Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Super Kapitał w Amplico AIG Life czy warto tym się zainteresować?

Super Kapitał w Amplico AIG Life czy warto tym się zainteresować?

aigman / 2008-05-14 21:35
Witam!
Ostatnio zaproponowano przystąpienie do ubezpieczenia z funduszem kapitałowym, niestety jestem w temacie zielony, agent przygotował symualcję, z której wynika, że na prawdziwe zyski z inwestycji mogę liczyć dopiero po 10-15 latach. Składka roczna 2400 zł, przy ubezpieczeniu na życie w wysokości 88 000 zł na wypadek śmierci i 92 000 na wypadek trwałego inwalidztwa, z gwrancja opłacania składek na wypadk inwalidztwa. Z kwoty 2400 - 2040 będzie inwestowane. Czy ta propozycja jest godna uwagi?
Czy moze lepiej co roku podobna sumę inwestowac w FI?
Wyświetlaj:
Aga787 / 94.191.189.* / 2014-11-30 12:42
No właśnie, większość z nas uważa się za mądrych ale niestety już po... po czymś co się wydarzyło i większość z nas decyduje się na coś o czym nie ma zielonego pojęcia. Nie jest tak, że jesteśmy znawcami w każdej dziedzinie ale często konsultujemy się ze specjalistami w jakiejś konkretnej. Tak to już jest że nie czytamy umów które podpisujemy szczegółowo ale o szczegóły pytamy osoby u której podpisujemy. Czujemy się bardziej bezpieczni i wierzymy w odpowiedzi na pytania które zadajemy jeśli przedstawicielem jest ktoś kogo znamy. BŁĄD, BŁĄD, BŁĄD. Co do super kapitału. Znajomy pracownik tej firmy "ostrzegł" mnie przy podpisywaniu umowy abym nie wycofywała pieniędzy przed upływem 2 lat bo stracę na tym przeszło połowę. To było jego pierwsze kłamstwo bo tak czy siak w 1-ym roku straciłam 60% w drugim 40% i nie widzę zysku za kolejne lata. Super kapitał kosztuje mnie miesięcznie ok 25 zł. Po 3 latach płacenia składki kwartalnej w wysokości ok.530 zł mam zysk w wysokości 3600 zł. Wycofując się muszę zapłacić podatek i nie wiem za co mnie jeszcze skasują. Składki mam podzielone na fundusz stabilny i dynamiczny. Orientuje się ktoś na jaki fundusz przenieść wszystkie pieniądze przed rezygnacją z umowy?
Dorociaaak84 / 79.188.31.* / 2013-08-08 11:09
Hej,
ciężko jest odpowiedzieć na Twoje pytanie, ponieważ to nie jest najważniejsze czy oferta jest atrakcyjna, dla każdego coś innego jest interesujące, pytanie jest czego tak naprawdę potrzebujesz, na czy Ci zależy, bo po co płacić za coś co nie jest Ci potrzebne...
Mariii / 88.156.122.* / 2013-04-11 00:08
Agenci oszukują gdyż nie informują jasno że w 1 roku polisy Amplico zbiera Ci 60% wpłaconego kapitału, a w 2 roku 40%. Z 6000 zł które wpłaciłem przez dwa lata 3000 zł zabrali na koszty administracyjne czyli m.in. prowizje dla agentów. Wszytko jest w załącznikach do OWU, tylko że nie każdy to czyta, ja się zorientowałem po otrzymaniu potwierdzenia zawarcia, tylko że było już za późno, do 30 dni można tylko się wycofać.
Ktoś pisze że to jest długoterminowa inwestycja, ale dlaczego inne fundusze tak nie kradną np. Generali.
Przy 8% zwrotu rocznie musiałbym czekać 10 lat na odzyskanie tych pieniędzy.
