Forum Polityka, aktualnościGospodarka

System emerytalny. Prezydent rozważa korektę

System emerytalny. Prezydent rozważa korektę

Money.pl / 2015-02-10 21:09
Wyświetlaj:
stary Polak / 88.199.192.* / 2015-05-18 17:04
naród go skorektuje. za kilka dni.

się obudził.
Piter915 / 46.238.104.* / 2015-05-18 14:48
Panie Prezydencie co pan gadasz o emeryturach głodowych jesli obnizymy wiek emerytalny to jest bzdura,a jaką ja mam pewnośc czy ta po 67 będzie wogóle wypłacalna. Przecietny Kowalski nie dożyje i to jest ten zysk który osignie sie kosztem życia , nikt z Panem nie zgodzi się,dla biurokratów mozesz pan wprowadzić ale nie dla fizycznych.Starzy blokują etaty młodym a tak by poszli na emeryturę.Dleko wybiegajce wasze wyiliczenia to jest totalna bzdura,mm nadzije ze ktoś to zmieni.
stratus / 93.105.236.* / 2015-05-16 20:06
Dziwię się ,że Prezydent,który mówi ,że jest prezydentem wszystkich Polaków,tak lekceważaco podszedl do ustawy emerytalnej!!!!!!Jestem jednym z tych ktorzy nie tak jak mówi prezydent-od 18 lat poszli do pracy,lecz od 16 roku zycia!!!!!!!!Na dziń dzisiejszy mam w ZUS ponad 500 000 zł-ciekawy jestem kiedy Zus mi to zwróci w postaci emerytury,jezeli jeszcze na niej nie jestem/brakuje 5lat/a zdrowie coraz gorsze!!!!!!!I jak tu wierzyc oszustom z PO !!!!!!!!
adreo / 83.9.248.* / 2015-04-27 18:55
BARDZO MNIE TO PANSTWO OSZUKALO POD KAZDYM WZGLEDEM.
A teraz robi sie wode z mozgu kolejnym pokoleniom.
BRAK SLOW.Nadal k....wa i zlodziej maja sie dobrze........................
ekodarek / 46.169.66.* / 2015-04-20 22:51
Nie potrzeba określać wieku emerytalnego. Wystarczy określić minimalny okres składkowy, przekroczeniu którego przyszły emeryt mógłby iść na emeryturę , której wysokość byłaby zależna od kapitału emerytalnego zebranego przez pracownika. Jeżeli emerytura byłaby niska zmusiłaby emeryta do dodatkowej pracy. Podobny system jest w kanadzie gdzie już po 10 latach pracy ma się prawo do emerytury, a zebrany kapitał emerytalny dzielony jest przez przewidywany okres pobierania emerytury.
stary pracownik / 89.238.17.* / 2015-04-06 19:02
Przestańcie narzekać!Nasz Prezydent niczego w tej sprawie nie załatwi.Jedyna nadzieja to wybrać właściwych ludzi w wyborach.Tylko tyle trzeba zrobić. Wybranych trzeba rozliczać z ich czynów.
ZCh / 195.216.109.* / 2015-03-27 13:53
Ta propzycja jest b. słuszna ale trzba ja zrealizować natychmiast. Komorowski niech pokaże, ze potrafi coś samodzielnie zrobić. Niemcy juŻ takie rozwiazanie wprowadzili w 2014 r. Partie rzadzące po cichu wypracowały treść ustawy a Bundestag ją zatwierdził. Nie było krzyku i krytykowania. Skorzysta z tego niewielka liczba ludzi ale skorzystają ci którzy najpierw przez 35/40 lat placili składki na innych. TAK TRZEBA ZROBIĆ. I TO SZYBKO.
Przyszły emeryt / 78.10.200.* / 2015-04-15 16:20
A lata nieskładkowe to co, to nie ma znaczenia!!!!!! Kilkuletnia opieka 24 godziny na dobę nad niepełnosprawną osobą w rodzinie . To cięższa praca niż ta zawodowa. Ciekawa jaka decyzja zapadnie odnośnie lat nieskładkowych.
Kasia 12 / 83.27.187.* / 2015-03-24 16:58
Panie Prezydencie niech pan się pochyli nad uczciwymi ludźmi co pracują od 15 roku życia i każe im się pracować po 50 lat pracy to eutanazja oni zdrowia już nie mają i sił do dalszej pracy.Każdy obywatel co ma przepracowane 35 lat pracy i 40 lat pracy powinien iść na pełną emeryturę bez względu na wiek . Ci ludzie zostali bardzo skrzywdzeni i oszukani przez tutejszy rząd w związku ze zmianą przepisów. Niech w końcu pan i pana rząd opamiętają się i dokonają korekty emerytur w 2015 roku .
Bkiska / 153.19.32.* / 2015-04-13 14:26
Panie Prezydencie Niech przejdą na emerytury ludzie z dużym stażem Przecież nie mozna w tym systemie traktować wszystkich jednakowo Przez 35 i 40 lat pracy odłożyli składki na zasłużona emeryturę To są ludzie zapracowani nie mający już sił do dalszej pracy! Ile mozna cieżko pracować? Większość jest tak schorowana ze nie są wydajni i po co maja zajmować miejsca młodym ludziom. To musi nastąpić jak najszybciej bo dojdzie stres i leczenie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
soonia / 85.202.222.* / 2015-03-23 22:56
Wszyscy odpowiedzialni za złe sprawowanie władzy muszą za to zapłacić majątki niech przejmie zus i będzie na emerytury żeby ludzie uwierzyli nowej władzy muszą wyjasnione byc przekręty stoczniowy gorniczy kto i za co sprzeda wyjasnic na tyle ile się da sprawę smolenska wytlumaczyc w telewizji informowac ludzi co wyjasnione czego nie można udowodnic bo to co się dzieje to włos się jezy na glowie czego bys nie dotknął to jakaś afera lub przekręt i to oczywiste że musi być emerytura dla ludzi po 35 40 latach pracy bez względu na wiek ale przecież politycy o tym wiedzą czemu mają za nic Polaków przez kase i ciepłą posadę
B.N / 83.5.254.* / 2015-03-16 14:08
Panie Prezydencie tu nie trzeba się pochylać tu trzeba działać i to szybko co z nami 58 latkami w pracy nas nie chcą staż pracy 43 lat nic się nie należy ani ochrona przed zwolnieniem ani zasiłek to jakiś chory kraj.
zbuch / 89.69.77.* / 2015-03-10 21:26
PROSZĘ emerytów przeczytajcie odcinek za marzec dostaliście 37 zł podwyżki a """" ZABRANO WAM 3 zł za KORESPONDENCJE""""CO TO JEST!!!! de-fakto nie 37 tylko 34 zł dostaniecie z ZUS
64-47 / 178.252.22.* / 2015-03-08 09:01
Panie Prezydencie niech Pan pamięta,że jak się mówi "a" to trzeba powiedzieć "b".Jak najszybciej zróbcie tę korektę bo naród jest umęczony.Niektórzy emeryci dorabiaja bo albo maja dobre stanowiska pracy,albo nie starcza im na rachunki,ale nie wszyscy moga i nie wszyscy maja gdzie dorabiać.Nie wszyscy maja zdrowie,dorabianie jest tym komfortem,że człowiek ma alternatywe,ma ten stały dochód i nie stresuje się utrata pracy.ale to tylko niektórym tak sie udaje reszta ma nędzne emerytury i scharatane zdrowie.a przedłużenie im wieku po 45 i więcej latach pracy to zabójstwo.Pospieszcie sie z tą korekta póki jeszcze nie wszyscy przenieśli sie do abrahama.Bo mniemam,że chyba nie o to wam chodzi.Mam nadzieję,że Pan wyjdzie z tego z twazrą.
barykady / 178.252.22.* / 2015-03-08 07:31
Prezydent i PO PSL powinni mieć codziennie koszmarne sny,powinno ich gryżć sumienie tak bardzo,że powinni sie budzic mokrzy ze strachu za to co zrobili polskiemu społeczeństwu,za wykorzystywanie masy ludzkiej do swoich potrzeb,za upodlenie Polaków,za sprzedanie ich obcym kapitałom,za likwidacje zakładów które były kolebką ludzi pracy a którzy teraz za to maja dłużej na tych bydlaków pracować.Tusk powinien sie smażyc w piekle a prezydent powinien to jak najszybciej odkręcic póki lud nie wyjdzie na ulice.Bo w państwie polskim bardzo zle się dzieje i żadne wypisywanie pani Kopacz o najbogatszym państwie jest nie na miejcu bo to igranie z ogniem!!!!!!
kierowca / 178.252.22.* / 2015-03-08 07:16
Pracuje 47 lat,mam ukończone 64 i nie moge przejśc na emeryturę bo przedłużył mi sie wiek do 66 lat.Jestem juz normalnie zmęczony,jestem kierowca i mam juz dość tej pracy.Wszystko już mnie boli,powinienem zacząć chodzic sie leczyc ale kiedy?Zróbcie w końcu emerytury ze względu na długość stażu pracy bo wiek i tak jest wówczas odpowiedni.
zbuch / 89.69.77.* / 2015-03-02 10:57
CO TU JEST DO ROZWAŻANIA??? 40 lat solidnej składkowej pracy DLA POLSKI!!!! A PAN tym ludziom ZGOTOWAŁ CICHĄ EUTANAZJĘ 50- 52 lata pracy!!!!CHYBA PO TO ABY POWYMIERALI!!!! bo mają trochę za dużo składek na koncie ??????

Najnowsze wpisy