Forum Polityka, aktualnościKraj

Świadczenie rodzicielskie. Minister zapowiada nowe pieniądze dla rodziców

Świadczenie rodzicielskie. Minister zapowiada nowe pieniądze dla rodziców

Wyświetlaj:
gustawka / 217.153.42.* / 2015-03-31 14:51
oki rozumiem ludzie mają różne sytuacje, są nieroby ale również osoby dotknięte przez życie np. osoby z niepełnosprawnym dzieckiem itp. Uważam, że jeżeli rząd już chce tak wprowadzać politykę rodzinną to niech zagwarantuje każdemu dziecku bezpłatne miejsce w przedszkolu lub w żłobku. W dużych miastach jest problem z miejscem a placówki prywatne kosztują od 1000 zł wzwyż. Obecnie jestem w ciąży, pracuję na umowę o pracę, odprowadzane mam wszystkie składki a z NFZ do ginekologa z zagrożoną ciążą nie mogę się dostać!!!! Musiałam wykupić sobie prywatną wizytę aby nie stracić po raz drugi maleństwa. Na początku marca od kilku placówek usłyszałam że najbliższy termin z NFZ to czerwiec - myślałam że się przesłyszałam. Uważam, że każda sytuacja osób mających dzieci jest indywidualna i w nie każdym przypadku jest potrzeba gotówkowa pomoc finansowa ale jakiegoś rodzaju zwolnienia tak aby to dziecko skorzystało a rodzić mógł spokojnie pójść do pracy i zarobić. Po drugie rząd wprowadza programy aby rodziło się więcej dzieci ale w większości z nich jak dorośnie wyjedzie dorabiać inne Państwo...
Matka340 / 164.126.218.* / 2015-03-31 14:39
Idiotyczna ustawa!!! Dajcie ludziom normalne pensje a nie jakieś darowizny dla patoli!!! A dlaczego tej kasy nie dostaną pracujący za najniższą krajową!!! Oni też idąc na rodzicielski dostają 60% a to mniej niż 1000 zł! Idioci!!! Jak zwykle przed wyborami mydlą ludziom oczy
kokokokokokr / 83.26.71.* / 2015-03-31 14:29
Musi być inna forma, bo przepiją. Nie wiem, może do odbioru pampersy i inne potrzebne produkty? Albo jakaś inna forma wsparcia ale dla tych co już mają małe dzieci? A nie po to tylko by robić następne i porzucać? Trzeba by się lepiej nad tym zastanowić.
permanentny / 31.61.136.* / 2015-03-31 14:28
Zapowiada i nic nie robi. Poza tym, że jeden z drugim zapowiadają, czyli kombinują , jak dokonać cudu urodzin dla państwa za darmo. Nie da się! Do 7 roku życia dziecka dać 1200 netto ,ale euro i wtedy ruszą rodziciele.
Tak blisko nas są Niemcy i się nie wtrącają? To dziwne, bo w zasadzie we wszystko się wtrącają ?
len / 37.248.255.* / 2015-03-31 14:27
Bardzo dobry pomysl. Gdy zaszlam w pierwsza ciaze pracowalam na umowe zlecenie, szef jakies 3-4 miesiace zwodzil mnie, ze umowe o prace dostane, a gdy powiedzialam mu, ze jestem w ciazy, to stwierdzil, ze on poki co umowy o prace dla nikogo nie przewidywal. Tak wiec zostalismy z mezem z jedna pensja. A dodatkowo skoncza sie lewe umowy dla ciezarnych.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ba / 83.20.241.* / 2015-03-31 14:26
co za patologia,ja mam znowu płacić na wybranych często leniwych ludzi,prowadzę działalność gospodarcza,mam 6 letnie dziecko i jestem w ciąży,nie mam żadnych urlopów,na ZUS 1000 zł,wynajem mieszkania,podatki.Od państwa żadnej pomocy,zniżek ,obojętnie czy wyrabiam się w danym miesiącu czy nie.To niesprawiedliwe.Jeszcze KRUS,następna uprzywilejowana grupa.
tatuś / 77.242.232.* / 2015-03-31 14:19
brawo dla ministra!!! patologia zacznie się powiększać a jak rok minie i darmowa kaska się wyczerpie to dawaj dzieci do domu dziecka niech państwo chowa je dalej. debilna ustawa!
azis / 79.189.149.* / 2015-03-31 14:44
Zgadzam się bo nasi ustawodawcy chcą ilości dzieci a nie jakości społeczeństwa i tak patologia nadal będzie rodzić dalej patologię a co z dziećmi których rodzice nie dostają ani rodzinnego bo uczciwie pracują nawet za najniższą krajowa .????? ale pracują i nic im się nie należy bo przekroczą dochód o 4 złote a dla darmozjadów wszystko ...
rafał poznań / 79.173.20.* / 2015-03-31 14:16
stwórzcie w tym kraju możliwość podjęcia normalnej pracy ( bo widzę że tego nie potraficie - więc nie wiem po co właściwie jesteście.) a obędzie się bez waszej pomocy.
teraz ruszy taśmowo produkcja dzieciaków (naprawdę żal mi ich), bo pieniędzy na wódkę brak.
karolmax / 5.185.227.* / 2015-03-31 14:13
te świadczenie rodzicielskie powinny dostać osoby takie jakie zostały wymienione ale pod jednym warunkiem,ze żadne poprzednie dziecko nie zostało zabrane do domu dziecka i ze w danej rodzinie nie ma patologii.Krzywdzące jest stwierdzenie jak ktoś nie pracuje ze to nierób,tez nie mogę znaleźć normalnej pracy,wiec pracuje na czarno jak mnóstwo ludzi,zona jest w ciąży i jest na stażu,mam już córeczkę 2 latka,ale nie wiadomo jak to z pracą będzie,wiec ten tysiąc na miesiąc to zawsze jakieś wsparcie,zawsze to będzie na pampersy. Dodam ze mieszkam w bloku i nie mam żadnych zadłużeń i na nie,nie pozwalam.Takich ludzi w kraju jest mnóstwo. Dodajmy też samotne matki które są godne podziwom. Wiec skończcie biadolić i sami niech tez sprawdźcie czy i Wam się należy taki zasiłek. Wolałbym legalnie robić niż na czarno i brać zasiłki
OLA862 / 194.181.156.* / 2015-03-31 14:13
A co z innymi rodzicami Panie ministrze i dziećmi.Gdzie były pieniądze wcześniej .I niech pan nie wydaje naszych pieniędzy podatników. Kobiety ,które wcześniej rodziły i dzieci,które się wcześniej rodziły nie są gorsze od tych ,które rodzą się teraz.
Mama802 / 83.8.230.* / 2015-03-31 16:19
Popieram!!! W zeszłym roku urodziłam dziecko, zrezygnowałam z pracy aby zajmować się domem. Dlaczego niby moje dziecko jest gorsze! Jak wszystkim się należy to w takim razie tym wcześniej urodzonym też powinno!
Annnnnna232 / 91.225.64.* / 2015-03-31 14:08
A skąd minister ma wziąć pieniążki, a no od tych co pracują. Co za durny kraj i durni ludzie co ciągle jeszcze głosują na PO, wybierzcie w końcu Korwina albo Kukiza i zróbcie coś dobrego dla tego kraju. Jak można nierobom i patologii dawać co miesiąc 1000 zł?!! przecież po roku to dziecko i tak będzie w domu dziecka a mamuśka zrobi sobie nowe żeby żyć przez kolejny rok !
Jak w 2009 becikowe należało się każdej matce to nagle było pełno porodów i zaraz po odebraniu pieniędzy matki porzucały dzieci. Wiem, bo mam koleżankę w Urzędzie Miasta.
dzik1231 / 89.72.196.* / 2015-03-31 14:07
wprowadzcie dużo wyższą kwotę wolną od podatku np. 3000zł miesięcznie na rodzine!!!
X X X / 89.22.208.* / 2015-03-31 14:05
Wybory, wybory wybory! Poza tym to dobre głównie dla meliniarzy. Zrobić dziecko. Przez rok jest kasa na niego. Oddać do domu dziecka i następne. Przykro mi ale tak to działa.
Marta476 / 5.172.247.* / 2015-03-31 14:04
A ja się nie zgadzam. Bo nie wszystkie rodziny to patologia. Wychowuje dziecko. Ma 11 mc. Nie mam nic. żadnego macierzyńskiego i wychowawczego. Pracowałam na umowę zlecenie, składki odprowadzane co mc. Tyle że moja kochana szefowa jak się dowiedziała, że jestem w ciąży i że dodatkowo zaraziłam się w jej zakładzie toksoplazmozą wywaliła mnie następnego dnia z pracy. Zostałam bez niczego. I nikogo nie obchodziło za co utrzymam dziecko, siebie. Także ciesze się,że taka inicjatywa powstała.
dzik1231 / 89.72.196.* / 2015-03-31 14:03
Trzeba być kompletnym idiotą, ze by wprowadzać takie głupie przepisy!!!Wprowadźcie lepiej darmowe książki dla dzieci uczących się, oraz tych w przedszkolach, to będzie jakaś pomoc socjalna, a nie- chcecie promować głupawe pomysły! Dajcie też ludziom normalnie zarobić za pracę, a nie jakieś kretynskie, beznadziejne dopłaty do dzieci! LUDZIOM PRACY POTRZEBA I NORMALNYCH WYNAGRODZEŃ A OBECNIE STWORZYLISCIE OBORE, Z KTÓREJ WIĘKSZOSC CHCE JAK NAJSZYBCIEJ UCIEC!!!

Najnowsze wpisy