Forum Polityka, aktualnościKraj

Suski: Krzyż przed pałacem to nie Bastylia

Suski: Krzyż przed pałacem to nie Bastylia

Money.pl / 2010-09-10 09:49
Komentarze do wiadomości: Suski: Krzyż przed pałacem to nie Bastylia.
Wyświetlaj:
rolicky / 79.186.179.* / 2011-01-21 00:22
plotkują- gdyby przyjęto w SEJMIE rezolucję PIS ws. SMOLEŃSKA prawdopodobnie WYNIK RAPORTU MAK BYŁBY
CAŁKIEM INNY-BARDZIEJ KORZYSTNY DLA POLSKI-tej rezolucji sprzeciwił
się:prezydent,premier,marszałkowie i posłowie:PO,PSL,SLD i to prawdopodobnie ROZZUCHWALIŁO Rosję i
komisję MAK-PO,SLD,PSL poza sejmem ,
gdyby premierem był KACZYŃSKI nie doszłoby do tragedi smoleńskiej...-KACZYŃSKI na TO by se nie
POZWOLIŁ-za póznoi jeszcze ten "KIEPSKI WYSTĘP"-porażka
premiera,prezydenta,marszałków,posłów :PO,PSL,SLD-poza sejmem w wyborach-rosjanie spowodowali
wypaedek?-wstyd i hańba?-plotkują studenci-czy marszłek to Polak?,czy rusek?,-plotkują ludzie-czy
postradali
rozum?-PO,SLD,PSL poza sejmem w wyborach-plotkują studenci-nic nie rozumieją(ani ROSJANIE,ani
POLSKI
RZĄD,prezydent,..).-co tu ma wypadek KASA(chyba tylko niezbicie dowodzi,że minister już dawno
powinien być ODWOŁANY) :-TOTALNA KOMPROMITACJA władz,lot składa się z:wylotu i
LĄDOWANIA-przyczyną WYPADKU BYŁO LĄDOWANIE NIE W POLSCE ,ALE ROSJI i tam : niedostarczenie przez
ROSJAN przed -WIELOMA WYLOTAMI-dokładnych map terenu lotniska(niedostarczenieNIEPRAWIDŁOWE KOMENDY
DOTYCZĄCE LOTU,KIERUNKU,WYSOKOŚCI,BAŁAGAN na WIEŻY KONTROLERÓW,ŁACZENIE SIĘ Z
PRZEŁOZONYMI?,NACISKI i rozmowy nieznanych ludzi na wieży kontrolerów,czy bili piani?(czy ich
badano?),braki oświetlenia,podawanie złej wysokości i TORU LOTU z wieży,nieprawidłowe kierowanie
lotem,wycięty las,,niszczenie GŁÓWNEGO DOWODU-SAMOLOTU,żle działające
przyrządy,latarnia,lewa mgła?,JAKIŚ niezidentyfikowany przelot samolotu-czy mógł mieć wpływ na złe
wskazania liczników,mgłę,...?,brak nagrań z wieżyprw,rzdarudopodobna manipulacja(KOPIUJ,WLEJ) w
odczytach z czarnych skrzynek,brak wielu dokumentów,...,KONTROLERZY LOTU
, powinni BYĆ TYLKO SKUPIENI na BEZPIECZNYM SPROWADZENIEM SAMOLOTU NA LOTNISKO -po to tam byli,a
nie zajmować się rozmowami : z ludzmi na WIEŻY i poza nią-telefonicznymi?,...-MOŻE jest więcej
jeszcze ZANIEDBAŃ ze strony ROSJI...-- były MOŻE PRAWDOPODOBNIE PRZYCZYNĄ ROZBICIA SIĘ SAMOLOTU ,a
NIE WINA PILOTÓW
POLSKI?-TO MUSI WYJAŚNIĆ KOMISJA MIĘDZYNARODOWA-SPOŁECZEŃSTWO SIĘ
DZIWI:prezydentowi,premierowi,rządowi,marszałkom ,SLD PSL-ich NAIWNOŚCI -czemu nie WYSTĘPUJĄ w
OBRONIE
POSZKODOWANYCH RODZIN 95 NAJWYBITNIEJSZYCH POLAKÓW,a ULEGAJĄ KŁAMLIWEMU RAPORCIE MAKU?-czy
postradali rozum? -tylko KACZYŃSWKI i PIS WSZYSTKO WYJAŚNIĄ- dość opluwania POLSKI...-sądaże
mediach
-widził to cały świat-,,,,,,ze większość POLAKÓW NIE WYKLUCZA ZAMACHU,...
stach_upad / 192.251.226.* / 2010-09-14 23:04
każdy normalny człowiek po śmierci bliskich chce spokoju
ale jak widać to jaro i spółka dalej bawią się w intrygi
zuuza / 78.131.129.* / 2010-09-13 10:09
Pytanie retoryczne: Ile razy ten Pan była na grobie swojego brata a ile razy robił burdy pod pałacem? Czy zamówił masze za spokój duszy swoich bliskich?
mac0 / 178.36.35.* / 2010-09-13 07:52
To jest coś obrzydliwego zbijać kapitał polityczny na śmierci rodziny, przyjaciół i znajomych.
zapytajnik / 80.48.241.* / 2010-09-11 20:19
Kim jest Jarosław Kaczyński, że tak dużo mówi się o nim?
Czyż nie taniej byłoby odesłać go w niebyt medialny?
Bela48 / 77.237.15.* / 2010-09-11 11:51
I kto tu mąci? Czym zagraża składanie kwiatów? Zaśmiecaniem? Noo, widać jaką mamy w Polsce demokrację...
Prawdziwy rząd i prezydent wszystkich Polaków...
wowa52 / 150.254.22.* / 2010-09-11 12:32
Istnieje coś takiego, jak odpowiedzialność polityczna polityka.
W tym przypadku dotyczy ona nie zaśmiecania placu, lecz umysłów oraz wizerunku Kraju w oczach Polaków i świata. Ten Człowiek miał być prezydentem, stać na straży spójności państwa, a teraz je rozbija , co widać na placu i na forach dyskusyjnych. Nie potrafi zaistnieć inaczej, jak przez zadymę, której nie tłumaczą żadne zasady demokracji, bo dotyczą one jedynie zwykłych ludzi, choćby "obrońców krzyża".
Ja na Niego 2 razy głosowałem i jest mi teraz wstyd.
Bela48 / 77.237.15.* / 2010-09-12 04:18
W naszym kraju nigdy nie będzie dobrze, skoro składnie kwiatów w hołdzie dla zabirtych nazywa się zadymą lub zaśmiecaniem a przeciwników się obraża i obrzuca błotem. Po co te wszystkie brzydkie słowa? Czy swiadczą one o poziomie umysłowym?
jaro31 / 83.76.108.* / 2010-09-16 22:07
jak juz zginą w smolensku tak tam by lepiej bylo zlozyc kwiaty anie pod palacem skladac to nie wystawa ani nagrobek tyko miejcse pracy
############# / 83.19.187.* / 2010-09-13 10:00
Jakich zabitych?????????? Kto to udowodnił???
mac0 / 178.36.35.* / 2010-09-13 07:43
Kwiaty o których piszesz należy składać albo na grobach, albo w miejscu męczeństwa, tragedii. O ile mi wiadomo nic takiego nie miało miejsca przed Pałacem Prezydenckim. Chcą oddać hołd ludziom którzy zginęli to powinni udać się na miejsce pochówku. Natomiast tu ewidentnie chodzi nie o pamięć ale o tworzenie podziałów w społeczeństwie.
Bela48 / 77.237.15.* / 2010-09-14 22:36
To najlepsze miejsce, aby Polacy nie zapomnieli o tym, że polski prezydent zginął w słuzbie narodu wraz z innymi. Tak trudno przełknąć gorzka pigułke i lepiej obarczać niezadowoleniem przeciwników...
Sam tworzysz te podziały, skoro krytykujesz ludzi, którzy w taki sposób chcą oddać hołd poległym. Przeciez to nic złego a Ty nie chcesz uszanować ich woli. A podobno mamy demokrację... W wielu nietypowych miejscach stoją krzyże, znicze i kwiaty - tam gdzie zgineli ludzie i nikomu to jakos dotychczas nie przeszkadzało i o tym się nie mówi... Myśle, że zawsze nalezy wibierać mniejsze zło. Po co to "golone - strzyżone"?
wowa52 / 150.254.22.* / 2010-09-15 11:02
Masz prawo do własnych poglądów, możesz nawet - kreując się na moralistkę- poddawać ( z braku argumentów) pod wątpliwość "poziom umysłowy" współdyskutantów. To co prezentujesz- dla mnie fanatyzm- gwarantuje Ci demokracja. Jedź tam i składaj kwiaty każdego 10-tego, módl się , płacz nawet krzycz i biegaj wokoło.

Ale takie postrzeganie praw demokratycznych nie może mieć miejsca u osób publicznych,których każde zachowanie i wypowiedź ma inne znaczenie i podtekst. Jeżeli JK chciał uczcić pamięć Ofiar, to mógł to zrobić w sposób godny, o jakim piszą powyżej Inni uczestnicy tego mini-forum. Ale Jemu chodziło o stymulowanie takich klimatów społecznych i psychicznych, w których Ty tkwisz.

Ja też zaliczałem się przez długie lata do elektoratu PIS, byłem fanem ŚP Aleksandry Natalli Świat, ale to co teraz (po wyborach) pokazuje JK nie jest do zaakceptowania i muszę przyznać rację jego krytykom. Pozostaną przy nim tylko karierowicze i fanatycy, a PIS zostanie zdegradowany do roli trzeciorzędnej grupy opozycyjnej blokując programowo prawą stronę areny politycznej.
Przeczytaj proszę niżej: "Pamięć i opamiętanie"
Pozdrawiam ...
Bela48 / 77.237.15.* / 2010-09-15 13:04
Uff... Daleka jestem od prawienia morałów. Ubolewam, że wyrażanie moich pogladów jest tak postrzegane, bo moje upodobania polityczne skierowane są w stronę innego ugrupowania, zdecydowanie bardziej kontrowersyjnego niz PiS czy PO lub Lewica. Nie zaliczałam się i nie zaliczam do elektoratu PiS-u. Po co te wszystkie obelgi i pomówienia? Wkurza mnie maniulacja mózgami Polaków i przypisywanie tego PiS-owcom. Oni bronią wartości, które są obecnie wyśmiewane a dla młodego pokolenia nic nie znaczą. Zagrażąją i psuja szyki "wygodnie" urządzonym, którzy zapominają o życiu zwykłych ludzi. Czyż nie lepiej skierować uwagę na to, co dzieje się z naszym klimatem? Bo wisi nad nami potężna katastrofa klimatyczna i zwiazane z tymi nieszczęścia, wobec których te wszystkie spory przestaną znaczyć cokolwiek....Dziekuję za pozdrowienia i też pozdrawiam.
wowa52 / 150.254.22.* / 2010-09-15 16:54
O czym Kobieto piszesz, jakich to "wartości" bronił JK biegając z prawa na lewą i z powrotem po placu z biało-czerwonym wieńcem? Patriotyzmu, honoru narodu, jego dobrobytu? Jakie miejsce zajmują obecnie w PIS problematyka ekonomiczna , czy choćby ekologia,w której stronę wykonujesz sprytnie odwrót?
I jeszcze jedno- pomawianie kogoś (powtórnie) o niegodziwość (
Po co te wszystkie obelgi
i pomówienia?
, obniża poziom dyskusji , co stosujesz zawsze gdy bark Ci autentycznych argumentów. Przeczytaj jeszcze raz swe wypowiedzi, choćby :

Tego chcesz "gadzie"i oczekujesz od polityków?

i zadaj sobie pytanie: po co tu jestem, jakie mam poglądy, co wiem i co rozumiem? Nie musisz odpowiadać, bo mój czas się skończył, a poza nami i tak już tego nikt nie czyta, co i lepiej.
Hej!
akar64 / 87.99.18.* / 2010-09-10 20:28
dzisiaj była msza za m.in. Lecha Kaczyńskiego - na Wawelu. Dlaczego braciszek nie składa wieńców tam
gdzie leży????? Dlaczego nie było tam brata, córki - może ekshumacja do Warszawy jednak.....
Co prawda to prawda - kiedys Jarek bojkotowal TV - moze by teraz odwrotnie - na kolanach przyjda gady...
Bela48 / 77.237.15.* / 2010-09-11 11:56
Tyle takich mszy się odprawia w całej Polsce. Czy braciszek zamiast pełnić swoje fubkcje ma objeżdżać koscioły? Rodzina także? Tego chcesz "gadzie"i oczekujesz od polityków? Dość juz prywaty...
arletta 3691 / 83.23.71.* / 2010-09-16 15:58
Braciszek nie musi być na mszach w całej Polsce..... wystarczy, gdy będzie tam, gdzie prezydent jest pochowany.... chcieli w Krakowie, to niech teraz tam dylaja z kwiatami i zniczami ....
koch66 / 83.2.33.* / 2010-09-10 21:29

Dlaczego braciszek nie składa wieńców
tam

Widocznie miał ważniejsze sprawy na głowie.
kailigali / 89.78.5.* / 2010-09-10 20:23
krzywokrzyżowcy, schizofrenicy pisiorowi, nie do pomyslenia jest by tak dłgo nękać demoratyczne panstwo terroryzmem krzyżowym, to jest chore do potęgi "n", bo Kaczyński ani się zasłużył Polsce w jakiś szczególny sposób poza wiecznym VETEM i smiechem na arenie międzynarodowej, ani był szczególnie charyzmatyczny, był po prostu nikim a tu nagle staje się bohaterem narodowym i ojcem narodu, siłą przewdnią terroryzmu krzyżykowego, dość juz takich wyczynów, już wystarczy smiechu na skalę ogólno światową, nawet w Gabonie się śmieją
Konkret / 2010-09-10 18:44
Tu nie chodzi o Krzyż,z którym nawet Kościół nie daje rady.Kaczyński nie może się pogodzić z przegraną to idzie na całość ,wykorzystuje katastrofę (męczennicy-ile trwała śmierć,sekundy) i Krzyż (co ma piernik do wiatraka).Dziwię się że jako prezes PIS nic innego nie ma do roboty-to jest chore!!!
emmi / 80.48.224.* / 2010-09-10 17:08
Zwracam się do wszystkich dziennikarzy przestańcie pisać o Kaczyńskim, bo to wy wywołujecie jeszcze gorszy harmider ciągle pisząc lub gadając, co zrobił, czego nie zrobił, jeżeli nikt z was dziennikarzy nie będzie się nim interesował to da sobie spokój i nie będzie łazić pod ten krzyż mówiąc szczerze sami wpadliście w pułapkę socjotechniczną stworzoną przez PiS.
waz(usa) / 79.102.235.* / 2010-09-10 16:14
Polski dom wariatow na calego. Ale wariatow na swiecie nie brakuje. Tu w USA mamy innego pastora-wariata, ktory chce spalic koran w rocznice 9/11.
Zas w Izraelu fundamentalisci (prawdziwi Zydzi) w oczekiwaniu na przyjscie Mesjasza nie uznaja panstwa izrael i twierdza, ze komory gazowe to byla kara za grzechy.
Talibowie tez maja swojego boga.

