Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Świetny początek miesiąca. GPW na czele giełd Europy

Świetny początek miesiąca. GPW na czele giełd Europy

Wyświetlaj:
Etermit / 2014-02-09 21:55 / Tysiącznik na forum
czy fatalne nastroje z Wall Street z piątku utrzymają się??? czy krach będzie już jutro czy dopiero we wtorek???

odpowiedź: zobaczymy jutro albo we wtorek :)
drvxqqq / 82.145.220.* / 2014-02-09 21:05
w piątek był odpoczynek w pon dalej longi wchodzą do gry
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ZT / 83.24.155.* / 2014-02-08 11:25
Poprzednio pokazywałem na w20 prospadkową formację 5-0, wcześniej jednak pisałem, że formację tą często poprzedza formacja prowzrostowa shark, która może (ale nie musi) przekształcić się w 5-0 i tak też się stało w tym przypadku: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=360&u=12045444 Rynek pokazał siłę i formacja Shark zatrzymała spadki w 2280. Analiza cykli podpowiada mi, że w lutym/marcu powinien ukształtować się znaczący dołek, czyli koniec spadków zapoczątkowanych w XI 2013. Ostatni dołek mieliśmy 30 I, pytanie czy to już ten dołek, niestety wadą cykli jest to, że nie określają tego precyzyjnie dlatego nieoceniona jest AT a ona pokazuje, że własnie kształtuje się wzór Gartleya, który pokażę na moim roboczym wykresie tu: http://www.bankfotek.pl/view/1666456 , krótko mówiąc kurs doszedł już do zniesienia 0,786XA oraz 1,618BC (żółte linie u góry), ale krytyczną linią jest ta u samej góry AB=CD przy poziomie 2443, która jest blisko szczytu X. Formacja Gartleya może zostać zanegowana jeśli kurs przebije szczyt X. Reasumując obecne wzrosty powinny zostać powstrzymane w obszarze (2409-2443) i powinny nastąpić spadki, jednak jak duże one będą tego nie wie nikt, dlatego puty mam zabezpieczające portfel akcji. Kolejna sprawa to OFE mdli mnie jak czytam wypociny fachowców, nie potrafiących policzyć co robiły OFE w ostatnim czasie (matematyka szkoła podstawowa). Otóż, jak pisałem wcześniej w grudniu OfE sprzedały akcje za 2 mld, natomiast w styczniu odkupiły je po niższych cenach za ok. 1.5 mld. Czyli zrobiły dobry interes co pokażą w zyskach, ale po "reformie" stały się agresywnym funduszem akcji, który posiada ok 86.6% akcji, i gdzie tu miejsce na dalsze zaangażowanie w kupno akcji? Postawa OFE jest nieznana aczkolwiek będą w jakiś sposób chciały podnosić nasze GPW lub wymyślą sposób na reklamę. To wszystko powoduje, że powracamy do normalności czyli dopóki pieniądz jest tani (niskie stopy %) dopóty akcje trzeba mieć i już, i tak dochodzimy do makro, które wyraźnie pokazuje przyspieszenie wzrostu gospodarczego, ale 14 II GUS poda szybki szacunek produktu krajowego brutto w IV kwartale 2013 r. i wówczas zobaczymy jak silna jest nasz gospodarka. Rozpisałem się więc puenta, obecne wzrosty zatrzymają się w okolicach 2443 mogą nawet zatrzymać się z rozpędu nieco wyżej, potem dojdzie do korekty spadkowej i tu pytanie jak dużej po czym zostanie potwierdzony dołek ostatni 2280 (czyli spadki nie zejdą niżej) lub ustanowiony nowy, a potem jeśli szacunek PKB okaże się dobry (a tego się spodziewam) nastąpi finalna fala wzrostowa, która wyniesie indeksy bardzo wysoko czego sobie i pozostałym życzę. Ponieważ jest łikend to proponuję wieczorem za pomocą piwa lub co kto woli i tu cytat Kanarego "odciąć pień mózgu od rdzenia kręgowego", rozbawiło mnie to :-).
Zeus52 / 2014-02-09 12:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Odwiedziłem bank fotek.Już rozumiem na czym polega różnica...na timingu.Tobie chodzi o krótszy interwał czasowy...ta Twoja prospadkowa formacja jest zaledwie częścią mojej,większej...W takim razie prawdopodobny spadek wynikający z Twojego układu jest częścią"D" układu mojego,większego...a moje"D" sięga minimum do 2189p.(78,6),a w granicznym wypadku nawet do 2134p.(88,6).Mój układ daje więc odpowiedź na Twoje pytanie...dokąd spadniemy,po wypełnieniu się Twojego układu.Spójrz szerzej,a sam zobaczysz...szerzej...od ubiegłorocznego czerwcowego dna i ruch od tego dna do szczytów jako XA...b=2285.=precyzyjne co do punktu 61,8 fibo.
ZT / 83.6.115.* / 2014-02-09 14:47
Tak cechą charakterystyczną formacji Gartleya jest zniesienie 0,618 i rzeczywiście po zniesieniu 0,382 AB, możemy już mówić o potencjalnej możliwości ukształtowania się tego wzoru. Ja preferuję podejście Carneya i zniesienie AB w punkcie C może być 0,382-0,886 więc (2420-2597) i z tego poziomu może być spadek w kierunku D. Pytanie tylko czy taki wzór się ukształtuje, to tylko jedna z wielu możliwości, nie można zakładać, że tak będzie,ale czas pokaże. Formacji, którą przedstawiłem na w20 i wykresie godzinowym nie wiązałbym jako punkt odwrotu C, ale oczywiście jest to możliwe.
Zeus52 / 2014-02-09 16:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
To oczywiste...musimy pamiętać o tym,że choć formacja jest bardzo wiarygodna,to dotyczy formacji już ukształtowanej...a my jesteśmy w trakcie jej budowy.Po drodze mogą stanąć i zadziałać wsparcia i dopiero po ich pokonaniu można przyczaić się na longi przy wymienionych poziomach 78,6 lub 88,6...dlatego mówię to w sensie...by mieć to"z tyłu głowy"...GDYBY tak się stało,że wsparcia padną(z naciskiem na GDYBY)...to dopiero wtedy rozpatrujemy wejście na tych poziomach.Odbyłoby się to oczywiście w trakcie ogólnej paniki i wszechobecnego wieszczenia armagedonu...co psychologicznie może być trudne.Ale w razie czego...pamiętajmy o tym. Z ciekawostek...ja robiąc swój układ(szerszy) miałem problem:dokąd dojdzie ruch"C"...rozpatrywałem poziome opory w zakresie 38,2-23,6 fibo swojego układu.Nie zwróciłem uwagi na to,co Ty zauważyłeś...na mniejszy ruch.Tak...2443p. warte jest obserwacji.Natomiast z Twojego,mniejszego układu nie wynikał zakres ewentualnego spadku...ale jeśli Twój spadek miałby być moim"D"...no to coś się wzajemnie klaruje.Ale oczywiście,powtarzam jeszcze raz...to tylko pewna projekcja.Jeśli ktoś twierdzi,że zna przyszłość,to musiałby być Bogiem.Ja nie wiem,czy dożyję do jutra...mam tylko taką nadzieję. Schematy wynikające z A.T. traktuję tylko jako pewną sugestię(wraz z fundamentami!),ale bardziej istotne jest ZARZĄDZANIE pozycjami przy jedynie uwzględnieniu A.T....stop/lossy...pozycje przeciwne,zabezpieczające(zakład z samym sobą w pewnych momentach).Tak,że nie mam aspiracji jasnowidza.A A.T. pokazuje tylko punkty,gdzie może coś się dziać...jeśli mamy ruch A...to prawdopodobnie będzie B.Jeśli ułoży się pewna sekwencja(np XABCD)...to to prawdopodobny(prawdopodobny,a nie pewny) jest silny ruch przeciwny do D(dno podane wyżej),wybijający się ponad formację...2700-3000 w ostatecznym,długoterminowym planie.Ale najważniejsze jest zarządzanie pozycją.
Zeus52 / 2014-02-09 12:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Małe sprostowanie...to nie OFE,a ich"właściciele"kupowały akcje na dołku.OFE nie robiły kompletnie nic...kupowały TFI. Zobacz dane o napływie pieniędzy do funduszy. Inwestorzy funduszowi nie spanikowali,a dodatni bilans za styczeń pozwolił zarządzającym TFI na zakupy przecenionych papierów.
Zeus52 / 2014-02-09 12:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ha,ha...cieszę się,że ktoś zauważył o możliwości powstania Gartley,a...pisałem o tym w końcu stycznia na wątku funduszowym,jak i dzień przed osiągnięciem punktu"B" (z prawdopodobnego XABCD)=2285p. na F-Wig20. Precyzja zejścia do 61,2 fibo w ubiegły czwartek uprawdopodabnia resztę sekwencji.Obecnie już osiągnęliśmy minimalny pułap ruchu"C"...ten ruch niestety nie ma określonego precyzyjnie zasięgu,a jedynie zakres...38,2(2419p.) do 23,6(2502p.).Mamy parę oporów,które mieszczą się w tym zakresie,wiec wszystko jest możliwe. Ja mam to nieco inaczej rozpisane,nieco inne poziomy zwrotu,ale sens jest ten sam...czeka nas ruch"D" w dół...co może wywołać w pewnym momencie panikę,gdy pogłebimy tegoroczne dno przy zejściu np na 78,6=2189p.(na stałej początkowej siatce fibo). Ale spoko...cały układ rysuje się prowzrostowo. Oczywiście wybicie w górę poziomu 2502p. neguje cały układ. Choc się różnimy co nieco(no,może więcej),to pozdrawiam...jak będzie...pożyjemy,zobaczymy.
Będzie rosnąć, a nawet spadać / 159.205.215.* / 2014-02-08 23:07
Typowa paplanina pomieszana z pobożnymi życzeniami świadcząca o oderwaniu mózgu od rzeczywistości, i bez piwa.
OFE już są skończone, polskiej gospodarki nie ma już od dawna, PKB to bzdura - długi i niepotrzebne zapasy, odsetki jakie od tych długów płacimy są już wyższe jak u bankrutów, więc jesteśmy na równi pochyłej do bankructwa, bo niedługo nie będzie już co sprzedać, a rekordowe długi cały czas rosną, zabranie emerytom 153 mld to tylko potwierdza.
Miejsc pracy nie wydrukuje się / 159.205.253.* / 2014-02-07 20:03
Miejsc pracy w sektorach poza rolniczych w Stanach przybyło zaledwie 113.000, a oczekiwano:


HSBC 171K
Barclays 175K
Citigroup 180K
Bank of America 185K
Deutsche Bank 200K
UBS 200K
Goldman Sachs 200K
JP Morgan 205K
Giełda na prochach / 159.205.250.* / 2014-02-09 12:02
Wzrost liczby miejsc pracy w Stanach w dwóch ostatnich miesiącach najgorszy od trzech lat.
Czy podskok na giełdzie w reakcji na takie dane nie jest kompletną aberracją?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy