Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Surowce wyznaczają zachowania graczy

Surowce wyznaczają zachowania graczy

Money.pl / 2006-04-29 15:05
Komentarze do wiadomości: Surowce wyznaczają zachowania graczy.
Wyświetlaj:
Rafix / 81.210.74.* / 2006-05-02 07:23
Co sądzicieo TECIE? Trzymam już drugi miesiąc(kupowałem po 14.30) , cena tylko minimalnie podskoczyła (14.55) a mam zablokowaną gotówke. Proszę o wskazówki
mysza / 2006-05-02 00:15 / portfel / Bywalec forum
Czy możecie mi podać namiary,gdzie znajdę historyczne kursy metali np. srebra?
dziękuję.
norma / 82.139.47.* / 2006-05-02 19:09
tu możesz troszeczkę znaleźć www.kitco.com/charts/livesilver.html
rafa / 2006-05-01 22:18 / Bywalec forum
co myslicie o zakupie mpp ??
Pablo / 2006-05-01 22:03 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Dla wszystkich zainteresowanych - dziś o 22.40 na TVP2 będzie "Wielki Szu". chyba sobie jeszcze raz obejrzę jak radzić sobie z emocjami.
orzeł / 2006-05-01 21:43 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Do KOki - polecam Multibank dający bardzo łatwy dostęp do zakupu funduszy (niestety nie wszystkich :( i możliwość konwersji jednostek na dowolny inny fundusz z dostępnych (spora gama) :)
Pablo zero prowizji przy załatwianiu sprawy przez net (jedynie koszt zarządzania wliczony na bieżąco w cenę jednostki)
A tak swoją drogą to długość inwestycji w fundusz rzeczywiście musi przekraczać jeden dzień tydzień miesiąc a najlepiej rok dwa trzy dziesięć :)
pozdrawiam
ps stabilniak lukasa nieźle sobie radzi a i dynamiczny równie dobrze więc nerwowość niewskazana TMSS (tym bardziej że zarządzającym jest BZWBK)
Pablo / 2006-05-01 19:52 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Co do opcji to na razie próbuję na papierze.
donaldina / 2006-05-01 20:11 / Bywalec forum
O tym samym pomyslałam, jakie wyniki?
Pablo / 2006-05-01 20:18 / "Uznany Gracz Giełdowy"
nawet dobre, ale bez emocji łatwo podejmować decyzje
donaldina / 2006-05-01 20:26 / Bywalec forum
Chociaż ja mam "doradcę" z podobnej półki - intuicja - wiem, iz to dziwnie brzmi w tym miejscu...
donaldina / 2006-05-01 20:54 / Bywalec forum
No i Bioton - pan Krauze miał zawsze nosa do intersów, Pep - branża, która zawsze powinna zarabiac...
Pablo / 2006-05-01 20:59 / "Uznany Gracz Giełdowy"
tak by można wyliczać w nieskończoność (no może do 150)
donaldina / 2006-05-01 21:08 / Bywalec forum
Nie pytałam tylko o 3 - nie chcesz nie musisz
Pablo / 2006-05-01 21:10 / "Uznany Gracz Giełdowy"
nie śledzę akurat kursu tych spółek stąd moja wiedza o nich jest niewielka
donaldina / 2006-05-01 20:51 / Bywalec forum
A co myślisz o Tpsa w kontekście mozliwości oferowania3w1 - telefon, internet i TV na 1gniazdku - czytałam, iz w VI mają byc negocjacje w tej sprawie - coś mi mówi, że bedzie to miało przełożenie na cenę akcji jesli wynegocjuja tą opcje - wykoszą całą kablówkę w Polsce...
Pablo / 2006-05-01 20:56 / "Uznany Gracz Giełdowy"
musieliby to oferować w konkurencyjnej cenie w co nie wierzę, choć sama myśl o takim rozwiązaniu może pozytywnie wpłynąć na kurs.
Pablo / 2006-05-01 21:02 / "Uznany Gracz Giełdowy"
czy oni oferują TV przez internet?
donaldina / 2006-05-01 21:16 / Bywalec forum
Inaczej 1 kabel będzie dostarczxał Tv, internet i telefon (jeśli dostaną status operatora kablowego) w 1 kw. wydali około 550 mln na inwestycje, a wtym roku kwota ma wzrosnąc do 3,5 mld - usługa o nazwie triple play
Pablo / 2006-05-01 21:21 / "Uznany Gracz Giełdowy"
sam jestem ciekaw w jakiej cenie to zaoferują. Podejrzewam, że na początku będą podłączać duże osiedla, bo instalacja w mniejszych lub w domkach jednorodzinnych będzie kosztowna.
rafa / 2006-05-01 21:55 / Bywalec forum
raczej nie bedzie trzeba nic specjalnego instalowac. tak jak przy neostradzie. karzdy kto ma linie telefoniczna podlaczona do nowej centrali moze ja miec. tak samo bedzie z triple.
donaldina / 2006-05-01 21:30 / Bywalec forum
Muszę kończyć Dobranoc
donaldina / 2006-05-01 21:29 / Bywalec forum
Nie w Warszawie juz trwaja próby, będą bazować na dotychczasowym gniazdku do telefonu - mechanizm bedzie podobny jak w neostradzie - do gniazdka podłaczą "cosik" na kształt modemu - , a o ile mi wiadomo w co 2 polskim domu króluje TPsa - więc może się zrobić interesująco...
Dziękuje za listę ksiązek, informacja to podstawa - ale także nie odpuszczę mojej intuicji - przez całe życie dość dobrze na niej wychodzę - Dziękuje :-)
rafa / 2006-05-01 21:56 / Bywalec forum
o widze ze sie powtazam:) przepraszam.
Pablo / 2006-05-01 21:31 / "Uznany Gracz Giełdowy"
wpadaj często na forum, tu można się naprawdę dużo dowiedzieć a przede wszystkim ujrzeć stosunek innych inwestorów do konkretnych spółek
donaldina / 2006-05-01 21:52 / Bywalec forum
Oczywiście, od stycznia śledzę forum na Money i Parkiecie.Wczoraj i dzis postanowiłam podpytac, zapytać o doświadczenia innych...
Do widzenia wszystkim miłego wieczoru, a tak na marginesie nie zgadam się z Twoim punktem widzenia Koki, co prawda nie mam 40 % zysków w 1 kw na giełdzie :-) hi (ale wydaje mi sie, iz to pierwsze półrocze było dość łaskawe dla inwestorów - nie umieszam Twoich umiejętności i wiedzy - i niechce mi się wieżyc, iz nie przeanalizowałeś czasu wejścia w fundusz i opłat) ale za to ciesze sie życiem (brak skołatanych nerwów) fundusz pracuje za mnie - pomyśl o mechaniżmie reinwestycji w funduszach - nie zła furtka i mozliwość zarobku na "boku"
donaldina / 2006-05-01 21:23 / Bywalec forum
UPc w rocznej promocji 100 zł miesięcznie
donaldina / 2006-05-01 21:09 / Bywalec forum
artykuł w Dzienniku 27.IV 2006 s. 18 Ekonomia
donaldina / 2006-05-01 21:00 / Bywalec forum
Myslę, iz to odpowiedź na propozycje Chello - 3w1 proponuja, u nas na pomorzu od grudnia 2005 (jeśli coś nie mylę) , a bioton i pep - dziękuje za "ciepły" stosunek dla zielonego;-)
donaldina / 2006-05-01 21:22 / Bywalec forum
pakiet w cenie 100 zł
Pablo / 2006-05-01 21:24 / "Uznany Gracz Giełdowy"
no to nie tak źle
Pablo / 2006-05-01 21:06 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Czytając komentarze uczestników forum dostrzeżesz że każdy ma jakieś ulubione spółki, co do których jest w 80-90% pewny, że ich kurs w najbliższym czasie wzrośnie. Jednak tylko niektórym to się sprawdza. I dobrze bo w przeciwnym razie byśmy mieli taki balon jak za czasów tulipomani.
donaldina / 2006-05-01 20:41 / Bywalec forum
:-) pamiętam jak na rynku pierwotnym sprzedawano TVN i WSiP i ż mi wstyd, iz nie wykorzystałam szansy;-), .... no ale co nas nie zniszczy, to ... tylko umocni w zamiarach...
Pablo / 2006-05-01 20:35 / "Uznany Gracz Giełdowy"
szkoda, że nie inwestujesz przynajmniej z rok czasu, bo na tej intuicji pewnie byś sporo zarobiła. Teraz przy nowych rekordach WIGu trzeba się mocno napracować nad dobrymi wynikami
donaldina / 2006-05-01 20:25 / Bywalec forum
myślę, iz emocje do średni doradca:-)
donaldina / 2006-05-01 20:11 / Bywalec forum
O tym samym pomyslałam, jakie wyniki?
Pablo / 2006-05-01 19:50 / "Uznany Gracz Giełdowy"
To dlaczego w TPSA dywidenda jest większa niż w Pekao to już sama do tego doszłaś w jednym ze swoich komentarzy
Pablo / 2006-05-01 19:42 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Donaldina od kiedy jeste na parkiecie?
donaldina / 2006-05-01 20:28 / Bywalec forum
Czytając Twoje komentarze na Forum mniemam, iż zajmujesz sie tym nie od dziś...
Pablo / 2006-05-01 20:34 / "Uznany Gracz Giełdowy"
no tak parę lat minęło ale daleko mi jeszcze do najlepszych.
donaldina / 2006-05-01 20:39 / Bywalec forum
Przed chwilą odkryłam Twój komentarz do zapytania "zielonego inwestora" o ulokowaniu 70 000 zł - może pamiętasz - chodzi mi o mechanizm rozkładu pieniędzy jaki zaproponowałeś - jest b. bliski memu myśleniu.... (pewnie sobie teraz pochlebiam)
Pablo / 2006-05-01 20:44 / "Uznany Gracz Giełdowy"
z którego dnia jest ten komentarz?
donaldina / 2006-05-01 20:46 / Bywalec forum
2006-04-30 15:01:18 | 83.24.19.* | Inwestor
Re: jak ulokowac 70.000 pln'y !? [0]
Proponuje 60 % sumy wplacic do dunduszu akcji np Arki albo Franklina . 20% do funduszu stabilnego inwestowania a 10 % zainwestowac w Akcje na GPW z wig 20 powinno byc wtedy dobrze skomentuj
Pablo / 2006-05-01 20:52 / "Uznany Gracz Giełdowy"
To nie jest mój komentarz. Ja wolę trochę agresywny portfel i jak na razie nie inwestuję w fundusze
donaldina / 2006-05-01 20:56 / Bywalec forum
hm, widocznie źle spojrzałam, popatrz troszke wyżej na pytanko o tpsa, bioton i pep
koki / 2006-05-01 21:17 / Bywalec forum
witam !wtrące się do tematu funduszy ,właśnie skończyłami się lokata ,i postanowiłam ,kupić jednostki funduszu (kupując pierwszy raz ,podpisujemy chęc zakupu i realizacja jest za dwa dni ,tak jest w lukasbank)i o zgrozo zakup przypadł na sam szczyt ,a na drugi dzień minus 1,6%.
JAK tylko wyjdę na zero ,wychodzę z tego typu inwestowania.Moja gra na giełdzie ,dała mi 40% zarobek za 1kw( fakt że dużo czasu i nerwy skołatane ,dwie wtopy ,parę jazd na sp.z grona spekuły),ale fundusze odradzam,no chyba że długoterminowe i z jakimiś gwarantami>))))
rafa / 2006-05-01 22:07 / Bywalec forum
w fundusz mozna zainwestowac jak sie ma wieksza kase bo im wiecej sie ma tym bardziej czlowiek sie boi ze straci wiec jesli masz np 500tys zl to pakujesz w fundusz i spisz spokojnie. nie kupisz np elektrimu czy 7bc za to i nie zyskasz 40% ale tez nie stracisz 60%. pakujesz na 10 lat umierasz i twoje dzieci maja na chleb:). a bawisz sie drobnymi dla zabawy jak dla mnie to do 50tys zł ale kazdy ma inne granice.
pozdrawiam.
koki / 2006-05-02 00:26 / Bywalec forum
dzieci to muszą same zarobić na życie ,ja mogę im dać to co zostanie im w głowie , o resztę muszą się same zatroszczyć, jak przysłowie mówi"pieniadze szczęścia nie dają">)))
Pablo / 2006-05-01 21:26 / "Uznany Gracz Giełdowy"
policz jeszcze z 4-5% prowizji. Takie coś opłaca się tylko w długim terminie i najlepiej kiedy masz możliwość konwersji jednostek jednego funduszu na inny.
koki / 2006-05-01 21:25 / Bywalec forum
dodam jeszcze małe pytanko ,moim problemem jest to ż enie znam zasad AT. moje zakupy głównie są wynikiem szczegółowej analizy finansowej ,kondycji sp,itp.jeśli może ktoś polecic jakiś kurs ( w sobotnim parkiecie jest mowa o kursach AT ) ,na którym sa ujawniane tajniki AT to bardzo prosze o odp.>)))
Pablo / 2006-05-01 21:27 / "Uznany Gracz Giełdowy"
ja polecam książki, które podałem Donaldini
donaldina / 2006-05-01 20:23 / Bywalec forum
Moja pierwsza notka do "mari", który wyrażał się "ciepło" pod kierunkiem "zielonych inwestorów" :"b. mi sie spodobała wzmianka o inwestycja Twojej Mamy - ja także należę do grupy "nieświadomych inwestorów" bazujących na swym nosie ale także zależy mi na świadomym inwestowaniu - stąd moje pytanie o źródła edukacji. Chodze po bossa.pl , parkiet , money ale to wciąż wydaje mi się za "płytkie" - na podyplomówke w tym kierunku sie nie wybieram ale może są jakieś strony, które głębiej drążą tematykie - od tak zwanych podstaw w głąb :-)
donaldina / 2006-05-01 20:07 / Bywalec forum
troszkę wyżej jest informacja - od stycznia zarabiałam na funduszach - odkryłam termin reinwestycja w funduszach - więc pomyslałam o zainwestowaniu zarobionych pinążkach - kupiłam Cash Flow i odkryłam n a bossa artykuł o dywidendach więc zielenią pachnie b.b. świeżo ale pomyslałam, ze kiedys trzeba zacząć i czytac co piszą mądrzejsi
Pablo / 2006-05-01 18:46 / "Uznany Gracz Giełdowy"
sorki że się powtarzam z poprzedniego komentarza ale się zagapiłem.
Strokuś jakie przewidujesz wyniki Amisia i Plastusia za I kwartał? Pamiętam, że o Plastusiu kiedyś wpominałeś że Wchód (Ukraina chyba) zaczenie przynosić zyski od I kwartału.
Cansas_ / 2006-05-01 11:35 / Bywalec forum
Tak abstrachujac od tematu przejrzalem sobie wyniki kilku funduszy w ciagu ostatnich kilku dni...
Wnioski: inwestujac na gieldzie mam od poczatku stope zwrotu 11% (plus minus, poniewaz mam caly czas nie notowane pipy lubawy). Wrzucajac ta kase w fundusz mialbym 2-3x wieksza stope zwrotu. Poswiecony czas na analizy to jakies 4-5 godzin dziennie. Poswiecajac ten czas na prace (chalturki, jestem grafikiem komputerowym wiec mam taka mozliwosc) zarobilbym w tym czasie kilkanascie tysiecy.
Doloze jeszcze do tego tych kilkanascie nowych siwych wlosow na mojej glowie podczas jazdy na lubawie, hygienice czy gancie...

Niezly lol ze tak powiem. Moral - chyba sie przesiade na fundusze.
Co sadzicie?
Mam tez prosbe do zyczliwych osob ktore z funduszami sa zaznajomione o jakies linki do stron traktujacych o tej tematyce (pomijajac strony samych funduszy). Z gory dziekuje :)

Pozdrawiam cieplo
Pablo / 2006-05-01 16:16 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Twoja stopa zwrotu - 11%
czas poświęcony na analizy - 4-5 godzin dziennie
utrata alternatywnej formy zarobku - kilkanaście tysięcy
zdobyte doświadczenie - bezcenne

a tak na marginesie 4,5 godzin dziennie to troszkę dużo. Wypracuj sobie jakiś system i z tzw. automatu podejmuj decyzję.
orzeł / 2006-05-01 15:36 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Cansas ja to widzę tak : doświadczenie które "nabyłeś" zdobywając owe 11 % trudne jest do wyceny monetarno procentowej a ................... myślę że w dłuższej perspektywie pozwoli pokonać każdy fundusz czego Ci szczerze życzę :)
może warto adrenalinki dostarczać sobie np jakąś niewielką cząstką kapitału a pozostałą część przeznaczyć na fundamenty swego walecznego portfela :)
co do funduszy historycznie zerkając arka jest nie do piiiiiiiiiiii podobnie dws 25 małych spółek (brak możliwoście zakupu jednostek) i z funduszy Asset chłopcy z IDMu postarali się zadowolić swych klientów - 38 % za I kwartał !
myślę że dobrym wskaźnikiem skuteczności ruchów własnych jest odnoszenie ich efektywności do funduszy i mnie kiedyś również nie udawało się owych speców pokonywać, jednak zdobyte doświadczenie niemonetarnonieprocentowe teraz ułatwia mi zadanie i osięgam cel swój.
Jednocześnie warto porównywać się do średniej stopy fudnuszy wszystkich choć nowocześnie jest pewnie równać się z najlepszymi - tak więc asset IDMu za I kwartał 38 % ale średnia z akcyjnych i agresywnych nieco ponad 13 %
powodzenia i kończę bo mnie gonią me trzy kobiety na obiadek :)
orzeł / 2006-04-30 23:02 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
to ja zadam CI Oseksku pytanie które mnie niesłychanie zanurciło po Twych jakżeż dogłębnych analizach (w których jednakże wyczuwam nutę niepewności)
czemu tak bardzo właśnie owym BOrysem się interesisz, mam wrażenie że jest kilka innych spółek wzbudzających nieco mniej kontrowersji (jeśli to dobre słowo)
moim zdaniem bez względu na parapety Karkosika Pana (z całym szacunkiem:) cena BOrysa i tak ma prawo zejść do conajmniej 27,5 (to tak opty dla posiadaczy)
osesek / 2006-04-30 13:44 / Pan Tysiącznik
Dzień dobry.
Zadałem sobie trud - myślenie mnie męczy - by w niedzielę poszukać odpowiedzi na pytanie DLACZEGO ?
Dlaczego nie doszło do ogłoszenia parytetu a proces połączenia Boryszewa z Impexmetalem został przesunięty w czasie ?
( Wszystkich ,których nie wiążą interesy z wymienionymi firmami, zirytowanych tematem przepraszam) (:(:
Najpierw wyjaśnię dlaczego zadałem pytanie DLACZEGO !
Bo kupiłem akcje Boryszewa i straciłem rezon.Zostałem zdezorientowany biegiem zdarzeń niezgodnych z publikowanymi planami.
Zdając sobie sprawę z proporcji starałem się zająć JEGO pozycję bym widział rzeczy z JEGO perspektywy.
Otóż dojrzałem problem WŁADZY !
66% (sześćdziesięciosześcio procentowy) udział w Akcjonariacie to Władza Absolutna w spółce giełdowej.
Gdyby parytet przyjął proporcję 6,55 : 1 to JEGO udział w akcjonariacie wyniósłby 56,23%. Za mało by sprawować niepodzielnie władzę. Przy parytecie 2,34 :1 Udział w akcjonariacie wyniósłby 61,12%. Celowo pominąłem udziały spółek i osób z NIM związanych bo nie sądzę,by KREATOR tego kalibru zdawał się na łaskę osób trzecich.
Zatem, nasunęły się mnie następujące wnioski:
1.dojdzie do połączenia Boryszewa z Impexmetalem pod warunkiem ,że GŁÓWNY AKCJONARIUSZ zachowa dotychczasowy procentowy udział.
A oto instrumenty ,którymi może dysponować.
1.zwiększyć ilość akcji Boryszewa
2."zwiększyć cenę " akcji Boryszewa (:
3."zmniejszyć cenę" akcji Impexmetalu (:
4.wykupić w wezwaniu akcje Impexmetalu
5.odłożyć na czas nieokreślony fuzję firm.
6.zwiększyć znacznie wartość księgową Boryszewa
Po tej analizie (cha,cha,cha ! ) postanowiłem ,ze z zakupionymi akcjami Boryszewa uczynię to co uczynię,czyli NIC !
Tym,którzy zechcą przeczytać tekst i odnieść sie do niego ,dziękuję. (:::: Pomidorowa czeeeekaaaa !!!!!!!
jujo / 2006-04-30 15:15 / Bywalec forum
Moje przemyslenia sa nastepujace: po pierwsze wydaje mi sie ze parytet zostal juz ustalony, swiadczyc moga o tym tranzakcje pakietowe na IPX. Cena tych transakcji ~130 PLN sugeruje, że parytet będzie blisko 5 akcji BRS za jedna akcje IPX. Pytanie pozostaje dlaczego cala wymiana zostaje opozniona. Czy aby rzeczywiscie rzutowac moze na to wartosc Boryszewa, ostatnio zarobil na Skotanie okolo 80 mln zl, nie wiem jak zysk z dzialalnosci operacyjnej ale moim zdaniem chyba bedzie nie najlepszy nawet opowiadam sie za strata co obnizy calkowity zysk. Zatem wycena Boryszewa nie za bardzo podoba sie R. Karkosikowi i dlatego zdecydowal sie odczekac te 4 m-ce, w miedzy czasie moze uda sie jeszcze sprzedac kolejne akcje Skotanu i podrasowac wyniki.
A2 / 2006-04-30 19:19 / Spekulantka
rzeczywisty parytet wymiany ma byc nizszy niz 4,0
gabrik / 2006-04-30 14:30 / portfel / Wierny Forumowicz
Osesek wczoraj wysłałem post do Pana Daniela aby jeśli zechce przeanalizował sytuację Boryszewa w kontekście ostatnich info o spółkach Karkosika i zamieścił dla forumowiczów posiadających te walory.
Daniel Gąsiorowski / 2006-05-01 01:55 / portfel / Analityk Money.pl - Główny Komentator Giełdowy Forum
Witam i proszę o cierpliwość. Mój komentarz będzie przed sesją 2 maja w "normalnym miejscu". W tej chwili niestety nie mogę "na gorąco" dokonac analizy. Brakuje mi danych.
chris / 2006-04-30 22:18 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dzięki gabrik to bardzo dobry pomysł
osesek / 2006-04-30 14:52 / Pan Tysiącznik
Kim jest Pan Daniel ?
wamster / 2006-04-30 19:03 / "Jest lepiej!"
Pan Daniel to

autor artykułów - pod którymi i często w oparciu o nie rozpoczyna się dyskusja :)
osesek / 2006-04-30 19:40 / Pan Tysiącznik
Ech, tępoto ty moja !
Dziękuję za odpowiedź.
A teraz zadanie dla wszystkich , którzy mają odwagę określać parytet.
1.Proszę ilość akcji Impexmetalu przemnożyć przez parytet .
2.Otrzymaną ilość akcji dodać do akcji Boryszewa.
3.Z puli całkowitej proszę wyliczyć udziały dotychczasowych akcjonariuszy w Nowym Boryszewie.
4.Proszę porównać otrzymane wyniki z dotychczasowymi.
5.Proszę wyliczyć wartość rynkową Impexmetalu po zastosowaniu parytetu-punktem odniesienia jest wartość akcji Boryszewa.
6.Proszę wskazać co zyska właściciel.
(:(:
osesek / 2006-04-30 20:03 / Pan Tysiącznik
I jeszcze proszę wyliczyć wskaźniki dla Nowego Boryszewa
takie jak :
C/PG
C/WK
C/Z
C/WR
marpaw / 2006-04-30 12:49
Myslę i mam nadzieje, że spadek był chwilową reakcja na
Chiny.
Przypominam również o rekomendacji CAIB dla KGHM - u.

CA IB podniósł cenę docelową akcji KGHM do 131 zł
26 kwiecień 2006 17:24 (PAP)
26.4.Warszawa (PAP) - Analitycy CA IB w raporcie z 25 kwietnia
podwyższyli cenę docelową akcji KGHM ze 105 do 131 zł,
potwierdzając dla nich rekomendację "kupuj".

Na zamknięciu środowej sesji kurs akcji KGHM wyniósł 116,5 zł.

Podniesienie ceny docelowej akcji KGHM analitycy CA IB tłumaczą
rosnącymi cenami miedzi na światowych rynkach. (PAP)
Pozdrawiam
marpaw / 2006-04-30 13:38
Dla uściślenia dodam, że piszę tu o spadku cen miedzi, który był wczesniej i którego na tym wykresie już nie widac.
adam_inwestkap / 2006-04-29 15:05 / Bywalec forum
Myślenie że nowa emisja to powód do wzrostów to bzdura. Nowa emisja pogarsza współczynniki fundamentalne spółki. Nie ma przecież nic za darmo. Ciekawe jakie będą współczynniki Biotonu po emisji. Obecne C/Z jest ponad 200, a C/WK około 16. Rzeczywista wartość jednej akcji to około 2 zł. Dlatego nowa emisja jest taka tania. Spółka wie, że jej kurs jest nienaturalnie wysoki. A co będzie jak inwestorzy przejrzą na oczy?
mari / 2006-04-29 16:57 / Achi
wartość nominalnateraz jest 1.0 a księgowa ok1.4więc po podziale i asymilacji powinna być 0.26 czyli C/WK=7.4
Tak myślę ale jak będzie to zobaczymy
mari / 2006-04-29 16:04 / Achi
Trudno powiedzieć bo nie wiadomo jaka będzie cena rynkowa akcji po przeliczeniu ale na chłopski rozum po tych wszystkich operacjach gdyby je zrobić w jednym momencie
to teraz wyglądało by tak 1*5+9=14 akcji o wartości księgowej WK=20 groszy a C={25+9*0,21}/14=1.92 czyli
C/WK=9,6 to chyba trochę spadło a C/Z to nie wiem czy jest sens liczyć bo to dopiero za rok może mieć sens
Pozdrawiam :-)
Jak robię błąd to proszę mnie poprawić.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy