Forum Forum inwestycyjneFundusze

style zarządzania funduszami...

style zarządzania funduszami...

krakus. / 188.33.168.* / 2010-01-27 15:16
zastanawia mnie czy zwykły szary uczestnik tfi ma możliwość dowiedzieć się takiej rzeczy - jaki jest styl zarządzania danym funduszem, jaka strategia itd. wydaje mi się że inwestując w fundusze większość ludzi kieruje się ich wynikami, ewentualnie poziomem ryzyka i składem portfela, w efekcie tylko te informacje możemy przeczytać w opisach konkretnych funduszy, a szkoda.

sam znalazłem ostatnio o zarządzaniu funduszami w avivie - http://blog.avivainvestors.pl/?p=134 tekst może trochę buńczuczny, ale jednak uchylają rąbka tajemnicy. jak jest z innymi funduszami? skąd można czerpać tego rodzaju informacje?
Wyświetlaj:
Bywalec forum / 82.139.35.* / 2010-01-29 10:57
Aviva świetnie zarządza. Po 3,5 roku od założenia polisy Bonus VIP z 25 tys. zrobiło się 19. Naprawdę są świetni i ich strategie zarządzania skuteczne.
zxce / 83.14.97.* / 2010-01-28 20:06
zgadzam się że strategia ma duże znaczenie - inaczej czemu fundusze z tej samej grupy miałyby diametralnie różne wyniki?
Daxik / 83.238.171.* / 2010-01-28 14:11
Wszystkie liczace sie fundusze podaja:

- procentowe zaangazowanie w poszczegolne spolki (dotyczy z reguly najwiekszych pozycji)
-procentowe zaangazowanie w branze
-procentowe zaangazowanie w regiony
nikodem.d / 94.254.215.* / 2010-01-28 12:06
z brakiem informacji też przesada wg mnie - do informacji można dotrzeć, tyle że jak sam napisałeś - większości ludzi do podjęcia dcyzji wystarczą ładne wyniki za ostatni rok, a inwestorzy z wiedzą i doświadczeniem zwyczajnie wolą inwestować samodzielnie.
ml... / 109.243.22.* / 2010-01-27 16:00
Chyba przesadzasz z tą buńczucznością, dobry tekst o różnych stylach inwestycyjnych. A sposoby zarządzania funduszem są zwykle opisane w prospektach informacyjnych.
ml.... / 188.33.151.* / 2010-01-28 09:52
przesadzam? a to: Na pewno czynnikami różnicującymi wyniki jest pracowitość, odwaga i konsekwencja oraz umiejętności analityczne i przewidywania zarządzających funduszami. Ważny jest również pewien przyjęty (a co ważniejsze konsekwentnie realizowany) styl inwestycyjny.
no ale pomijając tego typu retorykę, to duży plus dla avivy za w ogóle rozpoczęcie rozmowy na ten temat. choć domyślam się że mają w tym jakiś cel ;)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy