Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Student i konto maklerskie

Student i konto maklerskie

damian0021 / 92.55.194.* / 2012-11-22 11:57
Witam,

jestem studentem i chce zacząć grać na giełdzie. Chcę otworzyć rachunek inwestycyjny w DM BZ WBK a dokładnie Młody Rekin, chce się was zapytać czy z kwotą 500-1000 zł mam co startować i czy jest szansa aby człowiek kompletnie zielony w tej dziedzinie, który dopiero pogłębia się w tym, jest w stanie wyciągnąć 100-200 zł miesięcznie ?

Dodam, że mam dużo czasu aby na to poświecić praktycznie 24/7.
Wyświetlaj:
dodge / 2012-11-23 22:49 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Damian

Będąc studentem zainwestuj większość tego wolnego czasu w naukę. Nie piszę tego zgryźliwie, ale z perspektywy dojrzalszego kolegi, który lata studiów ma już za sobą. Potraktuj to jako dobrą radę. Giełda to nie najlepsze miejsce na szukanie sposobu na życie i łatwy zarobek. Studia powinny dać Tobie podstawy do tego, byś w przyszłości realizował się zawodowo i mógł utrzymać z pracy rodzinę. A jeśli faktycznie nie szkoda Tobie tysiaka i uprzeć się chcesz, aby spróbować - to próbuj. 20% miesięcznie ugrać co miesiąc - to nie lada sztuka. Jeśli zdecydujesz się na inwestowanie, poprzedź ten krok wiedzą teoretyczną. Zyski i dodatnie inwestycje łatwo się liczy tylko na kalkulatorze :)

P.S. W sumie tym wpisem dokonuję dywersji, bo takich jak Ty potrzeba giełdzie :)

Pozdr. i dobrych wyborów życzę.
Ciułacz / 2012-11-23 04:00 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Zacznij od wirtualnego demo i nie oszukuj samego siebie, licz wszystko nawet prowizje.

wyciągnąć 100-200 zł miesięcznie ?

Ja byś zainwestował 500zł to byś chciał wyciągnąć 20-40% miesięcznie ? hmm... to sadzisz że tu większość starych wyjadaczy wyciąga drugie tyle co Ty nowicjusz ? albo myślisz że tu są sami gamonie i nieudaczniaki co się zadowolą 2-5% miesięcznie ?
Będziesz płacił prowizje 1% bo minimum jest 5zł, np dzisiaj kupisz a jutro sprzedasz to już jesteś w plecy 2%.
Pisze trochę bezpośrednio abyś szeroko otworzył oczy.
Bardziej to bym widział zainwestowanie na longa, ale Tobie chyba chodzi na zarabianie na tz kieszonkowe.
Pozdrawiam
Ps.
Jak się podszkolisz to kto wie, ale nawet jednemu na tysiąc się to nie udaje.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy