Forum Polityka, aktualnościKraj

Studenci na staż pilnie poszukiwani

Studenci na staż pilnie poszukiwani

animaczka / 2011-06-03 09:13
podobno firmy maja rezygnowac juz z bezplatnych praktyk.. firmy maja maja placic praktykantom od 1,5zl do 3 tys.zl, a najlepszym zaoferowac prace. Jasne...juz to widze zeby praktykant tyle zarabial...to jakas sciema!
Wyświetlaj:
kalinka221 / 2011-06-03 12:02
przecież na umowie o pracę ludzie tyle nie zarabiają a co dopiero stażyści, poza tym gdzie te staże w ogóle są, bo u mnie w mieście żadnych ofert nie ma...
ambrozy_kleks / 2011-06-22 11:37

przecież na umowie o pracę ludzie tyle nie zarabiają a co dopiero stażyści


z tego, co się orientuję za staż nie płaci firma tylko starosta, a i kodeks pracy definiuje, że stażystom należy się stypendium 500zł netto, więc nie wiem skąd nagle taka różnica.


poza tym gdzie te staże w ogóle są, bo u mnie w mieście żadnych ofert nie ma...


oferty są w necie, są różne portale na których znajdziesz oferty praktyk i staży i w ogóle z praca dla studentów - np. www.absolvent.pl - a poza tym firmy same na swoich stronach publikują oferty staży - programy stażowe, trzeba się tylko zakręcić wokół tego. Czasami warto też znaleźć firmę, która Cię interesuje i wysłać do niej swoje zgłoszenie ew. zapytać, czy planują miejsca stażowe.
kleksa / 2011-06-22 14:15
też się zastanawiam skąd takie informacje, staż z Urzędu Pracy jest płatny, wynagrodzenie wynosi 700 zł, i całość pokrywa urząd
Bonanza / 2011-06-03 13:19
Aż się popłakałem ze śmiechu...
molendziorka / 2011-06-03 11:46 / Bywalec forum
to nie moze byc prawda...jeszcze takiej wysokosci pensje, gdzie u nas w kraju by tyle zaplacili osobie na stazu?!
alantka / 2011-06-03 09:58 / Bywalec forum
no tez srednio w to wierze...

Najnowsze wpisy