,inteligentnego" wyrazu twarzy nie mieli ci wypowiadający się związkowcy.........
stoczniowiec / 77.255.110.* / 2015-01-12 06:28
Nikt nie powiedział "pajace,nie chcą...",tylko "przestańcie wreszcie pajacować". Okropnie się ta brać górnicza drażliwa zrobiła na słowa,a ciule ich nie obrażają? To trzeba im było powiedzieć..."przestańcie ciulować",może to by do tych głąbów dotarło??!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wojtek180 / 94.40.46.* / 2015-01-12 11:58
brawo gornicy jesli sie cofniecie choc o krok tobedziecie ,pajacami,tego rzadu nie musi byc.jeszcze przeslanie dla tchurzy z ochrony jest was 300000tys.bierzcie przyklad z gornikow.
3 4 5 6 7 8
na koniec starsze

Najnowsze wpisy