Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Superurząd podatkowy miał być rewolucją, ale... nic z tego nie będzie. Posłowie PiS zmienili plany

Superurząd podatkowy miał być rewolucją, ale... nic z tego nie będzie. Posłowie PiS zmienili plany

Wyświetlaj:
BartekPol / 94.254.145.* / 2015-12-06 01:57
JA NIE CHCE PIS. TO STARE ZLOSLIWE DZIADY I BEZLITOSNE ZGREDY. JA CHCE NORMLANIE ZYC!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Urodzony w Warszawie. / 172.12.18.* / 2015-12-05 22:25
Mieszkam w USA od 56 lat. Przez ten caly okres czasu to OSOBISCIE bylem w jakimkolwiek urzedzie az cale... 5 razy. (Slownie: piec razy). Jednym z tych przypadkow bylo zawarcie slubu, chociaz moglismy wiele lat temu z moja zona (wtedy oczywiscie narzeczona) tego uniknac poprzez dajmy na to zawarcie slubu w Las Vegas...jednakze wolelismy zrobic to lokalnie w urzedzie, a tym urzedem w stanie Kalifornia jest...(nie uwierzycie)...lokalny sad, chociaz taki "wyspecjalizowany" w zawieraniu malzenstw. Pozostale przypadki: Bylem zmuszony pojawic sie w lokalnym Urzedzie Komunikacyjnym az cale 3 razy (slownie: trzy razy) co 15 lat (slownie: co pietnascie lat), azeby uaktualnic moje zdjecie w prawie jazdy, ktore jest automatycznie odnawiane po uiszczeniu oplaty w wyskokosci 35 dolarow co 5 lat. (A niech juz bedzie, czyli slownie: co piec lat). Jednakze prawo stanowe wymaga, azeby co 15 lat zrobic sobie nowa fotke do tego w zasadzie jedynego w USA i uniwersalnego dokumentu "do wszystkiego". Jest to obowiazkowe...i juz mnie szlag trafia, ze bede musial osobiscie odwiedzic urzad komunikacyjny za jakies 4 lata. (Slownie: cztery lata). ;) ....azebymi mnie pstrykneli nowa fotke. Gdy czlowiek patrzy na stare prawa jazdy zachowane na "pamiatke", to dopiero sobie zdaje sprawe, jak ten czas szybko leci.
Piaty przypadek byl "powazny", poniewaz wystapil blad w ksiegach hipotecznych. Przyslano mi coroczny podatek katastralny w wysokosci wartosci mojego domu!
Najprawdopodobniej jakis "data entry operator" gdzies w egzotycznych Indiach, lub mniej egzotycznym Meksyku wprowadzil wartosc mojego domu w "zla ramke" w programie komputerowym i stad to cale zamieszanie. Postanowilem wiec osobiscie udac sie do urzedu podatkowego. Tam szok! Duza sala, okolo 10 biurek na tejze sali. Za kazdym biurkiem siedzial urzedas i blagalnym wzrokiem az wrecz "krzyczal": -"Usiadz prosze przy moim biurku"!
Bylem jedynym petentem na sali! Wybralem wiec mloda i zgrabna "urzedaske". W cale 10 minut sprawa byla zalatwiona, chociaz z zalem musze przyznac, ze "urzedaska" nie chciala sie ze mna umowic na kawe. No coz....moze jestem juz zbyt stary na takie numery?
Pomyslec, ze Amerykanie narzekaja na zbyt rozbudowana biurokracje!
Pozdrawiam Polske, czyli kraj mojego wczesnego dziecinstwa.
Joasia12345 / 46.238.231.* / 2015-12-05 22:16
Hahaha.... a po co dużym Spółkom doradca w podstawowych kwestiach podatkowych??? Tam Główni Księgowi zarabiają takie pieniądze, że wiedzą kiedy należy złożyć VAT a kiedy CIT. Pomysł jest kompletnie bezsensu!
Miro i spolka / 46.127.87.* / 2015-12-05 21:14
To, jak zwykle, byla propagandowa ustawa PO/PSL, podobnie jak z tym jednym okienkiem, ktore okazalo sie miec diesiec postaci!!! Tak, ktos bedzie ciagle przypominal firmom o ich biezacych obowiazkach? W krajach zachodnich sa przepisy i firmy musza je przestrzegac! Jesli nie, to otrzymaja jedno-dwa ostrzezenia, a nastepnie sprawa kiero ana jest do sadu lub komornika!!!
My667 / 178.37.245.* / 2015-12-05 20:37
W sumie niezła perspektywa dwa kola na dłoń skończone studia plus podyplomowe i jeszcze język to w biedronie podobna kasa i szanse awansu wieksze
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jajan / 62.182.213.* / 2015-12-05 20:33
zawracanie głowy z tą gospodarką.poseł kaczyński,który za nic nie odpowiada chce władzy dyktatorskiej,a potem zemsta ,zemsta itd.
to czy polska będzie biedna czy bogata to nie ważne.jestem ciekawy jak długo będą to znosić pislamiści i kiedy kopną go w siedzenie.
Emiliano Zapata / 78.11.232.* / 2015-12-05 20:32
i już się zaczyna. i tak będzie dalej. będą ustawy odsyłane w nieznaną przyszłość. potem będą składane w sejmie kolejne ustawy, które też będą odsuwane w przyszłość, ale nie będzie można głosować nad poprzednimi, bo albo nie będzie na to czasu, albo gdzieś zaginą. i tak sposobem małych kroków zamiast iść naprzód, wszystko się cofnie. no, chyba, że będzie to dotyczyć trybunału albo innych elementów władzy. wtedy pójdzie to piorunem. a my, szarzy ludzie już nie zostaniemy z ręką w nocniku, tylko w najbaedziej śmierdzacym g....e
sprawiedliwy362 / 89.239.68.* / 2015-12-05 19:57
"I chociaż nie wszystkie rozwiązania uważali za idealne, to kierunek zmian był oceniany pozytywnie". Tak właśnie ustanawiane jest prawo. Nie wszystko dopracowane i przeanalizowane a obowiązuje. Tak samo było z podniesieniem wieku emerytalnego. Szkoda że okruchy PO zapomnieli że sam Wódz Tusk przyznał że podniesienie wieku emerytalnego było błędem, za co przepraszał.
nm586 / 178.239.6.* / 2015-12-05 19:35
PIS powinien zlikwidować gadzinówkę WP i to jak najszybciej
emigracja / 62.61.130.* / 2015-12-05 19:32
Mateusz Ratajczak dlaczego grasz na ludzkich emocjach ? Miało być tak pięknie-to twoje słowa.
A kto przypal po znajomości niemoty do urzędów skarbowych. A ludzie z jeżykami emigrowali.
PUKNIJ SIĘ W TEN PUSTY ŁEB,PSEUDO-DZINNIKARZU
będzie jeszcze dużo łajna do usunięcia / 146.185.31.* / 2015-12-05 19:21
super urzędy, duże urzędy, łączenie urzędów skarbowych z izbami skarbowymi itp. bzdety miały jeden cel - ustawiczne mącenie tego, co jakimś cudem jeszcze działało i przestępczości podatkowej mogło zagrażać. A w tzw, międzyczasie zorganizowane grupy przestępcze spokojnie wyłudzały na gigantyczną skalę zwroty podatku VAT, posługując się w tym celu tzw. pustymi fakturami VAT. Ojcu chrzestnemu tego ustawicznego rozpirzu, niejakiemu Kapicy, już serdecznie podziękowano za owocną pracę na tzw. niwie. Czas przyjdzie na następnych i na zupełnie nowe podejście do tej stajni Augiasza, co już wzdryga wymiotnie beneficjentami dotychczasowego bajzlu oraz wynajmowanych przez nich m.in. medialnych cyngli.
ee / 81.219.255.* / 2015-12-05 19:19
Jak zwykle kaczor i ekipa kłamią i oszukują.
wer531 / 83.24.204.* / 2015-12-05 19:18
Wszystkie obiecanki zarówno dudy jak i szydło będą przesuwane w nieskończoność a w następnych wyborach będą wciskać to samo . rydzyk coś wymyśli i ciemnota to łyknie . PiS wycofał się z " Polska w ruinie " i potwierdził że Polska się rozwija tylko " niby za wolno " . Co zrobią ? To samo co zrobił prezydent Kaczyński w Warszawie . Oprócz muzeum dla turystów , nic więcej .
Olakowica / 95.160.84.* / 2015-12-05 19:12
Noi co? caly pis poprostu pis bylo wiadomo no i te 30 kilka procent glosyjacych podniecac sie bo prezes w 3ch osobach dalon glos i jego partia oczywiscie bylo do przewidzenia

Najnowsze wpisy