Wariaci wszystkich krajow, laczcie sie!
$$$$$ / 89.77.127.* / 2010-09-10 17:19
Bo widzisz jankesie, Polacy to jest taki dziwny Naród który się będzie kłócił o centymetr miedzy aż do upadłego. Ale jak ktoś obcy zrobi im krzywdę to natychmiast o miedzy zapomną a swojej krzywdy od obcego to do piątego pokolenia nie darują !.. a juści.....ale co ty możesz o ty wiedzieć polaczku z jameryki.
wtg / 2010-09-10 15:44 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kurde znowu cyrk !!! Ogrodzić teren z krzyżem i zrobić wejście z tabliczką "Zakład dla Psychicznych Wyznawców Krzyża".
dziewanna / 178.36.5.* / 2010-09-10 15:38
Jaki cel ma składanie kwiatów pod krzyżem? Czy służy to zgodzie i pojednaniu czy raczej podburzaniu tłumu? Czy zwyczaj oddawania czci zmarłym wywodzi się z chrześcijańskich wierzeń (z Biblii) czy raczej z pogańskich tradycji, których Bóg nienawidzi? Jak można okazać szacunek osobie zmarłej? Zachowując ją w pamięci i pielęgnując miłe wspomnienia o niej czy posługując się nią do swoistej gry politycznej, publicznych kłótni i sporów oraz tworzenia rozdźwięków wśród obywateli państwa? Gdzie tu jest szacunek do władzy i prezydenta? Gdzie tu jest też szacunek do większości wyborców, którzy w końcu go wybrali? Nie jestem za żadną partią, ale smucą mnie takie rozgrywki polityczne, gdy przegrana w wyborach partia nie potrafi przyjąć tego faktu z honorem i wykorzystuje tragedię wielu ludzi (w tym brata) do ataku na prezydenta i partię wygraną, podburzając również przeciwko sobie obywateli kraju. Kaczyńscy mieli swoje 5 minut, dlaczego więc nie pozwolić na to komuś innemu? Skoro Polacy dali szansę innej opcji politycznej (jakakolwiek by to była), to dlaczego nie dać tym ludziom wolnej ręki? Niech pokażą na co ich stać, a rozliczy się ich pod koniec kadencji, z tego czy dobrze rządzili czy źle. Nawet wśród zwierząt pokonany w walce odchodzi i nie wchodzi już więcej przeciwnikowi w drogę. Zresztą szkoda, że w ogóle istnieje podział na partie. Przez to ludzie z jednego podwórka, z jednej pracy, z jednej rodziny patrzą na siebie nie jak na bliźnich czy braci, ale jak na najgorszych wrogów. Nie powinno tak być.
emerytka1952 / 178.37.36.* / 2010-09-11 17:40
Włączam wiadomości a tam znowu przepychanki pod Krzyżem!!! Mam tego dość.Jestem wierząca, ale uważam że miejsce krzyża jest gdzie indziej. Patrze na tych ludzi co bronią krzyża, i zastanawiam się , za młodzi na emerytów, a cały czas tam są, za co oni żyją, czy oni pracują, kto ich utrzymuje? A może PiS ich finansuje? Kiedyś za komuny byli tacy co za parę groszy robili "zadymy". Może to to samo? To jest żenujące, przecież nie zginął żaden święty , tylko normalny człowiek. W innych polskich samolotach zginęło dużo więcej ludzi, i nikt nie stawia im krzyży.A Pan Kaczyński chyba rzeczywiście wymaga diagnozy, bo widać na jego twarzy ból po stracie brata , a taka strata czasami potrafi wiele zmienić człowiekowi w psychice.
Anonim z manufaktury / 87.251.238.* / 2010-09-10 19:08
Dobrze to ujęłaś .
Więcej takich jak Ty potrzeba w naszej ojczyżnie.
W rozsądku, tolerancji i wzajemnym szacunku nasza przyszłość.
Pozdrawiam
wowa52 / 150.254.22.* / 2010-09-10 15:30
Pamięć o ludziach, którzy tragicznie zginęli zachować należy w sercach. Cała reszta okoliczności katastrofy, to przyczynek do wstydu narodowego, to wydarzenie które należy potraktować jako przykład skrajnej niekompetencji i karę za grzech niezgody, za zmarnowany czas niewykorzystanych szans. Czy o tym ma przypominać ten krzyż? Jak zabiliśmy Prezydenta przez NIEUCTWO, arogancję i lenistwo.

W czasie Powstania zginęło ponad 260 tyś. ludzi, a Warszawa będąc zbiorową nekropolią nie jest miastem krzyży. Jest czas na żałobę i na pamięć oraz wnioski. Teraz nastał ten drugi, a politycy zamiast frymarczyć katastrofą zajmą się robotą, za którą się im płaci. To bieganie z wieńcem dzisiaj rano to ciąg dalszy tego żenującego wątku całej tragedii, wątku który za sprawą polityków stał się obecnie dominujący.
tade / 83.2.33.* / 2010-09-10 15:33

Jak zabiliśmy Prezydenta przez NIEUCTWO, arogancję i lenistwo.

też a może zabił
Tworki / 178.37.136.* / 2010-09-10 15:07
A nie można krzyża przenieść Kaczyńskiemu do chałupy? Po co nieborak ma się co miesiąc fatygować pod Pałac Prezydencki.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy