Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Świadczenia rodzicielskie. 1 tys. zł miesiącznie dla rodziców bez prawa do urlopu

Świadczenia rodzicielskie. 1 tys. zł miesiącznie dla rodziców bez prawa do urlopu

Wyświetlaj:
aurelania / 46.113.146.* / 2015-06-23 13:54
znam takie małzeństwo, czwórka dzieci , najstarsze w gimnazjum ona nie pracuje, ale rzeczywiscie nie może bo codziennie wozi syna z autyzmem na rehabilitacje, czy jakąś terapie, takiej kobiety nikt by nie zatrudnił, bo kiedy miałaby czaś pracować.dom jest po babce czy matce, nie ma ziemi. Jest ogródek, zapuszczony jak chwast, bo ona nie ma czasu, a on ochoty żeby robić cokolwiek, schody do domu niedługo przeistoczą sie w zjeżdżalnie, gdyż ani jeden stopień nie jest cały, drewno na opał daje gmina żeby dzieci nie zamarzły, ona je rąbie, bo on tego nie zrobi. dzieci mają komputer internet cyfrowy polsat komórki najnowsze(żeby nie czuły się gorsze od innych).I dostają w sumie od gminy państwa, czy kto to tam daje, więcej niż ja z mężem zarabiamy co miesiąc. Nie zazdroszczę im, choć jak na to wszystko patrzę to żal mi ich ale pomagać im jeszcze nie zamierzam, bo ja ciezko charuję, a tam po co wogóle myśleć o pracy, jak starczy pojść pobiedować trochę i co miesiąc kasa jest. nasze państwo i tak zamiast wędki daje gotową rybe.
małaaaaa1 / 37.248.254.* / 2015-06-23 18:44
Moze.dostaja.z.opieki.kase.Ale.niech.pani.nie.pisze.,ze.taka.wielka,by.mieli.na.super.komp,a.net,tv,czy.komorki.kto.teraz.tego.nie.ma???...na.pewno.maja.komp.stary,a.kto.nie.moze.miec.tv.cyfrowy.polsat.czy.netu...kazdy.ma....Zadna.nowosc.,a.komorki.moze.kupili,czy.dostali.od.kogos,a.to.nowosc.ze.ma.sie.telefon????Sie.daje.dzieku.a.kupuje,sie.nowy...Az.takiej.pomocy.z.opieki.nie.ma..Korzystam.to.wiem,dostaje.tylko240zlmsc.plus80.na.jedzenie.77.rodzinne.i.200do.czynszu,niecałe600zł!!!nie.starczy.na.czynsz,wode,na.prąd,na.butle.tv.,lux.to.juz.net.na.jedzenie,czy.inne.oplaty.!!!!...inni.tez.nie.dostaja.duzo...Niech.pani.idzie.po.pomoc.i.nie.pracuje.sie.pani.przekona.,ze.dostanie.pani.grosze...wielkie.gó....!
stanat / 31.178.102.* / 2015-06-23 14:25
Jesteś bardzo zawistna, ale po twojej pisowni widać, że jesteś analfabetką, dlatego tak mało zarabiasz.
fyrte / 83.29.225.* / 2015-06-23 14:47
A ty widać,że jesteś patologią.I tyle w temacie....Rozmnażaj się , powodzenia
kamilkon / 188.146.85.* / 2015-06-23 21:29
zgadzam się, ja pracuję,dostaję wypłatę i wiem, za co, codziennie rano wstajędo pracy, wracam wieczorem. W pracy uzeram się z takimi własnie ludźmi, co ccieli by tylko brać. SĘPY! nie potrafią na nic zarobić, niczego zdobyć nakładem fizycznym czy umysłowym. Chociaż nie.... w sumie do kombinowania trochę tzreba pogłówkować... z jakiej racji ja mam odprowadzać składki aby móc z nich skorzystać, a ktoś, kto nigdy nawet nie zmęczył się pięcioma minutami pracy tak od za darmo ma dostać od państwa, tylko dlatego, ze poszerza grono swojej patoloii. To dopiero patologia...
bluberd / 85.115.58.* / 2015-06-23 13:41
Jedną stronę wyżej jest o tym że prowadzące działalność kobiety po porodzie dostaną 17 złotych macierzyńskiego. Czyli karzemy pracujących, płacących składki i podatki żeby nagradzać leniów i obiboków. Co za kraj
VIP2 / 77.254.246.* / 2015-06-23 13:36
Przed oddaniem władzy nawymyślają nie wiadomo co a potem będą kłapać ,,myśmy chcieli " ale nie zdążyliśmy.
woo / 213.62.126.* / 2015-06-23 13:21
Niedługo zaczniemy przyjmować "roczne pakiety" emigrantów z Afryki. Za coś muszą przecież żyć bo pracować przecież nie będą.
fddd / 79.141.160.* / 2015-06-23 13:13
A może srednia krajaowa skoro jest tak dobrze
rggr / 79.185.130.* / 2015-06-23 12:40
a KTO NORMALNY i odpowiedzialny będzie zachodził w ciąże nie mając pracy? No kto?
Nastolatki?
Za 1000wyżeyjemy? razem z dzieckiem? Opłacimy rachunki?
Dolores2015 / 90.156.22.* / 2015-06-23 12:40
Kobitki ja Was rozumiem, bo sama jestem kobieta i co to jest 1000zl, niech sobie te pieniadze do pup...y wloza to min powinno byc 1600zl netto lub 2000zl netto- wtedy mialoby to jakis sens. 1000zl to bardzo i to bardzo mala pomoc przy wydatkach na dziecko, tym bardziej ze kobieta-matka tez musi z czegos zyc i porobic oplaty. Niech Ci faceci (bo to raczej nie konsultuje sie z kobietami)urzedasy sami zachodza w ciaze, chadza z brzucholami przez 9m-cy zeby im kregoslupy popekaly od ciazaru,leza na patologi ciazy, bucha ich z krocza krew, niech wymiotuja, niech dostaja zylakow, hemoroidow, niech ich tna cesarka, nadcinaja krocze, a pozniej ledwo co osilach wstaja do dziecka w nocy by je przewinac i nakarmic.Ci co proponuja takie psie pieniadze to nie sa swiadomi ile kobiete cierpienia, poswiecenia i wysilku kosztuje dziecko i jak teraz mlodym ludziom jest ciezko w szczegolnosci gdy jedno z malzonkow/osob zyjacych w parach nie pracuje. Ludzie i te inne patologie co sie zle wypowiadaja na tym forum o takiej pomocy wy nie rozumiecie, ze kobiety/malzenstwa/pary chca miec dzieci, ale nikt nie wiec co sie stanie jutro, pojutrze, za m-c.Ty tez dzisiaj siedzis na cieplym stoleczku, a jutro mozesz moknac bez parasola na deszczu. Niektore kobiety sa po trzydziestce i tez maja ciezka sytuacje z praca, a to jest ostatni dzwonek na dziecko, bo wczesniej tez je zycie nie rozpieszczalo mimo wykszatalcenia-ktore teraz mozna sobie schowac do kieszeni.Ciezko jest znalezc dobra stabilna prace na dluzsza umowe i jeszcze dobrze platna, zeby cos tam wplywalo zgodnie z ich pensja bedac na L4 czy pozniej na maciezynskim. Kobiety, ktore nie maja pracy albo maja byle jakie prace bo zycie ich do tego zmusza tez chca zakladac rodziny-bo ile mozna czekac, a zegar biologiczny nam bije-psychika i cialo domaga sie potomstwa, a pomocy jak bylo brak od Panstwa, tak nadal jest brak. W Polsce wyglada to tak, jakby problem nie istnial- TO JEST DOPIERO PATOLOGIA. Ustawowo powinno byc przewidziane, ze wzystkie kobiety mozna zatrudniac tylko na czas nieokreslony,albo na umowy dlugoterminowe od 3 do 5 lat, a stawki ich zarobkow powinny byc ustalone przez wyksztalcenie. Wyksztalcenie podstawowe/zasadnicze to zarobki nie powinny byc nizsze niz min 1800 zl netto. Oczywiscie moga zarabiac tez wiecej, wazne zeby bylo osiagane okreslone min. Sredne wyksztalcenie zarobki od min 2500tys netto wzwyz, wyzsze wyksztalcenie 3200zl netto i wiecej. Ulozylaby sie jakas wtedy hierarchia, wyksztalcenie mialoby sens, a mlodzi ludzie mieliby sie tez po co uczyc i nie mowiliby rodzicom, ze nauka nie ma sensu. W takiej sytuacji kazda kobieta czulaby sie bezpiecznie, bo mialaby stabilna prace na czas nieokreslony lub chociaz umowe dlugoterminowa np na 3-5 lat, moglaby ze spokojna glowa zachodzic w ciaze i rodzic dzieci, a takze z mezem/partnerem mogliby podchodzic do kredytu mieszkaniowego.Dodatkowo powinien byc wprowadzony obowiazek zatrudniania kobiet w zaleznosci od wielkosci zakladu powinna byc takim pracodawcom odgornie przydzielony przedzial min. zatrudnienia kobiet, aby uniknac takiej sytuacji, ze jak weszlyby tak rygorystyczne przepisy to pracodawcy przestana zatrudniac panie. Tylko Polacy nie mysla i pracodawcy tez-kieruja sie tylko swoimi zyskami, a nie maja w sobie za grosz czlowieczenstwa, nie ma hierarchi w tym kraju i konczy sie na tym ze mlodzi ludzie i osoby tez po 30tce z wyzszym wyksztalceniem nie maja pracy, albo pracuja na umowe-zlcenie i to jeszcze bez oplaty skladek chorobowych albo zarabiaja marne 1200zl-2000zl i maja problem z wyzyciem z miesiaca na miesiac przy wynajmowanym mieszkaniu, nie wspominajac juz o tym zeby zalozyc rodzine.Ogromny problem Polski i polskich kobiet tak jakby nie istial. A to trzeba naglosnic i niech oni w koncu robia cos dla Nas kobiet w tym piprz....onym kraju, a jak nie to won ze stolkow, obsadzimy same babki i one beda wiedzialy jakie kobiety maja problemy i czego chca. Facet sobie zawsze jakas prace znajdzie, ale kobiety naprawde maja problem z praca w Polsce. Trzeba szukac rozwiazan tego problemu: a moze zaproponowac dofinansowanie np po 1500zl netto dla pracodawcow, ktorzy zatrudnia na stabilne, dlugotermionowe umowy kobiety do swoich zakladow pracy. Taki pracodawca dolozy 1000-1500zl netto i wyplata dla takiej Pani jest 2500-3000zl i ona zadowolona i pracodawca zadowolony, no i statystyki zarobkow sredniej krajowej zaczelyby sie zgadzac. Rozwiazan jest wiele trzeba tylko chciec i probowac je znalezc - ktore bedzie tym wlasciwym, aby wszystkim kobietom pomoc w szczegolnosci tym ktore maja juz ostatni dzwonek na rodzenie dzieci wiec grupa po 30tce.
Zytaon / 79.189.181.* / 2015-06-23 13:41
Masz żal,że jesteś kobietą? ... Dziecko winno rodzić się w rodzinie-matka + ojciec. Nie zawsze tak jest. Dlaczego? Wina facetów...Czy tylko? Do tanga trzeba dwojga!!!! A macierzyństwo to wspaniały czas dla pary...odpowiedzialnej,kochającej się pary.
Ja12345 / 90.156.22.* / 2015-06-23 13:33
Nikt tutaj nie mowi o patologii i alko, mowimy o normalnych malzenstwach i parach, ktore chca cos dostac od Panstwa, bo im sie nalezy. Chce podkreslic, ze skoro tak uwazasz Zbulwersowana ze to trafi do patologii to odpowiedz mi na pytanie do kogo trafiaja teraz mieszkania socjalne??? bo obecnie rozpoczely sie eksmisje w Polsce ludzi, ktorzy robia ogromne zadluzenia mieszkan socjalnych- obecnie wycenia sie to na wiele milonow zlotych-ostatnio byl na ten temat program w TV. Czynsze w tych mieszkaniach sa nieplacone przez wiele lat,mieszkania zdewastowane, zaniedbane - dziura budzetowa wzrasta. A z pewnoscia jest wiele normalnych malzenstw/par ktore chetnie poszlyby mieszkac na razie na takie mieszkania, dbalyby o nie i systematycznie oplacaly. Warunkiem jest tylko zeby wylonic-znalezc takie wlasnie normalne malzenstwa/pary i je kontrolowac czy rzeczywiscie bylo sens dac im takie mieszkanie. Podobnie trzeba to zrobic w wypowiedzi powyzej wylonic grupe kobiet, ktore chca normalnie zyc, maja wyksztalcenie lub go nie maja, moze chca sie dalej uczyc-musza to byc kobiety godne zostac mamami, sa porzadne, pochodza z normalnych rodzin, nie ma tam patologii-alkoholu. Czasmi wystarczy wywiad srodowiskowy i juz wiesz z kim masz doczynienia, aby na maxa ograniczyc taki wlasnie zysk dla alko i patologii.Trzeba usiasc i sporzadzic taka ustawe, ktora jest wiele rzeczy w stanie przewidziec, w trakcie mozna wprowadzac w niej zmiany, jak cos byby nie tak i cos nie funkcjonowaloby. Wystarczy pomyslec troche i chcec pomoc godnym takiej pomocy kobietom-gdzie nie ma alko ani patologii- TYLE, wszystko jest do zrobienia, trzeba tylko odpowiednich ludzi do tego i odpowiednich pomyslow.
Gość999 / 89.67.170.* / 2015-06-23 21:44
ale masakra, nie powinno być socjalu każdy ma pracować i się za to utrzymać, nie rozdawać pieniędzy, wszyscy myślą ze sie im należy ciekawe co chyba wielkie g**no! Jedyne co się należy ludziom pracującym to brak podatku dochodowego to się należy, pracujesz to dostajesz swoją pensję w całości a i bez NFZ leczymy się prywatnie, chyba większość Polaków wydaje dodatkowe pieniądze na leczenie prywatnie, dentysta, ginekolog itd.
zdegustowana / 198.208.27.* / 2015-06-23 13:08
To świadczenie pewnie w 90% trafi do alko patoli ktora bedzie krecila biznes na robieniu obciazonych genetycznie dzieci, na ktore i tak wszyscy bedziemy sie skladac bo do roboty to na pewno nie pojdzie.... suuper ;)za pare lat kazdy normalny czlowiek bedzie mial zalozone chomato a patos bedzie sie smial w oczy, fajne jest ;)))
witel_r / 46.171.190.* / 2015-06-23 12:53
fajna teoria i tyle. Co do wykształcenia są szkoły i szkoły jeśli chodził ktoś do poważnej szkoły to wie co mówię. I co tępak po prywatnej ma zarabiać też od 3200 ? A ktoś z wiedza i średnim od 2500 ? Rynek sam weryfikuje jakie mają być zarobki to po pierwsze. Co pomysłu zakładów i procentowego zatrudniania kobiet i mężczyzn. Są takie zawody typowe dla kobiet gdzie facet nie bedzie nawet mile widziany (np kosmetyczka). Ale są i takie że jak sie kobietę zatrudni to bedzie jęczeć ze jej taką ciężką pracę dają (budowa). No chyba ze panie sobie liczą na prace za biurkiem na budowie. I ostatnie kobieto która nie ma pojęcia o wydatkach związanych z pracą (jedyne pojęcia jakie masz to netto i brutto). Żeby ktoś w polsce zarobił najniższą krajową pracownik czyli około 1200 zł taki pracownik realnie kosztuje 2300 zł. teraz wyposażenie stanowiska pracy plus badania i inne tego typu rzeczy daje nam dużo więcej. Ząłóżmy nawet 2500 zł / miesiąc. Wiesz ile chleba musisz sprzedać żeby zarobić tylko na siebie (a gdzie podatki, woda, prąd paliwo i cała cała reszta) na chlebie zarobisz z 50 gr więc taka kobieta musi sprzedaż 5000 bochenków chleba. Teraz zacznie sie że facet powinien to robić bo za ciężko. Trzeba mierzyć siły na zamiary a nie teoretyzować i pusto strzelać liczbami. Ile to by sie chciało. Ale ile to sie dało ? (zeby sie sabierało)
ja ja / 109.58.144.* / 2015-06-23 12:38
ha ha , wkrótce wybory .... ale wygra ktoś inny.
kukukuku / 83.23.25.* / 2015-06-23 12:27
bezrobotny w nieskończoność..... w którym to mieście tak jest, bo jak rozumiem u Ciebie??? obowiązują indywidualne przepisy miejskie...
juztfsa / 93.221.116.* / 2015-06-23 12:08
To bardzo duzo. W Niemczech Taki Betreuungsgeld wynisi 150 E.
luk436 / 83.20.13.* / 2015-06-23 12:23
Ty wiesz o czym piszesz... 1000 zł przez rok... w Niemczech te euro dają przez minimum 18 lat i niezależnie od dochodu rodziców... nie komentuj, jak nie czytasz ze zrozumieniem...
sfdskdfkfds / 95.49.70.* / 2015-06-23 12:28
ja nie widziałem Niemca, który by pracował dla Polaka?

tez chciałbym zobaczyć jak Niemiec zbiera truskawki dla Polaka
ghjhghjjngyhjkk / 89.77.90.* / 2015-06-23 12:03
jak są na bezrobociu to przecież maja wolne a to prawie jak na urlopie po co darmozjadom płacić minie rok zrobią kolejne dziecko i tak w kółko
lululk / 83.23.25.* / 2015-06-23 12:32
bezrobotny w nieskończoność..... w którym to mieście tak jest, bo jak rozumiem u Ciebie??? obowiązują indywidualne przepisy miejskie...
Ana1986 / 83.15.53.* / 2015-06-23 11:58
Pracuje na 1/4etatu przy pelnym wymiarze godzin, pracodawca daje tylko takie umowy, wlasnie dowiedzialam soe ze jestem w 2miesiacu ciazy, ale zus rozlicza z 12miesiecy macierzynski... I co mam teraz zrobic? Dostane 400zl macierzynskiego... Dla mnie ustawa spadla z nieba bo ile kobiet pracuje na czarno i tragicznych umowach, wole isc na bezrobocie i pracowac na czarno, a pracodawca zawsze powie ze jest ktos na Twoje miejsce za 1/4etatu
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kondrad1061 / 46.171.190.* / 2015-06-23 12:42
Gdybyście walczyli to umowy by były. Są instytucje wpełni zainteresowane łamaniem praw pracownika (1/4 etatu a pełna praca). Nie wpłacało sie pełnych składek bo tolerowało sie takie zachowanie pracodawcy Oszukiwało sie tym wszystkich innych. A teraz chcesz położyć na tych pieniądzach co nie wpłacałaś łapę tak ?
pop875 / 46.171.190.* / 2015-06-23 12:28
Zgłoś pracodawcę do PIP. Niech skontrolują. Podaj Głośno na forum. Ale pewnie to ściemka
aa135 / 87.207.238.* / 2015-06-23 12:09
To załóż swoją działalność i kilka takich biednych kobiet. Warto spróbować.
najniższa krajowa / 87.101.39.* / 2015-06-23 11:56
WTF?! To ja dostanę macierzyńskie przez pół roku i muszę wrócić do pracy (a dziecko zapisać do żłobka lub zatrudnić nianię - czyli oddać większość swojej wypłaty), jeśli chcę z czegoś żyć, a bezrobotni nie daj, że siedzą wygodnie z dzieckiem, to jeszcze dostaną przez okrągły rok po 1tyś miesięcznie?!?!?! Gdzie sens, gdzie logika..

Najnowsze wpisy