Forum Forum finansoweKredyty

SYGMA BANK opowiem po kolei

SYGMA BANK opowiem po kolei

Renu / 83.142.125.* / 2007-08-11 10:42
Witam,

na tym forum znajdziecie dużo wypowiedzi na temat SYGMA BANKU, w większości negatywne. Przeraziły mnie, ale sprawy zaszły już tak daleko że raty musiałam wziąć.
Jest to 13.000PLN, więc jak dla mnie kwota bardzo duża. Biorę 12 rat.
Będę Wam na bieżąco dawać znać co się dzieje w kwestii kredytu.

Na chwilę obecną mam podpisaną "wniosko-umowę" o udzielenie kredytu.
Wcześniej w symulacji kredytu jaką mi pokazywał sprzedawca w sklepie oprocentowanie wychodziło 3%. Już wtedy wydawało mi się to nierealne.
I takie jest. trzeba doliczyć koszty ubezpieczenia, które jest obowiązkowe, jak się później dowiedziałam. Realna stopa oprocentowania to....%
Sprzedawca zradził mi że Sygma Bank... daje prowizję sklepom od odzielonych kredytów. Podejrzane? Nie wiem jak to jest zazwyczaj z Żaglem albo Lucasem, może ktoś wie?

W każdym bądź razie GODZINĘ po wypełnieniu przeze mnie wstępnego wniosku dzwonił do mnie pracownik Sygma Banku (wnioski sprzedawca przesyła elektronicznie).
Sprawdził moje dane, chciał potwierdzenia jaki kredyt chcę u nich wziąć itd.
Zapytałam go o kartę, która przydzielana jest kredytobiorcy po jakimś czasie i można z niej zrezygnować odsyłając ją do banku, bez żadnych konsekwencji finansowych (zobaczymy). I potwierdził, że prócz oprocentowania + ubezpieczenia nie ma żadnych innych kosztów związanych z kredytem.
Zobaczymy.

Następnie zadzwonił pracownik sklepu i radosnym głosem obwieścił że przydzielono mi kredyt.

Poza wniosko umową popisaną przeze mnie i sklep nie mam jeszcze nic. Podobno mają przesłać pocztą "pełną dokumentację" wraz z harmonogramem spłat.

czekam na ciąg dalszy.
Wyświetlaj:
Renu1 / 83.142.125.* / 2007-12-19 08:09
pięć rat już spłaconych, pozostało mi siedem. Płacę na kilka dni przed terminem pzelewem elektronicznym. I poza kolejnym listem z Sygma Bank zapewniającym że jestem bardzo donbrym klientam i dlatego oferują mi niesamowitą okazję jaką jest linia kredytowa na 10.000PLN (oferta ważna tylko do końca miesiaca, i tak dwa miesiące pod rząd mnie informowali) - więc nic się poza tym nie dzieje.

Pozdrawiam
Renu / 2007-11-18 10:12
Minęło kilka miesięcy. Przesłano mi podpisaną przez bank umowę (tę samą którą ja wcześniej podpisałam). Ratę przelewam zawsze na parę dni przed terminem. I cisza, jeśli nie liczyć kilka ofert "specjalnych" dla "bardzo dobrego klienta", jakie otrzymałam z Sygma Bank. Te oferty nakłaniają do skorzystania z linii kredytowej na 10.000PLN - zignoworałam każdy z nich.
Renu / 2007-08-19 12:38
NA dwa tygodnie przed terminem spłaty pierwszej raty przysłali mi komplet blankietów wpłat wraz z listem przewodnim, w którym zaznaczają, że termin wpłaty to termin, kiedy pieniądze powinny się już znajdować na ich koncie, zalecają dokonać płatności z kilkudniowym wyprzedzeniem. Mój termin to 31 każdego miesiąca. Planuję nie korzystać z blankietów ani usług Poczty Polskiej, zrobię po prostu przelew 4 dni przed terminem. Zobaczymy kiedy uda się im go zaksięgować.
Renu / 83.142.125.* / 2007-08-11 10:47
Przepraszam nie wpisałam oprocentowania. Chciałam sprawdzić w papierach i uzupełnić a mi umknęło. W papierach stoi że rzeczywista roczna stopa oprocentowania to 5,16%.
asia1 / 83.31.239.* / 2008-05-18 11:47
To był coś dziwnego, ale jak czytam Wasze opinie to dzieki ze wlasnie tak sie stalo!!! Wczoraj chciałam kupic w Praktikerze kosiarkę korzystając z finansowania wlasnie Sygma Bank, oferta wydawała się bardzo korzystna bo 3 razy 0 % . To znaczy splata w trzech ratach. Pracownik wysłał zapytanie do BIk i otrzymałam pozytywną opinię. Przedstawiłam dokumenty i okazało sie że jest problem potwierdzenia telefonu. Pracownicy sprawdzając zdolność kredytową dzwonili do TP SA która to podobno potwierdza numer telefonu. Nie rozumiem czy banki mogą potwierdzać dane osobowe z operatorami telefoni !!!! Musiałam podać nr stacjonarny, bo mam tel. kom. na kartę a nie na abonament. Nie mam na siebie nr-u stacjonarnego wiec dałam męża, ale mamy zastrzezony nr telefonu i okazało sie ze nie mogą znaleść tego numeru. A co najciekawsze pracuje w banku znanym na rynku i co też nie udało się go potwierdzić. Odpowiedz otrzymalam że mogę otrzymac kredyt ale w 1/2 tego co chciałam, tłumacząc że nie mogą potwierdzić numerów telefonów pracodawcy ani mojego w TP SA. Podziekowalam i trudno mi jest zrozumiec o co tak wlasciwie chodzi !!!!!!!!!!!!!
741 / 82.210.154.* / 2012-01-19 13:29
Sygma Bank zatrudnia przez Randstad.Nie pracujcie, śmieszne stawki godzinowe. Zatrudniaja przez Randstad i zwalniaja za chwile. Mydlą oczy dookoła.
kasiasy / 82.160.48.* / 2008-07-25 10:19
W czerwcu zawarłam z nimi umowę kredytową, do kredytu dołączyli kartę. Ponieważ nie wykorzystałam całości kredytu dostałam informację że w dowolnej chwili mogę pójść do sklepu i tę kwotę z karty wydać (Praktiker). Jak się okazało bank przysłał mi 2 karty - obie z błędami w nazwisku w związku z czym żadnej nie mogłam użyć. Miałam czekać aż przyślą mi duplikat umowy z poprawnym nazwiskiem, który ja z kolei mam im odesłać i dopiero przyślą mi poprawną kartę, jak dostaną ode mnie podpisany duplikat. Dodzwonić się do nich ciężko, jak już się połączę to nawet pół godziny trzeba czekać na połączenie, no ale udało się, tyle że 3 razy w lipcu dzwoniłam a oni ciągle twierdzili że wysłali na początku m-ca duplikat listem poleconym. Pod koniec m-ca dostałam inne pismo z późniejszą datą ale tego z końca m-ca NIE! No więc znów zadzwoniłam i tym razem jakaś mało doświadczona panienka powiedziała że wyłali to listem zwykłym więc ja stanowczo zażądałam ponownej wysyłki i potwierdzenia od nich kiedy to dokładnie wyszło. Teraz czekam na pocztę. Zobaczymy, czas leci a kasa na karcie czeka......
W każdym razie pracownicy banku są obcesowi, traktują klienta jak śmiecia, gó... ich obchodzi, że to ich pomyłka, a raty każa płącić, paranoja - ja zażądałam żeby zaznaczyli że nie zapłacę raty dopóki nie dostanę duplikatu umowy! Zamierzam podziałać w tym kierunku więcej i nie zostawić tak tej sprawy bez odzewu! Uważajcie więć na ten bank bo może się to dla Was skończyć nieprzyjemnie. Ja wzięłam kredyt na remont - którego do dziś nie mogę skończyć bo nie mogę wykorzystać środków z karty. tak to jest gdy nieprofesjonaliści biorą się za takie rzeczy! Lepiej więc korzystać z usług banków o ugruntowanej pozycji a nie z laików którzy chcą im stworzyć znikomą konkurencję i rzekomymi superofertami kuszą nieświadomuch klientów:)
agnieszkowo / 89.77.159.* / 2010-05-04 09:55
Ja się przyłączę.
Dwa lata temu zaciągnęłam kredyt na 4 lata, po dwóch latach spłaciłam, w innych bankach zwracają odsetki za wcześniejszą spłatę z uśmiechem, że klient wypłacalny.
Tu mam 21 złotych zadłużenia, okazało się teraz jak postanowiłam po spłacie zamknąć konto i kartę kredytową.
Na infolinii polecili wypowiedzenie wysłać faxem.
Fax (który zaraz po wysłaniu potwierdziłam - otrzymali) i mam raport wysłania faxu z wypowiedzeniem umowy o kartę i zamknięcie konta - ZAGINĄŁ???
Naliczają jakieś dziwaczne opłaty za kartę którą wypowiedziałam i konto które miało zostać zamknięte
.Odsetki od odsetek rosną z dnia na dzień po kilka gorszy, na infolinii siedzą tłumoki każdy co innego mówi, reklamacji nie przyjęli.
I najbardziej zadziwiające jest to, że nie jestem dłużnikiem, a spłaciłam to szybciej a i tak mam z nimi problem.
Jutro piszę do UOKIKu i KNF, a jak będzie trzeba to także do MF - trzeba walczyć o swoje.
741 / 82.210.154.* / 2012-01-19 13:29
Sygma Bank zatrudnia przez Randstad.Nie pracujcie, śmieszne stawki godzinowe. Zatrudniaja przez Randstad i zwalniaja za chwile. Mydlą oczy dookoła.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: