Forum Polityka, aktualnościŚwiat

Światowe media o tragedii pod Smoleńskiem

Światowe media o tragedii pod Smoleńskiem

Money.pl / 2010-04-10 14:49
Komentarze do wiadomości: Światowe media o tragedii pod Smoleńskiem.
Wyświetlaj:
gosc 1 / 83.2.211.* / 2010-04-12 19:33
a wez przez czarne skrzynki mozesz sie gówno dowiedziec.... pogadali sobie i h**...... a skad wiesz ze nie zrobili jakiejs blokady podczas lądowania ? nagla ładnie pieknie ... i skad nagle trumny mieli.owinny byc worki foliowe.oni byli przygotowani na to......i ja nigdy nie uwierze ze to wypadek.akurat gdy cała załoga leciała ....yhhhyyy no napewno.........
Kaa / 95.41.205.* / 2010-04-12 19:04
Hmm, mówicie, że to Ruscy zaplanowali? A niby jak wyjaśnicie sprawę czarnych skrzynek? Tego nikt nie może podrobić... Gdyby to oni coś odwalili to by się wydało przez czarne skrzynki
Noskcaj / 213.238.101.* / 2010-04-12 18:33
zgadzam się z `thrthrthyrthr` i z `yuirr` oraz z wszystkimi , którzy uważają iż to nie był wypadek :) . Komuś było to bardzo na rękę , jednym ruchem wymienić caly rząd. Prezydent to chyba wielka osobistość i co nikt na niego nie czekał ? Kazali wylądować na jakimś zapadłym lotnisku ...;/ po 2 samolot naprawiany i sprawdzany był w Rosji , miejsce zabezpiecza Rosyjska delegacja , czarne skrzynki również otwieraja ruski ( niby polacy też , ale jakoś przed ich przylotem podali pierwsze informacje , które się w niej zawarły) . po 3 podali , że samolot wgle nie mieścił się we współrzędnych . Nikt nie reagował ? - czy może po prostu zostały podne nie takie liczby jakie trzeba , samolot mógł też być sterowany ( nie wiem jak to się nazywa - ale chyba każdy wie o co chodzi) Jak wspomnieliście Rosja podała iż w katastrofie najprawdopodobniej nikt nie przeżył . ( wgle to na prawdę musiało być mega uderzenie skoro prezydent jest mocno zmasakrowany , a siedział w odpowiednio zabezpieczonym miejscu ( tak podali w dzisiejszym dzienniku ). A swoją drogą Tusk i Putin nagle najlepsi przyjaciele ( Tuskowi nagle żal Kaczynskiego?) Za blisko do wyborów . Ostatnio było trzech polityków którzy mówili iż PIS nie wyda pewnie żadnego kandydata by oddać hołd Prezydentowi / Tusk PO , Komorowski Po [ chcociaż ten Komorowski rozsądny się wydaje...) ale Tusk ? eh ... W razie wojny mają nas na talerzu ;) ,Winę najlepeij zrzucić na pilota , Tylko wydaje mi się że wykwalifikowany mężczyzna nie naraził by życia prezydenta oraz 95 innych osób a przedewszytskim samego siebie . Fajne jest to , że w takich chwilach wszyscy się jednoczymi ;) [ Bóg sie śmieje Polska maleje ...] Pozdrawiam .
zygfryd II / 77.254.168.* / 2010-04-12 18:33
Do moderatora-
zawieście możliwość wpisów, bo nigdy się nie spodziewałem tylu durniów naraz zobaczyć.
cafarus / 91.94.70.* / 2010-04-12 18:01
jestem przerażony głupotą ludzi co wypisują tu brednie. Czemu nasz naród składa się z tylu idiotów? Spiski, wojny, najazdy. Jutro się dowiem że jeden pilot miał dziadka w wermachcie a drugi w NKWD. Wystarczy mi gadaniny że Lechu miał 2 metry wzrostu, i z karabinem leciał pomścić rodaków. Banda durniów. Macie w głowie obornik zamiast mózgu. weźcie się do łopaty będzie choć trochę z was pożytku.
444444444rtg / 83.2.211.* / 2010-04-12 19:35
sam masz obornik! jestes nie myślącym cepem...... myslisz ze ruskie nie sa zdolne do tego ?a co było w gruzji? oni wszystko potrafia .znaja samolot na wylot wiec to dla niech zaden problem i nie pieprz i nie bron ich..........
cafarus / 79.162.6.* / 2010-04-12 20:11
W Gruzji mój drogi To kolega Lecha pan Sakaszfili zbombardował Abchazje zabijając kilkaset cywilów i wysłał czołgi do Abchazji. Przyznała to komisja rady europy i sami Gruzini. I niby po co mieli by zabijać kaczora? Skoro cały świat sie z niego śmiał i szydził? Na rękę było to wszystkim wrogom Polski. Pokazywali nas palcami i obśmiewali. Jak Lech wchodził na salony ludzie uciekali jakby ktoś puścił bąka... Zakładając żę Ruscy są naszymi wrogami to po co mieli by go zabijać? Alianci w czasie wojny bronili Hitlera przed zamachami bo dzięki jego głupim decyzjom wygrali wojnę. Putin ma władze dzięki lękowi rosjan przed zachodem, czeczenami, polakami, nato... Trudno sie bać polaków w trumnach.... Dla nich Katyń to pikuś- codziennie stalin zabijał 100 tys. rosjan i nie chłopów tylko elite - profesorów, szlachte, urzędników, wszystkich co umieli czytać i pisać.
A jeszcze jedno wiecie czemu rydzyka słychać w całej Polsce? Bo dostał częstotliwość radiową po armii radzieckiej. Tacy ludzie są na ręke polsko-fobom. Pokazują nas palcami i mówią Polak= katolik = fanatyk religijny = rusofob = pieniacz i pijak. Taki steerotyp idzie w świat. To niby nasz atut?
corrida / 77.253.4.* / 2010-04-15 08:48
Podaj mi jedna przyczynę,dla której kiedykolwiek Rosjanie byli dla kogokolwiek "przyjaciólmi"Powiem ci W czasie Zwiazku Radzieckiego nam kazano tak sądzić .Teraz znów nam każą
Erkson78 / 83.27.93.* / 2010-04-12 23:28
cafarus sam jest ruskiem wiec go nie obchodzi ze poza prezydentem zginela wazna elita militarna i tympodobni BRAWO DLA TEGO PANA taki z ciebie patriota jak z koziej dupy traba
yuirr / 83.2.211.* / 2010-04-12 17:36
ruskie udaja teraz wielki żal....inne panstwa p trzy dni a oni jeden dzien ....hehehe i jak samolot sie rozbił dobrze nie powiedzieli wydarzeń a oni juz mówią ze nikt nie przeżył..... myslicie ze oni nie potrafia tak zrobic?przeciez to jest proste i logiczne ze to zaplanowali......przeciez tylu waznych osób leciało i akurat ta katastrofa sie stała.teraz beda udawac zal ii beda mowic ze oni sledztwo poprowadza.pewnie poleci jeden polak i co on sobie moze wyjasnic z tymi cepami burakami ..... ?? juz zeby mu czasem nie dali przeprowadzic śledztwa.oni to zrobia tak po swojemu ze bedzie na pilota ...... to proste..... myslicie ze ruskie takiej okazji by nie wykorzystali? oni sa do wszystkiego zdolni a teraz wielki zal udaja..... ...... ja mysle swoje o nich i zdania nie zmienie ,,,,,,,byli naszymi wrogami sa i beda zawsze...... a nie tragedia i juz nagle ładnie pieknie...no uwazajcie bo napewon tak bedzie...szkoda tych ludzi:( nawet sie nie spodziewali tego :(
myszunia33 / 188.97.91.* / 2010-05-07 09:39
masz racje ruscy to falszywi ,mieszkam na stale w niemczech widze co tu wyprawiaja ,ruscy sie ciesza ze polacy zgineli
witold ney / 85.222.87.* / 2010-04-12 16:35
jestem poruszony i wstrzsniety ta tragedia na zawsze pozostana w naszej pamieci sercach i modlitwie niech dobry kochajacy Pan Bog otorzy im bramy nieba
obywatel tego panstwa / 195.212.29.* / 2010-04-12 16:47
http://www.money.pl/forum/temat,30,2188943,2188943,15,0,nadzwyczajne;posiedzenie;nato;po;tragedii;w;smolensku.html#A2189191

cyt.
2010-04-12 14:58:20 | jliber [ Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi) ]
Re: Nadzwyczajne posiedzenie NATO po tragedii w Smoleńsku [1]
Moim zdaniem za naszą bezmyślność i głupotę powinniśmy być wykluczeni z NATO. Wsadzanie
wszystkich najważniejszych osób w państwie do jednego samolotu w dodatku lecącego na
terytorium obcego państwa zakrawa na jakąść parodię wartą nagród darwina niż poważnego
suwerennego państwa. W dodatku 100 osób wsiadało do tego samolotu, a lista pasażerów
krążyła podobno dużo wcześniej, nikomu się nie wydało to dziwne, jakby Polacy dostali
jakiegoś zbiorowego zaćmienia, i to mają być liderzy naszego państwa.
Anonim232323 / 83.27.92.* / 2010-04-12 16:34
Na moje oko to moze byc spisek Rosjanie cos ogolnie kompinuja...dlaczego zerwali traktat o niezbrojeniu sie i klepia masy wojsk? czyzby sie czegos bali? mi sie niewydaje...predzej cos planuja i podejzewam ze ta katastrofa mogla byc z winy jakiegos rosjanina. Troche to dziwnie wyglada bo katastrofa wydarzyla sie akurat w 70 rocznice zbrodni Katynskiej i na dodatek niebyli to zwykli cywile tylko najwazniejsze glowy panstwa. Wystarczy troche logiki i wyobrazni i wszystko zaczyna sie ukladac w logiczna calosc. Co do wojny to tez tego nie mozna z czasem odrzucac bo wojna to Pieniadze i Mozliwosc zyskania nowego terytorium na dodatek jedyne wyjscie pozbycia sie kryzysu
Pozdrawiam
agula18 / 2010-05-01 16:36
Zgadzam sie z Tobą,ze to ruscy,ale zamieszany moze byc Komorowski i Tusk,dlaczego on jak byl7 kwietnia przebieglo wszystko dobrze.J bym im nieufała bo banda spiskowcow,a jestem od 10kwietnia za pisem
Anonim232323 / 83.27.92.* / 2010-04-12 16:43
A i co do kryzysu to przepraszam za blad...wojna moze niejest jedynym wyjsciem ale przynosi najlepsze rezultaty
cafarus / 91.94.70.* / 2010-04-12 17:49
A głowakolegi nie boli? Czapeczka nie uciska?
Anonim232323 / 83.27.93.* / 2010-04-12 23:10
no i to jest twoja wypowiedz? to teraz wytlumacz mi czemu to wszystko podaza? co wydaje ci sie ze bedzie dobrze na tym swiecie?....wykop sie na inna planete to moze wymigasz sie od wojen i tym podobnych spiskow...swiat nie jest tak piekny jak wyglada
Zaharyn81 / 83.29.255.* / 2010-04-12 13:24
NIkt nie jest idealny Rosjanie także, ale teraz pokazali się z najlepszej strony, strony którą wiele Polaków nie chce dojrzeć, postarali się także zorganizować wszystko jak najlepiej z dwóch powodów; po pierwsze sami są w szoku i rozumią iż jakikolwiek błąd może być wykorzystany przeciw nim (sprawa jest bardzo delikatna) oraz Rosjanie okazują prawdziwe współczucie. Jeśli chodzi o insynuacje że to oni maczali w tym palce, TO POMYŚLMY!! po co im to??? jaki maja motyw, teraz władze Rosji sami zrozumieli fatalizm i nie maja siły dalej ukrywać prawdy, społeczeństwo rosyjskie dostało szansę lepiej zrozumieć tragedię Polaków w 1940 roku. Myślę iż ta sytuacja znacznie poprawi stosunki między naszymi krajami, a świętej pamięci Pan Lech Kaczyński dopiął swego "Katyń" został doceniony nie tylko przez Rosję ale i cały Świat. Nie można odmówić Patriotyzmu Naszemu Prezydentowi.
Anonim232323 / 83.27.92.* / 2010-04-12 16:55
Zgadza sie ze nie ma co ich bronic ja znajac historie tego narodu wiem jak kiedys bylo. To co my wynalezlismy oni sobie po prostu brali. Myslicie ze MiG 29 najzwrotniejszy samolot swiata to ich zasluga? nic podobnego my stworzylismy plany a oni sobie to po prostu wzieli...fajnie co?
gfgjtyry / 83.2.211.* / 2010-04-12 16:28
nie bron juz tych rosjan.oni zawsze byli dla nas wrogami i juz nagla wypadek i juz ładnie pięknie do nas....no napewon..... te buraki zaplanowali to...... i wiecie co ?i tak sie prawdy nigdy nie dowiemy bo co polska sobie moze z takim państwem ....zal
piou / 85.128.10.* / 2010-04-12 15:35
Myślę identycznie.
szeryf1 / 83.15.156.* / 2010-04-12 12:21
Witam,
Oczywiście, że Rosjanie robią pokazówkę. Ale czy ją zaplanowali? Głupoty, które tu napisali co niektórzy jak Sceptyk. Boże, ale idiotyzmy.
Zaplanowali śmieć Naszego Prezydenta i pewnie trumny też mieli przygotowane.
Bo skąd się tam wzięły trumny powinny być worki foliowe.
Rosjanie byli by idiotami żeby z Katynia który ukrywali zrobić tak wielką sprawę.
Jeśli Nasz pilot postanowił wylądować to tylko dlatego, że Nasz Pan prezydent uparł się. Nie chciał się spóźnić i to może być jego wina, ale podyktowana wielkim patriotyzmem i odpowiedzialnością.
niesfiec / 157.158.27.* / 2010-04-12 12:19
Teraz jest ciężki okres dla naszego kraju. Trzeba się jednoczyć by Polska nie straciła wiary. Osobiście też mi się nie podobają okoliczności tej tragedii ale w chwili obecnej nic nie zrobimy. W momencie w którym będą ujawnione "informacje" o przyczynach wypadku będziemy mogli zacząć tworzyć różne teorie. Zostanie wiele pytań które będą narastały.
thrthrthyrthr / 83.2.211.* / 2010-04-12 09:49
tak tak tak.....rosja tak zrobi zeby to spadło na wine pilota.i ja jestem za tym ze to ich spisek.... dziwne to jest...jesli nie ma warunków ani lotniska na takii samolot do lądowania to sie podaje ze ma lądować w mińsku i temat skonczony.wtedy pilot ma słuchac a nie .....a zreszta jedz sobie i ląduje gdzie chcesz.....noooo napewno.......... nie ma takiego czegoś.....i dlaczego rosja tak nagla powiedziała ze zajmą sie śledztwem/???bo chca ukryć dowody.oni samolot znaja lepiej niz polska i skad wiecie ze to nie oni cos pokombinowali??????? i dlaczego juz od razu wiedzieli ze nikt nie przeżył???????? a i raz podaja ze zachaczył skrzydłem i runą na ziemie....no takkk jak by tak było to samolot nie miał by szans sie tak roztrzaskac!!!!!!!!!!!!!!!!ludzie ruszcie mózgi i pomyślcie troche..... rosjanie tak zrobią ze gówno wyjdzie a nie prawda....jesli chca niech rzuca na poplske bombe i juz ....zreszta nie zapraszali pana przeydenta to po co leciał ? i co ? napewno to był zamach!akurat jak wszystkie wazne osoby leciały stało sie to ....to czego tusk i inni normalnie dolecieli????????? ja mowie ...TO był SPISEK .....i nie obchodzi mnie to co mysalicie...
wojtass24 / 89.230.138.* / 2010-04-14 02:45
podejrzewam ze bedzie wojna wszystko to przykrywka
smolensk / 83.4.74.* / 2010-04-13 21:35
ja też mówie ze to był spisek i Tusk powinien pojechac do sowietów i tam zostac w ich rzadzie no na pewno putin ten rusek nie dał by mu jakiegos konkretnego stanowiska,ale przynajmniej byłby paziem putina albo marionetka.Sa tak do siebie podobni ten wzrok jest okropny!
sidi / 2010-04-14 01:40
Jeżeli to był spisek a raczej był to nie z inicjatywy Rosji czy Putina tylko tej samej ekipy która stała za zamachem na Prezydenta Kennedy czy słynnych sfingowanych zamachów z 11.09.2001r na WTC , a ma to wywołać najprawdopodobniej konflikt zbrojny przeciw Rosji.Rosjanie właśnie najbardziej obawiają się obarczenia winną za to co się stało dlatego następuje z ich strony chęć politycznej skruchy i tej narodowej litości. Zastanówmy się nad jednym ten samolot nie był najnowszy ale miał najnowszą nawigację i oprogramowanie niezależną od tego co się dzieje na lotnisku czy też warunków atmosferycznych te urządzenia doskonale potrafią określić położenie i wysokość samolotu a jak większość z nas zdaje sobie sprawę że cała nawigacja pokładowa jest uzależniona od satelitów które raczej są pod amerykańską kontrolą a nie rosyjską.Więc dlaczego przy tej technice pilot chciał niby lądować kilkaset metrów przed i obok lotniska i czemu schodził pod takim ostrym kątem . Może mam głupie skojarzenia ale przypomina mi się film Szklana Pułapka2 kiedy to samolot rozbija się na pasie podchodząc do lądowania z zafałszowaną wysokością,Oglądając filmiki nakręcone przez pierwszych ludzi pojawiających się na miejscu wypadku możemy zauważyć to że mamy dość dobra widoczność i wszystkie ujęcia panoramiczne dość dobrze pokazują nam miejsce i skalę wypadku co wyklucza rzekomą niesamowitą mgłę.Następną dziwną sprawą jest kolejną relacja Rosjan którzy opowiadają jak widzieli wypadek z ona bloku w którym mieszkają.Teraz co do składu pasażerów znajdujących się na pokładzie kto zatwierdził ten skład i kto do tego dopuścił i dlaczego .w ciągu kilku sekund straciliśmy Prezydenta który chyba jako jedyny z pośród swoich poprzedników dbał o dobro i niezależna Polskę .Szefa Sztaby Generalnego WP który najprawdopodobniej zostałby w tym roku głównodowodzącym NATO oraz Prezesa NBP który ciągle walczył o niezależność i autonomie NBP i wielu innych czołowych dowódców i polityków , musimy się zastanowić nad jednym komu ta zaistniała sytuacja przyniesie największe korzyści ale na pewno nie Rosji bo dla jej bezpieczeństwa jest bardziej przydatna Polska silna i suwerenna niż na usługach USA I UE
piou / 85.128.10.* / 2010-04-12 15:42
Twoim zdaniem Rosjanom wreszcie udało się nagłośnić zbrodnie w Katyniu.
Idz do mięsnego i kup sobie trochę mózgu.
Jarek128 / 88.156.200.* / 2010-04-12 15:55
Baaaaaardzo trafnie !!!!!!
raf73 / 89.171.138.* / 2010-04-12 12:34
Ten komentarz to grubymi nićmi szyta prowokacja. Od razu widać, że autorem jest osoba narodowości rusińskiej albo ukraińskiej. Nie jestem nacjonalistą i nie przeszkadza mi społeczeństwo wielonarodowe, ale jeśli obywatel Polski jest obywatelem Polski wbrew swojej woli i czuje większą lojalność wobec np. Rosji, bo nie akceptuje w ogóle cywilizacji zachodnioeuropejskiej i tęskni za wschodnią, i w związku z tym w głupi sposób podsyca antyrosyjskie nastroje w Polsce, jakby było ich za mało, to coś tu nie jest w porządku.
mikkie2 / 89.78.242.* / 2010-05-01 02:06
n ie myl pojecia znawco narodowosci,rosja to rosja,a ukrainiec, to UKRAINA!
MacGregor / 2010-04-12 12:32 / portfel
Jasne!. My, Polacy, jak zwykle jesteśmy bez winy, a wszelkie przeciwności to inni nam zgotowali.
To Rosjanie/żydzi/komunikści/cykliści/inni (niepotrzebne skreślić) są winni temu, że Prezydent leciał 20 letnim samolotem, a od co najmniej 5 lat nie można kupić nowych samolotów.
To inni są winni temu, że na pokładzie samolotu lecieli szef BBN i generałowie dowodzący wojskiem (wraz z głównodowadzącym - Prezydentem).
To inni sa winni temu, że komuś strasznie się spieszyło na uroczystości, a nie chciało sie wstać wcześniej...
trzezwy / 84.61.131.* / 2010-04-13 15:17
To co pisze MacGregor jest bardzo smutne ale duzo w tym prawdy oraz prawdopodobienstwa
jesli chodzi o winnego tej katastrofy.
Jednak powinnismy poczekac az do wyjasnienia calej prawdy.
djjd / 141.150.148.* / 2010-04-12 17:49
Zgadzam sie, my uwielbiamy tworzyc scenariusze s-f, bo az trudno uwierzyc w prosta prawde, ze generalowi, swojemu glownemu dowodcy, nie mowi sie "nie", bo mozna za to isc pod sad wojskowy. Wspolczuje temu biednemu pilotowi, bo prawdopodobnie zosal postawiony pod sciana.
Gdyby bylo inaczej, posluchalby zalecen wiezy kontrolnej. A tak, mamy to co mamy. Wspolczuje wszystkim rodzinom, tym bardziej, ze 23 lata temu przezywalem osobista tagedie w Lesie Kabackim.
trrrrrrrr / 78.88.22.* / 2010-04-12 11:52
Moi dziadkowie opowiadali moim rodzicom, prawde o Katyniu, ponieważ uczono ich w szkołach kłamstw. Ale tej prawdy wtedy nie wolno było głosić. Tak my dziś stoimy przed tym samym faktem przed jakim stali nasi dziadkowie. Straszne!!!
sceptyk realista / 87.96.82.* / 2010-04-11 23:09
Wspaniale gesty ze strony rosyjskiej wladzy to nic innego jak POKAZOWA dla calego swiata. A wg mnie sa wlasnie zbyt piekne aby byly prawdziwe. Poza tym czy wy myslicie ze tak trudno byloby na rosyjskie zlecenie np. celowo uszkodzic cos w samolocie, tak aby potem wygladalo to na wypadek? To macie w mala wyobraznie i nie wiecie chyba DO CZEGO ZDOLNA JEST ROSYJSKA WLADZA! Im na reke jest destabilizacja Polszy. Jeszcze pod haslem " pomozemy wam bracia Polacy ... (ponownie stac sie czescia naszego imperium .."
Skl / 188.146.137.* / 2010-04-12 01:11
nie no, litości ... wiem, że my Polacy mamy trudne przejścia z Rosjanami ... ale bez przesady! nie dopatrujmy się w każdej tragedii i każdym niezrozumiałym zdarzeniu "działania Rosji", jako sprawcy wszelkiego zła i nieszczęścia narodu polskiego ... pomysł, jakoby Rosja była w to wszystko zamieszana jest dla mnie wielkim uprzedzeniem w stosunku do Rosji przez osóby, które wypowiadają takie słowa. Też o wiele rzeczy podejrzewam Rosjan i w wielu przypadkach im nie wierzę ... ale niewdzięcznością dla mnie jest zachowanie tych, którzy w obliczu takiej tragedii nie wierzą w chęć pomocy i współczucia ze strony Rosji i ich władz, którzy doszukują się w każdym zachowaniu i we wszystkich czynach Rosjan ich dwulicowości ...
Normalną rzeczą u ludzi myślących jest układanie teorii spiskowych ... nikomu tego nie można zabronić, tylko ci, którym się tego nie broni niech nie piszą głupot i nie zmuszają w ten sposób innych uczestników do czytania tego. Wiem, że jeśli jest w tej tragedii coś, czego nie powinniśmy wiedzieć lub coś, co miało zostać ukryte ... to zostało to ukryte tak, że się o tym nie dowiemy i nie będziemy tego wiedzieć ... a teorie spiskowe układane przez ludzi lubiących Rosję inaczej, będą robiły nam wodę z mózgu oraz będą dobrym źródłem dochodów dla "Faktu" "Super Expressu" ;-)
Propos faktów ... poczekajmy na nie, pozbierajmy je do kupy. Są komisje powoływane po to, żeby wyjaśnić pewne sprawy, są też takie, które pewne kwestie mają ukryć. Miejmy nadzieję, że komisje i śledczy niczego nie będą musieli ukrywać i zasłaniać się "bezpieczeństwem państwowym", ani Polski, ani Rosji.
Szczere wyrazy współczucia i żalu dla rodzin tragicznie zmarłych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem oraz dla wszystkich, których to wydarzenie dotknęło ... ja wciąż nie mogę uwierzyć w to co się stało ...
konserwa / 2010-04-12 12:08 / Tysiącznik na forum
Wierzę tak po ludzku w smutek i wyrazy współczucia od zwykłych Rosjan. Nie wierzę, albo trudno mi uwierzyć w rzeczywistą żałobę polityków rosyjskich. Te dwie grupy trzeba oddzielić grubą kreską.
Cierpliwosci / 94.75.121.* / 2010-04-11 14:26
Samolot zboczyl z osi pasa az o 150 metrow.Zeby wrocic na pozycje musial wykonac ostry ,mocno pochylony skret,w dodatku tuz nad drzewami,bo tam pas podchodzi pod sam las,to dawne wojskowe lotnisko.
Nie sluchal polecen wiezy kontrolnej,ktora 15 minut wczesniej zabronila ladowac swojemu IL76 ,ale prezydenckiemu nie mogli zabronic,mogli tylko zalecic.
Jest bardzo prawdopodobne,ze pilot nie sluchal polecen wiezy i zdecydowal sie na ladowanie na polecenie Kaczynskiego.Dokladnie to samo bylo w Tbilisi,gdy Prezydent osobiscie poszedl do kabiny pilotow i kazal im tam ladowac,dodajac,ze jak ktos sie boi ,to nie powinien byc w wojsku.
Samolot byl swiezo po remocie,nie mial duzo wylatanych godzin i byl w bardzo dobrym stanie.

Proponuje poczekac na odczyt czarnych skrzynek,tam beda wszystkie nagrania: i te z wiezy i te w kabinie.
I wiecej umiaru ludzie,pamietajcie ze to Rosja od razu oglosila zalobe narodowa,rzecz bez precedensu.Zdarzylo sie ,co sie zdarzylo ale docencie wysilki i Putina i Miedwiediewa.
Minelo 70 lat i to jest inny kraj i inni Rosjanie.Nie wolno uogolniac a przede wszystkim trzeb azaczekac na oficjalny komunikat.
mikkie2 / 89.78.242.* / 2010-05-01 02:19
nie wierze, ze zawinil pilot Protasiuk
przebisnieg / 78.88.22.* / 2010-04-12 12:00
Patrząc wstecz na historię, Rosja nie zasługuje na zaufanie co do ''przyjaźni'' ze strony Polski.W tej tragedii pozostaje zbyt wiele pytan bez odpowiedzi. Dlaczego Premierzy spotkali sie w namiocie tylko w cztery oczy..., dlaczego? OBŁUDA!
więcej rozsądku / 77.254.214.* / 2010-04-12 10:29
Zgadzam się w 100% z powyższą opinią
kubek1978 / 2010-04-12 07:41 / Bywalec forum
Tylko ,że Miedwiediew zaatakował Gruzję i jeszcze beszczelnie kłamał . Wypadek zdarzył sie na ich terytorium i musieli tak postąpić bo tak im zalecił sztab od takich sytuacji i ludzie od publicrelations . Musieli sie jakoś pokazać z dobrej strony bo dobrze wiedzieli ,że patrzeć będzie na nich cały świat. To swojego rodzaju reklama/promocja Putina i Miedwiediewa ....
Ja tutaj nie widzę szczerych intencji tylko wykreowane sztuczne gesty pod publikę i media.
em96 / 151.81.48.* / 2010-04-11 23:32
1. Dobierani, doświadczeni, najlepsi piloci po czterech okrążeniach przeliczyli się o 150 metrów...? - To jak my mamy takich fachowców, to już nas nic nie uratuje...
2. Właśnie IŁ76... - co on tam robił 15 minut przed samolotem prezydenckim...? Podają, że lotnisko rzadko używane i otwarte właściwie specjalnie dla nas... - czy przypadkiem nie "poprawiał" zbyt słabej mgiełki...?
3. "..Dwie informacje na
by Beta - 11.04.2010 - 04:46
Dwie informacje na Niezależnej:Rozmowa miejscowych świadków ( po rosyjsku
oczywiście),o tym że mgła była zjawiskiem przejściowym, a właściwie nagłym.Chwilę
przed katastrofą osoba jadąca rowerem wzdłuż lotniska nie widziała żadnej mgły.
Zlekceważenie tego dowodu sfałszuje całe śledztwo..."

4. "Proponuje poczekac na odczyt czarnych skrzynek,tam beda wszystkie nagrania: i te z wiezyi te w kabinie..."
- "Czarne skrzynki" nie mogły czekać na przyjazd polskiej komisji, ponieważ... "jeszcze żyły i wymagały natychmiastowej rehabilitacji..." czego dowodzi przesunięta taśma w środku...(?)
W tej waszej nieskończonej naiwności już mi brak "Cierpliwosci"
Daria lat 13 . / 89.230.161.* / 2010-04-11 22:03
" Ocean pełen wspomnień !
Nikt nie wie jak to wszystko się działo .
Prezydent ,który odszedł od nas i Jego żona to ludzie godni podziwu .
Odeszli zostały już tylko wspomnienia !
Milcząc przeżywamy odejście tych wspaniałych i zasłużonych ludzi .
Teraz wspominamy i oglądamy tą tragedię !
Dlaczego Bóg nie dał Wam szansy byście mogli dalej żyć i robić to co kochacie ?!
Mogliście wiele , tyle zrobiliście ,a zginęliście tak tragicznie !
Tłumy ludzi to wszystko dla Was kochani .
Pierwsza wiadomość " Para prezydencka nie żyje !".
To szok dla dla całego kraju .
Wiemy ,że czekacie tam na nas! Spotkamy się tam wszyscy .
Czuwajcie i wspierajcie nas w chwilach tych złych i dobrych .
" .. jeszcze Polska nie zginęła .. " - nadal będziemy trwać !
lukasz1234567890 / 83.29.114.* / 2010-04-11 21:51
jestem tego samego zdania
adamui / 85.221.177.* / 2010-04-11 15:24
"Minelo 70 lat i to jest inny kraj i inni Rosjanie"
A "Dzieci z Leningradzkiego" oglądałeś ?
em96 / 151.81.48.* / 2010-04-11 22:53
"...to jest inny kraj i inni Rosjanie"
- Z tym się zgadzam...

Ale mafia ta sama...
Tara1978 / 193.111.166.* / 2010-04-12 15:54
Wszyscy doszukujecie się spisku ze strony Putina, a może Sikorski "dorżnął watahę". a Tusk to agent bundeswery. Skład na pokładzie tego nieszczęsnego samolotu zadziwia .
Już dziś mamy przejętą władzę . Nawet giełda nie spadła - wszystko zaplanowane

Najnowsze wpisy