Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Świadczenia rodzicielskie. 1 tys. zł miesiącznie dla rodziców bez prawa do urlopu

Świadczenia rodzicielskie. 1 tys. zł miesiącznie dla rodziców bez prawa do urlopu

Wyświetlaj:
Aga3636 / 212.160.172.* / 2015-06-23 11:55
Super.Jakby to weszło.! Popieram. 3 lata temu byłam w takiej sytuacji -i niestety nic mi się nie należało.Przez pol roku żyliśmy z pensji męża 1700zl-890 kredyt. Z dwójka dzieci w tym jedno niemowlę.(A tylko dlatego ze okres chroniony kobiety w ciąży powinien zaczynać się od stwierdzenia przez ginekologa ze kobieta jest w ciąży a nie od 3m-ca).
ąaaaaaaaaaaqqqqq / 89.77.90.* / 2015-06-23 11:58
jak masz takie niskie dochody to nie rodz dzieci i nie narzekaj
bb563 / 80.53.189.* / 2015-06-23 11:48
Dlaczego uczciwie pracujacy coraz wiecej utrzymują tych którzy nie skalali się pracą ???
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
teoś49 / 83.142.183.* / 2015-06-23 11:45
Wszystko to PIĘKNE,rozdawajmy ile się da ale proszę nie zapominać ze żyją też emeryci, nie mający na leki,opłaty a WYPRACOWALI TO DOBRO NARODOWE przez 30-40 lat i może im też jako ELEKTORATOWI dorzućmy trochę do emerytury. Ta polityka rozdawnictwa w okresie przedwyborczym jest WYJĄTKOWO PERFIDNA I NIESPRAWIEDLIWA!!!!!!!!!!!!!!Tak ze strony rządu jak i w obietnicach ze strony opozycji.
>>>... / 212.160.172.* / 2015-06-23 11:35
nasz kochany rząd wie że gros tej kwoty wróci do skarbu państwa w postaci wpływów z akcyzy za wódę na którą pójcie gros tych pieniędzy....
Biedne dzieci... zapitych nierobów
Biakaa / 46.59.55.* / 2015-06-23 11:26
Witam. Ja niestety nie mogę zgodzić się z większością negatywnie nastawionch. To co budzi moje zastrerzenie to fakt, ze świadczenie przysługuje tylko i wyłącznie jeżeli żadne z rodziców nie ma prawa do innego świadczenia, czyli te kobiety których mężowie pracują nie otrzymają wsparcia. Poza tym nie oszukujmy się to 1000 zl. miesięcznie to nie jest żadna pensja, ma za zadanie pokryć wydatki na dziecko, a sa one wysokie. Osoba, najczesciej kobieta, która z niego skorzysta nadal nie opłaca składek na poczet przyszłej emerytury i jest jednocześnie wyłącona z rynku pracy.Nie zazdrośćmy zatem tym kobietom, ale cieszmy się, że ktoś te dzieci, które jednak będą raczej pracować na nasze emerytury i na pewno na rzecz naszej gospodarki, zechce urodzić. Bez dzieci nie ma przyszłości, a patologie? no cóż, takie osoby i tak korzystają z ps. a może ten 1000 zł pomoże wielu kobitom na zapewnienie podst. potrzeb dziecka w pierwszym roku życia, kiedy to i tak nie będą pracowały. Mnie się wydaje, że patologią, która może się pojawić to większa ilość nn ojców, któzy w rzeczywistości pracują, bo to spowodowałoby, że ich partnerki nie otrzymałyby świadczenia.
Aga890 / 77.255.36.* / 2015-06-23 11:23
Ja jestem osobą pracującą ale jestem bardzo zadowolona z takiej ustawy. Oczywiście, że ludzie z rodzin patologicznych to wykorzystają ale trzeba myśleć również o tej drugiej części ludzi. Nie ma co wrzucać wszystkich do jednego worka.
monikaaa / 145.237.2.* / 2015-06-23 11:22
nie wierzę w to co czytam, co za kraj! nie będę miała swoich dzieci bo będę musiała utrzymywać dzieci patologicznych rodzin, które będą się rozmnażać dla kasy....
sdfkdsjfk / 95.49.70.* / 2015-06-23 12:19
nie tylko dzieci patologicznych rodzin, bo i urzędników jak napisałem post niżej
katharina231 / 89.71.96.* / 2015-06-23 11:18
Nie mam obecnie pracy z przyczyn niezależnych,zdrowotnych.za chwile czeekaja mnie kolejne szpitale i wizyty cykliczne u lekarza plus badania ambulatoryne na poczatek prawdopodobnie 2,3 razy w miesiącu plus po każdym badaniu wizyta co zajmuje kolejny dzień.wiec nawet narazie nie wybiegam przed szereg bo kto będzie mnie zwalnial z pracy przez co najmniej rok na takie rzeczy?musze być zarejestrowana w up.przynajmniej ubezpieczenie mam.mam orzeczenie II hrupa 153zl nierewaloryzowane od x lat.na wywiadzie padlo pytanie z czego się utrzymuje.a 153 zl to co😊
Sasiadka-patplogia-glosne biby po nocach chlanie i bicie a dzieci placzace wywalone na schody na klatkę schodową.wezwanie policji,bo potem w tvn uwaga powiedzą ze sąsiedzi nie reagowali(w mojej opinii-niech się zachlaja na śmierć i pozabijają,ich swiat)obecnie ta pani jest w 3 ciąży.
Jesli ustawa dojdzie do skutku dostanie kasę i pewnie na3 nie poprzestana.
Ja nie mam prawa nawet do renty400 zl a moja choroba powstała na skutek hospitalizacji i borykam się z tym cale dorosle życie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
m.marzec / 89.238.10.* / 2015-06-23 10:51
Czytam poniższe komentarze i jestem wręcz przerażona tym, co niektórzy wypisują. Jestem MATKĄ, obecnie niepracującą i jestem w ciąży. Owszem, pracowałam, ale dorywczo na umowę zlecenie, gdzie nie odprowadzano nawet składek. Z dniem, kiedy dowiedziałam się o ciąży odeszłam, bo to była praca fizyczna, a nie było mowy o zmianie stanowiska. I co?? Kto w tych czasach przyjmie ciężarną do pracy? Każda przyszła matka będzie traktowana tak samo, bo aktualnie nie pracuje? Nie wsadzajcie wszystkich do jednego wora, bo jest to po prostu irytujące. Owszem, pewnie garść ludzi, którzy żyją w patologicznych rodzinach wykorzysta to. Ale nie wszyscy. Wielu normalnym rodzinom taka pomoc się przyda. Polacy narzekają, że państwo nie pomaga rodakom, jeżeli jest taka potrzeba. A kiedy pomoc się zjawia, tak jak w tym przypadku dla przyszłych rodziców, również jest źle. Dziwi mnie postawa matek, negatywnie wypowiadających się o tej ustawie, bo przecież same wiedzą, ile kosztuje chociażby wyprawka dla noworodka. W innych krajach UE taka pomoc jest od lat i nikt się nie burzy, bo każdy jest świadomy, ile kosztuje utrzymanie dziecka. W kilku krajach nawet, świadczenia na dziecko jest przyznawane na kilka lat i nikt nie protestuje, że szerzy się patologia. A tu? Polacy (oczywiście co niektórzy) to dziwny naród.
db644 / 193.34.52.* / 2015-06-23 19:01
od umów zlecenie tez mozna odprowadzac składki, wystarczy własnorecznie zdeklarowac chec ich odprowadzania, zatem o czym gadka?
gghhnmjkjmnm / 89.77.90.* / 2015-06-23 12:10
gdzie ojciec dziecka i dlaczego zachodzi pani w ciążę nie zabezpiecza się wiedząc że nie posiada pani wystarczająco wysokich dochodów aby utrzymać się sama a gdzie doliczyć dziecko a potem płaczą takie że źle i nie dobre państwo jak same nie mysla
Biakaa / 46.59.55.* / 2015-06-23 11:38
Popieram Panią, Polska znana jest z najgorszej polityki rodzinnej w Europie (nieprzesadzonym jest stwierdzenie antypolityka r.). Osoby które są na tyle odważne aby w Pl mieć dzieci powinny być podziwiane a nie negowane, i mam tu na myśli zwykłe polskie rodziny a nie patologie, które są ale i bez tego 1000 zł w takich rodzinach będą rodziły się dzieci a pomoc otrzymają z pomocy spol. życzę Pani aby dzieci zdrowo się chowały i proszę nie przejmować się tymi, którzy krytykują z nienawiścią, to chyba wynika z ich ograniczenia albo charakteru tzw. pies ogrodnika.
3123 / 91.205.89.* / 2015-06-23 11:12
w krajach UE zapomogi biorą rodacy Polacy, którym tam się nie chce pracować na zmywaku i doją tylko wszystko do czasu
kingakork / 193.109.244.* / 2015-06-23 10:57
trzeba było nie zachodzić w ciążę, zabezpieczać się, jak nie miałaś stabilnej sytuacji finansowej, i wiedziałaś ze nie możesz zapewnić dziecku życia takiego, jakie mieć powinno. dlaczego ja mam płacić na utrzymanie Twojego dziecka obcego dla mnie?
xyz571 / 93.181.182.* / 2015-06-23 12:00
Wypowiedziała się cwaniaczka, która chętnie bierze bezpłatnych stażystów z urzędu pracy finansowanych z podatków płaconych przez wszystkich.
kingakork1 / 193.109.244.* / 2015-06-23 12:11
ja jestem zwykłym podatnikiem płacącym uczciwie podatki i na stażu też byłą długi czas, długo też pracowałam na umowie śmieciowej i bez niej i mam prawie 30 lat a na dziecko sobie nie moge pozwolić, bo wiem że mnie na nie nie stać, mimo że mam normalną pracę i zarabiam znacznie więcej niż najniższa krajowa!
Ja1 / 83.28.255.* / 2015-06-23 11:05
Beszczelna!Jak płacisz na więźniów,na ich utrzymanie to jest ok tak?????A jak urodzi się dziecko ,które może i nie pchało się na świat to masz problem?! Ciekawe kto będzie później pracował na Twoją emeryturę cwaniaczko!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
najniższa krajowa / 87.101.39.* / 2015-06-23 12:04
Na emeryturę każdy pracuje SAM odprowadzając składki ze SWOJEJ pensji, a nie ktoś inny. A to że państwo rozdaje z pieniędzy, które jeszcze nie istnieją, to inny problem. Niech obetną dofinansowania patologiom - będzie na godziwe i zasłużone emerytury. Aha, a cwaniakiem można nazwać tego, który tylko miga się od roboty, a jak najwięcej chce wyciągnąć kasy z zapomogi. Pozdrawiam...
kamilamaniecka12 / 193.109.244.* / 2015-06-23 11:14
bezczelna jesteś Ty rodząc dzieci i myśląc, ze ja je chętnie utrzymam...
Ość / 83.22.79.* / 2015-06-23 19:00
Nie chcesz dzieci sąsiada? to ściągną ci na utrzymanie emigrantów mały kretynie. Twoje środki w czym by one nie były, są tylko tyle warte ile ci za nie zaoferuje przyszłe pokolenie, jak ty będziesz chciał na emeryturę.. Niezależnie czy to będzie dom czy kupka kamieni, jak przyszłe pokolenie wypnie się na te twoje nazbierane kupki, to se je sam będziesz musiał zjeść.
kolen / 193.109.244.* / 2015-06-23 11:08
jak się nie pchało to jak się pojawiło?!
Ja1 / 83.28.255.* / 2015-06-23 11:13
Tak wiesz stwierdziło,że może się w końcu urodzi i kazało się zrobić ;-D Patologia była jest i będzie i najbardziej szkoda później tych dzieci!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
sussan / 89.71.96.* / 2015-06-23 10:56
Jak się nie ma pracy to się nie ma dzieci.A co po roku??Kolejny dzieciak i tak aż się jajka nie skończą?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
danadanapo / 193.109.244.* / 2015-06-23 10:45
nie zgadzam się na to, żeby nieroby rujnujący strykturę naszego kraju, na których utrzymanie i tak idzie część moich podatków, bo wielu z nich utrzymuje się z datków, zasiłków, dodatków i bóg wie czego jeszcze, nigdy nie skalały swoich rąk żadną pracą a mają dostać siano za to że urodzili dziecko. Wsparcie w szerzeniu patologii i nic więcej, bo najczęściej osoba nie pracująca to alkoholik. Każdy uczciwy człowiek idzie do jakiejkolwiek pracy, byle by żyć godnie i uczciwie. Nie będę płaciła podatków, tylko po to, żeby jakiś darmozjad mógł utrzymać swoje kolejne darmozjady! Ten kraj jest chory rządzony w nienormalny sposób dziwną polityką.Jak można płacić komuś za frajer, tylko dlatego że rodzi dziecko. co z tym,i którzy pracują? a studenciaki? dofinansujcie lepiej prezerwatywy, bo jak mnie nie stać na dziecko to się przed tym chronię. Nie sztuka mnożyć się w nieskończoność nie mieć za co życ, a czerpać od Państwa łapami. Kochani politycy ustanawiający te dziwne ustawy, zmieniający wszystko nie wiadomo z jakiego powodu na niekorzyść dla kraju, dajcie ludziom wędkę, a nie rybę. Trzeba potrafić najpierw zapracować na siebie a później myśleć o dzieciach rodzinie. Czego uczy państwo, dając do zrozumienia, że ludzie nie muszą pracować, wystarczy rodzić żeby mieć? niesamowite...
sowwa / 82.177.79.* / 2015-06-23 10:38
dzieki peło ...rozwój patologii ciąg dalszy ...oj będą się rodzić dzieci na potęgę ..i będzie nam przybywać bezrobotnych !!!!! brawooo ! na szczęście już nie długo dostaniecie kopa !!!!czy wy jesteście normalni??? ja pracuję 1200 zł na łapę ,a taki smoluch spod budki z piwskiem pójdzie i zrobi dzieciaka i będzie miał 1000 zł na miesiąc !!! MASAKRAAAAA
praca410 / 91.205.89.* / 2015-06-23 10:55
zarabiając 1250 idąc na macierzyński państwo okrada ciebie z wypłaty 20% więc dostaniesz 1000zł masakra aż nie chce się rano wstawać do pracy :/
elutkaG / 178.37.143.* / 2015-06-23 10:19
Po trzydziestu latach cieżkiej pracy pielęgniarki, nauczyciele i inni uczciwie harujący ludzie przez całe swoje dorosłe życie otrzymują emeryturki w granicach 1000 - 1500 zł. A tu wystarczy nie pracować i płodzić dzieci, żeby otrzymać tę samą kwotę. Trudno o jakikolwiek grzeczny komentarz, więc na tym muszę skończyć, bo dalej byłyby same inwektywy!
matka 78 / 213.158.219.* / 2015-06-23 10:12
Dostaną po 1000,a ja pracując za najniższą krajową na umowie mam niewiele wiecej wiec po co mam pracować? PARANOJA
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ja1 / 83.28.255.* / 2015-06-23 11:10
Halo! Jakbys "matko" nie zauważyła to będą pieniądze z tytułu urodzenia i posiadania dziecka-nie wiesz ile kosztuje utrzymanie????Nie chcesz nie pracuj zrób sobie dzieciaka i bierz 1 tyś. jak masz problem.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
anula391 / 93.105.181.* / 2015-06-23 18:23
tylko dlaczego z naszych podatków mają dostawać pieniądze,jak nie masz kasy to nie rób sobie dzieci.
o matko / 91.205.89.* / 2015-06-23 10:09
a dla matki pracującej kradnie się 20% wypłaty żeby nieroby miały 1000zł cudownie pracujmy dalej na leniwych, pijaków, wielodzietnych, patologię.
Pignor / 79.186.246.* / 2015-06-23 10:08
Rzucam robote biorę się za robienie dzieci
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy