Forum Polityka, aktualnościKraj

Strzały przed mszą papieża. To zamach?

Strzały przed mszą papieża. To zamach?

Money.pl / 2011-09-24 12:49
Komentarze do wiadomości: Strzały przed mszą papieża. To zamach?.
Wyświetlaj:
Wapniak / 2011-09-25 12:56 / Tysiącznik na forum
Może nie zamach ale denerwujące są te imprezy panów/dobrze wypasionych/ w sukienkach. No i na cudzy koszt...
(@) / 89.79.218.* / 2011-09-24 15:20
Jaki Papierz taki zamach, powiedział by bredzisław.
tesa1959 / 2011-09-24 16:58 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Papierz

papież
nie sil się na złośliwość, a ucz się ortografii.
Botycki / 178.36.213.* / 2011-09-24 21:59

Papierz

papież

Czy papierz czy papież, co za różnica?. SS-man i tyle. Co on nas Polaków obchodzi?
tesa1959 / 2011-09-24 22:06 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie wierzę!!! Pojechał Pan tym razem po bandzie. Po pierwsze: nigdy nie był EE-manem, a tylko w Hitlerjugend, a której to organizacji uciekł wraz z bratem przy nadarzającej się okazji
po drugie: jest wspaniałym, ciepłym człowiekiem i na właściwym miejscu
po trzecie: myli się Pan, że papież nie obchodzi Polaków, bo Polacy są z papieżem, chyba, że znów Pan wyklucza inaczej myślących niż Pan.
(@) / 89.79.218.* / 2011-09-25 05:15

Po pierwsze:
nigdy nie był EE-manem, a tylko w Hitlerjugend,

Tessa kiedy Ty wreszcie zrozumiesz na jakim ty świecie żyjesz ?...Przecież teraz, to wszyscy Niemcy to tak naprawdę byli przeciwko Hitlerowi., a w drugiej wojnie światowej to Niemcy byli poszkodowani i są ofiarami prześladowań przez inne narody. Taką propagandę prowadzi Erika Steinbach szefowa Związku Wypędzonych. Za jakiś czas usłyszymy, że to Polacy wywołali II wojnę światową i stworzyli obozy koncentracyjne.
Rozumiem że twoja wiara nakazuje Ci " nastawianie drugiego policzka " ale nie przesadzaj z tą pokorą, bo nas kruki i wrony rozdziobią i nic z nas nie zostanie !
tesa1959 / 2011-09-25 12:50 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Kim Ty właściwie jesteś??? Jesteś za PiS i to mocno, więc należałoby sądzić, że jesteś katolikiem. Co to dla Ciebie znaczy? Chyba nic, skoro nawet podważasz wiarygodność papieża.
Botycki / 178.36.213.* / 2011-09-24 22:14

tylko w Hitlerjugend

Wyraziłem sie w uproszczeniu. Reprezentował wówczas kraj, który na nas napadł.
bo Polacy są z
papieżem

Którzy Polacy? Pewnie ci z RAŚ lub polscy Niemcy ze Ślaska. Papieżem Polaków zawsze był, jest i będzie Jan Paweł II.
chyba, że znów Pan wyklucza inaczej myślących niż Pan.

Co ja? Ja myślę jak Polak. Nie mówię o wykluczaniu. Tych co maja problem ze swoja tożsamością narodową należy lepiej edukować, wpajać wartości patriotyczne, to nie będzie w Polsce takiego błędnego rycerstwa, które nie wie kim jest.
tesa1959 / 2011-09-24 22:21 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Reprezentował wówczas kraj, który na nas
napadł.

Gdyby wtedy odmówił, dziś nie byłby papieżem, a widocznie taki był plan Boga. Nie był na froncie, nie brał udziału w żadnych akcjach.
Papieżem Polaków
zawsze był, jest i będzie Jan Paweł II.

Papież jest Papieżem wszystkich katolików, których nie dzieli się na Polaków, Niemców, Czechów, Francuzów, Hiszpanów itp. Papież Jan Paweł II też był papieżem wszystkich katolików. To, że był Polakiem, to tylko dla nas wielka łaska Boża, na którą, jak widać nie zasłużyliśmy. Nie takich zachowań jak Pańskie nauczał nasz wielki Rodak i nie oczekiwał, że po jego śmierci Polacy nie uznają jego następcy. Toi chore. Niestety, większość Polaków słuchała Papieża Jana Pawła II, ale go nie słyszała i ... nadal go nie słyszy. Radzę poczytać jego Encykliki i Adhortacje, wsłuchać się w słowo, które głosi.
Botycki / 178.36.213.* / 2011-09-24 22:31
Być katolikiem to jedno, ale trzeba tez mieć swoją świadomość narodową, wiedzieć kim się jest. Ja jestem Polakiem, nie kosmopolitą.
tesa1959 / 2011-09-24 22:35 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nieprawda. Być katolikiem, to kroczyć drogą Chrystusa, a Chrystus nie był Polakiem. Katolicki znaczy powszechny, a więc nie ma tu przynależności narodowej. Powszechny - posłany do wszystkich narodów. Papież Jan Paweł II był jedynym Polakiem na stolicy Piotrowej. Czy poprzednich papieży też Pan nie uznawał???
Botycki / 178.36.213.* / 2011-09-24 22:44

Katolicki znaczy powszechny, a więc nie ma tu
przynależności narodowej.

Wiem, ale proszę zobaczyć jacy Katolicy są z Niemców. U nich kościoły świecą pustkami, oni wierzą tylko w pieniądz i wygodne życie. Nawet do swojego strzelają.
Czy poprzednich papieży też Pan nie uznawał?

A gdzie ja mówię, ze nie uznaję Ratzingera? Po prostu jest mi obojętny i tyle. Inna sprawa, że Janowi Pawłowi II w niczym nie dorównuje.
tesa1959 / 2011-09-24 22:58 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

proszę zobaczyć jacy Katolicy są z Niemców.

Nie oceniam innych w myśl: " Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?
Jak możesz mówić swemu bratu: "Bracie, pozwól, że usunę drzazgę, która jest w twoim oku", gdy sam belki w swoim oku nie widzisz? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka swego brata." [Łk6,41-42]. To jest obłudne.
Po prostu jest mi
obojętny i tyle

Skoro obojętny, to obojętna też jest jego nauka??? To ta sama nauka, co Jana Pawła II. Jest Widzialną Głową Kościoła na ziemi, a niewidzialną Chrystus, a więc Chrystus też jest obojętny???
Janowi Pawłowi II w niczym nie
dorównuje.

Jan Paweł II był wyjątkowy, a każdy człowiek jest inny, ale Benedykt XVI też jest wyjątkowy. Proszę mu nie umniejszać.
Nawet do swojego strzelają

Trudno jest być prorokiem we własnym kraju. Jezusa też nie przyjęto w Judei, nie dawano Mu wiary: w Prologu do Czwartej Ewangelii św. Jan zapisał słowa "Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli" (J 1, 11)
Botycki / 178.36.213.* / 2011-09-24 23:08

To jest obłudne.

Co jest obłudne? To ze ktos napisał jakie sa fakty (że Polacy praktykują a Niemcy nie)?
Jest Widzialną Głową Kościoła
na ziemi, a niewidzialną Chrystus

No zaraz. To Kościół ma dwie głowy? Co to? Hybryda jakaś? Pytam poważnie.
Benedykt XVI też jest wyjątkowy.

Pod jakimi wzgledami jest wyjatkowy? Ja nic takiego wyjatkowego u niego nie zauważyłem - ot, MikroSzkop...
tesa1959 / 2011-09-24 23:15 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Co jest obłudne?

to
Wiem, ale proszę zobaczyć jacy Katolicy są z Niemców

bo niby w czym Polacy są lepsi? Kościoły nie świecą pustkami? Ano nie świecą, ale ilu chodzi z przekonania, a ilu z "bo tak trzeba", a ilu "co ludzie powiedzą"? Najpierw należy spojrzeć krytycznie na siebie zanim zacznie się oceniać innych.
No zaraz. To Kościół ma dwie głowy? Co to? Hybryda
jakaś? Pytam poważnie.

Nie, Kościół ma jedną Głowę, którą jest Chrystus, który ustanowił widzialną głową na ziemi św. Piotra [dał mu klucze do Królestwa Niebieskiego], a każdy papież jest następcą Piotra - jest widzialną Głową Kościoła, można by powiedzieć, że reprezentuje Chrystusa tu na ziemi, a raczej dba o to, aby nauka Chrystusa nie była skażona. I żeby było jasne, nie ma tu nic do rzeczy postępowanie hierarchów, a chodzi o naukę opartą na Biblii.
Botycki / 178.36.213.* / 2011-09-24 23:20

a ilu z "bo tak trzeba"

W takim razie zarzucanie innym, że praktykują, bo tak trzeba, tez jest obłudne.
Nie, Kościół ma jedną Głowę, którą jest Chrystus, który
ustanowił widzialną głową na ziemi św. Piotra [dał mu
klucze do Królestwa Niebieskiego], a każdy papież jest
następcą Piotra - jest widzialną Głową Kościoła, można
by powiedzieć, że reprezentuje Chrystusa tu na ziemi

W pierwszym zdaniu pisze Pani, że Kościół ma jedna głowę, a zaraz poniżej, że tez drugą - po Piotrze. Zatem ta jedna głowa i ta druga głowa razem wzięte to jedna głowa. 1+1=1?
tesa1959 / 2011-09-24 23:27 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

W takim razie zarzucanie innym, że praktykują, bo tak
trzeba, tez jest obłudne.

Można zrozumieć to jako zarzucanie, jeśli tak Pan chce. Ja uważam, że to nie jest zarzut, bo tylko stwierdziłam fakt bez oceny postępowania uznając wolną wolę każdego, a uczyniłam to w odpowiedzi na zarzut, że Niemcy mają puste kościoły.
Zatem
ta jedna głowa i ta druga głowa razem wzięte to jedna
głowa. 1+1=1?

Naprawdę nie rozumie Pan, czy po prostu ... To nie jest matematyka. Chrystus, Bóg posługuje się ludźmi w swoim dziele zbawienia. Chrystus działa przez papieża. Dla mnie jest to proste i lepiej nie potrafię tego wytłumaczyć. Jest jeden Kościół Chrystusowy, w którym działa On sam ale przez ludzi od Wniebowstąpienia.
Botycki / 178.36.213.* / 2011-09-24 23:34

Ja uważam, że to nie jest zarzut, bo tylko stwierdziłam
fakt bez oceny postępowania

Ja też nie zarzucam Niemcom, ze nie chodza do koscioła, tylko piszę, ze nie chodza do koscioła. To gdzie tu obłuda?
Chrystus działa przez papieża.

Zaraz, to Chrystus sam nie potrafi? Musi prosić o pomoc Ratzingera? I ile wkońcu jest tych głow? Jedna niewidzialna + jedna widzialna. Obie razem to jedna? Widzialnoniewidzialna?
tesa1959 / 2011-09-24 23:39 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Zaraz, to Chrystus sam nie potrafi? Musi prosić o pomoc
Ratzingera? I ile wkońcu jest tych głow? Jedna
niewidzialna + jedna widzialna. Obie razem to jedna?
Widzialnoniewidzialna?

Panie Botycki, niechże nie będzie Pan ignorantem.
Wiem, ale proszę zobaczyć jacy Katolicy są z Niemców.

słowa "jacy katolicy są u Niemców" jest oceną.
gleen / 83.8.83.* / 2011-09-24 14:52
Decydenci, tuzy KK bawią się w Cesarstwo Rzymskie to i napad zabawkowy , tym razem , na szczęście.
Matka nieBoska Polka / 109.150.15.* / 2011-09-24 12:49
kiedy jest zle w Europie, kazdy ma dosc naciagaczy i pasozytow,zyjacych sobie dostatnim yzciem, nie robiacych wiele oprocz wyciagania kasy.Ten swiat sie juz konczy, mlodzi madrzeja, po co nam konkordaty i watykany, wystarczy byc CZLOWIEKIEM ,Humanista o przecietnym stopniu przyzwoitosci,wierzyc w jednego Boga wszystkich ludzi, bez calej otoczki, bez swiatyn, bez kplanow, bez prania mozgow i cofania spoleczesntw.Bog jest wszedzie.
lewactwo to dno / 178.37.16.* / 2011-09-24 14:14
dobrze godocie pasożycie i naciągaczu, humaniści, historycy, malarze kominów - było kilku znamienitych (jak hitler, stalin, lenin...)

Najnowsze wpisy