Forum W wolnym czasieLifestyle

studia podyplomowe

studia podyplomowe

sadsad1233 / 2011-03-22 10:16
czy uważacie że studia podyplomowe to strata czasu i pieniędzy?
Wyświetlaj:
kandzia / 2017-10-09 18:41
Znajomości ok, ale papier też się przydaje, jak ktoś przegląda CV i zobaczy ciekawe podyplomowe, to myślę, że to jednak coś daje ;)
tomekO650 / 89.64.48.* / 2017-10-05 17:44
Moim zdaniem tylko znajomosci się liczą, żadne tam papiery
MartynaO / 2015-05-15 14:25
Jeżeli oprócz studiów podyplomowych pracujesz w zawodzie to warto.
Paweł Samson / 46.113.180.* / 2016-01-28 14:11
Pamiętajcie, że studia podyplomowe mają służyć przede wszystkim pogłębieniu wiedzy. Więc przede wszystkim trzeba mieć określoną ścieżkę kariery, nie ważne czy naukowej czy biznesowej. Z tego co się orientuję, to właśnie Kolegium Europejskie daje szansę na to, aby zrealizować takie cele. Pomagają w tym choćby wysokie stypendia od polskiego rządu.
wmalinowski / 109.243.57.* / 2016-05-24 14:57
Kolegium Europejskie Natolin – zdecydowanie wybór dla tych, co wiedza czego chcą.
werraweri / 2015-11-19 15:15
Ja skończyłam prawo, teraz robię studia podyplomowe w Kolegium Europejskie Kampus Natolin. Chcą swoją przyszłość związać z pracą w EU, więc takie kierunkowe studia mi się bardzo przydadzą. Akurat u nas jest bardzo fajnie, bo środowisko akademickie jest międzynarodowe, tak więc już na tym etapie zawiera się znajomości, które zaprocentują. Druga sprawa to wykładowcy, którzy mają wiedzę i potrafią ją przekazać studentom.
tereska501 / 31.183.74.* / 2015-08-19 22:01
jestem menadżerem w jednej z toruńskich firm z branży budowlanej. Skończyłam budownictwo i od kilkanastu lat pracowałam na coraz wyższym szczeblu w różnych firmach z branży. Teraz szefostwo zaproponowało mi studia podyplomowe z MBA na WSB - http://studiamba.wsb.pl/oferta-studiow/torun/korzysci Słyszałam różne opinie o tej uczelni i zastanawiam się czy się zgodzić. Pracodawca opłaca mi te studia w 50 % resztę muszę zapłacić sama. Oprócz tego muszę poświęcić swój wolny czas na zajęcia i naukę. Czy ktoś mi może poradzić czy warto?
werraweri / 2015-11-19 15:18
Ja skończyłam prawo, teraz robię studia podyplomowe w Kolegium Europejskie Kampus Natolin. Chcą swoją przyszłość związać z pracą w EU, więc takie kierunkowe studia mi się bardzo przydadzą. Akurat u nas jest bardzo fajnie, bo środowisko akademickie jest międzynarodowe, tak więc już na tym etapie zawiera się znajomości, które zaprocentują. Druga sprawa to wykładowcy, którzy mają wiedzę i potrafią ją przekazać studentom.
moneymoney32 / 2015-03-15 17:21
Od października jestem uczestniczką studiów podyplomowych i uważam, że są to naprawdę korzystnie zainwestowane pieniądze. Studiuję na AGH w Krakowie pierwszy rok Social Media & Content Marketing. Wiedza czysto praktyczna, a koszt żaden (4500zł), jeśli weźmie się pod uwagę, że często szkolenia branżowe kosztują około 2tys za kilka godzin..:)
bonchar / 88.156.183.* / 2015-03-15 15:36
Wszystko zależy od tego, jakie studia wybierzesz i gdzie. Powstają podyplomówki rzeczywiście niezbyt przydatne w kontekście poszukiwania pracy czy uzupełniania bądź rozwijania umiejętności praktycznych. Ale są też studia podyplomowe, np. w Wyższej Szkole Pedagogicznej im. J. Korczaka, w której studiuję, ściśle odpowiadające aktualnym wymaganiom rynku pracy. I na takie studia warto poświęcić czas i pieniądze (swoją drogą, nieduże).
Hanka771 / 109.173.167.* / 2015-02-11 18:30
Podyplomówki to doskonały pomysł na to, żeby nie zgnuśnieć, nauczyć sie świeżego patrzenia na problemy, zwiększyć kwalifikacje, zadbać o nowe kompetencje i mieć argument w rozmowie z szefem na temat podwyżki, polecam super portal do szukania studiów podyplomowych:
http://studiapodyplomowe.net.pl/
Waki / 2014-09-25 12:43
Zależy - jak ktoś traktuje studia hobbystycznie, to nie jest to i tak strata pieniędzy. Studia to często konieczność jak chce się awansować, albo lekko przebranżowić - zdobyć nowe uprawnienia. Np. teraz planuje iść na studia z brokerstwa ubezpieczeniowego na Vistuli.
sonis / 83.9.184.* / 2014-09-12 10:49
Studia podyplomowe nie są stratą czasu. Ja studiowałem na PWSBiA informatykę i teraz pracuję za naprawdę dobre pieniądze :)
bankowosc_korporacyjna_wsm / 2014-08-16 10:42
Studia podyplomowe to inwestycja we własną przyszłość i niepodważalnie same plusy. Moim zdaniem powinny być uzupełnieniem wcześniejszej ścieżki nauki.
Osobiście polecam nowo otwierany kierunek Studiów Podyplomowych - Bankowość korporacyjna na Wyzszej Szkole Menedzerskiej.

http://kaweczynska.pl/centrum-ksztalcenia-ustawicznego/oferta-studiow-podyplomowych/wydzial-menedzerski/1483-bankowosc-korporacyjna
vasil87 / 2014-07-22 05:55
Dla mnie studia podyplomowe to świetna możliwość na podniesienie swoich umiejętności - oczywiście jeżeli wybierze się odpowiedni kierunek oraz uczelnię. Ja rok temu zdecydowałam się na UCzelnię Vistulę, a konkretnie na biznes międzynarodowy. Świetny kierunek, część zajęć była po angielsku, a do tego naprawdę sporo praktyki i nauka zarządzania na konkretnych firmach międzynarodowych.
vasil87 / 2014-07-22 05:53
Dla mnie studia podyplomowe to świetna możliwość na podniesienie swoich umiejętności - oczywiście jeżeli wybierze się odpowiedni kierunek oraz uczelnię. Ja rok temu zdecydowałam się na UCzelnię Vistulę, a konkretnie na biznes międzynarodowy. Świetny kierunek, część zajęć była po angielsku, a do tego naprawdę sporo praktyki i nauka zarządzania na konkretnych firmach międzynarodowych.
Licik / 2014-06-26 13:09
Moim zdaniem warto, tym bardziej, że można się lepiej ukierunkować zawodowo, albo czasem nawet zmienić zawód, ba nawet na niektórych uczelniach można studiować w obcym języku, np. na Uczelni Vistula.
ferra / 84.10.10.* / 2014-05-27 16:16
Ważne aby studia podyplomowe nie było tylko formalnością lae dawały nam wiedzę, którą możemy wykorzystac w praktyce w naszym zawodzie. Warto patrzeć na oferty praktyk jakie daje nam uczelnia i języki obce. W Warszawie dobrą opcją jest Vistula, współpracują z wieloma firmami miedzynarodowymi i można studiowac w języku angorlskim.
mdej / 176.221.121.* / 2014-04-09 14:29
Ja również jestem zdania,że warto jest się obecnie dokształcać .WIelu nie zdaje sobie sprawy, że jeśli chodzi o rynek pracy trzeba być bardzo elastycznym i wiele razy trzeba będzie się przekwalifikować. Dlatego też warto jest zdobyć drugi zawód bądź lepsze kwalifikacje w tym obecnym.
Bardzo ciekawą ofertę posiada moim zdaniem Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu, która umożliwia studia podyplomowe na wielu przyszłościowych kierunkach takich jak :
komunikacja wizualna
grafika projektowa
negocjacje i mediacje
cywilista / 89.72.233.* / 2014-03-31 11:35
Studia podyplomowe z prawa to super sprawa do określenia sobie konkretnej dziedziny prawa w której będziemy ekspertami. Dziś w Polsce potrzeba zdolnych cywilistów więc uważam, że studia podyplomowe ukierunkowane bardziej na prawo cywilne są jak najbardziej OK. Uniwersytet Wrocławski takie studia oferuje.

Najnowsze wpisy