Forum Polityka, aktualnościKraj

Strajku nie będzie. Będą podwyżki

Strajku nie będzie. Będą podwyżki

Money.pl / 2011-08-25 15:48
Komentarze do wiadomości: Strajku nie będzie. Będą podwyżki.
Wyświetlaj:
djey / 109.125.16.* / 2011-08-25 18:17
280zl w 1,5 roku hmmm?
to kiedy w koncu dostana podwyzke i dlaczego nie bedzie strajku?
bo chyba nie powiecie ze 280zl to jest jakis pieniadz?
Bernard+ / 83.4.22.* / 2011-08-25 16:29
Po 20 latach niepodległości Polski przedwojennej w 1938 roku według przejeżdżających obok domu pociągów mój dziadek regulował sobie zegarek. Ja w latach 1963 -1969 dojeżdżałem pociągiem 25 kilometrów do szkoły średniej a w latach 1974-1979 dojeżdżałem na studia do tego samego miasta. Podróż trwała 35 minut a po drodze pociąg zatrzymywał się na 4 stacjach pośrednich. Średnio około 4 razy w roku pociąg miał spóźnienie przekraczające 20 minut. Przez te 11 lat tylko 3 razy w zimie przy 20 stopniowych mrozach i zamieciach śnieżnych spóźniłem się do szkoły o 2 godziny. Alternatywą była droższa niż PKP linia autobusów PKS którą jechało się 50 minut bo autobus kluczył po okolicznych wioskach aby zebrać pasażerów z miejscowości oddalonych od kolei więcej niż 5 kilometrów. Dziś po 21 latach reformowania w Wolnej Demokratycznej Polsce na tej trasie nie kursuje już żaden pociąg osobowy a autobusy PKS jeżdżą 3 razy w ciągu doby a więc moim dzieciom, które studiują w tym samym mieście musiałem kupić używane samochody aby mogły dojechać na zajęcia. Torami wywozi się wyłącznie węgiel z jeszcze czynnych kopalń, dworce kolejowe są już ruinami do niczego się nie nadającymi. Oto skutki rządów sprawowanych w Polsce przez speców od PR marketingu politycznego i kształtowania wizerunku publicznego czyli przez zawodowych naukowo przygotowanych KŁAMCÓW. Nie oceniajcie polityków po słowach oni powiedzą Wam zawsze to co chcecie usłyszeć a zrobią tylko to co jest dobre dla nich samych i to co potrafią zrobić aby trwać przy publicznej kasie hojnie się z niej sami wynagradzając. Osądzajcie polityków po materialnych efektach ich rządów! Jeżeli Polska nie potrafi obecnie w 21 wieku tego co potrafili Polacy w biednej Polsce sanacyjnej i w efekcie dziś jesteśmy 3-cim od końca narodem o najniższym PKB per capita w Europie. To znaczy, że rządzący bojąc się zdemoralizowanych związkowców, przejadają i marnują publiczne pieniądze. Te, które nam odbierają i te, które pożyczyli. Zaś długi będą musiały spłacać nasze wnuki!!! Dość zawodowych polityków w Sejmie! Głosujmy tylko na naszych kandydujących sąsiadów, którzy mieszkają i pracują w naszym okręgu wyborczym i działają społecznie w organizacjach pozarządowych a nie głosujmy na zawodowych okłamywaczy opinii publicznej popieranych przez kastę uprzywilejowanych!. Tylko prawda może nas wyzwolić z biedy i zadłużenia. Polityk który kłamie jest przestępcą a nie reprezentantem interesów narodu!!!
niezrzeszony / 2011-08-25 15:48 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No to 7. września czas na strajk pasażerów.. Kolejarze najpierw urządzają sobie strajk i paraliżują Polskę, a potem zapewniają świętną promocję - jedziesz dłużej za tę samą (albo tylko trochę wyższą) cenę. Są trochę zbyt zarozumiali ze swoim monopolem..

Najnowsze wpisy