Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Strajkować będzie 200 szpitali

Strajkować będzie 200 szpitali

Money.pl / 2007-05-18 17:42
Komentarze do wiadomości: Strajkować będzie 200 szpitali.
Wyświetlaj:
jeleniogórzanin / 78.8.55.* / 2009-03-06 16:19
Ryszard Barej bierze w łapę od dostawców w KRUS-ie w Szklarskiej Porębie. Dlaczego policja milczy w tej sprawie?
greg45 / 87.205.202.* / 2007-05-19 08:45
Ostatecznie uczyli sie tyle i im sie nalezy. Dajac te podwyzki postawilbym warunki: po pierwsze niech podpisza lojalki i pozamykaja swoje gabineciki, po drugie prywatne gabinety sfiskalizowac i kazac im wszedzie powywieszac cenniki. Po takim zabiegu wszystko bedzie ok. Ciekawy jestem, który pan doktorek (powiedzmy z 15-letnim stazem) zgodzil by sie na to. Ludzie, oni w prywatnych gabinetach trzepia po 30 tys. zlotych na miesiac czystej kasy!!! Nie placa praktycznie zadnych podatkow!!! Chodza na te etaty panstwowe, zeby zlapac klienta i czasem skorzystac z darmowego sprzetu i materialow!!!
Macteo / 82.160.53.* / 2007-05-19 01:52
Nie rozumie dlaczego tak wykształceni ludzie porównują się z robotnikami, czy oni nie mają lepszych od siebie, a choćby Posłowie. Robotnik wybudował dom w którym mieszka lekarz, wybudował szpital w którym lekarz leczy robotnika a co wybudował Poseł??.
wojtekjs / 84.10.234.* / 2007-05-19 00:01
Czy Wy jesteście ślepi? JEDYNY powód dlaczego obecny system opieki "paliatywnej", bo inaczej nie da się go nazwać działa jest taki, że lekarze nie są wynagradzani za swoją pracę. Ich pensje są skandalicznie niskie, tak niskie, że nie są w stanie po 20 latach pracy wyżywić siebie, nie mówiąc o rodzinie. To zmusza ich do dorabiania, brania w łapę, przyjmowania w gabinecie do godziny 2, w nocy (historia prawdziwa). Inaczej byłoby ich ZA MAŁO i nie wszyscy pacjenci byliby przyjęci. Bo kto pracowałby ponad siły, gdyby nie musiał? Lekarze jednak zaczęli odchodzić do innych krajów UE, a my powoli zbliżamy się do "punktu krytycznego", w której system się po prostu zawali z braku personelu.
W związku z tym pytanie do ekonomistów: co się robi, żeby zatrzymać w firmie ludzi z odpowiednimi kwalifikacjami, których na rynku pracy BRAKUJE?
Tak - podnosi się pensje. To oznacza, że problemy będziemy mieli teraz, ale będą one znacznie mniejsze niż to, co nas czeka za kilka lat, gdy nie będzie podwyżek dla personelu medycznego.

Dla tych co nie wierzą w niskie zarobki lekarzy: http://www.mp.pl/kurier/?aid=32892
Przeczytacie tu np:
"Najmniej zarabiają lekarze pracujący w publicznych szpitalach - średnio 1445 zł. Za godzinę pracy w szpitalu otrzymują więc zaledwie 9 zł."
Nie wiem, ale chyba bardziej opłaca się już kopać doły. No i odpowiedzialność zerowa.

Prośba do ogółu: zanim zaczniesz się wypowiadać na temat, który znasz tylko i wyłącznie ze słyszenia - zamknij się i poszukaj o nim rzetelnych informacji.

Za jakiekolwiek błędy przepraszam.

P.S. Życzę Wam, żebym moi koledzy na roku nie chcieli za parę lat wyjechać z tego kraju (studiuję medycynę).
maniuś / 83.27.85.* / 2007-05-18 22:19
Moim zdaniem ile by nie podwyższyć wynagrodzenie lekarzom to i tak będą brać w łapę.Oni to mają genetycznie zaszczepione.W tym popapranym kraju jest taki pogląd jak ktoś zarabia 10 000 zł to uważa że jest mało i chce zarabiać 20 000 zł,a jak zarabia 20 000 zł to chce zarabiać 30 000 zł itd.Ci konowały zawsze byli pazerni na kasę i będą na nią zawsze pazerni i bez skrupułów wyłudzać będą od pacjętów.Najlepszym rozwiązaniem było by uchwalić prawo które by bardzo surowo karało lekarzy za łapówki,ta kara powinna być w wymiarze od 15 lat do dożywocia.Za ten bandycki proceder lekarze powinien być traktowani na równi z mordercami.Ja na temat tego łapówkarskiego procederu wiem bardzo dużo ponieważ ci szubrawcy wyłudzili odemnie łapówki lecząc moją mamę i teściową.Dlatego też nie popieram i nigdy ich nie będę popierał.Przecierz tymi swoimi chamskimi strajkami szafują ludzkim zdrowiem i życiem. Za to już powinni być pociągnięci do odpowiedzialności karnej.
dvdfdvfd / 62.21.52.* / 2007-05-18 23:26
Wszystko gra pod warunkiem, ze w tym wiezieniu by pracowali tak, aby podatnik nie musial tych lapowkarzy utrzymywac....
Cattani / 83.26.248.* / 2007-05-18 22:45
Jestem lekarzem i czuje sie obrazony takim podejsciem i postawieniem sprawy. Nie wszyscy biorą a osądzaa sie jedną miarą wszystkich..Po co dałeś w łape? A czy poszedłeś potem z tym do prokuratury?
Jesli nie to nie miej pretensji do innych. Mozesz siebie uznac za utrzymujacego pproceder dawania. Jestes jednym z elementów tego szleństwa.
maniuś / 83.27.85.* / 2007-05-18 23:40
Jestem ciekaw jak ty buś postąpił gdy by chodziło o zdrowie i życie najbliższych?Każden człowiek aby ratować życie i zdrowie bliskich osób postąpi tak jak ja.W tym popapranym kraju to ryba nie bierze i nie wciskaj mi tu ciemnoty że jesteś ideałem bo mnie jak nie oskubią z kasy lekarze to ZUS,urząd skarbowy,izba celna oraz ten pazerny rząd.To ja mogę powiedzieć z czystym sumieniem że nie biorę w łapę ponieważ nie mam do tego możliwości.Wy pazerniacy w białych kitlach dla was życie ludzkie nie ma żadnego znaczenia,dowodem jest wasz debilny strajk który naraża zdrowie i życie pacjętów.Mam pytanie dlaczego nie strajkowaliście za poprzednich rządów?Bo tamte rządy nie ścigały was za łapówki i dopiero teraz kiedy dobrano się wam do d..y to podnosicie larum że dzieje się wam wielka krzywda.Skoro tak marnie zarabiacie to skąd macie bryki z pełnym wypasem,komfortowe wille i dacze oraz spore sumy na swoich kontach bankowych.Nikt mi nie powie że dorobiliście się jak twierdzicie z marnych wynagrodzeń.To właśnie wy stworzyliście ten bandycki proceder i tych co nie mieli kasy lub nie chcieli wam dawać w łapę dziś kwiatki wąchają od spodu.
man13 / 2007-05-22 11:05 / Tysiącznik na forum
Ten sposób myslenia śmiało można nazwać DEBILNYM. I jak tu dalej polemizować? Jest źle, ale poprawiś tego nie umiem i nie chcę.
fdfdfffd / 62.21.52.* / 2007-05-18 23:25
Do prokuratury ? Chyba kpisz sobie... jak ktos idzie do lekarza to nie ma sily walczyc z systemem, bo przerasta go z reguly problem wlasnego drowia...
Atomek / 82.139.30.* / 2007-05-18 23:24
Wiesz co?? A myslisz, ze strajki sa odpowiednia forma wymuszenia podwyzki?? Sa inne zawody, gdzie zarabia sie duzo gorzej i sa mniejsze mozliwosci dorobienia (mam na mysli nadgodziny). Na przyklad nauczyciele na Wyzszych Uczelniach .Profesor belwederski zarabia ok. 6tys. A zeby nim zostac na Uczelanich Technicznych potrzeba minimum 25 lat ciezkiej pracy. A jakis lekarz zaraz po odebraniu dyplomu mialby zarabiac tyle samo?? Mam nadzieje ze nauczyciele tez sie zbiora i zaczna strajkowac. Ciekawe co na to powiedza Twoje dzieci?? Albo ty, bo bez szkoly to one pojada kopac doly do Angli. I jeszcze jedno mam pytanie. Skoro jest wam tak zle, to czemu gro dzieci lekarzy konczy medycyne??
man13 / 2007-05-22 11:08 / Tysiącznik na forum
Myślę ze strajki są legalną formą wymuszania podwyżki. Takie prawo ustanowiono dla pracowników. Masz pretensje to staraj się zmienić prawo a nie pouczać lekarzy stosujących się do niego.
5424 / 2007-05-18 22:27 / Fan Linuxa Ubu
za komuny cały handel oparty był na dawaniu w łapę, a po urynkowieniu to sprzedawcy całują w dupę klienta żeby u nich coś kupił, nie można tak zrobić że służbą zdrowia.
Leczenie to usługa trochę bardziej skomplikowana jak strzyżenie włosów, czy wożenie ludzi taxi, i geny się lekarzą naprawią proste.
pacjent / 80.53.216.* / 2007-05-18 22:05
Wczoraj zastanawiałem się, ile zarabia dziennie pan doktor ginekolog, przyjmuje prywatnie od 16 do 18 oficjalnie, a zona wychodziła o 22:00 i jeszcze była jedna pacjentka. skasował 100zł a wciągu godziny przerobił 5 czy 6 kobiet - liczyła pani, która siedziała i czekała bo nie była umówiona. 6godz.*5 pacjentek*100=3000 złotych. Ja nie mam tyle nawet z nadgodzinami za miesiąc!!!
skończmy z ta obłudą, że lekarze są biedni i niedowartościowani!
dajmy uczciwie i w ludzkich warunkach pracować tym, którzy chcą pracować i zarabiac na państwowej posadzie a oddzielmy prywate. I oni mówią, że są przepraowani! Jak ktoś tyle chapie to się nie dziwię.
Oczywiści powdyżki nawet 100% wywalczą bo to grupa zawodowa najbardziej zgrana i mająca tupet.
" jak się nie podoba to sobie kup trumnę".
Oczywiśćie przepraszam wszystkich uczciwych lekarzy. Szacunek.
Doktorek / 83.26.248.* / 2007-05-18 22:51
Po co chodzisz prywatnie i jeszcze płacisz? Wykorzystaj to, co gwarantujre Ci państwo.....Przecież żonka może czekać państwowo w kolejce oczekujących.....Odbierzesz swoje skladki do zus w panstwowym gabinecie i juz! TO CI SIE NALEZY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Masz do tego prawo.............
wybór nalezy do Ciebie...hahahahhahaaha
5424 / 2007-05-18 22:21 / Fan Linuxa Ubu
Regulamin forum
pacjent / 80.53.216.* / 2007-05-18 22:30
I tu grzecznie Ci odpowiem, że wcale nie zazdroszczę im tego bogactwa, bo zdychając przypomna sobie ile zrobili dobrego a ile zlego na tym świecie, ile czasu poświcali sobie i swiom rodzinom ile czasu na patrzenie w p... jak napisałeś. Szlag mnie tylko trafia, jak słyszę o zyczeniach i to że nie ważne jest że odpowiedają w czasie strajku za zycie ZYCIE ludzkie od tego jeszcze nienarodzonego do tego staruszka najstarszego. Im wszystko wolno, a innym grupom niestety NIE
macmalk / 83.175.191.* / 2007-05-18 17:42
No tak, dla lekarzy nie ma a na EURO 2012 są pieniądze. Wina i igrzysk!!!
janru / 217.75.58.* / 2007-05-18 21:14
Chleba,chleba nie wina.
...... / 84.10.234.* / 2007-05-18 19:22
Dlaczego mamy niby opłacać składkę 30% obywateli z budżetu pańśtwa? Dlaczego rolnicy mają nie płacić składki zdrowotnej? Do KRUSu dopłacami rocznie 15 mld (sic!) rocznie, a nie mamy kilku miliardów na podwyżki dla lekarzy...
Rozwiązanie tej sytuacji jest bardzo proste:
- likwidacja NFZetu
-wprowadzenie prywatnych ubezpieczycieli + pomoc państwaa dla najbiedniejszych.

Najnowsze wpisy