Forum Polityka, aktualnościPolityka

Świątynia Opatrzności zaskarżona do TK

Świątynia Opatrzności zaskarżona do TK

Money.pl / 2007-02-23 14:01
Komentarze do wiadomości: Świątynia Opatrzności zaskarżona do TK.
Wyświetlaj:
Wapniak / 2013-02-28 19:24 / Tysiącznik na forum
Cóż...skoro to ma być muzem to musi płacić państwo. Ponieważ z przymusu, prawie wszyscy w tym bogobojnym kraju są katolikami, niestety innego wyjścia nie ma. Narazie.
Skoro Gierek musiał budować kościoły, dlaczego nie teraz?...
.. / 195.28.183.* / 2007-03-07 07:15
DO PRACY !

Niech sie kler wezmie do roboty, niech zacznie uczciwie PRACOWAC a nie tylko wyciaga lapy po pieniadze.
mś / 217.113.225.* / 2007-02-26 22:06
Najwyższy czas na opodatkowanie wiernych, którzy z pewnością nie będą mieli nic przeciwko temu.A kościół i ich pasterze nie musieliby się martwić o przychody.
Wapniak / 83.28.118.* / 2007-02-25 19:55
I co z tego? Huraoptymiści - marneszanse...
mś / 217.113.225.* / 2007-02-25 14:51
Słuszne kroki. Pan Bóg nie oczekuje "domów bożych", bogactwa-pieniędzy, malowideł i innych przedmiotów symbolizujących jego osobę. To sam człowiek uczynił "szopkę" z obowiązującej wiary. Wynikało to z chciwości, wygody i chęci posiadania większej władzy nad innymi żyjącymi istotami na ziemi oraz luksusowe życie. Jedynie możemy mieć do siebie pretensję za zaistniałe poczytania tej grupy zawodowej - brak zainteresowania pismem świętym, a szczególnie w niej zawartej treści, brak chęci lub cywilnej odwagi w wypowiadaniu własnego zdania, lizustwa, próżności itp. To nie ona sama się wykreowała, ale za zgodą i działaniem ich słuchaczy, czyli nas. Stali się "WAŻNI", zarozumiali, wymagający od nas, szacunku i pokory. Z wielką odpowiedzialnością mogę stwierdzić, iż to środowisko jest najbardziej zainfekowane obłudą, brakiem skrupułów i szacunkiem wobec ludzi świeckich, ba i kolegów po fachu, którzy wiedzą po co tam są, komu, i w jaki sposób innym służyć. Wskaźnik odpowiadający najbardziej groźnego przestępcy. Ja nie mówię, ja twierdzę, bo mam ku temu powody i doświadczenia. Jestem osobą, którą w wieku 9 lat ksiądź potraktował jako największe przekleństwo, zagrożenie dla narodu polskiego. Zostałam najmłodszym członkiem, benkartem komunistycznym, zmieszał mnie z błotem, ośmieszył i groził. W tak zwanej zakrystii- sam na sam - Złaków Kościelny/ Łowicza - mam nadzieję, że już jest po "Sądzie Ostatecznym" i po solarium. Powód błachy : moi rodzice za wszelką cenę chcieli, abym przystąpiła do sakramentu świętego - Pierwszej Komunii Świętej-Ze względu na okoliczności zdecydowano się na inną parafię. Efekt był zupełnie odwrotny, który na lata pozostawił u mnie głęboki ślad i chęć wejścia w to środowisko celem zweryfikowania głoszącego przez nich, umoralniania społeczności.I tak się stało. Nie zmienię zdania - jest to największy śmietnik ludzkości, który za sprawą bogactwa chce ukryć wszelkie swe niedoskonałości. Kłaniają się również tam prawa człowieka, które są na każdym kroku łamane. Świątynia Opatrzności z pewnością nie spełni oczekiwań Bożych lecz bardziej Go rozłości. Mam zasadę, którą na codzień stosuję : skoro ksiądź się nie boi "sądu ostatecznego" to ja wcale. Pozdrawiam ryczałtowców.
Katolik z nadania / 83.23.116.* / 2007-02-24 02:21
Chodziłem na koncerty organowe do Poznańskiej Fary. Jestem ateistą - fanem muzyki organowej. Po koncercie zawsze coś (drobiazgi) dałem do skarbonki na ratowanie organów i remont zabytku-świątyni. To był mój wybór!!! To dałem ja z własnej i nie przymuszonej woli!!! Z własnej kieszeni!!! Ale ręce precz od pieniędzy z moich podatków!!! Zgadzam się na ratowanie kościołów-zabytków!!! Ale nie na budowanie pałaców Bogu!!! Nie z moich pieniędzy!!! Z ofiar ludzi tak! Ich pieniądze nie moja sprawa! Dla głodnych dzieci tak! Na szpitale tak! Na kulturę i sztukę tak! Nawet za granicę dla potrzebujących tak! Na pałac dla Boga NIE!!! Katolik z nadania a nie z wyboru.
Katolik z nadania / 83.23.116.* / 2007-02-24 01:55
Biedny kler jest w Polsce prześladowany... dotacjami... ulgami... itp. Trzeba ciężko się nagimnastykować by to wszystko unieść. Jak coś się nie zmieni to już niedługo kościoły będą zamykać albo lepiej przerobią na dyskoteki i dalej kasę będą trzepać! A tyle dzieci głodnych chodzi spać... nie ma sprawiedliwości boskiej. Ty patrzysz i nie grzmisz... i to jest Twoja dobroć??? Twoja sprawiedliwość???
maniuś / 83.27.114.* / 2007-02-23 19:24
Już jeden monument głupoty i debilizmu w europie wybudowano,a jest nim mauzoleum Lenina w Moskwie.No cóż drugim monument powstanie w Polsce.W SSSR komuchy byli górą,a teraz w Polsce kler jest górą i każden buduje głupawe monumenty za pieniądze społeczeństwa nie licząc się z ich zdaniem okradając je.Jednak każda głupota ma swój początek i koniec.Komunę już djabli wzięli teraz czas na pazerną wiarę katolicką.Mam nadzieję że ten czas bardzo szybko nastąpi gdyż obecne społeczeństwo jest mądrzejsze oraz lepiej wykształcone i nie pozwoli sobie na wciskanie kitu religijnego.Jestem ateistą i stanowczo się sprzeciwiam się aby za moje pieniądze finanso jakąś tam świątynię opatrzności budowlę głupoty i pychy tego rządu oraz pazernego kleru.Jak chcecie budować to budujcie za swoje pieniądze wtedy nikt nie będzie miał do was pretensji i nikt was nie będzie krytykował.
marek 19-53 / 83.24.21.* / 2007-02-23 23:43
Obelgi, obelgi, obelgi.
Ulżyło.?
Czy ktoś broni być ateistą? Czy obrzucam Pana epitetami.
Czemu Pan wiarę nazywa pazerną (wiara nie może być pazerna) i kitem religijnym.
Przecież to jest wolny wybór.

A porównywanie Ś.O.B. z mauzoleum to: cytuję Pana "monument głupoty i debilizmu"
Pomodlę się o trochę rozumu i opamiętania dla Pana.
Katolik z nadania / 83.23.116.* / 2007-02-24 01:43
buduj za swoje a nie za moje!!! i módl się za siebie bo pycha będzie "nagrodzona"!!!
marek 19-53 / 83.24.36.* / 2007-02-24 22:58
A więc uzgodnijmy. Z moich podatków Swiątynia, z Pana koszty budżetowe na Jarocin i parady gejów.
To są akurat porównywalne kwoty.
Zadowolony?
P.S. brudzia nie piliśmy
ozdobaster / 2007-02-23 18:31 / Bywalec forum
Moim zdaniem takie dofinansowanie z budżetu państwa polskiego tego międzygalaktycznego monopolisty jakim jest KK to sprawa dla UOKiK bardziej niż dla TK.
skylock / 2007-02-23 17:23
40 mln trzeba było przeznaczyć na ten wrocławski szpital dziecięcy - były z tego pożytek. Ale nie - trzeba utrzymać mohery przy sobie żeby sondaże jakoś wyglądały. To wszystko jest chore. Tylko rewolucja może chyba pomóc.
marek 19-53 / 83.24.21.* / 2007-02-23 23:47
Marzy się gilotyna, Krwawy Feluś ?
To chyba marzenia liberalnego demokraty.?
Katolik z nadania / 83.23.181.* / 2007-02-23 17:09
A może uchwalić pańszczyznę? Każdy Polak (Katolik- Żyd- Muzułmanin i inni) powinien 5 godzin przepracowac przy budowie tego monumentalnego pałacu dla Boga! Ludzie wierzący i popierający to - zdziwicie w dniu Sądu Ostatecznego. Pycha to jeden z grzechów głównych! ...katolik z nadania a nie z przekonania
fred / 2007-02-23 19:21 / Bywalec forum
Wrócić do dziesięciny !
Juppi / 83.22.181.* / 2007-02-23 15:00
Biednym mówią, że się zanich pomodlą to my też się pomodlimy za kler i może im podlitwa pomoże wybudować ten betonowy relikt. Bóg jest wszędzie ale nie koniecznie w betonowych świątyniach. A poza tym Pan jezus nie lubił odpustów i przekpniów kazał ich wypędzić.
marek 19-53 / 83.24.21.* / 2007-02-23 23:52
To w czasach Jezusa już były odpusty?

O ile pamiętam wypędził przekupniów a nie zniszczył świątyni.
Chciał jej poszanowania jako domu Bożego.

Troszkę wiedzy na poziomie wyższym od gazetowego.
henka / 80.239.243.* / 2013-02-28 12:30
pan jezus powiedzial ze jego swiatynia nie jest zbudowana reka czlowieka
henka / 80.239.243.* / 2013-02-28 12:29
pan jezus powiedzial ze jego swiatynia nie jest zbudowana reka czlowieka
Katolik z nadania / 83.23.116.* / 2007-02-24 02:02
No właśnie nie było odpustów!!! A teraz są!!! A przekupniów w kościele widziałem jak legalnie w poznańskiej Farze sprzedawali płyty... książki... może dochód szedł na szczytny cel... nie wiem. Ale czy są jakieś wyjątki w prawie boskim?
marek 19-53 / 83.24.36.* / 2007-02-24 23:01
Pan doprawdy prawi androny.
. / 2007-02-23 14:17 / ................
wyrzucac pieniadze na projekt oszolomow jeszcze sprzed II wojny.panstwowe i to na taki koszmar.A przeciez poprzedni,piekny projekt mogl spelnic swoja funkcje a przy okazji podziemna swiatynia mogla sciagnac rzesze turystow i zarobic na siebie.Ale nie,betonowy Glemp wiedzial lepiej. /ten od pieskow i karawany,jesli ktos zapomnial/
antyPiSuar1 / 198.155.189.* / 2007-02-23 14:17
Brawo! Proponuję żeby oddali z odsetkami te 40 mln. Ten "Meczet" w ogóle nie jest potrzebny na Polach Wilanowskich, a już na pewno nie za państwową kasę!
!!!!! / 62.69.198.* / 2007-02-23 14:13
I dlatego będe głosował na lewicę. Polska nie będzie państwem wyznaniowym !
jliber / 212.180.147.* / 2007-02-23 17:21
No tak właśnie się dzieje od 17 lat, raz ludzie głosują na socjalistów prawicowych a raz lewicowych, i ciągle jest g...
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy