Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Susza uderza w rolników. Kopacz obiecuje pomoc

Susza uderza w rolników. Kopacz obiecuje pomoc

Wyświetlaj:
Jedrzej905 / 89.67.247.* / 2015-08-08 21:14
Kopacz popełnia kardynalne błędy - obiecuje pomoc ze wspólnych pieniędzy czyli naszych podatków a po drugie ten ciemnogród i tak ją wyroluje po tym jak czarnosukienkowy połozy zdjęcie św dudusia na ołtarzu
asasasa / 212.49.41.* / 2015-08-08 19:16
A to nie wystarczy się pomodlić z Episkopatem i p. Dudą o deszcz i problem załatwiony? A oni od razu po pomoc do Kopaczowej...
nik811 / 90.193.201.* / 2015-08-08 23:08
na tace nie dali to i susza, szef ich karze
Ewa53 / 83.4.98.* / 2015-08-08 19:03
Skończmy wreszcie z tymi dotacjami i przywilejami , dotyczy to nie tylko rolników , ale i wszystkie przywileje komunistyczne do wszystkich grup zawodowych . Jak przedsiębiorca prywatny traci , nie słyszymy o szybkich dotacjach , jeszcze skarbówka jemu dokopie , Państwo w Państwie dobrze to pokazuje .
Rolnik dostaje dotacje z UE , dopłaty z budżetu i jeszcze chce za klęskę urodzaju czy suszy . Niech ubezpieczy swoje uprawy , budynki , będzie zabezpieczony a nie liczy na to , że pogoda będzie łaskawa a jak coś się stanie , to Państwo pomoże , zadbajcie o swoje , jak muszą dbać przedsiębiorcy .
Ja1110 / 188.146.179.* / 2015-08-08 21:51
Haha ciekawe która firma ubezpieczeniowa zaryzykuje i ubezpieczy uprawy Ja już to przechodziłem i wiem że nie ma szans jak ze starymi autami ubezpieczenie w autocasco , to dla nich zbyt ryzykowne . Przedsiębiorstwa to inna bajka i tam nie mają problemu chyba że ktoś kombinuje to po prostu zostaje zablokowana możliwość ubezpieczenia i po kłopocie .
za nikim / 37.47.23.* / 2015-08-08 19:42
Tak a ile traci panstwo na niezarejestrowanych osobach w firmach np budowlanych .brukarskich itp a ile jeszcze traci panstwo ma robotach ktore firma nie okazuje na faktury tylko robi na czarno
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ewa53 / 83.4.99.* / 2015-08-08 20:04
za nikim , może i kombinują też pracodawcy , chociaż to margines , ciężko wyjść na swoje, jak tyle samo odprowadzasz w różnych daninach dla Państwa za pracownika ile jemu płacisz . Nie wyciągają za to ,,łapę,, po pomoc tylko dla tego , ze nie zadbali o swoje interesy .
Rolnikom nigdy nie pasuje , urodzaj źle , susza źle , embargo źle itd. , zawsze szukają winnych gdzie indziej , tylko nie na własnym podwórku . Też zatrudniacie w swoich gospodarstwach Ukraińców i inne nacje n czarno , rodzina przyjeżdża pomagać , macie maszyny po 100tys. za sztukę , chociaż areał to około 20h , no bo jak sąsiad ma , to dla czego u mnie nie ma stać .
Przedsiębiorca kupując maszynę przelicza co w zamian będzie z niej miał , a nie na pokaz , a ten KRUS to już totalny przekręt . Popłaczcie , a jest okres wyborczy , to wam wszystko naobiecują .
robo1972 / 95.49.79.* / 2015-08-08 20:54
zorientowana jesteś w temacie Czyli s************* ze wsi a teraz wyjesz bo ci szkoda wracaj może tatusie jeszcze wszystkiego nie sprzedali to pożyjesz jak panisko z dopłat i ubezpieczeń pokażesz sąsiadom że konikiem da się gospodarzyć
Ewa53 / 83.4.99.* / 2015-08-08 21:19
robo1972
Nie wstydziła bym się pochodzenia wiejskiego i w przeciwieństwie do Ciebie mam szacunek dla pracy na roli , myli się ten co myśli , ze rolnik siedzi a jemu samo rośnie , nie ma 8h i fajrant , od 4-tej do późnej nocy jest zawsze w co ręce włożyć i za to jest cześć i chwała naszym rolnikom .
