Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Straż Miejska w ubiegłym roku wystawiła mandaty na 200 milionów złotych. Większość dostali kierowcy

Straż Miejska w ubiegłym roku wystawiła mandaty na 200 milionów złotych. Większość dostali kierowcy

Wyświetlaj:
kierowca / 87.206.133.* / 2015-09-01 20:02
początek był dobry pia kupa , przeprowadzanie dzieciaków na pasach , i sfiksowali czepianie sie babci sprzedajacej kwiatki z działki i wreszcie fotoradary i mandaty i może doczekamy sie kiedy sami będa zmuszeni sprzedawac pomidory pod biedronka ,WRESZCIE , to tak delikatnie bez pikania
Pomyśl / 109.207.48.* / 2015-09-01 20:11
Chyba zszedłes z ławeczki po piwku, bo coś niespójna jest ta Twoja wypowiedź :) Widać, że na bakier jesteś z poprawnym pisaniem. Co robiłeś w szkole? Pod Biedronką jest teren Biedronki i to jej sprawa kto na nim handluje. Takie jest prawo. Gdy babacia zastawi pietruchą czy kwiatkami chodnik dla pieszych, to co mam chodzić po jej wiadrach i pietruszcze? Zwłaszcza gdy wnuczek donosi jej spore ilości towaru z dostawczaka?
Gość1009 / 79.135.163.* / 2015-09-01 20:02
Ży...ć mi się chce jak czytam te wywody. Wszyscy winni... policja, straż miejska, że "Polak ułan" kto mu może. Banda brudasów i nieuków walczy o likwidacje służb jakich... porządkowych. Bo przecież my musimy taplać się brudzie, omijać pijaczków jak leją przy każdym murku, uciekać z drogi - po pan idiota pomyka jak po autostradzie, walczyć z zastawionymi chodnikami, bo autko się nie mieści.
LUDZIE... nauczcie się szanowania prawo to i 50 strażników może wam sko...yć. Dlaczego za granicą nikt wyżej pasa nie podskoczy, a u siebie "róbta co chceta". Katastrofa. Wstyd mi.
Rodzic / 109.207.48.* / 2015-09-01 20:02
Ja bym im zapłacił, żeby staneli koło mojego domu i ustawili ten swój fotoradar. Co z tego, że jest w terenie zabudowanym ograniczenie prędkości gdy malo kto do niego się stosuje. Dzisiaj zaczął sie rok szkolny i znowu boję wypuścić dzieci same do szkoły. Nie wim jak wy i czy macie dzieci, ale w tym roku niedaleko kierowca przejechał na pasach dziewczynkę. Podobno winna była prędkość.
rycho / 62.233.222.* / 2015-09-02 01:02
prawo nie dla wszystkich ,dzisiaj byłem świadkiem takiego zdarzenia rozpoczął się rok szkolny,ale dzieci jak to dzieci jeszcze wesołe beztroskie wracały po uroczystościach do domu i mało co mogło być wielkie nieszczęście gdyby któreś z dzieci rozgadanych,niezauważyło,i wbiegło wprost pod pędzący przed samą szkołą radiowóz policji.apeluję do wszystkich policjantów,prawo obowiązuje wszystkich obywateli,bynajmniej ustawy rządu RP nie zwalniają z rozsądku a policja tymbardziej powinna dawać przykład,a nie tylko mandaty.Żałuję że nie zdążyłem nagrać tego całego zdażenia,bo wnioskował bym o surowe ukaranie tych funkcjonariuszy,którzy tak szybko przemknęli że nie zauważyłem nawet numeru radiowozu.było blisko nieszczęścia,dzieciaki mogły by nawet przebiegać,a w tym gwarze jaki tam panował samochodu nie mogły by usłyszeć a tym bardziej przed szkołą szczególnie trzeba uważać i jechać wolno.W innym przypadku,to na pewno jak nie mandat to i prawko by zabrali.
domino11 / 83.26.16.* / 2015-09-01 20:13
"Podobno winna była prędkość". Tak to tylko napisze nieuk !. Tylko idiota, kierowca przekracza szybkość w terenie zabudowanym. Wszyscy motocykliści oczywiście też mają w czterech literach 50km/h .
I / 89.72.31.* / 2015-09-01 20:00
Wlasnie nie wszystkie gminy chcą takich ktorzy nie zawsze mają raccję ,nie znają sie na ustawach a kierują sie wlasnymi prawami aby miec okazję do zarobku APRAWIEDLIWIE W TAKIM UBUSTWIE GDZIE NIEMA TAK JAK TRZEBA POD KAZDYM WZGLĘDEM NA TAKI LUKSUS JAK STRAZ MIEJSKA NASZ PREZYDENT POWINIEN PODJĄC DECYZJĘ
XL / 109.207.48.* / 2015-09-01 20:05
Najpierw naucz się poprawnej, elementarnej pisowni, a potem zabieraj głos w ważnych sprawach. Żeby pewne sprawy zrozumieć potrzebne jest wykształcenie.
,,,m / 83.26.255.* / 2015-09-01 19:57
Czy tu mowa o tych co nie zdali podstawowych testów do policji? żałosne
Zenek sm / 217.96.66.* / 2015-09-01 19:48
Prezydenci i Burmistrzowie muszą zwrócić się do prezydenta Kołobrzegu. Zamiast FOTORADARU należy iść za przykładem straży miejskiej Kołobrzeg wprowadzić punktacje za każde wykroczenie a pieniądze same wpłyną do kas miejskich bo pieniądze same leżą na ulicy. Zapomniał bym z okazji święta straży miejskiePrezydenci i Burmistrzowie muszą zwrócić się do prezydenta Kołobrzegu. Zamiast FOTORADARU należy iść za przykładem straży miejskiej Kołobrzeg wprowadzić punktacje za każde wykroczenie a pieniądze same wpłyną do kas miejskich bo pieniądze same leżą na ulicy. Zapomniał bym z okazji święta straży miejskie życzę stażnikom miejskim tego co kobiecie w ciąży czyli szybkiego rozwiązania :-)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
OBIEKT.III / 109.76.59.* / 2015-09-01 19:35
A ja twierdzę ze to nielegalny dochód zarobiony na boku i to w złodziejski sposób. Dlatego tak twierdzę ponieważ pozyskane pieniądze zostały w nielegalny sposób. Chcę nadmienić ze ustawa o SM wyraźnie zakreślała zakres pełnienie służby i obowiązków nałożonych ta ustawa.Zarządzenia tzw wypociny burmistrzów, którzy tworzyli te tabuny matołów a którymi to upoważniali SM do okradania obywateli stały się precedensem ponieważ stawiały /były tolerowane/ ponad aktem prawnym jakim jest ustawa. No ale cóż wpuścić chłopa do biura to atrament wychla...
werbek453 / 83.30.105.* / 2015-09-01 19:26
bo to było polowanie na jelenia tym różni się jeleń od daniela
kazimierz2 / 78.131.198.* / 2015-09-01 19:17
2/3 wpływów pochodzi z fotoradarów -to jaka z nie "straż miejska"? Ob biedy można by ich nazwać pomocniczą inspekcją ruchu drogowego, ale w tej sytuacji mają niewłaściwego szefa i wykonują zadania z miastem nie związane.
Kji / 89.78.222.* / 2015-09-01 19:15
Właśnie gminy które najwiecej karały powinny z urzędu utrzymać straż miejska przez kolejne 10 lat z wzrostem zatrudnienia o 2 kolejne osoby co rok, ciekawe czy tak ochoczo by karały babcie naciśnijcie z Białym Borze
PAWULON / 46.238.243.* / 2015-09-01 19:04
LIKWIDACJA LIKWIDACJA, LIKWIDACJA ,TYLKO LIOKWIDACJA strażaków wiejskich,DARMOZJADY I DZIADY KALWARYJSKIE jak powiedział EMIL RAU
krakus2 / 89.67.172.* / 2015-09-01 19:13
jasne ...jaśnie pan Emil przyjechał do Krakowa i...zdźiwko..nie ma fotoradarów strażnicy zapi..ją na 3 zmiany proporcje mandatów do pouczeń 30/70% robią wszystko do czego są uprawnienia da się?
okno / 71.194.78.* / 2015-09-01 19:04
polowa biurokratow powinna byc zwolniona SM zlikwidowana to i pieniadze sie znajda
limo / 31.174.243.* / 2015-09-01 19:02
Proszę pamiętać że nie ujęto w tej statystyce pouczeń. Ale smutne jest to że w naszym kraju jest tylu imbecyli popełniających wykroczenia... Panowie Strażnicy gratuluję i bądźcie pewni że z polskim społeczeństwem pracy dla Was nie zabraknie w tym fachu!!!!
policjant101 / 185.56.211.* / 2015-09-01 19:34
Limo, strażnicy miejscy to osoby, które nie dostały się do policji, nie chcę obrażać, ale to odpady. Od egzekwowania prawa jest policja, dlatego należy zlikwidować SM, a pieniądze przeznaczyć na policje.
moomin / 83.18.18.* / 2015-09-01 19:16
Jakich pouczeń ?
człowieku zastanów się co ty piszesz
parkujemy , kamera w tylną szybę , nogi na deskę rozdzielczą i do pracy "Panowie" strażnicy
nie wykonują swoich podstawowych zadań , tych do których zostali powołani
mają ściągnąć jak najwięcej kasy i n ie oszukuj się że chodzi im o nasze bezpieczeństwo
Madzia999 / 89.69.210.* / 2015-09-01 18:56
Jak robia to co do nich nalezy to ok,mieszkam w Rumi,straz miejska ma siedzibe na ulicy abrahama gdzie mieszkam,moje dziecko ma problem z przejciem ze szkoly do domu,musi przebiegac przez ulice,badz isc ulica bo "pod latarnia najciemniej " samochody stoja na calych chodnikach i to takze wpoprzek,i tak przydaly by sie wlasnie mandaty,ale szkoda ze w Rumi ta straz miejska nie dziala tak jak gdzies indziej

Najnowsze wpisy