Forum Polityka, aktualnościGospodarka

System emerytalny. Prezydent rozważa korektę

System emerytalny. Prezydent rozważa korektę

Money.pl / 2015-02-10 21:09
Wyświetlaj:
gf / 78.9.113.* / 2015-03-02 07:45
.....solidaruchy - polskojęzyczne sługusy am-ż. banksterii obalili socjalizm i wyrwali się o epokę do przodu - urządzili sobie komunizm z jego hasłem naczelnym : " bierz tyle, ile potrzebujesz" i biorą ... wysokie pensje (pozorując pracę) , wysokie odprawy , nagrody 'za ciężką pracę' 60 tys. , o żarciu ośmiorniczek za publiczne i kantach na kilometrach litościwie rozwodził się nie będę . oczywiscie w tym zagwarantowali sobie luksusową (nawet pod palmami) przyszłość i emeryturki . reszcie spoleczeństwa , czyli tych którym mieli ulepszyć pracę i życie , zafundowali kapitalizm w wersji początek 20 wieku . no cóż , praw przyrody sie nie ominie . jeśli gdzieś coś wpływa , to w innym miejscu musi ubyć. zresztą , cała materialna i finansowa baza która powinna pracować dla narodu i państwa polskiego została roztrwoniona i wyprzedana w obce ręce . pamiętaj młody i stary polaku : to zrobily solidaruchy, styropianowi działacze tzw. opozycji , agentura obcych wywiadow i bankow . wczoraj , na czele z 1-m solidaruchem prezydentem, mącili w głowach i łgali młodym polakom o jakiś żołnierzach wyklętych, zasłużonych obrońcach społeczeństwa . kłamstwa , kłamstwa, kłamstwa ...pozdr ...
ITAKA / 87.207.2.* / 2015-03-01 23:31
Pan Prezydent to sobie może porozważać co będzie robił po prezydenturze bo to bliski czas
Dalekowidz / 78.28.23.* / 2015-03-01 21:52
Nareszcie zostanie zahamowana emigracja młodych. Niedawno pani premier powiedziała, że do 2023 roku będziemy wśród 20 najbogatszych państw świata i ja jej wierzę . Uf naprawdę będziemy wśród najbogatszych ? Niedawno ZUS przysłał mi prognozę emerytury w 2025 roku . Całe 500 zł netto. Ale jak nasza prawdomówna Pani Kopacz mówi, że będziemy bogatym państwem, to nie będę się przejmował tymi bzdurnymi prognozami ZUS. Jak będziemy takim bogatym państwem, to pewnie będę miał emerytury z 1000 euro. W bogatym państwie przywrócony zostanie normalny wiek emerytalny 60 i 65 lat. Ten zmieniony nie gwarantował zasłużonego odpoczynku na starość. Odetchnąłem :)
uboga / 178.36.201.* / 2015-03-01 18:22
a przedłużenie wieku emerytalnego do 67 lat, to nie jest naigrywaniem się z prostego człowieka, panie komorowski?!!!!!!!
to właśnie pan nabija sobie kabzę, wykorzystując do tego celu prostego człowieka!!!!
nie ma pan za grosz honoru, a co tu dopiero mówić o pochyleniu się nad ustawą z życzliwością!!!! naród jest umęczony dyktaturą jaką pan wprowadził razem ze swoim kolesiem tuskiem upadlając prostego człowieka bardzo niskimi zarobkami i wiekiem emerytalnym do 67 lat po to, żeby od razu z zakładu pracy wyrzucać ludzi na przyzakładowe cmentarzyska, tfuuuuuu panie komor!!!!!!
panie, w zasadzie nie wiem jak pana nazwać, bo na pewno prezydentem pan nie jest, a już na pewno nie prostego człowieka, jest pan złodziejem!!!!! zagarnął pan miliony, gdzie prosty człowiek żyje w ubóstwie i przymiera z głodu, a pan opływa w dobrobycie!!!! muszę panu powiedzieć, że nie trzeba podnosić wieku emerytalnego, wystarczy się zająć reformą prorodzinną!!!!! dlaczego pan i pana koleś tusek nie zajmiecie się tą reformą tylko podnosicie wiek emerytalny?!!!!!! dlaczego pan i rząd nie chce oddać diet, premii i tego co ukradliście do tej pory, że nie wspomnę o pieniądzach, które idą na wasze "służbowe" telefony i przejazdy!!!!! po cholerę nam senat i aż tylu posłów?!!!!!!
likwidacja senatu i ograniczenie posłów do 1/4, bo i tak pozostali śpią na posiedzeniach albo ich wcale nie ma!!!!! 3/4 posłów to pasożyty, na których łoży prosty człowiek i najwyższy czas zrobić z tym porządek, a wtedy znajdą się pieniądze na godziwe emerytury nawet w wieku 55 lat!!!!!!! panie komor!!!!!!
nikt729 / 77.254.54.* / 2015-03-01 15:16
Panie Prezydencie nie czas na rozważania, tylko na działanie. Jeśli Pan to zrobi zyska Pan głosy i uznanie.
uboga / 178.36.201.* / 2015-03-01 18:26
za późno na działania tego dyktatora!!!!
ekonomistkaBG / 178.252.25.* / 2015-03-01 14:30
No i komu wyszło na dobre te podwyżki wieku emerytalnego, jak dla "normalnych-zwykłych" ludzi nie ma pracy w wieku 55-67??Znam wiele osób,które nie mają nic,bo mają po 57-62 lata i nie mają zdrowia ani szans na pracę,tym czasem młodzi albo pracują na czarno,albo są bezrobotni albo na umowach śmieciowych nie zdając sobie sprawy jakie będą ich emerytury.Tak nie może być w nieskończoność!!! To wszystko jest fikcja!!Tyle miliardów przychodzi z Brukseli,to dlaczego nie ma nowych polskich fabryk czy innych firm produkcyjnych?Polacy nie są ułomni,są bardzo kreatywni tylko obecna władza zamiast ułatwiać biznes to tępi i utrudnia jak tylko obciąża coraz to nowszymi metodami jak choćby ostatnio kasami fiskalnymi.Panie Komorowski pan nigdy nie pracował jak 90% społeczeństwa,więc zarówno pani jak i ci z Wiejskiej składający się w większości z nauczycieli!!! nie ma pojęcia i wypbraźni o pracy,finansach,budżecie.
robol52 / 89.69.237.* / 2015-03-01 14:08
Niecierpliwie będę czekał na tę rozwagę.
67 lat dla dobra Polaków przy Wiejskiej / 77.112.31.* / 2015-03-01 13:23
Obłuda i kolejny pasztet wyborczy od Bronka , Facet tyle złego dla Narodu już zrobiłeś że daruj sobie te wygłupy !
67lat od bronka w prezencie / 77.112.31.* / 2015-03-01 13:19
Niech Bronek nie majstruje bo mu wyjdzie jak zawsze do BANI .
Wojtak / 46.205.15.* / 2015-03-01 13:18
Wielkie bzdury PO i Komorowskiego w sprawie korekty wieku emerytalnego. To puste słowa na czas kampanii wyborczej. Szuka głosów ludzi oszukanych. Ja też zostałem oszukany przez tą władzę. Na dzień dzisiejszy mam 64 lata 48 lat pracy i muszę jeszcze dupić na tą bandę z PO i PSL.Mnie na ten lep kampanii wyborczej nie złapią. Nigdy in nie uwierzę.
Errata 2015 / 83.23.247.* / 2015-03-01 13:13
POchyliłeś się już i skutecznie nas POgrążyłeś wiele razy. Lista dokonań tego rządu przeciw obywatelom jest bardzo długa.Teraz serwujesz nam kiełbasę wyborczą, ale udław się przy jedzeniu tego specyfiku.
krakzenon / 94.251.176.* / 2015-03-01 12:57
Wiek emerytalny powinien być taki na jaki stać pracownika. Ja chodziłem do szkoły dla pracujących gdzie praktyka odbywała się w zakładach pracy . Tak było na przykład , w hutnictwie , w zakładach chłodniczych ,różnego rodzaju w państwowych ośrodkach maszynowych ,w prywatnych zakładach warsztatów samochodowych , w latach 60 . I jaw wieku 14 lat taką Z.S.Z ukończyłem potem technikum też dla pracujących , potem wojsko, i efekt od 1962 roku do 2013 roku przepracowałem w przemyśle ciężkim w hutnictwie. i pracowałbym dalej gdyby , gdyby nie zawiść młodych pracowników , że stary pracuje a młody nie ma pracy . tak to prawda !!!ale !!!!na tyle lat praktyki ile ja wyszkoliłem młodych , i zdrowie dopisywało mi przez te lata i dopisuje nadal , mógłbym pracować jeszcze 2 lata bez uszczerbku na zdrowiu . A inni popracowali 10 lat i na rentę a teraz płaczą że mają mało pieniędzy , znam dziesiątki takich kombinatorów przez swój okres pracy i co ? teraz po pomoc do państwa bo się ma 860 zł emerytury , a pracować się przedtem nie chciało , ot tak wygląda rzeczywistość . Dziś znam wielu że sąna emeryturze a pracują nadal. Bo im się chce PRACOWAĆ!!!.
uboga / 178.36.201.* / 2015-03-01 19:00
jesteś kumplem tego dyktatora komora, że bzdury takie wypisujesz?!!!!!!!!!!!! chesz mi powiedzieć, że przepracowałeś50 lat w hutnictwie i dalej byś pracował?!!!! chyba jako prezes tej huty, bo fizycznie byś 30 lat nie wydolił oszuście!!!!! bardzo dobrze, że cię w końcu wypieprzyli z tego prezesowania!!!!!!!!
Emeryt638 / 185.53.155.* / 2015-03-01 12:44
Obudził się 2 miesiące przed wyborami. Po wyborach znów zapomni na 5 lat o emerytahc.
Ulkaurszula-57@wp.pl / 109.100.155.* / 2015-03-01 12:36
To po co podpisał poprzednia ustawę stercz wybory to trzeba sie przybliżać elektoratowi tak?
Tagero / 83.144.103.* / 2015-03-01 12:33
Już emeryci zaczynają szukać jedzenia po śmietnikach. Żal
patrzeć na to upodlenie ludzi ciężko pracujących całe życie na garstkę sprytnych pasibrzuchów. Nie oni wprowadzali i obalali systemy. Oni są ich ofiarami z pokolenia na pokolenie. Zróbcie coś wreszcie zamiast rozpisywać się o 36 złotowej podwyżce emerytur, bo emeryci śmieją się z Was przez łzy.
krakazenon / 94.251.176.* / 2015-03-01 13:03
Kto rzetelnie i uszcziwie pracował u jednego pracodawcy przez okres 40 lat to na pewno po śmietnikach nie chodzi. Ale lawiranci co zmieniali co pół roku lub co dwa lat pracodawców kombinując chorobowym to tak teraz mają.

Najnowsze wpisy