Zdecydowanie odradzam i Amplico i ich agentów naciągaczy.
eeewwwaaa / 178.42.158.* / 2015-11-26 18:09
Prawda, moją znajomą też tak agentka oszukała - mówiła, że pieniądze można wycofać w każdej chwili bez żadnych kosztów - tylko, że jeżeli zrobi to przed upływem 10 lat, to nic na tym nie zarobi. A teraz okazuje się, że jest w plecy 7 000. Oszuści!
janusz19 / 195.85.227.* / 2013-04-15 11:21
Ale ściema!Oplata administracyjna 8 zl. miesięcznie.Alokacja skladki zależy od wplacanej skladki urocznionej/Str.11 OWU/.
ewa_kapitał / 31.6.160.* / 2012-11-28 07:34
Witam
kapitał na przyszłość to miał być dodatek do ubezpieczenia - fundusze. Po co mi ubezpieczeniowe fundusze skoro kupilam uzbezpieczenie? Problem w tym, że ubezpieczenia kosztuja ok 30% kwoty wplacanej - koszty. Normalne fundusze TFI stabilne ok 2,5%. Ja wybrałam fundusz stabilny. Ma świetne wyniki, tyle ze nie dla mnie. Po 10 latach ma 80% zysku ja mam 0,5%.Wypłacam, ciekawe ile dostanę z 8600 zł które widzę na koncie. To jeszcze nie jest najgorsze. Najgorsze jest ze mi zabieraja jednostki co miesiąc na administrację i nie ma żadnej możliwości zawieszenia wpłat, aby fundusz który rośnie odrobił te drakońskie opłaty. Rrgularne fundusze inw. , a nie ubezpieczeniowe jak tu, dają taką możliwość. Strach się bać co by było gdybym kupiła agresora, ze stratami. Kupując kapitał na przyszłość wiedziałam, że to dodatek i w każdej chwili mogę wypłacić pieniądze. No nic nauka kosztuje, odrobiłam lekcje i zarobiłam w otwartych funduszach TFI a tu byle nie stracić. Pozdrawiam
ewa_kapitał / 89.231.159.* / 2012-12-11 22:31
już wszystko wiem za późno. Miałam ubzpieczenie na życie + fundusze. Szkoda, że nie wiedzialam. Teraz wiem, że nie straciłam po 10 latach realnej kasy z funduszy, ale nie umarłam i rodzina już nie dostanie 80 000, bo wypłacilam. Kupiłam to jako fundusze słabo mi zarabiało- na granicy zwrotu. Gdybym wiedziała ze to ubezpieczenie...., Nawet w momencie potwierdzenia kasowania przez telefon się nie dowiedziałam. Trochę żal... No nic trudno poużywam. Ja teraz nie rodzina po śmierci.
oborowy / 79.185.82.* / 2012-03-26 23:44
To jest Super Kapitał dla ampliko, a nie dla klienta.łaczny haracz w pierwszych dwóch latach to 100% skladki.
wolian / 80.54.123.* / 2012-03-26 18:58
Proszę omijać to wielkim łukiem, złodzieje, agenci to naciągacze patrzą by tylko nabić swoją kiesę nie informując o kosztach, (tak pani Komorowska z W-awy do pani to się tyczy).
kwasnacytryna / 178.42.158.* / 2015-11-26 18:11
Też miała kontakt z tą panią - wstrętna krętaczka!
MarekP / 77.253.82.* / 2012-01-06 19:59
W 2011roku wypłaciłem pieniądze . Zacząłem inwestować w 2006r. Wpłacałem regularnie przez 5 lat W sumie wpłaciłem 15 tysięcy złotych. Dostałem 6 tysięcy. Komentarz zostawiam czytającym. Proszę nie pisać, że to za krótki termin. Na dzień dzisiejszych przy sumie wpłat 18 tysięcy dostałbym jeszcze mniej.
doradca_konto_pl / 2012-01-07 15:51
Witam,

A czego pan oczekuje? Zysku po 5 latach bez względu na sytuację rynkową i koszty wybranego produktu?
Myślę że źle pan zaplanował swoją inwestycję - nie określił prawidłowego okresu - oraz wybrał do tego niewłaściwy produkt - w tym wypadku polisę.

pozdrawiam
MarekP / 87.205.148.* / 2012-10-24 21:22
Dawno tu nie zaglądałem. Musze skomentować durną wypowiedź gościa o pseudonimie doradca_konto_pl. Superkapitał docelowo miał być na dziesięć lat. Przez pięć lat wpłaciłem 15 tysięcy złotych. Po pięciu latach wypłaciłem 6 tysięcy. Po kolejnym roku gdybym dopłacił kolejne 3 tysiące miał bym nadal 6 tysięcy przy sumie wpłat 18 tysięcy. Jeżeli produkt przez 6 lat nie zarabia to jak w 4 lata odrobi straty i przyniesie zysk!!! Niżej jest wypowiedź Pani która odbiera pieniądze po 15 latach. Nic nie zarobiła. Okres 15 lat to ponad 1/3 całego życia zawodowego! Ja prze 15 lat odkładania pieniędzy w banku zarobiłem 150% Na koniec jeszcze jedna uwaga. Prawie wszystkie produkty na rynku pakowane są w polisy. !! Chodzi o uniknięcie podatku "Belki"
e2010 / 83.29.235.* / 2010-10-15 05:18
Tak, jest to dobrea inwestycja, zwłaszcza że w Amplico ma Pan dokładnie obliczone ile przeznacza Pan na ubezpieczenie a ile na inwestycje. Obsługa roczna kosztuje tylko 40 zł. Proszę sprawdzić inne towarzystwa, czy tak jasno okreslaja koszty i ryzyko, zazwyczaj pobieraja to jednostkami a one wzrastajac zwiększaja koszty ubezpieczenia. Inwestycja jest napewno wieloletnia i to w kazdym Towarzystwie, cokolwielk niepowiedziałby Agent. Jest umowa, nawet na portalu internetowych i nalezy ja przeczykat dokładnie. Należy sprawdzić również fundusze kapitałowe towarzystw na internecie, sa dostepne a dane sa archiwizowane i ujawniane, proszę sprawdzic który fundusz najlepiej pracuje od kilku lat.Proszę się nie sugerować inf. z zewnatrz lecz dokładnie sprawdzić.
Marianna1 / 95.49.18.* / 2016-02-07 16:09
Obsługa roczna 40 zł?!!!! Jawne oszustwo. Co miesiąc pobierane jest u mnie ponad 25 zł. Czyli obsługa roczna ponad 300!
adamu / 109.231.10.* / 2013-08-06 07:19
Nie kłam złodzieju. Obsługa roczna kosztuje prawie 370 zł, nie licząc kosztów ryzyka i nie licząc pierwszych dwóch lat gdzie agent zabiera klientowi ponad 50% wpłaconych składek. Sam sobie OWU poczytaj i się w końcu tego naucz, przynajmniej będziesz wiedział co powiedzieć jak cie klient o coś spyta.
dorota39 / 2009-02-25 21:02
jestem doradcą finansowym ING. gdzie pan mieszka? może ja znajde dla pana lepsze rozwiazanie/
E2010 / 83.29.235.* / 2010-10-15 05:23
Napewno gorsze bo Wasze fundusze żle pracują, zarównow OFE jak i na polisach!!!!!!
cerber8 / 81.190.240.* / 2009-02-10 22:29
TFI i ub. na życie z funduszem to dwie zupełnie inne sprawy.
Ogólnie rzecz biorąc jeśli potrafisz sam oszczędzać to lepiej inwestycje i ubezpieczenie oddzielnie ale mało kto ma tyle samodyscypliny, a potrzeba jej jeszcze więcej gdy oszczędzanie jest w formie nieregularnej a pieniądze zawsze pod ręką.
Tak więc zależy na co się oszczędza i na ile jesteśmy zdyscyplinowani.
sfera / 83.30.189.* / 2009-02-24 18:36
Super Kapitał to totalna porażka drogi produkt gdzie ten sam znajdziemy w banku taniej Ja zrezygnowałam tracac ale przynajmniej dalej tracić nie będę Ampliko wysyłając decyzje o wykupie nawet nie napisało po ile wykupiło jednostki mało tego pięć się gdzieś zgubiło warto śledzić wartość jednostek a nie tak jak się dowiedziałam od agentki dać sobie spokój Jezeli ktoś zastanawia się nad zakupem takiego produktu lub pochodnych to odradzam zwłaszcza teraz Jedynie kto zarabia to napewno agenci którzy nie mówią całej prawdy o kosztach poszkodowany zostaje klijent a towarzystwo ubezpieczeniowe zabezpieczyło się wysoką prowizją DLA MNIE TO ZABAWA W HAZARD
E2010 / 83.29.235.* / 2010-10-15 05:31
Należało wczesniej skorzystać z internetowej przegladarki i kontaktowac się z agentem, Ponadto nikt nie chce oszukiwac tylko lepiej oddielić ubezpieczenie od inwestycji, a taka możliwość w niektórych towarzystwach jest, jest też w Ampliko. Notomiast w ING i AVIvIE NIE MA, ZWŁASZCZA ŻE KOSZTY POCZATKOWE ZAWIERANIA UMÓW W TYCH DWÓCH TOWARZYSTWACH SĄ UKRYTE, ROZŁOŻONE NA KILKADZIESIAT LAT, CZYLI SA TO DROGIE ROZWIĄZANIA. A państwo sugerujecie sa nazwą Towarzystwa, reklama a należy sprawdzic umowę i dopytać agenta o kwestie niezrozumiałe. Umowy Amplico sa dostępne w internecie, czyli sa jawne, proszę przeczytać.
lezdrub@interia.pl / 79.185.82.* / 2008-12-20 23:58
Na rynku są takie rożwiązania, co daja zyski już w pierwszym roku.
Dziesięć lat to można nie dozyć czekając na zyski.
Poproś pan tego agenta,aby pokazal ile jest już na jego rachunku w takim programie.
Czy on wogóle ma taki program na jaki pana namawia.
Susek / 2008-06-06 11:41
Napewno jesli całą składke będziesz lokowac na FI to możesz spodziewac sie wypracowania większego zysku w krótszym czasie. Zysk ten powinien juz byc widoczny w 5roku okładania składek natomiast w 10 to powinnio to juz byc prawie dwukrotności wpłaconej składki(zakładając sredno roczny 10%zysk z akcji). Z tym że w takim przypadku nie masz ochrony,i tu odrazu dodam ze ja jestem raczej zwolennikiem dzielenia,moim zdaniem lepiej byloby dla Ciebie gdybyś spisał dwie rózne umowy,jedną na FI i jedna na ubezpieczenie na życie,z tym żę zdaje sobie sprawe że to może wyjśc troche drożej, Z tym żę w takim przypadku możesz a;spodziewac sie szybszego zwrotu z inwestycji(w 15 roku to jest juz 2,5 krotnośc wpłaconej składki)b;w razie braku gotówki możesz na jakiś czas ewentualnie zrezygnowac z polisy(choc tez dobrze by bylo a zeby nie,zawsze to jednak ochrona). A teraz przykład wykupijesz polise za100zł skł.miesiecznej(nie znam dokładnie twoich danych ale SU powinna by wyższa niż80000zł) i wpłacasz na FI 200zł miesiecznie,w sumie 300zł miesiecznie. Po 5 latach wpłaciłeś 18,000 a na koncie FI masz16,100. PO o 10 latach suma składek to 36000 a na koncie FI moze Ci się uzbiera około 42,000. Natomiast po 15 latch wpłaciłeś skł.54,000 jednak na koncie możesz miec już około84,000. Czyli po 15 latach wpłacasz 54,000 a zarobiłeś 30,000 czyli troche ponad połowe tego co wpłaciłeś,przy czym masz ochrone na wyższą kwote z której mimo wszystko zawsze mozesz na jakis czas zrezygnowac w razie problemow finansowych(w takim przypadku zysk z zawartych umow będzie wyższy gdyż suma składek sie zmniejszy 54,000 - x). Jak mozesz porównaj to ze swoja oferą,jak to tam wychodziło w waszych wyliczeniach i napisz na forum.
amona / 89.229.80.* / 2009-01-27 20:37
nie oskarżajmy wszystkich za nasze niepowodzenia .Polskie społeczeństwo zawsze myśli o tym żeby coś ,,wyszarpać,,wypłacą mi za urodzenie dziecka to się ubezpieczę moi mili na urodzenie dziecka to wypada kupić PREZERWATYWY.Tak myślą tylko materialiści rodzice którzy myślą co będzie z moim dzieckiem jak mi się coś stanie np. umrę lub zachoruję na raka .Natomiast jak ma miejsce wypłata świadczenia to ludzie odrazu się cieszą ale kochani nie za wszystko nam się należy.
wiarus1948 / 2008-09-28 18:58
Jeśli mogę wtrącić kilka słów. Jestem emerytem i mam na utrzymaniu niepełnosprawnego syna,. Zostałem wrobiony przez nieuczciwych przedstawicieli Amplico reprezentujących Firmę Euro-Finanz. Fakt moje składki jak dla Pana są małe, dla mnie bardzo duże. W pierwszym roku wpłaciłem na konto Amplico 1443.20 PLN. na moim koncie znalazło się tylko 248,78 PLN. Gdzie jest reszta moich pieniędzy? Jeśli mogę coś zaproponować, proszę Amplico omijać bardzo dużym łukiem i niemieć z nimi nic wspólnego - wyjdzie Pan na tym jak Zabłocki na mydle. Jeśli już się Pan uprze , to proszę bardzo uważnie ( najlepiej z prawnikiem) przeczytać umowę( przed jej podpisaniem) i nanieść swoje poprawki. Tego typu firmy żerują na ludzkiej na ludziach i fakt jest niezaprzeczalny działają na pograniczu prawa.
anna51-52 / 213.231.192.* / 2011-01-21 20:08
zgadzam się z panem !!!!właśnie po 15 latach odbieram swóje pieniądze ,,,a raczej mniej niż włożyłam przez te lata !!! a miały być inwestowane i miało ich przybyć ,,,,wychodzę na zero albo mniej !
najbardziej rozśmieszył mnie list od firmy ,,,,gdzie napisali PREMIA NADZWYCZAJNA [ a jest to 1000 złotych po 15 latch ,gdzie tu nadzwyczajność ,,gdybym składała w skarpetę miałabym więcej ,,,,a przeciez wartośc mnabywcza pieniądza 15 lat temu była większa ,,,
dałam sie nabrać !!!!!
E2010 / 83.29.235.* / 2010-10-15 05:45
To co Pani piszę jest nieprawda, należy wczesniej przeczytac umowę a nie mieć pretensji do towarzystwa. Kazda umowa kosztuje, jedne towarzystwa pobieraja w pierwszych latach opłatę za program inne rozkładaja na 25 lat i sa one jeszcze bardziej kosztowne. Umowę na emeryturę nie poodpisuje się na 2, 3 4 lata lecz na minimum 12-15 lat, i wówczs widoczne są zyski. Oczywiscie przy założeniu że jest to program czysto oszczędnosciowy a nie połaczony z ubezpieczeniem.Kazdy agent odpowiada za podpisanie umowy przed towarzystwem ubezpieczeniowym ,inaczej jest z przedstawiciele, oni nie odpowiadaja bo reprezentuja agenta, którym jest firma posredniczaca pomiędzy agentem a towarzystwem-nalezy zwrócec na to uwagę. Nie jestem agentem ale jak czytam ze agenci zerują to pytam gdzie państwo pracujecie i na kim zerujecie? Przeciez to jest praca wymagajaca uczciwosci, bardzo duzej wiedzy, na bieżąco. Nikt z nich nie chce nikogo oszukać, tylko klienci powinni poswięcić wiecej czasu na poznanie szczegółow tych umów.Jestem szkoleniowcem i słyszę od agentów jak niechetnie sie klienci z nimi umawiaja, a sa to ludzie wykształceni i bardzo życzliwi-nie chcanikogo oszukać. Ubezpieczenie jest kazdezmu potrzebne, bo przeciez nikt nie moze przewidzieć co sie stanie jutro i wówczas pieniadze wspomagaja w tych ciezkich chwilach.A składki na ubezpieczenie dodatkowe nie sa wysokie w stosunku do wypłat odszkodowania. Ludzie badzcie trochę zyczliws,i a wine za żle skonstruowana umowę kazdy z nas ponosi. Każdy chce wpołacic 200 a za rok miec 400, a gdzie koszty!!!
amona / 89.229.80.* / 2009-01-27 20:21
ja wpłaciłam w ING 3810 zł. a na dzień dzisiejszy mam 679zł.więc wszędzie jest tak samo tylko jedni mówią barwnym językiem poprostu trzeba dłużej oszczędzać i przedewszystkim przez cały okres trwania umowy niezapominajmy mamy ochronę
Gdynianin / 89.76.55.* / 2010-12-08 11:20
Ja wpłaciłem w Aegonie 3600 za pierwszy rok i jestem już 300 na plusie.
Ludzie nie miejcie pretensji do agentów. Ich zadaniem jest sprzedaż produktów firmy, w której pracują.
Korzystam z pomocy niezależnego doradcy finansowego a nie agenta ING czy Amplico. Polecił mi produkt, z którego jestem bardzo zadowolony i dodatkowo układa mi portfel funduszy w zależności o sytuacji na rynku.
Dziękuję panie Maćku!
gada / 84.201.210.* / 2009-02-01 16:12
jezeli wpłaciłeś 3810 a masz 679 to nie licz że w przyszłości będzie lepiej, jak ktoś nie umie zarządzać finansami, to sie nie nauczy. A ochronę to wykup sobie w PZU
lezdrub / 79.185.82.* / 2008-12-21 00:00
Sprzedali panu polisę na złudzenie.
Był pan dawca kapitału.
koleś / 2008-10-01 00:02
I proszę dodać, że i Pan sprzedawał tego typu polisy.
Nie znając zasad ich działania !!!
wiarus1948 / 2008-10-01 10:00
Do "kolesia" Zgadza się proszę Pani , ale gdy się zorientowałem w co Amplico się "bawi" odżegnałem się od całej sprawy, i jest mi z tego tytułu bardzo przykro , w przeciwieństwie do Pani , która jest dumna z okradania klientów. Życzę ponownych łowów na mało zorientowanych klientów, których łatwo da się obskubać.
koleś / 2008-10-02 00:39
Oj jaki Pan jest zgorzkniały
Pan mnie obraża od kilku dni mimo, że mnie Pan nie zna, nie wie jaka jestem ani nie ma pojęcia jak pracuję.
Szanowny wiarusie1948 jeśli Pan tak wszystkich traktuje to należy tylko współczuć tym, którzy mają z Panem kontakt.



Życzę ponownych łowów na mało zorientowanych klientów,
których łatwo da się obskubać.


Gwarantuję Panu, że ja wolę jakość od ilości i moi klienci są świadomi i poinformowani a umowy podpisują wtedy kiedy usłyszę od nich ROZUMIEM

P.S.
Obskubać to można kurczaki :-)
wiarus1948 / 2008-10-02 10:12
Do "kolesia"
Nikogo nie obrażam, to przecież Pani rozpoczęła napaść na moją osobę , nie znając zasad na jakich zostałem zwerbowany przez Euro-Finanz, ani na jakich zasadach sprzedałem jedną polisę, z której się wycofałem, po zorientowaniu w jaki sposób działa Amplico. Ludzie którzy mnie znają bardzo mnie szanują. Nie będę na forum opisywał czym to się objawia, ale szacunek mam bardzo duży.Ponadto nie jestem zgorzkniały. Nie ten typ charakterologiczny.Zresztą uważam, że wystarczy polemiki z Panią , szkoda mojego czasu.
E2010 / 83.29.235.* / 2010-10-15 05:53
To nie Amplico odpowiada lecz Pan, kazda umowa ma plusy i minusy, a Pan nie umie ich czytać wiec nie powinien miec kontaktu z klientem!!! PROSZE SIE DOUCZYĆ, A NIE NAŻEKAĆ NA TOWARZYSTWO. A ta forma gromadzenia kapitału jest bardzo dobra, lecz wymaga długiego okresu czasu, czyli jest skierowana do osób młodych do max 35 roku zycia, prosze nauczyc się sprzedawać. takich umów na rybku w róznych towarzystwach jest wiele, nie tylko w Amplico, w ING czy Avivie, Generali po 2, 3 latach nie ma widiocznych zysków, zwłaszcza gdy sa to programy połaczone z ubezpieczeniami.Jakie macie w tym Euro- Finanz szkolenia, to wstyd że reprezentujecie kilka towarzystw i nie macie poj ecia o produktach!!! Wiecej nauki!!!
nie
koleś / 2008-10-02 23:05
A ja w odróżnieniu od Pana lubię polemiki :-)


.Zresztą uważam, że wystarczy polemiki z Panią ,
szkoda mojego czasu.

To przecież Pan ciągle odpowiada.
Brakuje konkretnych kontrargumentów ?


....Pani rozpoczęła napaść na moją osobę....


A ma Pan choć jednego siniaka lub złamaną kostkę z tego powodu ??
Szanowny Panie ja tylko uświadomiłam Panu, że popełnił Pan błąd kupując coś o czym nie miał Pan pojęcia a wini za to wszystkich.

Najnowsze wpisy