Forum W wolnym czasieLifestyle

studia podyplomowe

studia podyplomowe

sadsad1233 / 2011-03-22 10:16
czy uważacie że studia podyplomowe to strata czasu i pieniędzy?
Wyświetlaj:
Paulina518 / 212.87.232.* / 2014-01-29 13:08
Myślę że studia podyplomowe to dobry pomysł i nie są stratą czasu i pieniędzy. Większość z osób które kończą magisterkę z jakiegoś przedmiotu to teoretycy w swojej dziedzinie. Natomiast polaczenie tej teorii z jakims praktycznym kierunkiem podyplomowym jest szansą na pracę. Np. jak ktoś skończył filologię angielską to podyplomówka z przygotowania pedagogicznego jest dobrym rozwiązaniem. Dużo kierunków podyplomowych ma Akademia Polonijna www.ap.edu.pl w tym również kierunki prowadzone w trybie on-line.
lumia222 / 89.72.233.* / 2014-02-03 08:34
Szeroki wachlarz studiów podyplomowych ma Uniwersytet Wrocławski. Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii ma ich aż ponad dwadzieścia. Po prawie jest na prawdę w czym przebierać, a każde studia podyplomowe dają większe możliwości i kwalifikacje w danej dziedzinie. No i trwają rok :)
mwieczorek81 / 2013-10-18 21:35
Nawiązując do poruszonego tu tematu atrakcyjnych cen, chciałabym podzielić się z Państwem informacją, iż do końca października wpisowe na naszej uczelni objęte jest promocją i wynosi jedynie 150 zł. Serdecznie zachęcam do skorzystania z tej oferty.

Pozdrawiam, Małgorzata Wieczorek
______________________________
Online Ekspert WSB
materla / 89.72.233.* / 2014-01-14 09:49
Wolę zapłacić więcej za solidne studia np. prawnicze lub ekonomiczne na Uniwersytecie Wrocławskim i pójść na Wydział Prawa, niż korzystać z wszelkiego rodzaju promocji na jakimś WSB. Poza tym co to za promocja "wpisowe za 150 zł do końca października". Na UWr jest cały rok chyba 80zł...
GonekWroclaw / 89.72.233.* / 2014-02-21 09:08
Szukają "baranich" łbów - co poradzisz. Jakoś muszą pozyskiwać studentów. Osobiście nigdy nie zdecydowałbym się pójść na taki kierunek, który "otworzą, gdy będzie wystarczająca ilosć chętnych". Planujesz sobie kila lat z życia, odkładasz pieniądze na studia, wpłacasz wpisowe i nie wiadomo, czy otworzą Ci kierunek - to niepoważne. Dlatego warto studiować kierunki pewne, najlepiej bezpośrednio związane z poprzednimi studiami, czyli np po prawie - studia prawnicze podyplomowe - do wyboru jest multum kierunków. Między innymi Prawo Ochrony Środowiska, na które z roku na rok idzie coraz więcej osób. Uniwerek Wrocławski ma szeroką gamę studiów podyplomowych prawniczych i nie tylko. Ogólnie w Polsce jest tego dużo...
wsb wroclaw / 185.25.253.* / 2014-01-06 20:41
powiem wam jak wyglądają studia podyplomowe wsb wrocław- jesteście razem z ich niedouczonymi magistrami (bo mają jakieś tam promocje na podyplomowe w trakcie magisterki). Jest tylko kilku frajerów takich jak wy bo reszta to już wspomniai magistrzy. Ta uczelnia to żenada i dno; niewiele sie nauczycie nie dajcie się nabrać jak ja; odradzam
Magnum111 / 78.8.210.* / 2015-08-27 19:55
Na pewno nie strata ani czasu, ani pieniędzy. Dzisiaj jeden kierunek nie wystarczy, musisz się cały czas rozwijać. Tylko jeszcze zależy co studiujesz i gdzie, no i jak ten dodatkowy kierunek ma Ci pomóc. Polecam Wyższą Szkołę Ekologii i Zarządzania w Warszawie. Tam mają fajną ofertę podypolomówek. http://www.wseiz.pl/pl/dla-kandydata/studia-podyplomowe
tweety531 / 83.142.186.* / 2013-10-09 08:58
nie, ja nie uważam, żeby to była strata czasu i pieniędzy. Moim zdaniem to jest bardzo dobry sposób, żeby sobie podnieść kwalifikacje zawodowe.
michal34 / 89.229.101.* / 2013-09-28 21:05
Wyższa Szkoła bankowa proawdzi wiele studiów podyplomowych. Ma też w swojej ofercie studia I i II stopnia na ekonomicznych kierunkach. Mam paru znajomych po tej uczelni i są z niej zadowoleni.
KamilKorkuz / 2013-09-23 11:23
Witajcie. Jestem absolwentem Wydziału Prawa Administracji i Ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim. Studiowałem prawo i teraz stoję przed wyborem studiów podyplomowych. Nie wiem czy zostać na UWr, czy może iść gdzie indziej? Z jednej strony studia prawa bardzo mi się tutaj podobały, a podyplomowych mają po prostu masę kierunków do wyboru, z tego co sprawdzałem to prawie 40... Chciałbym działać coś w stronę kryminalistyki, bo bardzo mnie to interesowało na studiach :) Co sądzicie?
MasternakSlawek / 178.180.221.* / 2013-12-29 18:26
Studiuję Prawo Ochrony Srodowiska (studia podyplomowe na Uniwersytecie Wrocalwskim) - to studia podyplomowe prawnicze. Jestem Magistrem prawa po 5-cio letnim prawie. Przed aplikacją chce zrobić wlasnie te podyplomowe. Uważam, że to słuszna decyzja, ponieważ to dodatkowe doświadczenie i kwalifikacje, pozdrawiam
Belien / 89.72.233.* / 2013-11-29 09:12
Też będę szedł na studia podyplomowe związane z kryminalistyką, jak tylko skończę studia. Studiuję na UWr 2,5 letnie prawo. Mam licencjat z historii. Na 2,5 letnim nauki jest sporo ale nie mogę się już doczekac magistra i samych ćwiczeń związanych z kryminalistyką. Coś pięknego
Faculity / 89.72.233.* / 2014-01-28 08:45
Ja też studiuję prawo na Uniwersytecie Wrocławskim i jestem na drugim roku. W zeszłym tygodniu zaliczyłem wszystkie kolokwia i przygotowuję się powoli do sesji. Najbardziej póki co podoba mi się prawo cywilne - miałem w zeszłym roku pierwszą część (prawo cywilne część ogólna i prawo zobowiązań) a w tym roku drugą. Jest to przedmiot całoroczny a że mnie interesuje najbardziej ze wszystkich jakie póki co miałem, to chciałbym coś w tym kierunku robić w przyszłości. W Polsce potrzeba dobrych cywilistów... Są może jakieś studia podyplomowe ze szczególnym naciskiem na prawo cywilne?
emka21826 / 148.81.137.* / 2013-09-19 14:46
A ja polecam Podyplomowe Studia Bankowości i Finansów SGGW, świetna atmosfera, kadra to nie tylko wykładowcy akademiccy ale też praktycy, a studia dużo tańsze niż np. SGH.. Z czystym sercem polecam!
El87 / 89.68.118.* / 2013-07-03 13:56
Bez przesady, ja uważam że warto inwestować w siebie, bez względu na to czy są to studia związane z kierunkiem w jakim się pracuje czy też nie. A kto wie, może dany kierunek wpłynie na zmianę dotychczasowej pracy? Wiem, że bardzo dużo obleganych kierunków podyplomowych jest na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie, każdy może znaleźć tam coś dla siebie, uczelnia jest bardzo dobra z wysokim poziomem, a dla marud którym szkoda kasy warto popatrzeć na cennik bo niektóre oferty mają naprawdę kuszące 
MateuszSz / 89.72.233.* / 2014-01-30 15:32
Mam takie samo zdanie, zawsze jest warto inwestować w siebie, bo zdobywasz wiedzę i doświadczenie i nie wiadomo - może akurat znajomość tego czy tamtego wpłynie na znaczne polepszenie Twojej sytuacji zawodowej? Przykładem powinna być sytuacja obecna na rynku prawniczym. Po zwykłym prawie z tytułem magistra można znaleźć pracę, ale dopiero studia podyplomowe po prawie wyróżnią Cię spośród ogromnej ilości absolwentów. Mój współlokator pracuje w kancelarii prawnej, zrobił podyplomowe studia z prawa na Uniwersytecie Wrocławskim i od razu go awansowali na stanowisko wyżej.
mwieczorek81 / 2013-09-25 17:48
Oczywiście, studia podyplomowe to inwestycja w siebie, w swoją atrakcyjność na jakże trudnym obecnie rynku pracy. W dobie coraz bardziej powszechnego wykształcenia magisterskiego, takie studia pozwalają ukształtować swoją wiedzę w konkretnym kierunku/profesji. Zapraszam więc do skorzystania z oferty szkół WSB. Po szczegóły zapraszam na naszą stronę internetową:

http://www.wsb.pl/kandydaci/studia-podyplomowe

Pozdrawiam, Małgorzata Wieczorek
________________________
Online Ekspert WSB
gabkas / 2013-05-07 10:26
moim zdaniem obecnie kazde studia nie zwiazane z zawodem sa strata czasu, mamy nadmiar ludzi z wyzszym wyksztaclceniem ktorzy sa wyksztalceni ogolnie i niemaja teraz rpacy bo tak naprawde nic nie potrafia zrobic, a brakuje nam ludzi w specializacjach zawodowych
studentka kadr i plac / 77.65.42.* / 2013-07-11 16:46
Polecam studia, gdzie pieniądze są dobrze zainwestowane w wiedzę i praktyczne umiejętności.Panstwowa Wyższa Szkoła zawodowa w Kaliszu i Towarzystwo Wiedzy Powszechnej w Poznaniu. Tanio i profesjonalnie.Wreszcie mogłam zmienić zdanie o podyplomówkach.

www.twp-poznan.home.pl
sknPERSONALNI / 46.113.255.* / 2013-05-06 19:56
Zapraszam Was do udziału w badaniu dotyczącym motywów i oczekiwań wobec studiów podyplomowych.
Link do ankiety: https://docs.google.com/forms/d/1yRHzK8nAAm9cIygF8BlYjQTBxffkNXsHpAMdotXFkq8/viewform

organizatorem badania jest http://personalni.wz.uni.lodz.pl/
ASASAAS / 83.27.251.* / 2013-03-31 07:34
WSZOP - BHP i systemy zarządzania bezpieczeństwem...

Uczelnia typu: zapłacisz - dostaniesz dokument.

Szkoda kasy i czasu
studia podyplomowe / 148.81.192.* / 2014-02-24 11:07
A my zapraszamy na studia BHP do CHodkowskiej. Wystarczy posłuchac rad absolwentów i spojrzeć na listę wykładowców.
www.studiapodyplomowe.waw.pl
MaurentynaZ / 2011-10-30 01:54
Studia podyplomowe nie są stratą czasu jeśli robimy je dla siebie, a nie dla kolejnego papierka.
igaa / 83.19.127.* / 2011-10-28 12:57
A wiecie może jak wygląda sam test na zdobycie Certyfikatu FU i w jakim jest języku?
lopes21 / 89.75.146.* / 2011-10-28 13:25
W trakcie studiów masz odpowiednie przedmioty w sumie to masz w tym linku więcej info ;)
http://www.wsb.pl/studia-podyplomowe
marta06 / 2011-10-28 12:33
nie podyplomówki są najważniejsze a języki, jeśli biegle posługujemy się przynajmniej dwoma, to już mamy dużą przewagę nad konkurencją na rynku pracy, dlatego ja inwestuję w kursy językowe :-)
muzykk / 94.75.126.* / 2011-10-27 23:05
Jestem z Opola i studiuje podyplomowo na WSB w Opolu. Trochę czytałem o tym certyfikacie i chyba się skuszę. Same superlatywy.
oak / 2011-10-27 13:14
certyfikaty to dodatkowy plus, ale jeżeli w naszym CV widnieje już jakaś podyplomówka to pracodawcy zapala się światełko, że po pierwsze nie będzie musiał nas doszkalać już w tej dziedzinie, po drugie, że potrafimy wyjść sami z inicjatywą, że chcemy inwestować w siebie :) tylko to wszystko dotyczy studiów, które są związane z poprzednim kierunkiem, które nas dokształcają, a nie przekwalifikowują, przez rok nie nauczymy się nowego zawodu.
Belatrikss / 37.31.46.* / 2014-02-27 21:44
zgadzam się z Tobą - jest to rewelacyjny sposób na podwyższenie swoich kwalifikacji, i wpis do CV. Szczególnie jeśli chodzi o kierunki, które są rewelacyjne, a jest dziś po nich sporo absolwentów i ciężko się wyróżnić. Np prawo... Te studia są rewelacyjne po prsotu i bardzo ciekawe. Mam kilku znajomych na prawie na Uniwersytecie Wrocławskim i każdy z nich ma w planach CO NAJMNIEJ jedną podyplomówkę z prawa :)

Najnowsze wpisy