Forum Spółki giełdowe KGHM Polska Miedź SA

Sugerują sprzedawać KGHM. Kolejny efekt expose?

Sugerują sprzedawać KGHM. Kolejny efekt expose?

Wyświetlaj:
BeReal / 62.29.175.* / 2011-11-24 11:16
Dzisiaj dokupiłem. Standard. Piszą sprzedawać - znaczy kupuję. Piszą kupować, trzeba sprzedawać.
xmen1 / 83.17.57.* / 2011-11-24 09:52
Nie żebym był wielkim specjalistą, ale wydaje mi się mocno, że komuś bardzo zależy aby te akcje staniały!!! myślę sobie jeszcze jak znam się na prowadzeniu firmy to nie ma bezpośredniego zwiazku między potencjalnym podatkiem a wrtością firmy, bo co prawda zysk KGHM może spaść ale spółka przez to raczej nie upadnie?
Wa1 / 83.6.17.* / 2011-11-24 10:08
Istotnie, sam podatek nie będzie miał aż takiego wpływu jak wynikałoby ze skali spadków, ale (w mojej opinii) te akcje były obecnie sporo przewartościowane (biorąc pod uwagę sytuację na świecie), a sama zapowiedź podatku stanowiła "otrzeźwienie dla inwestorów.
Punch / 31.11.183.* / 2011-11-24 06:50
Przecież to zamierzone, zgnoić co polskie (jeszcze pozostało), niech niemcy taniej kupią.
kri / 83.31.74.* / 2011-11-24 01:20

Od naszego ostatniego zalecenia akumuluj kurs akcji KGHM zyskał ponad 30 proc. Obecnie decydujemy się zmienić nasze zalecenie na sprzedaj ze względu na skalę ostatnich wzrostów oraz zapowiedź nowego opodatkowania spółk

DMBDM swoja rekomendację powinien ogłosić na swoim forum , a nie Money. Jest bowiem skierowana do spekulantów grających w tym domu, za których oni odpowiadają dając zlecenia typu akumuluj a po krótkim czasie sprzedawaj. Szczególnie gdy obecnie jesteśmy na etapie formowania podwójnego dna. Gracze z money grający na krótko nie potrzebują takich rekomendacji. Podobnie inwestorzy długoterminowi. Obecnie jest niekorzystny układ aż czterech czynników:
-ultimatum Rosji w sprawie Tarczy w ramach kampanii wyborczej
-zadłużenie UE a ostatnio niesprzedane obligacje Niemiec w tym udział Chin w dofinansowaniu banków
-stosunki Chiny-USA w obszarze Indonezji w tym QE3 i spowolnienie gospodarki w Azji.
- oferta pomocy dla zadłużonych w Bankach wyborców Tuska kosztem inwestorów mniejszościowych KGHM zwłaszcza emerytów atakowanych ze wszystkich stron.
Jak widać wszystkie sprawy są dopiero na etapie uzgadniania, zaś pochopne decyzje premiera Tuska mogą ulec zmianie, gdy na wiosnę będzie miał problem z kurkami gazu i ropy rosyjskiej - istotniejszym zagrożeniem niż zagrożone kredyty przez członków rządu
Ja prezes / 93.181.190.* / 2011-11-23 16:26
Prezes Wirth zaciera ręce do wykupu własnych akcji.
Jarosław / 83.4.240.* / 2011-11-23 15:56
kolejne nieporozumienie. Jak DM BDM moze ustalać cenę 128,80 zł za akcję gdy nie znane są jeszcze stawki ani zasady wspomninego przez Premiera opodatkowania ? DM BDM zapomnial iż obecnie KGHM z ROE kilkadziesiąt % jest notowane z C/Z poniżej 3. KGHM nie zapowiada obniżki podwyższanej niedawno progmnozy na 2011.Gdzie sens i logika "profesjonalistów" ?
Jan.Gajos / 2011-11-23 18:51
Min. Grabowski mówił, że wg bieżących cen miedzi na rynku podatek będzie kosztował KGHM 2-3 mld złotych - o tyle mnie warta będzie spółka co roku. Przy 200 mln akcji daje to 10-15 zł na akcję w dół. Razy ileś tam lat.
misia_PL / 89.206.9.* / 2011-11-23 11:52
przeciez nie wszystkie zloza znajduja sie w Polsce, chyba te za granica nie sa dod. opodatkowane w Polsce
kprj / 91.189.221.* / 2011-11-23 13:23
Teraz wiadomo dlaczego umarł prezes DSS
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy