Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Surowce powinny dać impuls naszym akcjom

Surowce powinny dać impuls naszym akcjom

Money.pl / 2006-11-22 07:17
Komentarze do wiadomości: Surowce powinny dać impuls naszym akcjom.
Wyświetlaj:
Kwiatek... / 195.225.68.* / 2006-11-22 12:14
Ma ktoś Mastersa??
robunio73 / 2006-11-22 12:31 / Tysiącznik na forum
złożyem zlecenie po 0,29 ale jeszcze nie wskoczyło więc nie mam.
grubasek / 2006-11-22 12:14 / -
Kontrakty w USA zielone,powinnismy dotrwac tak do konca.
Krzych / 2006-11-22 12:08 / Płoteczka na forum
Kenobi znasz kawał:
Jedzie bryką góral ,
zatrzymuje go zmęczony turysta i pyta,
baco na Giewont jedziecie może,
jadę,
mogę się zabrać,
siadajcie,
po pewnym czasie turysta pyta:
baco ale Giewont jest w przeciwnym kierunku,
nato baca,
a co z koniem się bedę kłucił.
Nirwan / 2006-11-22 12:07 / Bywalec forum
Dzieki warren - dzieki Tobie odrobilem czesc dzisiejszych strat. sprzedalem cale nfi z zyskiem okolo 50 groszy na akcje dzieki czemu odrobilem jakies 50% strat. teraz poczekam spokojnie az znow zjedzie do 5,40 i znow kupie. i tym razem bede trzymal do jutra (no chyba ze wzrosnie do 7.00) w co jakos bardzo watpe. w kazdeym razie dzieki serdeczne bo dzieki Tobie mialem na tyle odwagi by sprobowac odzyskac czesc pieniedzy :0)
warren buffet / 2006-11-22 12:08 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
no, nieśmiało dziekuje, ale zawsze ufaj sobie. a jakbyś nie odrobił ? byłaby wiązanka... heh. tego sie wystrzegam
Nirwan / 2006-11-22 12:11 / Bywalec forum
nie byloby - przeciez to nie Twoje decyzje - jedynie Twoje rady. Zastanawiam sie jednak co motywuje Ciebie do trymania tego nfi koro kazde kolejne dzisiejsze maksimum lokalne jest nizsze od poprzedniego :)? i pochwal sie czlowieku ile lat masz?
warren buffet / 2006-11-22 12:15 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wiele kapitału straciłem przez skakanie z kwiatka na kwiatek. wiele czasu minelo, kiedy stwierdziłem ze to nie ma sensu. piles piwo jak miales 15 lat ? ja pilem. pociagał zakazany owoc. kiedy tata powiedział ze w gniazdku jest prad i zrobi mi krzywde - wsadziłem drut. kapnął cie kiedys prad ? pewnie tak. teraz wiesz co dla ciebie dobre. jesli chodzi o wiek to nie jestem stary.

na koniec fajny cytat do przemyslenia dla ciebie:

"Wyobraźmy sobie, że jesteśmy wspólnikami Pana Rynku w prywatnej
spółce. Kazdego dnia bez wyjatku pan Rynek wymienia cenę, za
ktorą jest skłonny wykupić nasz udział w spółce, albo odsprzedać
nam swój. Spółka bedaca nasza wlasnoscia ma na szczescie
stabilna sytuacje ekonomiczną, ale ceny, ktore proponuje pan
Rynek, są całkowicie niestabilne. Pan Rynek jest bowiem
emocjonalnie niezrównoważony. Bywają dni, kiedy jest wesoły i
dostrzega jedynie swietlane perspektywy - wtedy proponuje bardzo
wysyką cene za nasze udziały w spółce. Kiedy indziej jest
zniechęcony i dostrzega jedynie kłopoty na przyszłość - wtedy za
nasze udziały proponuje bardzo niską cenę. Graham mowil, ze pan
Rynek ma jeszcze inną, bardzo miłą cechę. Nie obraża się. Jesli
zignorujemy proponowaną przez niego cenę, nastepnego dnia pojawi
sie z nową. To jego portfel jest dla nas pozyteczny, a nie jego
mądrość. Jesli Pan Rynek pojawi sie w kiepskim nastroju - mozemy
go albo zlekcewazyc, albo wykorzystac. Jesli jednak ulegniemy
jego wpływowi, moze to przyniesc katastrofalne skutki.

Inwestor, ktory popada w panikę albo niepotrzebnie martwi sie
nieuzasadnionymi spadkami rynkowej ceny swych papierów, w
perwersyjny sposób przekształca swoją zasadniczą przewagę w
zasadniczą słabość. Lepiej byloby, gdyby jego akcje w ogole nie
były notowane na giełdzie, bo uniknałby wtedy cierpień
psychicznych, wywołanych przez błędne sądy innych osób."


przepraszam osoby, ktore to juz czytały 10x. to juz ostatni cytat, teraz bede linkami walił :)
Kenobi / 2006-11-22 12:57 / Uznany malkontent giełdowy
Jest tylko jedno ale - czy poprzednie wzrosty były uzasadnione? To przecież niemierzalne. Rynek też nie wie, dlatego może zawsz zrobić psikusa. Wolę psikusa, kiedy mam realne pieniądze i widzę jak tracę potencjalny zysk, niż gdy trzymam akcje, które spadają i mam realne straty.
Nirwan / 2006-11-22 12:19 / Bywalec forum
:) dobra - ide na uczelnie. ustawilem kupno 02nfi na 5.45. zobaczymy co bedzie:) cytat fajny. moze polecisz mi jakies lektury do przeczytania?? Szczegolnie zalezaloby mi na takich, ktore w wyczerpujacy sposob omawiaja zagadnienia analizy technicznej :) pozdrawiam raz jeszcze, i napisz jak cos wymyslisz odnosnie 02nfi.
warren buffet / 2006-11-22 12:26 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
daj maila. podesle ci cos wieczorem
warren buffet / 2006-11-22 12:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wysle wieczorem, bo w dzien mamy ograniczenia wysyłowe, ale za to net smiga
kenobii / 195.205.248.* / 2006-11-22 12:02
jak sądzicie to spekuła czy coś się na tych nfi kroi, realizowac zyski czy nie, mówcie tylko aby sensownie
valjean / 2006-11-22 12:10 / Galernik
no niemożliwe, mamy dublera. Kenobi mówiłem że inflacja Cię zjada ;))
grubasek / 2006-11-22 12:09 / -
juz masz kolejny duzy wzrost.mnie by wystarczyl nawet dzisiejszy,a jesli kupiles wczesniej ,to nad czym myslisz?
mikjed / 2006-11-22 11:57 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
oki dokupilem troche 02 i 04 teraz ide popracowac coby nie narobic glupot przed kompem wroce po 14 pilnujcie wzrostu powyzej 7 pln

teraz podejrzewam kryzys ceny zwiazany z lunchem wiec jenni jedza sushi inni akcje po taniosci , bywajcie

ale bez przesady nie dawajmy sie zwariowac nie pozwulmy 04 zejsc na minus !!!
mikjed / 2006-11-22 12:00 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ale sie nachapali akcji po kursie wczorajszym i po chwili w gore
bogus23 / 2006-11-22 12:07 / portfel
Ale się dałem zrobić na 02, jak małe dziecko. Sprzedałem w samym dołku.Teraz czekam na okazje do odrobienia strat.
grubasek / 2006-11-22 11:54 / -
Rosja oswiadczyla,ze NIE ratyfikuje europejskiej karty energetycznej " ani dzis ani jutro".jednoczesnie oswiadczono,ze ropa nie poplynie do Mozejek do lata 2007.To marnie wrozy inwestycji Orlenu
Katon / 2006-11-22 11:54 / "Walczący z wiatrakami"
Nie wiem czy tez macie takie mysli jak ja, ze jak sprzedacie to zaraz urosnie, tylko ze u mnie to norma, trzymalem bioton szmat czasu, zaczal spadac, zlozylem zlecenie sprzedazy i poszedlem do pracy, wracam, pakiet wywalilo, a kurs wzrosl, na drugi dzien chcialem odkupic, zlozylem zlecienie, do pracy. wracam patrze oczywiscie odkupilem drozej, myslelem ze kurs dalej pociagnie w gore, a teraz kurs spada...:/ jestem jakies 2 kroki do tylu... ehhh:)
gemil / 2006-11-22 11:57 / Góral
wniosek z tego taki że musisz przestać chodzić do pracy ;-)
robunio73 / 2006-11-22 11:53 / Tysiącznik na forum
Jak wam dzisiaj chodzi CDM, bo mnie już szlag trafia. Nie mogę się zalogować, mieli i mieli i ch...
marks01 / 2006-11-22 11:52 / Skazany na miliony
mam pytanko czy to prawda że mBank ma wprowadzić nowe opcje ,typu stop loss itp.
cinek / 2006-11-22 11:52 / "Ciągle uczący się cierpliwości"
Robię się nerwowy jak są takie wzrosty. Chyba zaczynam się bać - syndrom Kenobiego
dżeju / 2006-11-22 11:50 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
tkneło mnie żeby ustawić się na 5,5 z zakupem 02 i gdyby tknięcie zamieniło się w działanie to bym kupił bez problema
dominik 30 / 2006-11-22 11:52 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
ja też tak mam, chciałem tak zrobić rano coś mnie powtrzymało, a to co się teraz na nim dzieje to nie na moje nerwy
Katon / 2006-11-22 12:03 / "Walczący z wiatrakami"
aaa widzicie, a pozniej kazdy pisze ze mogl, ze chcial tylko to nie na jego nerwy... dlatego mowie: jaja na karku!!
dominik 30 / 2006-11-22 12:06 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
ja nie żałuję miałem PIASTA i go dziś puściłem, a na NFI ja już swoje zarobiłem, dziś mnie cieszą spółki które mam od dłuższego czasu ,a one powoli a do przodu
valjean / 2006-11-22 11:47 / Galernik
po spadku dokupiłem sobie 02 od jakiegoś szczęśliwca łapiącego górki i dołki, hehe
ze mną tak łatwo nie będzie, mówiłem że czekam jakie rewelacje ogłoszą. skoro robią taki PR to chyba gra nie idzie o marchewkę
dżeju / 2006-11-22 11:47 / Uznany Gracz Giełdowy/ Bloguje na bblog.pl!
wczoraj puściłem LZPS ze stratą i jeszcze się cieszyłem że zdążyłem przed większym spadkiem
a dziś żałuję bo w dodatku nic za to nie kupiłem
normalnie trzymać się swoich myśli
Eres / 2006-11-22 12:15 / portfel / Wieczny debiutant
A już Ci chciałem gratulować trafności wcześniejszej prognozy.
szymikk / 213.186.83.* / 2006-11-22 12:10
mój punkt G czyli 5,12 osiągnięty. LZPS pogonione
Jarg / 2006-11-22 11:54 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Szkoda, że nie posłuchałeś mojej rady.
de havik / 2006-11-22 11:49 / portfel / "Tysiącznik na forum"
ja trzymam, na razie nie mam pomysłu jak długo :)
valjean / 2006-11-22 11:58 / Galernik
się wybił z zasięgiem 5,60 według innej teorii może dojść prawie do 8 chociaż nie liczyłbym. ale czasami tak jest
Eres / 2006-11-22 11:43 / portfel / Wieczny debiutant
Kenobi, same smutne wieści :
- zapasy miedzi na LME spadły o 0,6% a w Szanghaju o 10% (najniższy poziom od 6 m-cy),
- ceny miedzi w Chinach wzrosły o 2%.
Pozdrowienia.
Kenobi / 2006-11-22 12:00 / Uznany malkontent giełdowy
Nie podniecaj się do pozornych ruchów. Zapomniałeś dodać o ile przedtem ceny spadły, a zapasy wzrosły. Po spadku cen o 10% w jeden tydzień zawsze pojawia się trochę popytu fizycznego + spekulanci, zarabiający te swoje 2%.Nie widziałeś nigdy takiej sytuacji, że po spadku następuje odbicie, żeby ci, co nie zdążyli wcześniej sprzedać mogli to zrobić? Pobędziesz trochę na giełdzie to się nauczysz interpretować takie sytuacje. A zapasy, to mają b. duże dla aktualnych potrzeb, w razie czego mają w NY oraz LME, tam jak pisałem wzrosły wiele razy więcej niż te spadły (nie wiesz pewnie nawet oile razy większe zapasy ma LME), nie martw się jest skąd brać, produkcja Chin skoczyła wlaśnie w październiku o 8,9%. Nie smuci Cię to? Obecna cena na LME już się obniża, maleńki plus wynika ze spadku wartości dolara, co całkowicie znosi ten mini wzrost o 45 USD.
Eres / 2006-11-22 12:17 / portfel / Wieczny debiutant
Nie wiem od kiedy Ty jesteś na giełdzie, ale ja od 1995.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy