Forum Forum finansoweKredyty

SYGMA BANK problem kredyt ratalny

SYGMA BANK problem kredyt ratalny

discotek / 178.36.69.* / 2013-02-09 19:00
Witam!
Szukam dobrego słowa  w sprawie kredytu ratalnego w Sygma Bank.
Dane następujące. Zakup za 2300 zł z ideą spłacenia kredytu w 6 ratach bez oprocentowania. Niestety wskutek czeskiego błędu w okresie 6 miesięcy spłaciłem 2280 zł. Zaskoczyło mnie niedawno wezwanie do zapłaty …. zaległej raty. Otóż umowa jest skonstruowana tak, że w przypadku nie wywiązania się z opcji spłaty kredytu w 6 miesięcy bez oprocentowania umowa zmienia się w kredyt ratalny na okres 36 miesięcy. Z brakujących 20 złotych zrobiło się prawie 1800 zł do spłacenia. Dokonane wcześniej na kwotę 2280 zł bank uznał za wcześniejsze spłaty rat.
Czeski błąd skutkujący dużymi kosztami. Zastanawiam się czy w ogóle można coś w takiej sytuacji zrobić argumentując te brakujące 20 zł błędnym obliczeniem. Czy ktoś zetknął się może z podobną sytuacją w tym banku? Z góry dzięki za info.
Pozdrawiam
A
Wyświetlaj:
beata971 / 46.169.172.* / 2013-04-09 21:33
Właśnie sygma zaczęła mnie gnębić telefonami , bo jak twierdzą nie zmieściłam się w 6- ciu ratach w pół roku . I tyle wie panienka z infolinii. Zaraz oddam sprawę do sądu i federacji spraw konsumenta , bo tam nie ma z kim gadać
Ania721 / 83.8.222.* / 2013-03-14 11:27
Ja się pomyliłam i zamiast na SygmaBank wpłaciłam Kasę do CELEMBank bo kiedyś tak się nazywał i miałam tam kredyt, który sumiennie spłaciłam. Nie wykasowałam numeru tamtego r-ku do obsługi kredytu, który się różnił tylko 1 numerem końcowym. Po pół roku mi odesłali kasę 129,50 i z tego zrobiło się prawie 350 złotych odsetek Tak zadzwoniłam do nich kazali mi napisać reklamację tak pięknie gadali a i tak mi nie uznali tej reklamacji.
ciekawy_swiata / 2013-02-11 10:54
przykro mi stwierdzic ale raczej nic nie zrobisz. Blad to blad a bank jest bezlitosny i doskonale to wykorzystal. Niestety raczej nic nie poradzisz tylko musisz splacic...
eurypides___ / 89.77.207.* / 2013-02-10 23:33
Tak samo było w dawnym GE Money(teraz BPH). Nic nie możesz zrobić. Za "gapowe" się płaci.

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: