Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Susza rolnicza w Wielkopolsce. Administracja liczy straty rolników

Susza rolnicza w Wielkopolsce. Administracja liczy straty rolników

Wyświetlaj:
leonek_king / 94.154.24.* / 2015-07-09 09:52
anton 439. najłatwiej rzucać obelgi. a może podasz gdzie się pomyliłem? 15 mld rocznie dotacji do ubezpieczenia, dotacja do ubezpieczenia OC, dopłaty obszarowe, skup interwencyjny, odszkodowania za straty spowodowane przez zwierzynę ( a gdzie ona ma żyć? ), dopłaty do paliwa, renty strukturalne, brak podatków pit i vat, dotację do zakupu maszyn, dotację do zakupu ziemi dla rolników poniżej 40-lat. A co na to pani sklepowa z wiejskiego sklepu? ponad 1 tys miesięcznie na zus, ponad 20 zł za 1mkw sklepu podatku od nieruchomości, podatek pit i vat. Po drugie nie musze kupować ziemi bo mam ponad 15 ha na których biegają koniki i nie pobieram dopłat unijnych. NIE JESTEM ŻEBRAKIEM
anton439 / 83.22.204.* / 2015-07-08 17:12
leonek_king ........ goowno chłopie wiesz bo w nogach śpisz. Od kiedy rolnik nie płaci podatku? Od kiedy rolnik ma wyższą emeryturę? Od kiedy rolnik ma kredyt na zawołanie i to na preferencyjnych warunkach ?
Stuknij się w ten durny sagan, i przestań szczuć ludzi przeciw sobie.
PS: Weź udział w przetargu organizowanym przez ANR i kup sobie gospodarstwo, też będziesz "bogaty"
leonek_king / 94.154.24.* / 2015-07-09 06:35
a jeszcze dodam. 15 mld rocznie dopłat do ubezpieczenia, ponad 120mld dopłat obszarowych, interwencyjne skupy, dopłaty do maszyn, dopłaty do zakupu ziemi rolników przed 40-ką, dopłaty do paliwa, dopłaty do ubezpieczenia OC ( weszło w tym roku ). A z drugiej strony szewc mający warsztat o wartości 8-10 ha i co? 1 tyś zł miesięcznie do ZUS, podatek dochodowy i vat, podatek od gruntu i nieruchomości, Mam ci wyliczyć ile z 10 ha ma chłopek? jak wcześniej pisałem mam 10 ha ale tylko dla rekreacji i nawet dopłaty obszarowej nie pobieram. A temat znam bardzo dobrze, jak też z moich podatków i ubezpieczenia dopłacam do rolników. I nie szczuję tylko przedstawiam fakty. Rzucać obelgi jest najłatwiej
leonek_king / 94.154.24.* / 2015-07-09 06:20
a więc stuknąłem się sagan......... mam 10 ha i trzymam sobie konie od 18 lat. znam nieróbstwo rolników, dopłaty do maszyn, dopłaty obszarowe, kredyty preferencyjne. Co do podatku to niby jaki płacą? przeliczeniowy? a może od dochodu ( mógłbyś temat dopracować ). Co do emerytury to pomijam strukturalne, ale jeżeli płacisz niecałe 100 zł miesięcznie na ubezpieczenie krus a otzrmujem ok. 700 zł netto emerytury za tą składkę to niby co to jest??? sprawiedliwe? ja dostanę według ostatnich wyliczeń 1/5 obecnej podstawy czyli około 400 zł po 30 latach płacenia składek no i podatków, z których dopłaca się do rolników i innych pasożytów. A wytłumacz szewcowi albo sklepowej na wsi dlaczego oni płacą składki zdrowotne i emerytalne w wysokości ponad 1 tyś/m-cznie. Albo dlaczego sklepowa płaci na 1 mkw powierzchni sklepu ponad 20 zł a chłopek od 5 ha ( co jest równowartością małego sklepu ) płaci równowartość tytki gruszek. A sagan się sam woli jak nie masz pojęcia .....
leonek_king / 94.154.24.* / 2015-07-08 09:00
a ja mam suszę w zamówieniach....... może też ktoś sporządzi protokół, da mi kredyty preferencyjne i umorzy składki na zus.... to chyba nie jest demokracja, gdzie jedna grupa ma dotacje, kredyty, nie płaci podatku, ubezpieczenie symboliczne a na koniec będzie miała wyższą emeryturę niż ja z działalności ( prowadzę firmę od 1985 r i nigdy nie spóźniłem się ze składkami za siebie i pracowników )

Najnowsze wpisy