Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

sWIG80 - wóz albo przewóz

sWIG80 - wóz albo przewóz

Money.pl / 2008-06-09 17:51
Komentarze do wiadomości: sWIG80 - wóz albo przewóz.
Wyświetlaj:
needle / 2008-06-09 21:57 / Bez rangi
podchodzicie do tego co się dzieje emocjonalnie, liczycie na szybkie sukcesy, od dawna..zawsze tam samo...bez retrospektywnego spojrzenia na to co było, jest i ...będzie
bez spojrzenia na racjonalność i rzetelność
myślicie, że jak coś jest polskie to musi przynieść niebawem satysfakcje?
myślicie, że zawsze nasze jest najlepsze?
a jak inni odnoszą większe sukcesy to się dziwimy, bo u nas wszystko dobrze idzie
niektórzy zainwestowali nawet i stracili, ale sami sa sobie winni
trzeba było spojrzeć co się dzieje we Francji, Hiszpanii czy nawet w Rumunii
u nich idzie lepiej i nie trzeba wklejać wykresów, wystarczą dane, które już się pojawiły
otrząśnijcie się nie patrzcie wyłacznie na własne podwórko, tak można też mieć wiele satysfakcji
patriotyzm jest w cenie, ale czy za wszelką cenę...?
dpbrze jak czerpicie jeszcze jakąś radość pomimo porażek, ale są tacy, którzy od dawna przegrywają, czasem wyjdą na "0" i płaczą duszą się a nie chcą się opamiętać
ludzie zmieńcie się...
...nie, nie i jeszcze raz nie , nie o giełdę mi chodzi
obiejrzyjcie jak grają Holendrzy z Włochami to będziecie dobrze wiedzieć o czym pisałem;-)
anonim_03 / 2008-06-09 22:10 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
myślę że to co Polskie jest generalnie przeciętne lub raczej słabawe, prawie zawsze niedopracowane. Percepcja społeczna tego co Polskie, nigdy taka nie jest -- jest albo skrajnie depresyjna, albo skrajnie euforyczna.

Euforia panowała na giełdzie. Cały czas panuję na rynku mieszkaniowym, np. modne są twierdzenia że to, że 50-cio metrowa klitka w bloku z żulernią w Warszawie kosztuje tyle co 150-cio metrowy dom na wybrzeżu na Florydzie jest całkowicie uzasadnione w technologii budowy domów. To że Warszawa jest droższa niż Frankfurt ... sprawa oczywista bo mamy perspektywy ;-))

Na giełdzie powoli nadchodzi depresja ... być może ciężka.
Amigo11 / 2008-06-09 22:24 / SAMA PRAWDA
Ale oczywiście na NASDAQ zdrowe zasłużone wzrosty.
Ty to jednak stronniczy jesteś, i chyba nie lubisz Polski i Polaków , mieszkasz gdzieś za granicą i masz jakiś kompleks czy cuś??
Amigo11 / 2008-06-09 22:13 / SAMA PRAWDA
Wiesz domki na Florydzie są tak zbudowne że wystarcza byle p********** i się wali.
Dachówki zrywa przy zwykłej burzy. Spróbuj kupić dom na Florydzie na wybrzeżu poniżej 1,5 miliona dolarów...
Longterm / 2008-06-09 22:07 / Mostek Zwyciężymy!
a może obejrzyjmy jeszcze raz Polaka na najwyższym miejscu podium po ostatnim GP Formuły 1...czy mamy mieć te same refleksje?
Amigo11 / 2008-06-09 22:08 / SAMA PRAWDA
Widzisz Longu Kubica wygrał tak naprawdę dzięki Murzynowi :P
needle / 2008-06-09 23:17 / Bez rangi
ale spójrzmy tak...
...na wyjściu z pit-stopu staneli równo Kubica i Raikonen...
czy Hamilton (trzeci)miał paliwa już dość do końca...? chyba nie
a jeśli nie...
...to mogło być w wyścigu wszystko

PS
Rosberg też zrobił błąd i powinien być ukarany
brydzia / 2008-06-09 21:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
ale w USA odbicie zdechłego kota po 3 % spadku coś na koniec udają że rosną
Kenobi / 2008-06-09 22:06 / Uznany malkontent giełdowy
Dokładnie do przewidzenia. Mogą sobie spadać, a na koniec odkupują taniej coś, co wcześniej sprzedali drożej, zupełnie jakby podglądali Cię Brydziu...
vox2 / 2008-06-09 21:51 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
STANY juz na 0%
jutro u nas odbiecie w górę :)
bollullos / 2008-06-09 21:46 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Złota myśl Jusia na dziś> "Polskie społeczeństwo jest w dużym stopniu ukształtowane przez PRL i ta część o tej mentalności uważa, że wszystko im się należy "darmo", że felietonista to pomoc społeczna rozdająca obiady na kartki :-) Nie jest moją rolą zarządzanie czyimś portfelem przez publikowane tu felietony. Co dalej na giełdzie?! "
Kenobi / 2008-06-09 22:01 / Uznany malkontent giełdowy
Skądże znowu, społeczeństwo w PRL-u pracowało też za darmo, bo mu obicywali złote góry, też w bliżej nieokreślonej przyszłości, więc zarzucanie mu, że żąda czegoś za darmo jest najzwyczajniejszym nadużyciem, nie wiem tylko czy ze zwykłego nieuctwa, czy celowego fałszowania rzezcywistości. A w ogóle, to należy się tylko tym, co mają w naszym imieniu pilnować żłobu, a ponieważ został już wcześniej i tak opróżniony, więc dla reszty i tak nic nie pozostaje, poza długami do spłacenia.
kisiel2 / 2008-06-10 00:48
Kenobi,

przez to forum cyniczny sie staje.
Ale to chyba dobrze na GPW...
bollullos / 2008-06-09 21:42 / portfel / Uznany Muł Pancerny
"Winę za pogłębiające się spadki można przypisać małym obrotom, które wyniosły dziś 739 mln złotych. W tej sytuacji, przy braku popytu, nie trudno było o spadki. Na wartości straciło 75 proc. spółek."
Więc to jeszcze nie panika. Jeżeli nie będzie paniki, to odbije.
osesek / 2008-06-09 21:18 / Pan Tysiącznik
Tak sobie myślę, że Luka Toni i Zambrotta powinni grać w naszej reprezentacji bo przecież Bona Sforza była królową Polski.
Amigo11 / 2008-06-09 21:21 / SAMA PRAWDA
A BONA była kiedyś włoską królową??

Czy wtedy istniały wogóle Włochy ???

Torna a scuola
wyspiarzDK / 2008-06-09 21:24 / Leszcz na dnie
Wcześniej byl tylko makarrron notabene wynaleziony przez arrabów:))
Amigo11 / 2008-06-09 21:25 / SAMA PRAWDA
Czymże jest pasta senza pomodori??
osesek / 2008-06-09 21:24 / Pan Tysiącznik
Cieszy mnie, że myślisz (:
jerzy_w / 2008-06-09 21:13 / Bywalec forum
Witam wszystkich wytrwałych. Od dwóch miesięcy jestem na wakacjach giełdowych. Po szarpaninie w I kwartale opamiętałem się i zacząłem chronić swoję podstawowe narzędzie pracy na giełdzie - kapitał. Tak myślę, że moje wakacje mogą jeszcze potrwać kilka miesięcy, choć ceny na niektórych walorach wyglądają już bardzo atrakcyjnie to wstrzymuje się z wszelkimi ruchami. Trzeba grać zgodnie z trendem, bo "trend jest twoim najlepszym przyjacielem". Jeżeli ktoś uważa inaczej to myli się - sprawdzone empirycznie na własnych pieniądzach.
warren buffet / 2008-06-09 21:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
tak mysle ze spokojnie do konca roku potrzepie.... robic zakupy ale z horyzontem 5 letnim i bardzo powoli - usredniajac
max303 / 2008-06-09 21:16 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
można czekać albo zarabiać,w tym roku 25%
Amigo11 / 2008-06-09 21:10 / SAMA PRAWDA
FORZA ITALIA !!!!!


VINCEREMO !!!
max303 / 2008-06-09 21:12 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
błąd sędziego,karygodny błąd
wyspiarzDK / 2008-06-09 21:12 / Leszcz na dnie
MUSSOLINI!!! BURDELLO!!! FIAT!!!
Amigo11 / 2008-06-09 21:14 / SAMA PRAWDA
VINO , SPIAGGIA , AZZURO MARE ,


FORZA ITALIA !!! FORZA AZZURRI!!!
osesek / 2008-06-09 21:03 / Pan Tysiącznik
Dlaczego nasi piłkarze nie grają tak jak Włosi lub Holendrzy ?
anonim_03 / 2008-06-09 21:23 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jakby to ładnie powiedzieć ... żeby Cie nie urazić.
Za kaźdym razem jak podawałeś jakieś wyliczenia macro (te na poważnie, nie mówię o tych idiotyzmach które wypisujesz), robiłeś bląd o faktor 10. (np. twierdząć że budownictwo to 40% PKB w USA, w rzeczywistości to 4%). Nasi piłkarze są po prostu takimi samymi amatorami jak nasi inwestorzy.
bollullos / 2008-06-09 21:06 / portfel / Uznany Muł Pancerny
A dlaczego w tych krajach każde średnie osiedle ma wypasioną i ogólnodostępną halę sportową z trenerami dla zainteresowanych? Gdzie się podziały, nasze podatki....
warren buffet / 2008-06-09 21:07 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
w akcyzie
bollullos / 2008-06-09 21:14 / portfel / Uznany Muł Pancerny
akcyza akcyzą, ale wyjaśnij mi dlaczego 22% vat od paliwa lanego do samochodu firmy nie jest kosztem? to niezgodne z ekonomią.
max303 / 2008-06-09 21:07 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
a jak Myślisz? (:-)))
bollullos / 2008-06-09 21:10 / portfel / Uznany Muł Pancerny
u zrzęd w urzędniczych do niczego nie służących urzędach piętrzących biurokrację bez celu, zarządzania, rozliczania
Amigo11 / 2008-06-09 21:31 / SAMA PRAWDA
We Włoszech biurokracja też jest potężna
bollullos / 2008-06-09 21:13 / portfel / Uznany Muł Pancerny
kilkuset radnych w każdym mieście
max303 / 2008-06-09 21:17 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
no to już Wiesz (:-))
bollullos / 2008-06-09 21:06 / portfel / Uznany Muł Pancerny
i każda większa wieś
bollullos / 2008-06-09 21:03 / portfel / Uznany Muł Pancerny
skąd ta nerwowość? Może stąd, że gdy nasze orły tarzają się w g., tymczasem DJIA w oku cyklonu nadal jest wyżej, niż w marcu? I wszystko wskazuje, że się obroni?
orzech / 2008-06-09 20:44 / Uznany Gracz Giełdowy
Witajcie,
zeppelin radzisz zbierać... ja też tak myślę. dziś łyknąłem Kopexu i Alchemii. Ale do piątku będę się denerwował. Jak hamburgerskie makro będą dalej takie kiepskie...
marlowe / 2008-06-09 20:48 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Witamy, witamy :) Dawno kolegi nie było. Tu zostali najtwardsi trzymacze, kilku day tradingowców i kilku zbierających od jakiegoś czasu... A widzę, że stara gwardia powoli się zaczyna pokazywać :) Miło mi.
orzech / 2008-06-09 20:54 / Uznany Gracz Giełdowy
Witaj marlowe, nie ma kiedy pisać bo sam wiesz... codzienna walka o przeżycie na parkiecie zajmuje sporo resources ;-)
Niby wszystko jest juz atrakcyjne (mówię o miś) a tu dziś taka zwałka. Siedzę z paroma papierami od stycznia i dziś prawie wróciły do ceny zakupu. Wot' żyzń...
Longterm / 2008-06-09 20:41 / Mostek Zwyciężymy!
To jest 42 wpis na forum pod popołudniowym komentarzem...wiem że pewnie to jeszcze nie ten moment ale on zbliża się wielkimi krokami...
bolek77 / 2008-06-09 20:43 / portfel / Uparty Osiołek
Long to nie ten moment - to po prostu EURO2008
Longterm / 2008-06-09 20:45 / Mostek Zwyciężymy!
to prawda. ale Euro2008 jest kolejnym wydarzeniem po ostatnim długim weekendzie które nam pokazuje jak to będzie wyglądało pod koniec wakacji...
osesek / 2008-06-09 20:19 / Pan Tysiącznik
CNN Money cytuje Franka Paulson'a, który powiedział, że oil uczynił z Ameryki burdel. (:
Life / 2008-06-09 20:25 / Tysiącznik na forum
Osesek ....wiem ...wiem....
to tylko forum....
Po co ujawniać swoje przemyślenia ?
Lepiej cytować i od czasu do czasu dla śmiechu wylać trochę sarkazmu!
.....te buraki i tak nic nie rozumieją przecież niczego się nie nauczą.....prawda? ( to o nas )
A może jednak się przełamiesz i napiszesz coś od siebie .....
Własne przemyślenia / analizy ....
I jak będzie?
osesek / 2008-06-09 20:41 / Pan Tysiącznik
Posłuchaj, nie mam monopolu na rację a giełdy uczę się w dalszym ciągu. Giełda przeorałą moją psyche jak lemiesz ugór. To było doświadczenie bolesne, kupowałem BRS po 20,80 wierząc ( o, jakimże idiotą piramidalnym byłem !) , że wartośc akcji osiągnie 50 PLN. Zamiast 50 zobaczyłem 16,80 ! Dzisiaj stoi po 4 PLN.
Jedno, czego nauczyłem się do tej pory to generalna prawda, że kondycja gospodarki determinuje trendy na giełdzie.. Tę naukę przyswajałem z dużymi oporami bo gdzie mnie, pomocnikowi Pana Majstra Budowlanego obsługującego betoniarkę do ekonomii i praw nią rządzących. Tu muszę podziękować Kenobiemu, który swoimi wypowiedziami zmusił mnie do nauki. Dziękuję.
Wiele razy od listopada pisałem jak widzę przyszłośc i nie zamierzam powielać swoich wypowiedzi by nikogo nimi nie drażnić. Zdania nie zmieniłem. Jak masz ochotę to sobie poczytaj moje poprzednie wypowiedzi ale wątpię czy warto.
Czytaj Kenobiego ale wnioski wyciągaj sam. Szukaj informacji o stanie gospodarki, nie tylko USA .
Akcji od listopada nie kupuję, żyję z pracy i nawet dostatnio a giełdę traktuję jak okazję do dodatkowego zarobku i nie mam zamiaru siedzić od świtu do nocy przed monitorem.
Życie jest zbyt krótkie bym je marnotrawił.
Life / 2008-06-09 20:46 / Tysiącznik na forum
Zmieniłeś się jednak.
Zawód jak wykonujesz znaczenia żadnego nie ma. Dotychczas racja po Twojej stronie.
Jak masz ochotę
to sobie poczytaj moje poprzednie wypowiedzi ale wątpię czy warto.

Czy warto nie wiem. Wcześniej uwagi zbytniej nie przywiązywałem co nie znaczy że nie warto poznać innej strony.
Life / 2008-06-09 20:49 / Tysiącznik na forum

żyję z pracy i nawet dostatnio
Cieszę się jak się ludziom dobrze powodzi.

nie mam zamiaru siedzić od świtu do nocy przed
monitorem.
Życie jest zbyt krótkie bym je marnotrawił.
To jest słuszny wybór!
Inni mogą mieć inne .....ale czy lepsze?
modliszka / 2008-06-09 20:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
A alfons w postaci auropy, azji i reszty swiata za niego zaplaci...

witam
Life / 2008-06-09 19:51 / Tysiącznik na forum

Teoretycznie indeks powinien odbić się


Nie jest to jednak takie pewne, gdyż od dłuższego już czasu małe spółki zachowują się gorzej od rynku.


mógłby to być równocześnie dobry moment do kupna akcji popularnych niegdyś misiów.

Teoretycznie ....
Nie jest to jednak takie pewne.....
mógłby to być....
Masło - maślane!
asekuranctwo...
100% ostrozności i strach co bym nie wyraził własnej opini i własnego zdania ( prawda Panie Pawle? )
Bo jeszcze mi wytkną jak się pomylę :)
max303 / 2008-06-09 20:24 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
obstawiam "przewóz"
K. Kowalski / 77.254.51.* / 2008-06-09 20:15
Analitycy nie mylą się tylko wtedy jak przewidują kurs w roku 2016. No albo ciut bliżej. Ale nie dużo. Natomiast o 9 rano nie są w stanie przewidzieć zamknięcia.
olo25 / 83.6.214.* / 2008-06-09 19:49
jak sądzicie opłaca się inwestować w dolary
_wookash_ / 2008-06-09 21:16 / Bywalec forum
czy sie oplaca, to nie wiem ale radzilbym wczesniej przeczytac ten bardzo ciekawy artykul:

http://drlex.jogger.pl/2007/02/10/iranska-gielda-naftowa-prawdziwy-powod-ataku-na-iran/

o ropie, dolarze i geopolityce...

pozdrawiam wszystkich:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy