Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sygnały Dnia T.Nałęcz o krążącym w internecie mailu z tekstem wystąpienia W.Cimoszewicza

Sygnały Dnia T.Nałęcz o krążącym w internecie mailu z tekstem wystąpienia W.Cimoszewicza

Wyświetlaj:
Wincenty / .* / 2005-09-02 09:14
Panie Zdebal . Ja nie dzielę .Przedstawiam fakty. To pan Tusk dzieli nie swoje , bo pożyczone z PEKAO 6 milionów poręczone przez Platformę Obywatelską . A sprawa ma się tak po to , aby przyszły rząd nie zablokował fuzji PEKAO i BPH , fuzji zapowiadanej od połowy maja. Sam Tusk , jako prezydent zwrotu za kampanię nie dostanie , a Platforma za kampanię parlamentarną dostanie z budżetu , czyli z naszych pieniędzy. Więc kto finansuje kampanię Tuska ?- My , my wszyscy. A jeśli pieniądze z kampanii parlamentarnej pokryją długi kampanii prezydenckiej , to będzie przekręt , bo nie wolno finansować prezydenckich wyborów z funduszy przekazywanych przez budżet za partyjną kampanię wyborczą. Pozostają jeszcze cegiełki , czyli darowizny. O nie nie ma prawa pytać Państwowa Komisja Wyborcza. A sponsorzy nie robią nic za darmo , więc w zamian będą chcieli coś dla siebie itd , itp, ...można by tak długo pisać .
Wincenty / .* / 2005-09-02 07:32
Kto policzy ,ile wówczas , w 1983 roku Cimoszewicz miał lat? - 21 , 22? I brał udział w Plenum KC? To śmieszne . No , ale psy szczekają ,a karawana jedzie dalej. No i co na ucieczkę pani Jaruckiej wszyscy sprawiedliwi sędziowie tego forum? Jestem przekonany , że nagonkę na Cimoszewicza rozpętali konkurenci , ze strachu przed jego zwycięstwem. Skoro kampania Tuska pochłonie 35 mln , to jest o co walczyć. Jedno miejsce na bilboardzie to 600 zł , a podświetlone-3 tysiące. Samych podświetlonych ma tusk 2,5 tysiąca , co jest warte 7, 5 miliona zł. miesięcznie . Pomnóżmy to przez 2,5 miesiąca - daje kwotę 18 milionów złotych . a zwykłe bilboardy?- Tych jest 10 000.To razem daje 30 milionów. No i mamy . Jeden kandydat może wydać 12 milionów na swoją kampanię. Mamy jeszcze reklamy telewizyjne . 30 sekund -800 zł( telewizja weżmie ok. 1 miliona). Tak , od strony finansowej wygląda kampania "człowieka z zasadami" , który wyda na swoją kampanię prezydencką o 23 miliony za dużo. Za 35 milionów złotych 950 000 najbiedniejszych dzieci w Polsce otrzymałoby darmowe wyprawki szkolne. To by było na tyle.
Zdebal / .* / 2005-09-02 08:41
Panie Wincnty. Bardzo łatwo dzieli Pan nie swoje pieniądze. PO chce wygrać po to aby skonczyć z marnotrawieniem publicznych pieniedzy. Jako jedyna partia nie bierze pieniędzy z budżetu a więc pieniądze na kampanię nie są z pana kieszeni. A tak na marginesie. Jeżeli ma pan takie dobre serce to czy ufundował Pan wyprawkę chociaż jednemu biednemu dziecku ?
Klops / .* / 2005-09-01 12:05
a ja chyba nazwę swojego psa Nałęcz bo też jest tak wierny
jliber / .* / 2005-09-01 10:21
Ojejku, co za roznica czy powiedzial czy nie powiedzial. Przecież prawie cała lewica byla w PZPR wtedy i kazdy czlonek podpisalby sie obiema rekoma pod takimi haslami.
B. / .* / 2005-09-02 07:57
Wtedy w PZPR była prawie cała dorosła Polska . Ale część się do dzisiaj przefarbowała.
Zdebal / .* / 2005-09-02 08:53
Niestety nie cała. Za komuny pracowałem w biurze projektów. W naszym biurze około 10% załogi było w PZPR lub ZMS ie. Na agitkę opowiadano zgodnie: Nie jestem robotnikiem a to przecież partia robotnicza.

Najnowsze wpisy