Forum Forum pracyDokumenty

Studia techniczne

Studia techniczne

nie znam swojego imienia / 188.33.93.* / 2011-11-20 15:12
Witam
Juz za rok koncze liceum (rozszerzenie matematyka-geografia) wiec juz najwyzszy czas podjac decyzje czy bede szedl na studia a jesli tak to jakie. Interesuja mnie raczej kierunki techniczne po ktorych bedzie mozna znalezc prace niekoniecznie w Polsce. Radze sobie z matematyki srednio lecz jesli zajdzie taka potrzeba jestem w stanie sie duzo podciagnac. Jako bardziej doswiadczeni macie jakies propozycje??
Wyświetlaj:
kgann / 31.61.129.* / 2014-06-01 23:19
Jeśli matematyka - geografia stanowią Twoje raczej mocne strony i niekoniecznie musisz pracować w Polsce, może idź na Nawigację (kierunek ten jest np. na Akademii Morskiej w Szczecinie). Masz ściśle wytyczoną drogę kariery, z wysokością zarobków też nie powinno być problemu: http://rekrutacja.am.szczecin.pl/kariera_i_zarobki-akademia-morska-w-szczecinie.php
poter0912 / 37.7.101.* / 2014-04-29 08:58
Hmmm, a jakie obecnie uczelnie polecacie?
Zdaje mature właśnie i czas chyba by się zacząć rozglądać za studiami...
kiniakaka / 93.105.202.* / 2014-04-29 22:18
No czas najwyższy;p
Budyń / 89.72.232.* / 2011-11-25 22:29
*UNIKAĆ* kierunku telekomunikacja - chyba że jako drugi, lub hobbystycznie. Klasyczna informatyka, automatyka albo elektronika będą lepszym wyborem.
Kierunek sam z siebie jest ciekawy i w ogóle, ale ściśle branżowe i ambitne posady w kraju są rzadkie, a jakość kształcenia - z uwagi na koszty sprzętu i oprogramowania - niższa niż na INF/AIR.

Alternatywa - jeżeli nie boisz się rysowania - wydziały mechaniczne, elektryczne.... unikać budownictwa/architektury/inżynierii środowiska - tam gdzie po studiach trzeba przez 5 lat robić uprawnienia. (albo zacząć jak najwcześniej).
herka / 188.33.76.* / 2011-11-21 11:13
Z doświadczenia wiem, że kierunek studiów nie jest taki najważniejszy. Czasem opłaca się bardziej iść zaocznie na kierunek, który po prostu sprawia przyjemność i iść do pracy, żeby zdobywać doświadczenie, bo pracodawcy patrzą na doświadczenie bardziej niż na dyplom. Moja siostra zaraz po ogólniaku szukała pracy i poszła na studia zaocznie. Udało się jej zaczepić w eniro w sprzedaży, bo tam nie patrzyli tak bardzo na wykształcenie. Przeprowadzili szkolenia i do tej pory tam jest i zdobywa doświadczenie. A jak skończy studia i będzie chciała zmienić pracę, to już będzie miała niezły wpis do cv i szybciej dostanie pracę niż ktoś kto będzie zaraz po studiach. Więc musisz to przemyśleć dobrze, ale wydaje mi się, że lepiej wcześniej zacząć pracę.
lubelk / 62.111.245.* / 2011-11-25 16:04
praca w eniro w sprzedaży to dno i żal, nie ma się czym "chwalić" w cv
salii / 2011-11-21 15:24
z tym nie można się nie zgodzić, koniecznie pomyśl o jakiś praktykach w czasie studiów, by uniknąć bycia w grupie bezrobotnych absolwentów, polecam studia informatyczne bo w tej branży i dobrze się zarabia i nie trudno o pracę
Zuza co szuka guza / 2011-11-21 15:14
To jedyna szansa na to żeby poźńiej dostać jakąś sensowną pracę.

Najnowsze wpisy