Pochodzę z dużego miasta i prowadzę swoją firmę , więc wiem o czym piszę , jakie warunki mają prywaciarze aby firma nie padła .
Jak pisałam nie mam pretensji do rolników , tylko do tego jak ich się traktuje , dla czego uważacie , że to są matoły , jak dają kasę to się bierze , czy to UE , czy rząd , nie ważne , najgorzej jak się przyzwyczajają do tego i raptem jest embargo , susza , lub klęska urodzaju , wtedy zamiast zareagować odpowiednio , poszukać szybko innego rynku zbytu , czekają jak załatwi za nich minister rolnictwa lub UE zapłaci .
Wszyscy by tak chcieli , ja muszę zadbać sama o zbyt , pracowników , księgi rozliczeniowe itd. , płacę za biura , które pilnują aby wszystko było zgodnie z prawe , bo się zmienia kilka razy w miesiącu , nasi posłowie potrafią tak udoskonalić poprawkami ustawę , że jak była zła już na początku , po poprawkach sami nie wiedzą czego ona w pierwotnej wersji dotyczyła .
Nic nie stoi na przeszkodzie , aby i rolnik zadbał o swoje interesy , ubezpieczył , pilnował rynku zbytu , a nie czekał aż ktoś przyjedzie do niego i zabierze , takich Putinów jest sporo .
Uważam , że prawo powinni stanowić fachowcy , młodzi , wyuczeni i nie skażeni pogardą i nienawiścią partyjną , ci co kandydują obiecają cuda na kiju aby pozostać przy korycie .
czas aby te emeryci styropianowi poszli na zieloną trawkę .
robo1972 / 95.49.79.* / 2015-08-09 00:12
ja myślę że też mam ten szacunek i do tych ze wsi i do tych z miasta pod warunkiem ,że dają się szanować. Nie zazdrośćmy jedni drugim .Pojawia się artykuł pod wybory i jest opluwanie.Jest grupa która przeinwestowała i w zimie protestowała są tacy co nie mają zapasu paszy i susza zagląda im w oczy i jest większość która umie liczyć na siebie i ręki o byle co nie wyciąga ale o tych się nie pisze bo niema na to zapotrzebowania.KRUS jest od Gierka dopłaty od wstąpienia do UE "teoretycznie "można wybierać jaki biznes się prowadzi . Ja wybrałem KRUS i też prowadzę firmę(gospodarstwo rolne) . Nie podoba mi się ,że jest susza ,że Putin wprowadził embargo itd.ale do premiera skarg nie zanoszę.Dałem się też wciągnąć w głupie pyskówki przepraszam.A pochodzę z małej wsi i nie zazdroszczę "lekkiego " życia w mieście .
zzzzzzz / 85.219.250.* / 2015-08-09 10:37
Gierek wprowadził system emerytalny w rolnictwie, początkowo za oddanie gospodarstwa na skarb państwa, później system składkowy. KRUS powstał na początku 91r i był wzorowany na systemach rolniczych krajów UE... dokładnie na francuskim Mutualité Sociale Agricole.
(Ewa53) co prawda dotacje dostaje rolnik, ale korzysta z nich konsument...Pod koniec lat 90 sprzedawałem pszenicę po ok. 800zł/t czyli 5t to 4000zł, dziś sprzedaję po 620-640zł/t czyli 5t to 3200zł plus 900zł dopłata, to 4100zł tyle, że wtedy nawozy kosztowały, azotowe ok. 650zł/t potasowo-fosforowe ok. 800zł/t, dziś odpowiednio 1500zł/t i 2000zł/t i tak jest ze wszystkimi środkami do produkcji, nie mówiąc o cenie paliwa.
Ewa53 / 83.4.254.* / 2015-08-09 12:45
Jakoś tej dotacji z UE dla rolnika ja nie widzę w obniżkach na towarach w sklepach , a w ręcz przeciwnie , ceny rosną , tylko że nie zarabia rolnik a wszyscy pośrednicy pomiędzy rolnikiem a moim stołem . Mam nadzieję , że wejdzie wreszcie w życie ustawa , że rolnik sprzeda bezpośrednio swoje produkty z pominięciem tych pośredników , wtedy może i odczuję te różnice cenowe .
zzzzzzz / 85.219.250.* / 2015-08-09 13:55
Według danych Eurostatu w Polce żywność jest najtańsza z całej UE. Poza tym, to że ceny żywności są niewspółmierne do kosztów produkcji, pokazuje np. spór tzw. krajów III świata na forum WTO, które od lat domagają się zaprzestania subwencjonowania żywności przez USA i UE, bo nie są w stanie sprostać konkurencji z takimi cenami żywności, pomimo że w dużej części Europy koszty produkcji rolniczej są dość wysokie, choćby ze względu na klimat...
i dowcip lepszy / 159.205.130.* / 2015-08-08 18:30
Jako,że Egipt w 11 m-cy taki nowy kanał zbudował a warszawski przypalony most się spina i wygina dalej, to ja ciemno widzę wkoło. Fascynują mnie kryteria zarządzania tym państwem jako, że odprowadzacz wózków pod markietem o wiele lepiej ma poukładane.
misiu555 / 95.49.189.* / 2015-08-08 17:35
To niech ich konewką polewa. Jakoś jak firma bankrutuje, albo pracownika zwalniają , to rzad nie jest skory do pomocy.
StaśQ / 78.88.181.* / 2015-08-08 17:34
Też mi się nie chce robić w taki upał kto mnie dofinansuje?
ubezpieczenie 61 / 77.253.21.* / 2015-08-09 09:51
Susza,powódź,życie i ubezpieczenie ot proza życia. Ubezpieczenie i ubezpieczenie.😈😈😈
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Lilu285 / 89.75.36.* / 2015-08-08 17:26
A dlaczego im pomagać? Przecież są wierzący. jak Bóg zsyła suszę to powinni przyjąć z pokorą wole Boga, a nie już kombinują jakby tu ją ominąć. Co wierzymy ale nie do końca?
Ciotka Klotka / 95.49.189.* / 2015-08-08 17:37
Z pretensjami do proboszcza, niech ich dofinansuje. Pieniądze to brał, teraz powinien się zrewanżować.
zdz 81/2 / 31.61.140.* / 2015-08-08 16:35
Cytuję z artykułu
jako przykład podała Rożnów.
- Tam będziemy mogli oczywiście spuszczać wodę. Problemem nie jest tylko ilość wody, ale również temperatura wody. Nad tym więc będziemy debatować. W poniedziałek będzie zespół, który o tym będzie rozmawiał.
Jak myślicie sprowadzą lód z Arktyki i będą schładzać nim wodę? czy podłączą wodne agregaty chłodnicze ?
Pixi-dixi
TU / 31.183.142.* / 2015-08-08 16:11
4-5 dni upału, a oni już chcą przepchnąć kolejne pieniądze do kolegów i koleżanek z PSL-u. Będzie jak z rosyjskim embargiem na warzywa - tylko zielone ludki z PSL-u dostali kasę, reszta była wprowadzona w błąd.
rolniczek / 37.248.255.* / 2015-08-08 18:31
Śmiechu warte!!!!! Wielkie sklepy wprowadzili typu Lidl i tesko ( ktore nie placa podatku w Polsce i mogą obniżać ceny i wyprowadzać pieniądze z kraju)w wyniku tego padły rodzime sklepy ludzkie splajtowali, A p. Kopacz ich nie wspomogla WYBORY skłaniają do takich decyzji, że znowu będziemy loży na rolników ŻAL
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy