Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Symboliczna poniedziałkowa sesja

Symboliczna poniedziałkowa sesja

Money.pl / 2006-05-29 17:35
Komentarze do wiadomości: Symboliczna poniedziałkowa sesja.
Wyświetlaj:
Longterm / 2006-05-30 01:03 / Mostek Zwyciężymy!
Wiem że ciężko się pogodzić z faktem że AT to podpucha dla drobnych inwestorów propagowana przez analityków wszystkich biur maklerskich. Nie łatwo jest akceptować ludziom prawde kiedy łatwiej jest żyć nadzieją że jednak jakiś ład istnieje... To tak jak by zagożałym katolikom powiedzieć że Kod DaVinci oparty jest na faktach i że Jezus jednak miał córkę.
stachura / 2006-05-30 00:34
Witam, witam zastanawiam się nad poważną grą na giełdzie, czy możecie mi polecić jakąś literaturę wartą przeczytania, a było by już w ogóle super gdybyście mi przysłali jakieś wskazówki na skrzynkę, chodzi mi konkretnie o to jak zacząć inwestować, ewentualnie jak dalej kierować swym portfelem i w ogóle wszystko co jest istotne

mój adres e-mail to:

stachura888@wp.pl

pozdrawiam, za wskazówki z góry dzięki
jędrzej / 2006-05-30 01:18 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Polecam "LESIO" Joanny Chmielewskiej. Niczego tam nie ma o giełdzie, ale jest przynajmniej wesoło. :-)
Longterm / 2006-05-30 00:59 / Mostek Zwyciężymy!
"Błądzac po Wall Street" Burton Malkiel - zacznij od tego, nie znajdziesz tam niestety nadzieji na dorobienie się na giełdzie milionów i magicznych sposobów na przewidywanie trendów. Jest tam tylko i wyłacznie prawda bez mydlenia oczu świecami, podwójnymi szczytami, głowami z ramionami itd itd
Longterm / 2006-05-29 23:20 / Mostek Zwyciężymy!
Odnośnie branży w jakiej Toora działa to przede wszystkim w grę wchodzą oczywiście samochody. W tej chwili średni udział aluminium w samochodzie europejskim to ok 100kg a według prognoz w 2015 roku ma osiągnąć poziom 300kg. Ta tendencja jest widoczna już w USA gdzie udział tego surowca w autach dochodzi już do 30%, przez co sa one lżejsze, przez co palą mniej paliwa, są wytrzymajsze, spełniają normy ekologiczne, recycling itd itd
jędrzej / 2006-05-30 00:27 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Jeszcze raz sorry, ale przy wzroście cen aluminium, producenci mogą znaleźć inne surowce - np. tworzywa sztuczne. Nadciąga chińska konkurencja i ceny będą musiały spaść. Do tego nie ma gwarancji, że chińczycy będą kupowali od TOORY.
Uważam, że europejski rynek samochodowy znajduje się na równi pochyłej - koszy produkcji są za wysokie.
Problemy tej branży dobrze obrazuje GROCLIN - w ciągu 2 lat spadek wartości firmy o 70%
Do takiej oceny fundamentalnej trzeba odpowiedzieć sobie na takie pytania:
- czy rynek na którym operuje firma jest stabilny?
- czy oferowany produkt może być produkowany w Chinach?
- czy firma jest na tyle dużym graczem, że może negocjować cenę surowca?
- czy odbiorcy są powiązani z firmą kapitałowo. czy tylko rynkowo?

Ja jestem raczej sceptykiem. Takię np. KĘTY też produkują z aluminium, a jak się spojrzy na ich wykres to widać raczej dużą nerwowość inwestorów niż zaufanie do branży.
Longterm / 2006-05-30 00:42 / Mostek Zwyciężymy!
Rynek na jakim operuje Toora to Polska, odbiorców ma stałych, przede wszystkim FIAT i Opel ale i Renault, Mercedes z zagranicznych. Nie wiem czy się orienyujesz ale liczba nowych wyprodukowanych samochodów w Polsce rośnie z roku na rok. Jest to segment wymagający ścisłego powiązania producenta z klientem czyli producentem samochodów, potrzeba mieć również supernowoczesne fabryki, z najwyższymi systemami jakości. Wybacz ale produkcja tanich ciuchów czy przedmiotów codziennego użytku różni się od produktów wysoce przetworzonych. Poza tym dochodzi też kwestia transportu zarówno aluminium do fabryk w Chinach jak później ciężkich elementów alu co by się chyba jednak nie opłacało. Toora ma zamiar wejść w segment sam. ciężarowych oraz uwaga-wyścigowych gdzie marże są kosmiczne. Inwestuje bardzo dużo przede wszytkim w badania i rozwój, ma zanmiar wybudować centrum badawcze we współpracy z polską politechniką.
jędrzej / 2006-05-30 01:16 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
OK. Plany ambitne, ale to tylko plany.
Co do Chińskich samochodów - to kwestia 5 lat. Japonia też zaczynała jako producent badziewia.
Longterm / 2006-05-30 00:46 / Mostek Zwyciężymy!
odnośnie problemu cen aluminium to jak powiedziałem już wcześniej nie wpływa to na wyniki spółki: kupowany jest przez klientów albo cena jest ustalana w zależności od ceny surowca
Longterm / 2006-05-29 21:23 / Mostek Zwyciężymy!
witam, przed chwilą hobbystycznie poświęciłem sporo uwagi
Toorze i wszystko wskazuje na to że dołącze tą spółke do
mojego portfela, polecam obserwacje tego papieru dla
wszystkich którzy szukają promocjiskomentuj
jędrzej / 2006-05-29 22:39 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
No tak, ale oni produkują z aluminium, a aluminium drożeje - czy to nie jest zły prognostyk?
Longterm / 2006-05-29 23:15 / Mostek Zwyciężymy!
dobre pytanie. wahania cen aluminium czy też jej zdecydowany wzrost przez ostatni rok jak pokazują wyniki nie wpłynął w znaczący sposób na wyniki finansowe, EBIDTA wzrosło, a zysk netto wzrósł 4krotnie. Dzieje się tak z 2 powodów: spółka zabezpiecza się przed wzrostami cen aluminium (hedging), oraz wzrost cen jest ujęty w umowach z klientami (klient kupuje aluminium lub cena produktu dla klienta jest podnoszona gdy surowiec drożeje)
pepis / 217.117.130.* / 2006-05-29 22:49
To dobry prognostyk
Na tej samej zasadzie, gdy ropa drożeje rosną ceny akcji Lotosu i Orlenu (bo rosną ceny benzyny wraz z marżą)
jędrzej / 2006-05-29 23:01 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Sorry, ale ta retoryka pojawiła się dopiero w tym roku. Przedtem analitycy mówili, że jak surowce drożeją to źle, bo ceny produktów rosną więc popyt spada. I moim zdaniem mieli rację wtedy nie teraz.
Prowadzę firmę i każdy Ci to powie że drożejące surowce prowadzą do zagłady. Dlaczego? Bo jak firma ma pewne moce przerobowe to powinna je w pełni wykorzystywać, jeśli cena surowców rośnie, to trzeba podnosić cenę produktów finalnych, część odbiorców rezygnuje, maleje popyt i maleje sprzedaż. Marżę wówczas trzeba obniżać, a i tak produkcja maleje i nie wykorzystuje się całych mocy przerobowych, a to oznacza straty.
Ola / 87.206.243.* / 2006-05-29 21:16
Takie informacje nie pojawiają się przypadkowo, komuś bardzo zależy żeby maksymalnie zbić cenę KGHM.
Ola / 87.206.243.* / 2006-05-29 21:18
Ups..........to miało być pod tym linkiem do artykułu na interii.
izrael / 2006-05-29 18:20 / Tysiącznik na forum
ładnie spekulują na hygenice. pojdzie jeszcze w gore???

mysle ze biotonik powoli spuszcza powietrze z balonika. bedzie odwrot.
kleofas / 2006-05-29 20:18
kupiłem bioton średnio po 33.30 i jak widzę nie jestem w tym osamotniony.Ciekawe co będzie z nim jutro.Najbardziej martwi mnie jednak cashflow kupiony po paskarskiej cenie na własne życzenie(niezły rym).Na forum "słychać"głosy ,że nie ma większych szans na to,bym na nim nie stracił...Ciekawi mnie też,co spowodowało taki szybki Elektrimu pod koniec sesji(ja sprzedałem niestety po 11,30)-na 13,00?Może ktoś wie coś o tym?
izrael / 2006-05-29 20:50 / Tysiącznik na forum
ide o zakład że jutro biotek znowu spadnie. natomiast hygenika znowu pojdzie w gore bo się kilku zapaleńców podjarało.
dan1 / 87.96.72.* / 2006-05-29 20:38
Sąd w Londynie wydał wyrok w sprawie udziałów Elektrimu w PTC, dziś go opublikowano.
zagi / 2006-05-29 21:08 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ten wyrok nie jest raczej powodem do wzrostów
zagi / 2006-05-29 21:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
chociaż może się mylę....
wiola / 212.39.72.* / 2006-05-29 19:48
Kiedy mniej wiecej akcje HGN z pp beda dopuszczone do obrotu?
I drugie pytanie czy moge juz sprzedac akcje ktore dawaly prawo do pp? Wolalabym miec pewnosc w tej kwesti:)
Znacznik / 2006-05-29 19:26 / Niestały i niewierny forumowicz
A ja cos czuje ze odwrotnie, jak taki balonik w czasie ostatnich spadkow potrafil sie niezle dzwignac to "gdy emocje juz opadna... jak po bitwie ;) '' moze byc na nim calkiem zielono, szczegolnie ze PP sie zblizaja.
orzech / 2006-05-29 19:31 / Uznany Gracz Giełdowy
Dźwignie się, dźwignie. I dlatego nabyłem dziś trochę po 32,00 bo już nie wytrzymałem nerwowo ostatnich sekund tego bokserskiego pojedynku. Ten co wczoraj ustawiał cenę na dzisiejsze otwarcie widać nie wywalił jeszcze wszystkiego a spieszył się, żeby zdążyć. Jutro może jeszcze spaść...
Znacznik / 2006-05-29 20:00 / Niestały i niewierny forumowicz
Jutro wogole na gieldzie zielono bo wrocilem do Arki Akcji i dokupilem kilka innych funduszy akcyjnych. Po takim naplywie kapitalu do funduszy musi byc zielono ;) .
Znacznik / 2006-05-29 20:13 / Niestały i niewierny forumowicz
Ale ktore to ze wrocilem do Arki Akcji? Bo to akurat zwykla prawda. Chyba ze to ze ma byc jutro zielono bo dokupilem tyle ze tam chyba nie zauwazyles ze jest ;) na koncu. Wiesz taki zart.
tolo / 2006-05-29 20:22
Chodzi o to zielono.Widzę że tu często występują ludie którzy mają małe pojęcie.Doradż im aby poczekali na korektę albo poszukali spółki która np. spadła dużo np. jak ostatnio Budimex ale ma dobre podstawy pójść do óry jeżeli nie przebije w dół 50 złotych
Znacznik / 2006-05-29 20:49 / Niestały i niewierny forumowicz
Czyli o tych bzdurach dalej nie wiem o co ci chosi? Jezeli o zielono to drugi raz powtarzam ci ze tam byl ;) na koncu, zart, dowcip... A az taki odwazny zeby doradzac to nie jestem, kazdy ma wlasne pieniadze, wlasny rozum i wlasne decyzje. A jak Budimex spadnie to co powiesz? A moze zostalo ci troche Budemixu w portfelu i szukasz lepszych czasow?
adzrej / 2006-05-29 18:17 / Bywalec forum
dla tych co sie podniecaja rosnacym kursem KGHM: http://mojeinwestycje.interia.pl/news?inf=753807
Znacznik / 2006-05-29 17:47 / Niestały i niewierny forumowicz
Rano jak zobaczylem co sie na Biotonie dzieje to widzialem ze gra sie jeszcze nie skonczyla, i zakonczenie to potwirdzilo. Jutro pewni na odwrot bedzie, rano w dol a pozniej do gory. Zlote czasy dla DT :) .
avi / 2006-05-29 18:17 / portfel / Bywalec forum
nie wiem co mnie dzisiaj podkusiło- ale zakupiłam sobie bioton... oczywiście jak na mnie przystało, po zwyżce (33,8)- z początky byłam happy- ale niedługo................. nie ważne, czy z rana, czy z po południa- błagam, niech idzie w góre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
tolo / 2006-05-29 20:05
Lepiej było sobie zamiast tego biotonu kupić np. Jago bo napewno pójdzie do góry wkrótce
Znacznik / 2006-05-29 18:35 / Niestały i niewierny forumowicz
Ja dokupilem troche kolo godz 16 to za 33,8 moge teraz oddac, jakos trzeba odrobic ostatnie spadki. Ale szczerze to juz mnie korci zeby spowrtoem z Arki Ochrony Kapitalu do Akcji przeniesc... a co tam.
toku / 2006-05-29 20:00
ja to tam nawet z niej nie wychodzilem ;-)))
toku / 2006-05-29 20:01
grrrrrr ktos mi nicka zwinal "tomi" grrrr
toku / 81.219.231.* / 2006-05-29 19:59
ja to tam nawet z niej nie wychodzilem ;-)))
Znacznik / 2006-05-29 18:35 / Niestały i niewierny forumowicz
Ja dokupilem troche kolo godz 16 to za 33,8 moge teraz oddac, jakos trzeba odrobic ostatnie spadki. Ale szczerze to juz mnie korci zeby spowrtoem z Arki Ochrony Kapitalu do Akcji przeniesc... a co tam.
wamster / 2006-05-29 17:35 / "Jest lepiej!"
symbolicznie pozwole sobie na pierwszy wpis pod artykulem :)
2wb / 2006-05-29 17:42 / Tysiącznik na forum
Czeski koncern energetyczny CEZ sfinalizował zakup, za 383,3 mln euro, większościowych pakietów akcji Elektrowni Skawina i Elektrociepłowni Elcho to moze i na nasza gielde wejda
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy