Forum Forum dla firmKsięgowość

Studia,szkolenia a koszty?

Studia,szkolenia a koszty?

DSA / 195.205.100.* / 2007-11-18 23:46
Witam

Mam takie pytanie odnośnie wliczani w koszty studiów. Ma działalność gospodarczą na osobę fizyczną. Zajmuję się handlem metali kolorowymi, świadczę usługi informatyczne oraz zajmuje się szeroko pojętą reklamą w Internecie (strony WWW, banery itp). Studiuje na Wyższej szkole biznesu w Nowy Sączu. Wiem o tym iż kierunek studiów musi być związany z prowadzoną działalnością by móc ja odliczyć w koszty. Ale w tym wypadku wydaje mi się iż mój kierunek studiów "Marketing i Zarządzanie" ma duży wpływ na moją działalność. Ponieważ mam w programie studiów takie przedmioty jak "Finanse", "Rachunkowość", "Zrządzanie zasobami ludzkimi", "Podstawy marketingu", "Podstawy zarządzania", "Mikro i makro ekonomia" itp.. Prócz tego uczę się języka angielskiego który jest mi nie zbędny do świadczenia usług informatycznych ponieważ większość oprogramowania jest po angielsku.

Także wydaje mi się iż z argumentacją by nie było dużego problemu by moje studia wrzucić w koszty uzyskania przychodu. Tylko problem widzi US który nie chce mi uznać owych kosztów twierdząc iż nie mają one wypływu na moja działalność. Więc moje pytanie jest następując czy opłaca mi się walczyć o swoje w sądzie? Ponieważ może są to studia dla US ale dla mnie jest to porostu szkolnie dla pracownika czyli w tym wypadku szefa firmy. Jeszcze nie wrzuciłem tych studiów w koszty lecz tylko pytałem się w US czy mi uznają moje studia jako koszty.

Jeszcze gdybym już wrzucał w koszty moje studia to wydaje mi się iż dokształcając się jako pracownik swojej własnej firmy muszę gdzieś mieszkać, muszę jakoś tam dojechać, muszę coś tam zjeść. Czyli nie jestem pewien jak to jest z przepisami ale chyba mógł bym to zliczyć do kosztów związanych z moim dokształcaniem się lub szkoleniem?

Najnowsze wpisy